LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231537 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Prysk - Prysk
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tatry14.02.2015
Ahoj, nevite nekdo jake jsou aktualni podminky ledu v Tatrach? Bielovodska a Velka studena dolina? Diky
 Re: Tatry14.02.2015
Velka Studena: Veverkac a Grosz v pohode...
 Re: Tatry16.02.2015
Aj Záhradky sú lezitelné,tiež v Malej St. sa dá...
  Re: Tatry25.03.2015
Ahoj, nemáte někdo aktuální info z Tater, Popr. pleso a okolí, mixy a ledy, kolik je sněhu apod. Dík

 Modrej důl13.02.2015
Ahoj nelákalo by někoho se v sobotu potkat v laviništi a prozkoušet vyhledávání a vyhrabávání?
 Re: Modrej důl13.02.2015
v kolik

 SPIDERMANPAVOUK ??? Krute prelezy13.02.2015
Neznate nekdo SPIDERMANPAVOUKa? Je to fantom? Denicek a ty datumy jsou temer neuveritelne...
 Re: SPIDERMANPAVOUK ??? Krute prelezy13.02.2015
Richard Dejdar, 2003, soutezi na MCR. Je tu uz rozumny profil (elcapitan).
Myslim, ze timhle

 Millet nebo Deuter13.02.2015
Zdravím všechny :-) ,potřebuji novej batoh a nevím kterej si vybrat.Mám vybráno buď Millet Ubic 45 MBS , nebo Deuter Guide 45+. Prosím poradte máteli zkušenosti s temito batohy, nebo poradte nejaký jiný v této velikosti.děkuji.
 Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
jestli sedi oba, vem ten, co sezeneš za menší peníz. Oboje dobré. Rozhodne ne Lafumu a Mammut
 Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
To zalezi, na co ho chces :) Ja mam Guide 45+ a jsem fakt spokojena. Koupi jsem resila dlouho - pris
  Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
Deuter sice není lehký, ale zase je hodně zajímavý životností. Guide vydrží fakt hodně a to se u lez
  Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
Díky za názor :-) kamarat mi radil pravě deuter tak zstim vede on. Ale millet se mi zase líbí víc a
 Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
Mám Guida, sice 35+, ale konstrukce je stejná. Ten batoh je defacto nesmrtelnej. Jednou sem si do ně
  Re: Millet nebo Deuter13.02.2015
Díky za info , kamarád říka to samí, že je nezničitelný.Akorád bych názor od někoho kdo má mileet -)
   Re: Millet nebo Deuter17.02.2015
Mame se zenou dohromady pet batohu od Milletu, nejstarsimu a zaroven nejpouzivanejsimu bude nejakych
 Re: Millet nebo Deuter14.02.2015
deuter mam asi 10 let a odesla pouze guma u vodozipu. Koupil bych ho zase.
 Re: Millet nebo Deuter16.02.2015
Taky mám Guida 35+
Stejný názor, který zde zazněl. Nesmrtelný batoh. Díky Corduře (1000D, tuš
 Re: Millet nebo Deuter17.02.2015
Za me jednoznacne Deuter. Mam Deuter guide 35+ i 45+ a oba si nemohu vynachvalit. Je to fakt kvalitn
 Re: Millet nebo Deuter18.02.2015
Podívej se na odlišnost zádového systemu. Milet jej ma pravdepodobne nastavitelny, takže je horní dí
  Re: Millet nebo Deuter18.02.2015
Dále u DG je možné dotvarova hliníkové výztuže podle tvaru zad. Sedne potom ještě líp.

 Životnost lan, karabin12.02.2015
Zdarec,
jakou životnost mají lana, popruhy, karabiny?
Mám tyhle věci takových 10 - 15 roků. Ale nejsou moc použity. Občas nějaká překližka, sem tam skála, lano 9 (nouzovka na hory) použito jednou nebo dvakrát. Nejvíc asi dostal zabrat sedák,
 Re: Životnost lan, karabin13.02.2015
Čekej šílenou diskusi,která už tady několikrát byla.S karabinami si hlavu nedělej, pokud moc nelezeš
  Re: Životnost lan, karabin13.02.2015
U lan to je max 10let u téměř nepoužívaného lana dle návodu od výrobce. Smyčky i karabiny opět dle p
   Re: Životnost lan, karabin13.02.2015
Podobné věci k vyřazení a vhodné maximálně na nástěnku do hospody se běžně prodávají v inzerci a auk
 Re: Životnost lan, karabin13.02.2015
10 let staré lano bych použil snad někde na stěnu na TR lezení, 15 let staré lano děckám na houpačku

 Anketa jako?12.02.2015
Jako tentokrát je anketa na lezci obzvlášť hloupá!
 Re: Anketa jako?12.02.2015
Souhlas. Není tam moc na výběr. Ale stejně jasem hlasoval. Protože lezení je nejlepší. :-)
Ta
 Re: Anketa jako?13.02.2015
Naopak, Ty sam jsi dost hloupy Chrudosi, když neumis pochopit opravdu vydareny humor. ha ha ha.
 Re: Anketa jako?13.02.2015
Anketa je nobjektivní, zapomněli jste na lezení!

 100 000 cest v databázi 12.02.2015
Je to tady. V databázi na Lezci je zapsaných už jednostotisíc cest.Přes vsechny chyby, dvojáky a neúplné informace o cestách je to úžasná věc...Blahopřání Lezci a všem, kteří do databáze přispívají.
 Re: 100 000 cest v databázi 12.02.2015
Chystali jsme se taky to zmínit. Hlavně teda poděkovat všem, kteří vyplňují cesty.
De fakto
 Re: 100 000 cest v databázi 12.02.2015
Teď jsem je odmázl, tak asi ještě 53 cest.
  Re: 100 000 cest v databázi 12.02.2015
To nevadí...ale stejně je to číslo úžasné...bylo by zajímavé spočítat, kolik kilometrů cest je v sou

 Srbsko12.02.2015
Zdravím,
prosím nevíte někdo jak to vyzerá v Srbsku ? Je to suché, dá se tam lízt ? Kamarád byl minulej týden v Braníku a tam to bylo pry ok, tak bych rád zkusil to Srbsko.
 Re: Srbsko12.02.2015
Na Srbárně se dá lézt stále. Vysychá cca do 30min. po dešti (v závislosti na teplotě, větru, atd.).
  Re: Srbsko12.02.2015
Letos toho moc nenapršelo ani nenasněžilo, takže v pohodě, jen tam občas dost fouká. Ráno nespěchejt
   Re: Srbsko12.02.2015
Pánové moc vám děkuji :-)

 RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 11.02.2015
Ahoj, vybírám z těchto dvou cepínů, oba jsem ,ěl v ruce, o trošičku lepší mi přišel Raveltik. Netestoval jsem je ale moc dlouho, Raveltik jen den a SR pár minut....

Máte někdo delší srovnání? Jsem v podstatě věčný začátečník, rozhodně neplá
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 11.02.2015
Zkus mrknout na stránky raveltik.cz ;-)
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 11.02.2015
stránky Ryveltik.cz už neexistujou ;-)
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
No právě. SR koupil Raveltik. Takže výše uvedené cepíny budou nejspíš totožné, možná s nějakými nepo
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Kup si Quarky a nebuď osel. ;-)
     Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
A můžeš svůj názor podepřít rozumným argumentem?
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Právěže Bandit je relativně dost jiný než Demony. Mohu je (Bandity) plně doporučit, jsou fakt vydaře
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Nepodstatné disajnové změny zahrnují kompletní změnu hrotu, změnu hlavy, změnu topora, změnu rukovět
     Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Howg! otec promluvil
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Já vím, že SR koupil Raveltik, taky píšu, že JEŠTĚ jdou koupit. Stejné nejsou... Škoda, že ani jeden
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Quarky jsou cenově jinde, proto je pro svoje v podstatě amatérské výkony nechci kupovat.
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Ahoj,
vím kolik tomu kluci dali času aby to vše fungovalo, tak jak má a vím jaké byly problém
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Díky. Jak jsem psal, Bandity jsem v ruce držel chvilku, ale přišlo mi, že nejsou moc těžký v hlavě,
     Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Opak je pravdou, těžká hlava ulehčuje zaseknutí. Sekáš ze zápěstí, ne z loktu.
Raveltiky byl
      Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
No vždyť to píšu :-)
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Prodám ti Gladiátory I s náhradními hroty, cana určo dobra :) Jirka
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Tak si kup radši jednou jete quarky. Po někom. Ja je na podzim prodával za 4500. Bandity jsou fakt j
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Otázka je, jestli rozdíl mezi Quarky a Bandity poznám. To je jak si po autoškole koupit Porsche, kdy
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
za mě Bandity. Do ledu jdou líp než nový Quarky, pokud tedy nepřikoupíš za dalších 12 stovek závažíč
     Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Mám Bandity i Quarky a klidně bych do těch Banditů šel. Jsem s nimi spokojený, i když petzolfky jsou
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Raveltiky nebrat, hrozná sračka.
Měl jsem je a hrůza. Bandit je sice lepší, ale bohužel Petzl
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
:) :) Na vylezení WI6 potřebuješ Nomicy ??
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Taky si myslím, že to v těch zbraních až tak není.
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Nemyslím si, že by Bandit byl kopie. Můžeš uvést čeho je to kopie?
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Kup si něco pořádnýho! SR jsou neskutečný vyčuránci...
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Lezl jsem s kdejakýma piklama. Co jsem vyzkoušel Bandity. Musím říct, že je to velice povedený cepín
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
S tím poměrem cena/výkon si dovolím Libore odporovat - set Cassinu X-Alp včetně poutek za sedum klac
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Jasně, ale to už se bavíme o rozdílu v řádech stokorun. Při spovnání s Quark to jde do tisíců a to n
    Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
no tak s poutkama už lezou jenom holky.
A nakolik pak vyjdou náhradní hroty?
A rukojeť
     Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Asi jak který, Hrozovka zrovna ne.
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
jojo, ta barva, je strašně vyčuraná. Každá holka co je u mě viděla si hned chtěla sáhnout.
On
   Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 14.02.2015
Ono se to nevyplatí ani pokud lezeš často a těžký věci. Vem si Bandit do ruky, ozkoušej si ho. Budeš
 Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 12.02.2015
Díky všem, rozhodl jsem se pro SR. Našel jsem je včetně pružné smyce k sedáku za 6350,-....
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Dobře děláš
  Re: RAVELTIK Demon Super Cup vs. SINGING ROCK Bandit 13.02.2015
Kdybys ještě tak 6-8000 přidal, měl bys o něco lepší stroje.

 ubytko Osp11.02.2015
Ahoj nevíte někdo kolik aktualně stojí camp v ospu?popřípadě máte někdo zkušenosti se spaním někde poblíž?Chystáme se tam poprvé a co sem tak zjistil chrápat někde na volno se tam moc nedá.děkuju za info
 Re: ubytko Osp11.02.2015
kemp v Ospu v žádném případě nedoporučuju, protože je stejně drahý jako ubytování v soukromí (a v te
  Re: ubytko Osp12.02.2015
Pavle ještě jsi zapomněl zmínit to, že když nebydlíš v kempu, chce po tobě vyděrač peníze za parková
 Re: ubytko Osp16.02.2015
Minulý týden jsme byli v Ospu - spaní v Xaxid Hostelu. Pokoj pro 2 stojí 14e/osoba, pokoj pro 6 12e/

1   ...   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   392   393   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Životnost lan, karabin
Zdarec,
jakou životnost mají lana, popruhy, karabiny?
Mám tyhle věci takových 10 - 15 roků. Ale nejsou moc použity. Občas nějaká překližka, sem tam skála, lano 9 (nouzovka na hory) použito jednou nebo dvakrát. Nejvíc asi dostal zabrat sedák, ten jsem měl i párkrát na střeše.

(Ve chvíli když jsem nakoupil matroš, partička se rozpadla a přestali jsme lozit.)
Tom20:18:51 12.02.2015
odpovědět 
 Re: Životnost lan, karabin
Čekej šílenou diskusi,která už tady několikrát byla.S karabinami si hlavu nedělej, pokud moc nelezeš, tak tě přežijou. S lany a smyčkami je to komplikované - materiál stárne i dobře uskladněný. Rozhodně 15 let je moc a vyřaď to. Myslím tím, že pokud do takového materiálu hrozí pád !!! Pokud to máš jen na přijištění při VHT, tak se to dá s přivřením obou očí použít-lepší než nic. Jisté je, že ti nikdo nedá přesnou odpověď, co takový materiál po 10-15 letech vydrží. A život i zdraví jsou příliš cenné proti pár tisícům za nový materiál.
LH09:28:49 13.02.2015
odpovědět 
  Re: Životnost lan, karabin
U lan to je max 10let u téměř nepoužívaného lana dle návodu od výrobce. Smyčky i karabiny opět dle přiloženého návodu. Karabiny nemají max. dobu použitelnosti (záleží na stavu), smyčky ano.
09:39:01 13.02.2015
odpovědět 
   Re: Životnost lan, karabin
Podobné věci k vyřazení a vhodné maximálně na nástěnku do hospody se běžně prodávají v inzerci a aukcích za cenu dnes nových. Používejte hlavu. Hlavně tam, kde na druhý konec přivazujete někoho jiného.
vyřadit11:55:44 13.02.2015
odpovědět 
 Re: Životnost lan, karabin
10 let staré lano bych použil snad někde na stěnu na TR lezení, 15 let staré lano děckám na houpačku... Smyčky expresek vyměnit za nové.
 Variant11:25:24 13.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192459)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Voko bere VIIb Skály V Údolí Roklice
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Nově komentované:
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi