Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
Boulder v síti - Praha 3
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice

Prodejny
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Slaňák07.03.2015
Ahoj, vůbec se v tom nevyznam, ale nějak ve mne takto osazenej slaňák nebudí důvěru. Opravdu je to oko určené k používání takovýmto způsobem? Nebyl by bezpečnější nýt s majlou? Jen se ptám ze zvědavosti.
 Re: Slaňák08.03.2015
bohaaa...bezte do pryc stema skracovacema. dyt je to link zpatky sem... inac nevim co se ti na nem
  Re: Slaňák08.03.2015
Nezda se mi, tak jsem se zeptal. Diky za duchaplnou odpoved.
   Re: Slaňák09.03.2015
Slaňák na fotce je v pohodě, není na výměnu. Rozhodně nic akutního.
    Re: Slaňák09.03.2015
S tim "v pohodě" opatrně, tohle s někym v Juře upadlo (rupnul závit).
     Re: Slaňák09.03.2015
...jinak byla to jen dokumentační fotka, podobné a různé materiály se používaly i jinde, třeba před
      Re: Slaňák10.03.2015
Píšeš že ten na fotce je v pohodě - na to jsi přišel jak? U něj jde o namáhání šroubu kombinací tah+
       Re: Slaňák10.03.2015
Prisel na to od pohledu, jak jinak :). Taky si obcas rikam, ze lidem co osazuji cesty by trochu tech
        Re: Slaňák11.03.2015
Občas si říkám, že je fajn podobný teorie vypnout a že je dobře, že jsem šel něco udělat ven :)
         Re: Slaňák11.03.2015
To asi nikdo nepopira, pokud teda to neco je udelane dobre..
       Re: Slaňák11.03.2015
ať čumím jak čumím, trhlinu od mnohacyklového namáhání nevidím. vidím nějakej černej (nebo deset mik
 Re: Slaňák09.03.2015
To je zase nějakej pozůstatek po Algenovo šílenství zajistit všechno možný a pokud možno zadarmo. To
  Re: Slaňák10.03.2015
na Rovisti je tohle taky v par cestach... skoda ze misto vytvareni novych divokych rozchrast linii s
 Re: Slaňák10.03.2015
Vic než tenhle případ mě děsí nýty na Velký. Tohle u mě budí jen mírnou nedůvěru, tam se vyloženě bo
  Re: Slaňák10.03.2015
no záleží. pokud je závitovka zalepená (a nikoli kotva s plechovou objímkou a protiklínkem), tak ku
   Re: Slaňák10.03.2015
Válcovanej je hezkej, ale koňovi bych to moc nenechával.. Je to tu (mezera):
    Re: Slaňák10.03.2015
jo, to je pěkný. ale to vypadá na nezalepený a měkký šutr, a ukrutná škoda že nejni napsáno co je to
    Re: Slaňák11.03.2015
Jen takový detail, že na Tvém obrázku je prasklý jiný výrobek, než byl v galerii na Lezci.
     Re: Slaňák11.03.2015
Jiný výrobek, ale stejnýho typu - konstrukce na tah v ose. OK je pokud je dobře usazený, ale pokud s
      Re: Slaňák11.03.2015
V cestách na Vltavě a nejen tam používali kluci z velké většiny velmi kvalitní materiál, ten nejlepš
       Re: Slaňák11.03.2015
vlepenejma závitovkama a maticema s okem přejistil asi před patnácti lety Winkler okolí Voisthallerh
        Re: Slaňák11.03.2015
Problém je jedinej. Že tady ani jinde nikdo na plnou hubu neřekne, že třeba na Rovišti by se mu konk
         Re: Slaňák11.03.2015
Už se těším na dobu, kdy lezcům dojde, že železa do skal jsme už narvali až moc a zmiňovaný šrot zač
         Re: Slaňák11.03.2015
Tak treba slanak Ave Cesar (C. Faraonu) a Imrvere v lihu ma tento singl spunto krouzek. Ja netvrdim
         Re: Slaňák11.03.2015
tak prrr more! pilku mám pěknou zelenou zavírací a nebojím se jí použít. tuhle jsem řádil, ééé, to
          akáty a šípky11.03.2015
Neboj Lukáš, to nebylo na Tebe, Ty víš co se dělá s náletovými dřevinami :) Myslím úplně jiný lidi,
  Re: Slaňák10.03.2015
Jo ty ohly plisky prichyceny necim hodne zrezlym jsou (uz tak 2 roky jsem tam nebyl, tak treba uz js
   Re: Slaňák11.03.2015
Dejte si par cest nad vodou, na Rovisti jako treba pozdrav do labaku a pak neco povidejte o jisteni.

 Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jestli někdo z dnes lezoucích na Panťáku postrádá lano, a někdo další expresky, pokud ten popleta nebyl dokonce jeden a ten samej, tak nechť se mi ozvou (ozve). Dejf, tel 605297360
PS - nebude to zadarmo, pěkně si to hošánkové odmakáte, je potřeba
 Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.07.03.2015
Jeden z těch popletů jsem já :-/ Nechal jsem tam asi 5 expresek.
Bohužel jsem tam nechal i m
  Re: Ztráty a nálezy - Panťák 7.3.08.03.2015
Tak už zbývá jen to lano ...

 foto dne07.03.2015
Ta Alex Puccio je mašina!
 Re: foto dne07.03.2015
bohužel plochodrážní..
  Re: foto dne08.03.2015
Sto lidí sto chutí, mě se to líbí....

 Hlubočepy lezba06.03.2015
Zdar, můžete někdo poskytnout info o mokrosti/suchosti na hlubočepských plotnách? má být o víkendu pěkně, ale nemám ponětí, jestli tam bývá zatečeno... Díky :-)
 Re: Hlubočepy lezba06.03.2015
v Hlubočepech je to jednoduchý, tam není zatečeno nikdy, bo nejsou převisy a odlučnost šutru je po s

 Labak - hospoda06.03.2015
Ahoj, kam chodite do hospody nekde blizko Labaku (pravej breh)? Je tam nejaka "lezecka"? Co by byla otevrena uz ted? Vime jen te u Belvederu a pak jedna kus autem... Diky!
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
Na labsky strani mnv naproti altanu,hasicarna dole u rybnika.na belveder chodej jenom pitomci je to
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Posledních pár let na Belvedér nepravidelně zajdem a přijde mi to tam fajn, nezdá se mi to nějaký dr
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak pitomci snad nejsme, jen je to nejbliz, tak jsme skoncili tam :) Diky moc za tipy!
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
V kerý vesnici byla ta dobrá česká hospoda se zvěřinou a oky?
    Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen
     Re: Labak - hospoda06.03.2015
Kámen je už docela daleko, ale ten Belveder vůbec není špatnej. Nějakou lezeckou atmosféru tam taky
      Re: Labak - hospoda06.03.2015
Tak uvidime, my tam byli akorat v lete a to venku na zahradce, to je jiny. Ani nevim, jak to vevnitr
       Re: Labak - hospoda06.03.2015
Když jsem byl na Labský posledně, tak to tam bylo šílený. Ale je to tak 3 roky. Uvnitř podivný exist
 Re: Labak - hospoda06.03.2015
A jestli chceš zažít nejlevnější pívo a klidnou atmosféru, mrkněte do hasičárny ;-).
Jinak je
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Za prve po lezeni jsou vsecky putyky v pohode, za druhé zakomplexovani jsme všichni,takze hospa u al
  Re: Labak - hospoda06.03.2015
Jo, jo, Hasičárna má atmosféru. Když jsme tam byli naposledy, tak se tam odehrála úžasná pračka lezc
   Re: Labak - hospoda06.03.2015
Alespoň máš na co vzpomínat Andersene! :D
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
Tak to zni dobre ;) Doufam, ze vyhrali lezci!
  Re: Labak - hospoda07.03.2015
nevím kdo to má teď, ale pravá hospoda na labský stráni u mě skončila s koncem babiček ve škodovce :
   Re: Labak - hospoda07.03.2015
A jejich kuřecích řízků.
    Re: Labak - hospoda07.03.2015
jj, dík, hned je mi o něco hůř .... :)

zlatý časy ....

 Dusan Hudak zahynul pod lavinou05.03.2015
http://goo.gl/G8rqj0
http://goo.gl/qgrHAu<

 Kurz Lezení05.03.2015
Chceš se naučit jak si vytvořit vlastní lezeckou cestu na skutečné skále? a to vše na nádherném ostrově TENERIFE!! Možnost tedy spojit příjemné s užitečným!  :)
V termínu 3.- 7.4.2015 máme ještě 6 volných míst.
Pokud máte zájem napište
 Re: Kurz Lezení05.03.2015
Do inzerce s tím, a to ještě bůhví jestli je to dostatečně nekomerční.
 Re: Kurz Lezení05.03.2015
Pro pána výše - výhoda umístění do diskuze je, že můžeme aktualizovat informace.

POZO

 altaj04.03.2015
zdarec nemá někdo nějakej tip kde sehnat mapu ruské části altaje?popřípadě kdyby se někomu něco takového válelo doma a chtěl by se jí zbavit,půjčit,nebo alespoň nechat mi ji zkopírovat.  díky Pter tel 777275591 e-mail bhd1@seznam.cz
 Re: altaj05.03.2015
kdysi byla v distribuci knizka od Michala Klesla, jmenovale se to tusim trefne Altaj. Zmapovana rusk
 Re: altaj05.03.2015
 Re: altaj05.03.2015
Omlouvám se, že jsem prve nalinkoval něco tak hrubýho a humpoláckýho jako dvoustovky - rozumím - kdo
  Re: altaj05.03.2015
skvelej link. dik.
   Re: altaj05.03.2015
jj. Diky za paradni lin na mapy RF

pro koukani na cast himalaje atd bych na oplatklu
    Re: altaj07.03.2015
Me prisel vzdycky nejlepsi web

 Dümlerhütte03.03.2015
Ahoj, o víkendu jsem na Dümlerhütte nechal černou péřovou vestu v černém obale Rock empire. Nemáte tam někdo v plánu jít? Myslím , že poslední z WR odcházeli lidi na sněžnicích. Pokud jste ji brali, prosím info na 605269768 nebo facon@radovky.cz Moc díky

 Spani v aute Spanelsko02.03.2015
Ahoj planuju vylet do Spanelska,

Byl bych moc vdecen za jakoukoliv radu, informaci kde zaparkovat a vyspat se v aute. Nekdy planujeme navstivit camp, tak pokud by jste meli nejake info o nejakych fajn ( lezeckych) campech, tak se taky nebud
 Re: Spani v aute Spanelsko03.03.2015
Dobrej forek, co se porozhlidnout jak je Spano veliky?
  Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Třeba tam jede na rok.
   Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
a kde je Margalef? Ptat se na spani ve Spanelsku :-) Smarja vsude tak jak to delaji tisice dalsich..
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Poblíž Benidormu je oblast Sella, tam je dobré spaní vedle auta a je tam i Refugio a možnost nabrat
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Nebyl jsem teda všude asi bych to zobecnil na to, když spíš v autě a někam se uklidíš, tak to není v
  Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
margalef jen v aute? na parkale pod prehradou stoji kazdy den tak minimalne 20 stanu :-)
   Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
No a už jsou tam už aspoň kadibudky? To, co jsem tak každý ráno byl nucený pozorovat, v těch holých
  Re: Spani v aute Spanelsko05.03.2015
... já přidám Picos. To je velký pojem. Záleží kde. Obecně ano ale není se kde moc zašít (úzký dlouh
 Re: Spani v aute Spanelsko04.03.2015
Penon de Ifach: 38.651021, 0.032581
Lezeni nenadchlo.
 Re: Spani v aute Spanelsko06.03.2015
Dik moc za rady! Jedem asi na dva a pul mesice, a neni to tak ze to je na tuty mozna zustanem jen v

1   ...   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Slaňák
Ahoj, vůbec se v tom nevyznam, ale nějak ve mne takto osazenej slaňák nebudí důvěru. Opravdu je to oko určené k používání takovýmto způsobem? Nebyl by bezpečnější nýt s majlou? Jen se ptám ze zvědavosti. http://tinyurl.com/ouhgv2u
Luky21:58:02 07.03.2015
odpovědět 
 Re: Slaňák
bohaaa...bezte do pryc stema skracovacema. dyt je to link zpatky sem... inac nevim co se ti na nem nezda. da se slanovat i z tkanicek odlezecek....
dff08:06:04 08.03.2015
odpovědět 
  Re: Slaňák
Nezda se mi, tak jsem se zeptal. Diky za duchaplnou odpoved.
10:41:22 08.03.2015
odpovědět 
   Re: Slaňák
Slaňák na fotce je v pohodě, není na výměnu. Rozhodně nic akutního.
martan08:47:50 09.03.2015
odpovědět 
    Re: Slaňák
S tim "v pohodě" opatrně, tohle s někym v Juře upadlo (rupnul závit).
11:56:16 09.03.2015
odpovědět 
     Re: Slaňák
...jinak byla to jen dokumentační fotka, podobné a různé materiály se používaly i jinde, třeba před 15 lety. Není to návod dávat toto do skal dnes, kdy jsou lepší a dostupnější materiály ;)
 martan16:19:25 09.03.2015
odpovědět 
      Re: Slaňák
Píšeš že ten na fotce je v pohodě - na to jsi přišel jak? U něj jde o namáhání šroubu kombinací tah+ohyb = pár tisíc cyklů zatížení, únavová trhlina v závitu a nakonec rupne. Zvenku nepoznáš a může vypadat hezky. Když si do něj mám odsednout a nejde přijistit jinde tak se teda dost bojim.
11:47:52 10.03.2015
odpovědět 
       Re: Slaňák
Prisel na to od pohledu, jak jinak :). Taky si obcas rikam, ze lidem co osazuji cesty by trochu technickeho premysleni a vzdelani prospelo. Osobne se taky necitim nejlepe, kdyz slanuju z jednoho nytu. Coz teda vetsinou clovek potka jen u nas a pak obcas horach.
13:42:45 10.03.2015
odpovědět 
        Re: Slaňák
Občas si říkám, že je fajn podobný teorie vypnout a že je dobře, že jsem šel něco udělat ven :)
martan09:40:45 11.03.2015
odpovědět 
         Re: Slaňák
To asi nikdo nepopira, pokud teda to neco je udelane dobre..
12:22:25 11.03.2015
odpovědět 
       Re: Slaňák
ať čumím jak čumím, trhlinu od mnohacyklového namáhání nevidím. vidím nějakej černej (nebo deset mikronů pozink) šroub s okem, kterej byl zřejmě natočenej do nějaký rozpěrný kotvy v díře, a v díře byl teda dost navolno, v díře v mikroklimátku reznul až se tam udělal vrub jako prase a v tom vrubu to ruplo jak při zkoušce vrubovky.
Lukas B.14:15:43 11.03.2015
odpovědět 
 Re: Slaňák
To je zase nějakej pozůstatek po Algenovo šílenství zajistit všechno možný a pokud možno zadarmo. Tohle je stavební oko za pár korun z železářství. Sice se kvůli tomuhle ještě nikdo nezabil, ale na skálu to nepatří.
Slanit za tkaničky od bot se sice možná dá, ale je to totální nouzovka někde v horách.
Informuj správce nebo předsedu místní OVK ať to přejistí. Prachy i materiál na to je.
MaviD07:56:32 09.03.2015
odpovědět 
  Re: Slaňák
na Rovisti je tohle taky v par cestach... skoda ze misto vytvareni novych divokych rozchrast linii se radsi neudeli vsude bezpecne dvoubodove retezove slanaky. tohle je treba konkretne pripad sektoru kruty rim vlevo...
jan10:49:51 10.03.2015
odpovědět 
 Re: Slaňák
Vic než tenhle případ mě děsí nýty na Velký. Tohle u mě budí jen mírnou nedůvěru, tam se vyloženě bojím.
10:56:29 10.03.2015
odpovědět 
  Re: Slaňák
no záleží. pokud je závitovka zalepená (a nikoli kotva s plechovou objímkou a protiklínkem), tak kulatina M12 je naprosto v pohodě a se značnou rezervou. jestli je nerezová, tak je to dobře i špatně a uhlíková ocel matice vyžere chrom a nerezová závitovka zarezne, tak je to v pohodě. pokud je to rozpěrná kotva s plechovou objímkou, tak je to nepříliš vhodné dlouhodobě, páč to nejdřív zarezne a drží líp a pak to urezne vevnitř v díře.
ehm, tady někdo povidal vo nějakým cyklickým namáhání. pokud je to závit válcovanej, a to jako že jo, tak bych to nechal koňovi.

teda si pro uklidnění třeba najděte tu etu na tu kotvu, ať už vinylester chemická kotva nebo průvleková kotva mechanická, je tam tuším i ta kombinace tah+střih, třeba hilti to má na stránkách pěkně.
Lukas B.12:45:11 10.03.2015
odpovědět 
   Re: Slaňák
Válcovanej je hezkej, ale koňovi bych to moc nenechával.. Je to tu (mezera):
http://www.ig-klet tern.com/klettern/oesenschrauben.php
16:03:15 10.03.2015
odpovědět 
    Re: Slaňák
jo, to je pěkný. ale to vypadá na nezalepený a měkký šutr, a ukrutná škoda že nejni napsáno co je to za rozměr a nejde to ani přečíst na té matici s okem.

takhle: jako slaňáku bych se toho nebál, notabene na tvrdým šutru. jako voka před runoutem na často padané a často lítané cestě na strouhance bych měl nahnáno.
Lukas B.17:09:42 10.03.2015
odpovědět 
    Re: Slaňák
Jen takový detail, že na Tvém obrázku je prasklý jiný výrobek, než byl v galerii na Lezci.
martan09:50:35 11.03.2015
odpovědět 
     Re: Slaňák
Jiný výrobek, ale stejnýho typu - konstrukce na tah v ose. OK je pokud je dobře usazený, ale pokud spodek oka neni opřenej o skálu tak tam je páka a může to závit ohýbat poměrně velkou silou. Páka ca 3 cm, zatížení při slanění 200 kg. Znám i horší varianty viz ty orezlý samodomo nýtky, ale tohle jako slaňák by v dnešní době na skále být nemělo a když už tak zdvojený. Bát se odsednout do slaňáku neni zrovna typ strachu který bych vyhledával, radši lezu sólo než toto...
10:21:00 11.03.2015
odpovědět 
      Re: Slaňák
V cestách na Vltavě a nejen tam používali kluci z velké většiny velmi kvalitní materiál, ten nejlepší, který dokázali sehnat. Protože i oni měli strach. Vím to tak, že jsem různé druhy jištění měnil, nebo je viděl u Ťéši na trhačce a druhak jsem s dřívějšími prvovýstupci v různých oblastech mluvil. Některé materiály mají povrchovou korozi která nevadí, pevnost a rozměry plakety u nýtu si spočítáš v tabulkách a ono ejhle, i když na tom není napsáno Petzl, v praxi to funguje. Bohužel se všude občas najdou i nějaké hrůzy, které na výměnu skutečně jsou a to třeba i akutně. Od toho jsou vrcholové komise a správci, aby to posoudili a vyměnili. Ohledně Vltavy se dají podněty vznést nejlépě na příbramský oddíl, viz jejich výzva dole na stránce: http://www.hobrdy.estranky.cz
martan12:24:58 11.03.2015
odpovědět 
       Re: Slaňák
vlepenejma závitovkama a maticema s okem přejistil asi před patnácti lety Winkler okolí Voisthallerhütte, a pokud vím, žádný problém s tím nebyl. s průvlečnou (prstýnkovou) kotvou bych problém taky nečekal. čekal bych problém u rozpěrné kotvy, kdy je díra 12 a v ní šroub m10 v podstatě navolno. nebo m8 v díře 10 mm.
Lukas B.14:21:04 11.03.2015
odpovědět 
        Re: Slaňák
Problém je jedinej. Že tady ani jinde nikdo na plnou hubu neřekne, že třeba na Rovišti by se mu konkrétně líbilo to a to, nebo že je tam špatně to a to, jako třeba teď Jan a Ušák. Se na to můžu podívat, díky. Nepředpokládám, že nám někdo nabídne pomoc, nebo skutečně půjde s něčím pomoct (stačilo by občas prostříhat šípky u skal, ale ani v to nedoufám), ale aspoň to můžete Frantovi jako správci sdělit, ať vidí, že je zájem a jakej. To, že nýty jednou budou na výměnu komplet je jasný :)
martan14:44:55 11.03.2015
odpovědět 
         Re: Slaňák
Už se těším na dobu, kdy lezcům dojde, že železa do skal jsme už narvali až moc a zmiňovaný šrot začne pro změnu uklízet...
MM15:07:38 11.03.2015
odpovědět 
         Re: Slaňák
Tak treba slanak Ave Cesar (C. Faraonu) a Imrvere v lihu ma tento singl spunto krouzek. Ja netvrdim ze je to na urvani ale pokud slanujes z jednoho bodu a jeste takoveho tak co asi? jen doufas, doufas...
Jan15:08:26 11.03.2015
odpovědět 
         Re: Slaňák
tak prrr more! pilku mám pěknou zelenou zavírací a nebojím se jí použít. tuhle jsem řádil, ééé, to radši nepovím kde, vlastně jsem ty akáty vyřezal v chráněnce takže mlčím jak hrob, spolu jsme tuším tuhle tiše a nenápadně planýrovali v maloplošném chráněném území....
Lukas B.18:06:06 11.03.2015
odpovědět 
          akáty a šípky
Neboj Lukáš, to nebylo na Tebe, Ty víš co se dělá s náletovými dřevinami :) Myslím úplně jiný lidi, sice to neřeší nýty, ale Roviště je vždycky zarostlý až běda, na to kolik je tam lidu.
martan18:14:29 11.03.2015
odpovědět 
  Re: Slaňák
Jo ty ohly plisky prichyceny necim hodne zrezlym jsou (uz tak 2 roky jsem tam nebyl, tak treba uz jsou vymeneny) na Velky teda fajnovy.
13:46:31 10.03.2015
odpovědět 
   Re: Slaňák
Dejte si par cest nad vodou, na Rovisti jako treba pozdrav do labaku a pak neco povidejte o jisteni. Proti tomu tenhle slanak je zlatej ... :) Nebo treba lehci, ne tak lezeny cesty na Vltavsky zule...Ale treba i na Rovisti v Ruce vzhuru jsou pekne hnusny nejty ted mne napadlo, a dalsi ....
Usak00:50:25 11.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi