zdravím, prosím Vás jak mají sedět boty na alpinismus (turistika, lehčí ledovcové lezení)
Mají sedět přesně jako třeba lezečky? Nebo menší vůle nevadí ?
Zdarec, mate nekdo informace jak to vypada s webem rockstars.cz? Nekolik let uz tam sviti ze se maka na novem webu a konceptu, ale porad nic. Zajima me to ciste ze zvedavosti.
hoj,
trochu off-topic, ale snad to nebude vadit. Nejel/nesel nekdo v poslednich dnech Lysou v Beskydech? Je tam dost snehu se dostat na lyzich k Bezrucovi? Prasan je samozrejme bonus. Diky moc. Adam
Prosím zkušenější o radu s lepidlem na pásy. Mám z druhé ruky originál pásy Dynafit prodávané s jejich lyžema (koupil jsem s lyžema i pásy a vázání). Ještě mám i rovné praleté pásy, koupené kdysi jako metráž (pasují mi na staré nekrojené lyže). Při porovn
prosím o pomoc. Marně sháním průvodce - horolezecký průvodce Vysoké Tatry (R. Gálfy)
Netušíte někdo prosím kde ho sehnat ?
Předem díky za radu a tip a pěkný den.
zdravím, prosím Vás jak mají sedět boty na alpinismus (turistika, lehčí ledovcové lezení)
Mají sedět přesně jako třeba lezečky? Nebo menší vůle nevadí ?
Tak si predstav, ze slapes v lezeckach cely den ve snehu. Znicis si nohy a pokud mas boty moc tesny, zmrznes v nich. Boty by nemeli tlacit. Pokud je zasnerujes, pri chuzi do kopce musi dobre sedet pata, aby se ti v bote neposouvala a pri chuzi z kopce by se ti noha nemela posunout tak, aby se ti prsty natlacili do spicky. Ja to treba delam tak, ze vyndam vlozku, stoupnu si na ni a pred prstama si necham cca pul centimetru mista. U nekterych znacek to celkem dobre funguje. Alespon orientacne, pokud si stoupnes na vlozku a je delsi o centak nebo vic nez vta noha, boty jsou veliky, pokud je mensi nebo stejna jako tva noha, boty jsou maly...
Jj, pata nesmí do kopce "šmrdlat" a při chůzi z kopce se prsty nesmí dotýkat špičky (slezou ti nehty). Doplnim, že noha se po delším pochodu zvětší (nateče) klidně o jedno číslo. = Chce to pro normální nohu (nenateklou) místo aspoň 5mm. Na letní hory-ledovec se mi osvědčilo když v botě nohu natlačim do špičky tak za patu se mi akorát vejde ukazováček. Ponožky na "letní zimu" nosim jedny tenký a jedny střední vlněný, a i s ponožkama noha nesmí být natěsno. Do větší zimy jsou i větší boty aby se vešly silnější ponožky...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.