Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 boty na lezení na Kavkaze28.02.2015
Ahoj, máme letos v červnu plán jét na 3 týdny na Kavkaz slézat nějaké místní kopce, nic extra- skála do IV UIAA, firn do 60 stupňů. Budem často nad 3000- 4200 metrů a ke konci bychom asi chtěli absolvovat Elbrus. Hledáme boty, ve kterých by to šlo celé ab
 Re: boty na lezení na Kavkaze02.03.2015
MEsicni chozeni po kavkaze i severku elbrusu sem odtlapal v necemjeste horsim nez othle:
 Re: boty na lezení na Kavkaze03.03.2015
zalezi co tam budes delat...tvuj popis skala 4,led 60 splnujou i nekolikadenni cesty ve stene Nakrat
 Re: boty na lezení na Kavkaze03.03.2015
Saltic Hurricane.
  Re: boty na lezení na Kavkaze03.03.2015
ty mám, tak to sem v cajku:) díky za odpovědi!
  Re: boty na lezení na Kavkaze03.03.2015
ty mám, tak to sem v cajku:) díky za odpovědi!
   Re: boty na lezení na Kavkaze05.03.2015
jo ty vypadaji dobre...idealni..ani bych si nizky trekovky nebral..jen nejaky slusnejsi sandaly..pre
    Re: boty na lezení na Kavkaze05.03.2015
na prochazkovani po kavkaze sou az predimenzovany;)

 Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Zdar, jaké máte zkušenosti s touhle bundou? Je lepší si ještě nějaký litr pošetřit a koupit něco od Tilaku. Popř. něco jiného? Jde mi o bundu lezeckou,  - něco do takových ,,tatranských podmínek" - samozřejmě, jaro,leto,podzim..díky za tipy
 Re: Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Je v pohodě, stejně tak věci od High Pointu. Tilak je dražší, má stejné (obdobné) zpracování, trochu
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Trochu nacionalismu do diskuse.Tilak sije v Cesku, Direct Alpine v Cine. Latka je z Ciny vzdy.
   Re: Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Hmmm a co takového šije Direkt v Číně? Z toho co jsem kdy od nich držel v ruce tak jedny rukavice Sk
   Re: Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Ještě ke Guidovi - mám starší Devil a moc jí nenosím, protože jsem se nechal před pěti lety unést a
    Re: Bunda Direct Alpine GUIDE27.02.2015
Kalhoty Badile jsou třeba z Číny.
Možná jsem se tedy dopustil hnusneho zjednodušení, ale hol
    Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
Ahoj, jak je velký ten Devil, nechceš ho prodat?
 Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
Zdar, mám jednoho z prvních modelů Guida (anorak), Kombinace 2 a 3 vrstvého Dermizaxu. Nepromokavost
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE01.03.2015
Jasně, vždyť to píšu High Point Protector má prodyšnost 2x větší.
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE01.03.2015
P.S. A goretex zrovna prodyšností nevyniká, alespoň podle mých zkušeností.
   Re: Bunda Direct Alpine GUIDE02.03.2015
Tak to jsi nezkoušel gore-tex Aktiv shell. Můžeš v tom s batohem do kopce nebo na skiapech do kopce
    Re: Bunda Direct Alpine GUIDE02.03.2015
Ne, ten jsem nezkoušel, nicméně v minulosti jsem nějaké goretexové věci měl a vadila mi právě nízká
 Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
na jaro leto podzim nepotrebujes tezkou killer bundu. akorat tahas vahu v batohu nebo se v tom peces
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
:) si dovedu představit jak strčím paklajt bundu do tatranské spáry mezi dvěma šutry a vytáhnu trhac
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE01.03.2015
Hrozně záleží co s bundou (v bundě) děláš. Na turistiku 2,5 vrstvé bundy budou OK, ale na lezení těž
 Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
Máte prosím někdo zkušenost, jak to má Direct se servisem? Zrovna perfektní i pozáruční servis u Til
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE28.02.2015
Pozitivní přístup. Na Devilce jsem u kámoša viděl vyměněný celý jeden díl.
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE02.03.2015
Loni jsem si konkrétně u Guida roztrhl celý rukáv, když jsem ujel v Dolomitech po kamení. Servis Dir
 Re: Bunda Direct Alpine GUIDE01.03.2015
Určitě přidej nejakej ten litr a kup si kvalitu. Vyplatí se. Já mám 4 goráčovky a neměnil bych za ně
  Re: Bunda Direct Alpine GUIDE01.03.2015
S tou životností nemáš pravdu ani náhodou a neměl by jsi ani pokud bys tvrdil jen 2x větší životnost
   Re: Bunda Direct Alpine GUIDE02.03.2015
Přesně tak, navíc si Gore hlídá kvalitu zpracování, získat licenci není jen tak.

 Srbsko26.02.2015
Zdar. Poradil by nekdo par lezitelnych cest v Srbsku pro softmovera, co chce prejit z 6 na 7? Treba neco jako Mikulasska na Vlastine... Diky
 Re: Srbsko26.02.2015
Duel,Listopadová až nahoru,Cesta Zeppelínů,Kapitán Nemo,Paradentoza,Dirretissima na Pupku (spodní),G
  Re: Srbsko26.02.2015
Velmi rozumny seznam, nicmene skoro cokoli v obtiznosti 7+- na Blaze, Vlaste i Pupku je (bezpecne) l
   Re: Srbsko26.02.2015
Pro někoho, kdo se chce posunout z 6 na 7 jsou Zepelíni spíš vtipem než tipem :-D Na druhou stranu s
    Re: Srbsko26.02.2015
Vskutku... pro 6koveho leze tam budou vselijake orisky vesmes to je ale pekne odjistene. Jeste by mo
     Re: Srbsko27.02.2015
Díky všem, zítra něco vyzkouším :)
    Re: Srbsko27.02.2015
Když ti Zeppelíni příjdou vtipní,tož sa směj :) Lehký nejsou o tom žádná.Pro šestkaře co chce šestka
     Re: Srbsko27.02.2015
Tak před 15 lety jsem taky lezl okolo 6 azkoušel jsem Zepelíny. Cvičil jsem je celý víkend a nakonec
 Re: Srbsko05.03.2015
kdybys byl na Alkazaru, tak zkus Zimní slunovrat. Je to psaný za 7+ ale je to nesmysl, tak 7- max

 Labak 8.2.201525.02.2015
Upozorneni pro kluky z Prahy a Benesova (Ondra a Kuba), kteri lezli 8.2.2015 na konci budfitky v Labaku na ledech. Mam od Mary nejake fotky z kratochvile co probehla koncem dne:-) Kdyby jste chteli, tak se ozvete, foto poslu :-)

 Skiap Průvodce24.02.2015
Ahoj sháním průvodce: SKITOURENFÜHRER TIROL nemáte někdo PDF? Díky Martin

 Cerveny zlab - podminka24.02.2015
Byl nekdo v posledni dobe v Cervenem zlabu? Jaka je podminka na vystup, ev. sjezd (jak vypadaji prahy? jak jsou vysnezene nejuzsi mista - kolik je sirka?)
Diky
 Re: Cerveny zlab - podminka24.02.2015
Cau,
minuly tyden jsem byl na PP. Vsude hodne vyfoukano, i pres den byla zima, tak to moc neo
  Re: Cerveny zlab - podminka24.02.2015
Čus
Ve čtvrtek má poměrně docela hodně sněžit, tak si myslím, že o víkendu to bude pěkná lyžb
  Re: Cerveny zlab - podminka25.02.2015
čus, v č. žlabu jsme byli ve čtvrtek, sníh ve spodní části byl kupodivu docela pěknej, v horní části
   Re: Cerveny zlab - podminka25.02.2015
Moc diky za info.
Je tam ted nejakej prah, nebo je vsechno vysnezeny souvisle?

 Lavinová sonda24.02.2015
V lavinové sondě se mi přetrhlo splétané ocelové lanko 0,8 mm, poraďte kde ho sehnat nebo čím ho nahradit ?
 Re: Lavinová sonda24.02.2015
Cyklistické potřeby?
 Re: Lavinová sonda24.02.2015
Podivej se na padákové šňůry. Jsou tedy 1.1 mm a pokud by tam vlezly, jsou super pevné.
Odsta
  Re: Lavinová sonda25.02.2015
Díky moc za rady, cyklolanka mají 1 mm a nevím jestli jsou v metráži, ještě jsou nějaká lanka z rybá
   Re: Lavinová sonda26.02.2015
Kola, ocelová lanka na přehazovačky nebo brzdy, vyrábějí různé délky, dají se zkrátit. Mototechna, v
    Re: Lavinová sonda26.02.2015
Ještě autodílna, motocykl.

 Stěna v Kolíně24.02.2015
Ahoj,
podpořte prosím náš projekt pod názvem NA NOVÝ MOST PO LANĚ v Kolíně.

Máme možnost získat prostředky z GRANTU TPCA.

Pomozte nám svým hlasem na:
 Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
  Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
A ještě jedna adresa přímo na hlasování našeho projektu :
   Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
Bohužel hlasovat jde jen ZDE
    Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
nebylo by lepší podpořit malý hokejisty? Třeba z nich jednou něco bude
     Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
Tak hlasovat můžeš pro 3 projekty - pro každý ale jen jedním hlasem .....

 Chopok23.02.2015
Ahoj,
nevíte někdo jak to vypadá ve freeridových žlabech na Chopku ? Údajně je v nich málo sněhu...
 Re: Chopok23.02.2015
Ve zlabech relativne dostacujici, mimo zlaby to zadna hitparada neni a hodne lezou sutry. Ale lyzova

 zima v Chamu23.02.2015
Nazdar, nemáte někdo tipy na pěkné hodně lehké lezení v Chamonix v zimě (tj. začátkem března)? Díky
 Re: zima v Chamu23.02.2015
Jak to myslíš, hodně lehké lezení? Pokud se ptáš na ideální seznamovací vysokohorský šamonický vejle
  Re: zima v Chamu23.02.2015
Díky moc, něco takového jsem přesně myslel. Obtížnost jsem myslel tak do AD+ (ale klidně i výrazně m
   Re: zima v Chamu24.02.2015
Supercouloir direct na Tacul je presne to co hledas.
    Re: zima v Chamu24.02.2015
No nevim jestli to je hodně lehké lezení :-D
     Re: zima v Chamu24.02.2015
na triangle de tacul: contamine-grisole AD, contamine-mazeud AD, chere D
      Re: zima v Chamu24.02.2015
odkaz -
 Re: zima v Chamu24.02.2015
V Argentiere v první části doliny je toho taky celkem dost a je to většinou dostupné první lanovkou

1   ...   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 boty na lezení na Kavkaze
Ahoj, máme letos v červnu plán jét na 3 týdny na Kavkaz slézat nějaké místní kopce, nic extra- skála do IV UIAA, firn do 60 stupňů. Budem často nad 3000- 4200 metrů a ke konci bychom asi chtěli absolvovat Elbrus. Hledáme boty, ve kterých by to šlo celé absolvovat, s tím že chcu mít nějaké pevné D nebo C boty ( ne skelety) a pak nějaké nízké trekovky na přesuny. Nějaké tipy a rady, třeba i těch co tam už byli? díky! Tomáš
šavrda15:12:18 28.02.2015
odpovědět 
 Re: boty na lezení na Kavkaze
MEsicni chozeni po kavkaze i severku elbrusu sem odtlapal v necemjeste horsim nez othle:
http://www.alpsport.cz/Pro duct/cs-CZ/103AKU00010/trekovky-aku-conero-nbk

Bylo to taky od aku, kolem 5k, a navic to melo hroty predni i zadni nastavec na rychlo macky.

O jee, jak v tom bolely palce pri sestupech!

PArtak mel tehdy jeste horsi - obyc trekovky do 3k - a nestezoval si. NAopak mu v turistickejch mackach bylo stejne jak me a pri sestupech ho nebolelypalce... aku s upinaky na rychlomacky jiz nikdy vice!
14:42:16 02.03.2015
odpovědět 
 Re: boty na lezení na Kavkaze
zalezi co tam budes delat...tvuj popis skala 4,led 60 splnujou i nekolikadenni cesty ve stene Nakratau usby..atd..Jakykoli pohorky idealne s moznosti upnuti ramovek..Na elbrus duplexy za normalniho pocasi nejsou potreba. da se to jit v kozenych pohorkach..
Cim tuzsi bota tim lepe na lezeni a tim hur se v ni chodi...to ovsem asi neni zadne prekvapeni..:)
definuj pomer chozeni/lezeni a rozhodni se..
yean13:55:28 03.03.2015
odpovědět 
 Re: boty na lezení na Kavkaze
Saltic Hurricane.
honza16:31:43 03.03.2015
odpovědět 
  Re: boty na lezení na Kavkaze
ty mám, tak to sem v cajku:) díky za odpovědi!
20:10:41 03.03.2015
odpovědět 
  Re: boty na lezení na Kavkaze
ty mám, tak to sem v cajku:) díky za odpovědi!
20:10:49 03.03.2015
odpovědět 
   Re: boty na lezení na Kavkaze
jo ty vypadaji dobre...idealni..ani bych si nizky trekovky nebral..jen nejaky slusnejsi sandaly..prece jen kavkaz je tusim v subtropickem pasmu..:)
yean07:55:39 05.03.2015
odpovědět 
    Re: boty na lezení na Kavkaze
na prochazkovani po kavkaze sou az predimenzovany;)
judovana09:07:02 05.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi