Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Horská chata XL - Mariánská
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Slaňák07.03.2015
Ahoj, vůbec se v tom nevyznam, ale nějak ve mne takto osazenej slaňák nebudí důvěru. Opravdu je to oko určené k používání takovýmto způsobem? Nebyl by bezpečnější nýt s majlou? Jen se ptám ze zvědavosti.
 Re: Slaňák08.03.2015
bohaaa...bezte do pryc stema skracovacema. dyt je to link zpatky sem... inac nevim co se ti na nem
  Re: Slaňák08.03.2015
Nezda se mi, tak jsem se zeptal. Diky za duchaplnou odpoved.
   Re: Slaňák09.03.2015
Slaňák na fotce je v pohodě, není na výměnu. Rozhodně nic akutního.
    Re: Slaňák09.03.2015
S tim "v pohodě" opatrně, tohle s někym v Juře upadlo (rupnul závit).
     Re: Slaňák09.03.2015
...jinak byla to jen dokumentační fotka, podobné a různé materiály se používaly i jinde, třeba před
      Re: Slaňák10.03.2015
Píšeš že ten na fotce je v pohodě - na to jsi přišel jak? U něj jde o namáhání šroubu kombinací tah+
       Re: Slaňák10.03.2015
Prisel na to od pohledu, jak jinak :). Taky si obcas rikam, ze lidem co osazuji cesty by trochu tech
        Re: Slaňák11.03.2015
Občas si říkám, že je fajn podobný teorie vypnout a že je dobře, že jsem šel něco udělat ven :)
         Re: Slaňák11.03.2015
To asi nikdo nepopira, pokud teda to neco je udelane dobre..
       Re: Slaňák11.03.2015
ať čumím jak čumím, trhlinu od mnohacyklového namáhání nevidím. vidím nějakej černej (nebo deset mik
 Re: Slaňák09.03.2015
To je zase nějakej pozůstatek po Algenovo šílenství zajistit všechno možný a pokud možno zadarmo. To
  Re: Slaňák10.03.2015
na Rovisti je tohle taky v par cestach... skoda ze misto vytvareni novych divokych rozchrast linii s
 Re: Slaňák10.03.2015
Vic než tenhle případ mě děsí nýty na Velký. Tohle u mě budí jen mírnou nedůvěru, tam se vyloženě bo
  Re: Slaňák10.03.2015
no záleží. pokud je závitovka zalepená (a nikoli kotva s plechovou objímkou a protiklínkem), tak ku
   Re: Slaňák10.03.2015
Válcovanej je hezkej, ale koňovi bych to moc nenechával.. Je to tu (mezera):
    Re: Slaňák10.03.2015
jo, to je pěkný. ale to vypadá na nezalepený a měkký šutr, a ukrutná škoda že nejni napsáno co je to
    Re: Slaňák11.03.2015
Jen takový detail, že na Tvém obrázku je prasklý jiný výrobek, než byl v galerii na Lezci.
     Re: Slaňák11.03.2015
Jiný výrobek, ale stejnýho typu - konstrukce na tah v ose. OK je pokud je dobře usazený, ale pokud s
      Re: Slaňák11.03.2015
V cestách na Vltavě a nejen tam používali kluci z velké většiny velmi kvalitní materiál, ten nejlepš
       Re: Slaňák11.03.2015
vlepenejma závitovkama a maticema s okem přejistil asi před patnácti lety Winkler okolí Voisthallerh
        Re: Slaňák11.03.2015
Problém je jedinej. Že tady ani jinde nikdo na plnou hubu neřekne, že třeba na Rovišti by se mu konk
         Re: Slaňák11.03.2015
Už se těším na dobu, kdy lezcům dojde, že železa do skal jsme už narvali až moc a zmiňovaný šrot zač
         Re: Slaňák11.03.2015
Tak treba slanak Ave Cesar (C. Faraonu) a Imrvere v lihu ma tento singl spunto krouzek. Ja netvrdim
         Re: Slaňák11.03.2015
tak prrr more! pilku mám pěknou zelenou zavírací a nebojím se jí použít. tuhle jsem řádil, ééé, to
          akáty a šípky11.03.2015
Neboj Lukáš, to nebylo na Tebe, Ty víš co se dělá s náletovými dřevinami :) Myslím úplně jiný lidi,
  Re: Slaňák10.03.2015
Jo ty ohly plisky prichyceny necim hodne zrezlym jsou (uz tak 2 roky jsem tam nebyl, tak treba uz js
   Re: Slaňák11.03.2015
Dejte si par cest nad vodou, na Rovisti jako treba pozdrav do labaku a pak neco povidejte o jisteni.

 Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jestli někdo z dnes lezoucích na Panťáku postrádá lano, a někdo další expresky, pokud ten popleta nebyl dokonce jeden a ten samej, tak nechť se mi ozvou (ozve). Dejf, tel 605297360
PS - nebude to zadarmo, pěkně si to hošánkové odmakáte, je potřeba
 Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jeden z těch popletů jsem já :-/ Nechal jsem tam asi 5 expresek.
Bohužel jsem tam nechal i m
  Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.08.03.2015
Tak už zbývá jen to lano ...

 foto dne07.03.2015
Ta Alex Puccio je mašina!
 Re: foto dne07.03.2015
bohužel plochodrážní..
  Re: foto dne08.03.2015
Sto lidí sto chutí, mě se to líbí....

 Hlubočepy lezba06.03.2015
Zdar, můžete někdo poskytnout info o mokrosti/suchosti na hlubočepských plotnách? má být o víkendu pěkně, ale nemám ponětí, jestli tam bývá zatečeno... Díky :-)
 Re: Hlubočepy lezba06.03.2015
v Hlubočepech je to jednoduchý, tam není zatečeno nikdy, bo nejsou převisy a odlučnost šutru je po s

 Labak - hospoda06.03.2015
Ahoj, kam chodite do hospody nekde blizko Labaku (pravej breh)? Je tam nejaka "lezecka"? Co by byla otevrena uz ted? Vime jen te u Belvederu a pak jedna kus autem... Diky!
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
Na labsky strani mnv naproti altanu,hasicarna dole u rybnika.na belveder chodej jenom pitomci je to
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Posledních pár let na Belvedér nepravidelně zajdem a přijde mi to tam fajn, nezdá se mi to nějaký dr
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak pitomci snad nejsme, jen je to nejbliz, tak jsme skoncili tam :) Diky moc za tipy!
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
V kerý vesnici byla ta dobrá česká hospoda se zvěřinou a oky?
    Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen
     Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen je už docela daleko, ale ten Belveder vůbec není špatnej. Nějakou lezeckou atmosféru tam taky
      Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak uvidime, my tam byli akorat v lete a to venku na zahradce, to je jiny. Ani nevim, jak to vevnitr
       Re: Labak - hospoda06.03.2015
Když jsem byl na Labský posledně, tak to tam bylo šílený. Ale je to tak 3 roky. Uvnitř podivný exist
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
A jestli chceš zažít nejlevnější pívo a klidnou atmosféru, mrkněte do hasičárny ;-).
Jinak je
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Za prve po lezeni jsou vsecky putyky v pohode, za druhé zakomplexovani jsme všichni,takze hospa u al
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Jo, jo, Hasičárna má atmosféru. Když jsme tam byli naposledy, tak se tam odehrála úžasná pračka lezc
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Alespoň máš na co vzpomínat Andersene! :D
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
Tak to zni dobre ;) Doufam, ze vyhrali lezci!
  Re: Labak - hospoda07.03.2015
nevím kdo to má teď, ale pravá hospoda na labský stráni u mě skončila s koncem babiček ve škodovce :
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
A jejich kuřecích řízků.
    Re: Labak - hospoda07.03.2015
jj, dík, hned je mi o něco hůř .... :)

zlatý časy ....

 Dusan Hudak zahynul pod lavinou05.03.2015
http://goo.gl/G8rqj0
http://goo.gl/qgrHAu<

 Kurz Lezení05.03.2015
Chceš se naučit jak si vytvořit vlastní lezeckou cestu na skutečné skále? a to vše na nádherném ostrově TENERIFE!! Možnost tedy spojit příjemné s užitečným!  :)
V termínu 3.- 7.4.2015 máme ještě 6 volných míst.
Pokud máte zájem napište
 Re: Kurz Lezení05.03.2015
Do inzerce s tím, a to ještě bůhví jestli je to dostatečně nekomerční.
 Re: Kurz Lezení05.03.2015
Pro pána výše - výhoda umístění do diskuze je, že můžeme aktualizovat informace.

POZO

 altaj04.03.2015
zdarec nemá někdo nějakej tip kde sehnat mapu ruské části altaje?popřípadě kdyby se někomu něco takového válelo doma a chtěl by se jí zbavit,půjčit,nebo alespoň nechat mi ji zkopírovat.  díky Pter tel 777275591 e-mail bhd1@seznam.cz
 Re: altaj05.03.2015
kdysi byla v distribuci knizka od Michala Klesla, jmenovale se to tusim trefne Altaj. Zmapovana rusk
 Re: altaj05.03.2015
 Re: altaj05.03.2015
Omlouvám se, že jsem prve nalinkoval něco tak hrubýho a humpoláckýho jako dvoustovky - rozumím - kdo
  Re: altaj05.03.2015
skvelej link. dik.
   Re: altaj05.03.2015
jj. Diky za paradni lin na mapy RF

pro koukani na cast himalaje atd bych na oplatklu
    Re: altaj07.03.2015
Me prisel vzdycky nejlepsi web

 Dümlerhütte03.03.2015
Ahoj, o víkendu jsem na Dümlerhütte nechal černou péřovou vestu v černém obale Rock empire. Nemáte tam někdo v plánu jít? Myslím , že poslední z WR odcházeli lidi na sněžnicích. Pokud jste ji brali, prosím info na 605269768 nebo facon@radovky.cz Moc díky

 Spani v aute Spanelsko02.03.2015
Ahoj planuju vylet do Spanelska,

Byl bych moc vdecen za jakoukoliv radu, informaci kde zaparkovat a vyspat se v aute. Nekdy planujeme navstivit camp, tak pokud by jste meli nejake info o nejakych fajn ( lezeckych) campech, tak se taky nebud
 Re: Spani v aute Spanelsko03.03.2015
Dobrej forek, co se porozhlidnout jak je Spano veliky?
  Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Třeba tam jede na rok.
   Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
a kde je Margalef? Ptat se na spani ve Spanelsku :-) Smarja vsude tak jak to delaji tisice dalsich..
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Poblíž Benidormu je oblast Sella, tam je dobré spaní vedle auta a je tam i Refugio a možnost nabrat
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Nebyl jsem teda všude asi bych to zobecnil na to, když spíš v autě a někam se uklidíš, tak to není v
  Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
margalef jen v aute? na parkale pod prehradou stoji kazdy den tak minimalne 20 stanu :-)
   Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
No a už jsou tam už aspoň kadibudky? To, co jsem tak každý ráno byl nucený pozorovat, v těch holých
  Re: Spani v aute Spanelsko05.03.2015
... já přidám Picos. To je velký pojem. Záleží kde. Obecně ano ale není se kde moc zašít (úzký dlouh
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Penon de Ifach: 38.651021, 0.032581
Lezeni nenadchlo.
 Re: Spani v aute Spanelsko06.03.2015
Dik moc za rady! Jedem asi na dva a pul mesice, a neni to tak ze to je na tuty mozna zustanem jen v

1   ...   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spani v aute Spanelsko
Ahoj planuju vylet do Spanelska,

Byl bych moc vdecen za jakoukoliv radu, informaci kde zaparkovat a vyspat se v aute. Nekdy planujeme navstivit camp, tak pokud by jste meli nejake info o nejakych fajn ( lezeckych) campech, tak se taky nebudu zlobit.

Planujeme tyto oblasti:

Riglos
Montserrat
Siurana
La Pedriza
Yelmo (Pedriza)
Galayos
Torozo
Pe&#241;on de Ifach
Benidorm
Ponoig (or Ponoch)
Cabezo de Oro
Chulilla
Rodellar
El Chorro
Picos de Europa


DIKY ZA KAZDOU RADU A POMOC! LEZENI ZDAR!


PND15:09:15 02.03.2015
odpovědět 
 Re: Spani v aute Spanelsko
Dobrej forek, co se porozhlidnout jak je Spano veliky?
19:27:07 03.03.2015
odpovědět 
  Re: Spani v aute Spanelsko
Třeba tam jede na rok.
07:07:33 04.03.2015
odpovědět 
   Re: Spani v aute Spanelsko
a kde je Margalef? Ptat se na spani ve Spanelsku :-) Smarja vsude tak jak to delaji tisice dalsich...
08:39:36 04.03.2015
odpovědět 
 Re: Spani v aute Spanelsko
Poblíž Benidormu je oblast Sella, tam je dobré spaní vedle auta a je tam i Refugio a možnost nabrat vodu.
Aleš08:49:15 04.03.2015
odpovědět 
 Re: Spani v aute Spanelsko
Nebyl jsem teda všude asi bych to zobecnil na to, když spíš v autě a někam se uklidíš, tak to není většinou problém.
Ten se objeví v hódně turisticky navštěvovaných oblastech.
Vezmu to od Severu. Siurana - parkáč i kempy.
Monserat, zapoměň, rozhodně ne v oblasti hlavního přístupu. Tam se nedá ani zaparkovat.
Okolí Benidormu je dost pohoda, mimo sezónu je tam velký klid. Chulilla (spí se v autech na parkáči, zatím tolerují) a okolní oblasti, spí se v autech normálně. Občas se musí kousek od skal odjet. Pak jsme byli v Bellus (v pohodě a cool místo, Gandía (tam to chce kousek odtáhnout) Někým zmiňovaný Margalef tak to je jedině v autě, ale už toho bývá moc.
Více na jih Chorro a spol asi v pohodě.
Spíš bych se zamyslel nad, bezpečností auta a věcí, když jdu lézt.
 jirkas10:46:15 04.03.2015
odpovědět 
  Re: Spani v aute Spanelsko
margalef jen v aute? na parkale pod prehradou stoji kazdy den tak minimalne 20 stanu :-)
12:27:44 04.03.2015
odpovědět 
   Re: Spani v aute Spanelsko
No a už jsou tam už aspoň kadibudky? To, co jsem tak každý ráno byl nucený pozorovat, v těch holých stráních nebylo nic moc.
Jan14:21:30 04.03.2015
odpovědět 
  Re: Spani v aute Spanelsko
... já přidám Picos. To je velký pojem. Záleží kde. Obecně ano ale není se kde moc zašít (úzký dlouhý údolí plný lidí). Dále od hor a turistických míst se určitě spát dá. My spali až skoro na pobřeží.
Slamak06:21:41 05.03.2015
odpovědět 
 Re: Spani v aute Spanelsko
Penon de Ifach: 38.651021, 0.032581
Lezeni nenadchlo.
DavidD14:03:38 04.03.2015
odpovědět 
 Re: Spani v aute Spanelsko
Dik moc za rady! Jedem asi na dva a pul mesice, a neni to tak ze to je na tuty mozna zustanem jen v par oblastech. KAZDOPADNE MOC A MOC DIK!

S tema vecma v aute toho se taky dost bojime.
Uvidim! Ale jak jsem rikal DIK MOC!
PND10:09:48 06.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi