Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
45.Hodeček 9881
46.Griger 9877
47.Fišer 9862
Bouldry:
45.Tran 9078
46.Šolc 9053
47.Čech 9050
Hory:
3.Skopec 7086
4.Bloudek 6470
5.Švihálek 6442

Výsledky
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)

Deníčky
5963 lezců
1232929 cest
Nové přelezy:
Lítost špa 7C
Depredador 7b
Sólo Para 7c
Athenea 8a
Límite Ver 7c+
Routa 51 7b+
Baila El C 7b+
Cocacola, 7b+
G.R.I.E.M. 8a
Se mém va 8a

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 drytool?
https://vimeo.com/110122244
00:26:10 08.03.2015
odpovědět 
 Re: drytool?
za pár let tam bude převis jak svina.
dušan13:49:26 08.03.2015
odpovědět 
 Re: drytool?
Jako chápu, že se tam asi jinak než na TR lízt nedá, ale nechápu, proč se takovou akcí prezentuje RedBull, kterej se jinak prezentuje jako hustá značka.
honza21:20:57 08.03.2015
odpovědět 
  Re: drytool?
Na křídových útesech v Anglii se normálně leze se spodním jištěním.
Kuba Turek00:14:07 09.03.2015
odpovědět 
 Re: drytool?
no tak to je ale čurá.ovina
red vůl se rok od roku stává anti značkou. budování umělých trailů, přes heliskiing, konče mlácením cepama do skály.
00:57:44 09.03.2015
odpovědět 
  Re: drytool?
Ta skála spadne tak jako tak. Takže je to jedno.
Kuba Turek01:43:46 09.03.2015
odpovědět 
   Re: drytool?
dyt je to uplna ptakovina :))))

dojedu autem, postavim si leseni na TR a budu jebat do skaly tak dlouho az tam budou stupy a chyty :)))
judovana09:20:24 09.03.2015
odpovědět 
    Re: drytool?
Už mě ani nepřekvapují negativní reakce.Ať se tu píše o jakémkoli druhu lezení, je to podle větší části diskutérů ptákovina. Nadává se na lezení na písku,v ledu,bigwally,drytool,výškové lezení,lezení na OS-RP, prostě na úplně všechno.Přitom je jasné, že tihle chytráci nikdy nic pořádného nevylezli a ani tomu nerozumí. Z videa je vidět, že se jedná o dlouhé lezení v pořádném převisu. Kdo ví z jakého materiálu jsou ty útesy, jen smekne. Ale tady se jen ukazuje naše česká povaha-vše kritizovat,nikomu nic nepřát,ale sám nic nedokázat. Ještě,že takoví nejsme úplně všichni lezci.
Libor H.12:25:43 09.03.2015
odpovědět 
     Re: drytool?
Tak ona diskusní fóra jsou často využívána k zanadávání si, to je běžné a není to specialita lezce. Působí to asi takovým homogenním dojmem, jakože všichni nadávají na všechno, ale ve skutečnosti každej jednotlivec nadává jen na něco, takže to myslím neznamená, že auditorium lezce je jedna banda zapšklejch kokotů.

Drytool na ostrým konci na křídě, štandování a postupový jištění na skobách zatlučenejch do tohodle bahna se mi zdá jako mimořádně sportovně hodnotná a odvážná činnost, zasluhující prezentaci jako RedBull extrémní výkon. Rybaření na tomtéž mi naopak přijde jako pakec a navíc proti takovýmu nějakýmu prapůvodnímu ideálu horolezectví: přijít - vidět - vylézt. Ten smysl se mi ztrácí ve chvíli, kdy když to nejde, tak místo nalezení jiný linie, kde to půjde, si to naopak hodim seshora v tom největším převise a v těch největších sračkách - což je dle videa právě ta RedBull akce. Nevím, proč bych takovej názor nemohl mít i aniž práskám vysoký čísla.
honza13:35:40 09.03.2015
odpovědět 
      Re: drytool?
Všimli jste si že to je lezení na rychlost a vůbec nejde o nějakou obtížnost? Ono taky se v tom hrabat 16 minut nahoru bude taky pěkný výkon.
19:43:12 09.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
semifinále v lezení na obtížnost
SP v lezení Chamonix 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192893)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stará cesta II Děvínské Polesí
Netušený obzor IXa/IXb Adršpach
Falce E Secchiello 6b Campolongo sul Brenta
Non Ho Più Braccia 6a+ Campolongo sul Brenta
Lucertola Paralitica 4c Campolongo sul Brenta
Nově komentované:
Doba kamenná VIIIa Hrubá Skála
Osolený Knedlík Xa Adršpach
Ber Víc, Dávej Míň 9- Holštejn
Ber Víc, Dávej Míň 9- Holštejn
Tortuga 1 7b Mišja Peč

 Nově v diskusi:
Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Labák - Růžové stěny | Re: Rozpočítání amortizace | Re: U Magnuse je AO ABC | U Magnuse je AO ABC | Re: Rozpočítání amortizace | Re: clickup |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Rekordní rekordmanka | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Gratulace | Re: Magnesium a procvaklá preska. | Re: Magnesium a procvaklá preska. | Re: Magnesium a procvaklá preska. |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (56)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
SP v lezení na obtížnost Praha (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá | AegisMax Kids 600 | Deuter kid comfort pro. | Výstupy | Spolulezce Český ráj | Dámská softshell | Nové sandály Lizard | Vodítko v Krasu |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1224 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1348 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1518 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1493 
 Neřeším to – lezu vše 
 1203 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi