Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English meniskus 27.03.2015 Ahoj prosím nevíte jak dlouho trvá rehabilitace po artroskopii rohovky meniskusu? Za jak dlouho nebo jestli vůbec se da lozit ??nebo jít do toho vůbec?? Díky
.
  Re: meniskus 27.03.2015 Co je rohovka menisku? Jinak zalezi jestli ti meniskus jen castecne odstrani nebo zasiji. V prvnim p
gps 26.03.2015 Ahoj, jakou pouzivate do hor GPS navigaci a odkud berete trasy pristupu pod steny, vystupove trasy popripade horske prechody? Uz jsem parkrat zabloudil v Alpach v osklivem pocasi, tak bych rad mel nejakej sichr, jak se vyhnout trhlinam, ale nevyznam se v
  Re: gps 26.03.2015 kokoos! Nauc enavigovat bez toho krapu. Stejne je to v horach porad v nejkay "signalovym stinu&
    Re: gps 26.03.2015 Smankote.. Nechlastej ;). A radeji odpovez na otazku.
Pokud jsou k dispozici GPS souradnice n
      Re: gps 26.03.2015 U nastupu? Trebba tou stenou? Nebo dvema stenama? :)
Inac jo . sem starej a hclastaji
        Re: gps 26.03.2015 Ta jedna stena ti az tolik signalu nevezme :). Zkus to a uvidis.. Teda pokud na horach nechodis lezt
  Re: gps 26.03.2015 Osobně mám Garmin Dakota 20, má dotykové ovládání, ale styl ovládání je snad ještě horší než u první
  Re: gps 26.03.2015 Souhlas. Mám Garmin GPSmap 60 z druhé ruky. Dokonalá věc. Baterky vydrží +-24 hodin. A ano, není pot
    Re: gps 26.03.2015 Ahoj, já mám gpsek k dispozici více. Do hor se mi osvědčily kvůli výdrži baterií a ovládání v rukavi
  Re: gps 27.03.2015 Mám starší etrex legend HCx. Většinou funguje dobře, ale už se mi stalo, že ve vánici zamrzla a prob
Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Zdravim, zhanam si epresky a rozhodujem sa medzi troma modelmi Dva su od BD, konkretne Freewire alebo PosiWire aj ked lakavejsia je ta freewire cenovo, hmotnostne su rovnake. No este viac ma zaujala od Rock Empire Swift 13 , ktora
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Preso s úzkou smyčkou si mi hůř cvaká, protože se spodní karabina točí proti horní kolem podélné osy
          Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Kolem podélné osy expresky.
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 zas je větší šance, že ti karabina v široký smyčce zůstane naštorc, obzvlášť v těch krátkých.
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Díky, to je zajímavý a cenný postřeh.
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Zdravim, velmi som nepochopil, preco vlastne ta dyneema v expreske nie je dobra. tych zopar dlhsich
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Mám stejnou zkušenost jako pbla4024 - dyneema letěla z expresek velikým obloukem. Blbě se to cvaká a
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 A jaké máš rozhodovací kritéria?
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 No momentalne je taka kacia v hudy so zlavami, takze preto to kupujem z hudy sportu. V tomto pripade
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 U Posiwire je háček v tom, že je ten drátěný zámek rovný a ne prohnutý. Hůř se to cvaká.
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 26.03.2015 Hej, to som si tiez vsimol, len som nevedel, ze to ma taky efekt, aj ked je to logicke. TieRE swift
          Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Ty Rock Empire mají nízké hodnoty, 7kN u otevřené karabiny je hraniční. Jinak kamarád je má a jsou z
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
          Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Rock empire wire je dost dobre, nejake niceni od nejtu neni vetsi, ani menší oproti BD. Jedina nevyh
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Totiz, ked sa nad tym zamyslam, tak ked sa tie swift 13 tak nicia uz od nitov a lana, tak ked ich ch
          Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 nejhorší materiál na lezeckém matroši jsem zatím potkal na vklíněncích od Campu, tam jsem udělal rýh
            Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
              Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Psal jsem, abys koupil i rovne i prohnute a pak je zamenil. Ale jinak na tech dolnich (na lano) je v
            Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 posiwire sa budú lepšie vycvakávať, bo nemajú háčik
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Aha, uz chapem, pardon, nevsimol som si tu odpoved o rovnych zamkoch :D Tak si tie kupim... :)
          Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 Jen nekonkrétní poznámka: presky většině lezců vydrží mnoho (až desítek) let, na rozdíl od lezeček,
            Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 27.03.2015 No este som uvazoval aj nad tymi mammut classic, predsalen ten keylock je asi dobra vec, tak zajtra
              Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 28.03.2015 Než nakoupíš presky, přijde opět doba ledová! :-)))
Doporučuji ti koupit presky dražší, které
                Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 28.03.2015 Nakoniec som sa rozhodol pre kombinaciu mammut classic v 2 vyhodnych baleniach a mammut crag indicat
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond 28.03.2015 Taky jsem to teď řešil a koupil jsem BD Hoodwire Quickdraw. Dratovky, nejsou malinke a přitol jsou l
Rifugio Gnifetti 25.03.2015 Ahoj, nevíte kolik se platí letos v chatě Rif.Gnifetti a zda tam berou slevu na OEAV, našel jsem nějaký ceník ale zdá se mi to dost sci fi , zda je tam sleva na OEAV jsem nenašel. Popř zda leze koupit pouze přespání ?? Jo a lanovka na Indren z Alagna Vals
  Re: Rifugio Gnifetti 25.03.2015 Asi máš starou mapu :)
Myslím si, že stará lanovka na Indren není již leta v provozu. Lanovko
    Re: Rifugio Gnifetti 26.03.2015 No já myslím že by to na ten Indren jet mělo jeto i na plánu sjezdovek na bergfexu a co jsem zatím n
  Re: Ostrov 25.03.2015 Prosím vás, leze se v Ostrově celoročně ? Na netu jsem našel že jo i že ne. A tak se raději ptám :D
    Re: Ostrov 26.03.2015 Záleží na pošasí...když je sucho, můžeš lízt. Běžně jsme tam jezdívali na Velikonoce a už se lezlo z
kemp Finale Ligure & Arco 25.03.2015 Ahoj, mate nejake typy na dobre a privetive kempy ve Finale & Arcu?
V Arcu mam zkusenost se ZOO, zajima me zda je i jina alternativa, treba levnejsi ( i kdyz pochybuji )
Ve Finale znam freekemp, ale letos planujeme jet s
    Re: kemp Finale Ligure & Arco 26.03.2015 Dle mé zkušenosti je ZOO v Arcu jeden z lepších kempů, ale není až tak levný. Jestli si dobře vzpomí
      Re: kemp Finale Ligure & Arco 26.03.2015 Diky, zrejmne to vyhraje Arco :)
Ma nekdo tip na vylet k mori z Arca?
Jakou de
frendy 25.03.2015 Ahoj, máte nějaký recept, jak znovu do pohody rozhýbat frendy? Od doby, co byly nové, začalo jít hůř mačkání, některé dokonce vržou. Čím čistíte? Čím odmašťujete? Čím mažete? Dík
  Re: frendy 25.03.2015 1. umejt
2. namazat
3. v případě, že je u toho šitá smyce, tak kurevsky vopatrně.
    Re: frendy 25.03.2015 Mazadla jedině suchý = teflon, třeba GT85.
Silikon lepí a s prachem udělá brusnou pastu.
      Re: frendy 25.03.2015 a co bys řekl na ten výše zmíněný čisticí sprej? Nepomohl by tomu očištění třeba jen benzin ve vanič
        Re: frendy 25.03.2015 Pokud čistidla, tak asi technický benzín a hlavně co už je psáno - zabránit kontaktu smyce s čistidl
          Re: frendy 26.03.2015 ok, ještě mi prosím řekni, co je to to GT, resp. kde to sehnat. dík
  Re: frendy 25.03.2015 Nečistím, neodmašťuju, nemažu. Po dvaceti letech použiju jako prchačku.
    Re: frendy 25.03.2015 na čtyřky to nepotřebuju; na utíkání mám zbytky lan
  Re: frendy 25.03.2015 benzín + WDčko ...
    Re: frendy 25.03.2015 nelepí se na WD prach?. Aby to nakonec nebylo ještě horší...
      Re: frendy 25.03.2015 WD lepí = nevhodné.
        Re: frendy 26.03.2015 Co mám zkušenosti tak vaše teorie o silikonech je blbost...navíc obrus :-D u friendu :-D tak možna p
  Re: frendy 25.03.2015 WD
regenerace 25.03.2015 Ahoj, mám občas problém, že se mi při lezení poškodí konečky prstů - přesněji řečeno kůže se nepatrně odchlípne od nehtu. Není to nic dramatického ale nepříjemné je to dost. A ostatní okolo mě takové problémy neřeší. Tak uvažuju jestli mi nechybý něco ve
  Re: regenerace 25.03.2015 Jak jíš a spíš?
    Re: regenerace 25.03.2015 Ahoj, spánek je v pořádku a naštěstí i dostatek. A co se jídla týká jím zcela normálně + hodně zelen
  Re: regenerace 25.03.2015 Mne se to stava, kdyz si ostriham nehty moc nakratko. Od te doby, co si davam pozor, se mi to nestav
mačky 23.03.2015 Ahoj, chtěl bych koupit univerzální mačky, jak na lezení, tak chození. Vybírám mezi Grivel G14, Petzl Lynx a BD Cyborg, kvůli tvaru hrotu. Faktem je, že chci aby byly hroty vyměnitelné a šel dát monohrot i hroty dva. Nemáte zkušenost s těma Grivel G14? Le
  Re: mačky 24.03.2015 v ledu drží dobře, normálně s patami dole
(lezl jsem s tím ledy několikrát, konfigura
    Re: mačky 26.03.2015 Ještě mrkni na mačky AustriAlpin Sky.Steep triple pack, nebo tak nějak. Můžeš si je uděla monohrot n
  Re: mačky 24.03.2015 A když sme u těch maček, je takový problém chodit ledovcové tury v monohrotech? Třeba BD Stinger? Gr
    Re: mačky 24.03.2015 ne, jedině že jsou lezecké mačky robustnější a tedy těžší.
    Re: mačky 25.03.2015 Největší problém je asi ten, že monohrot je chycenej na svislý profily, na který se nabaluje sníh ví
      Re: mačky 25.03.2015 mačky co sem vypsal mají T profil
        Re: mačky 25.03.2015 Blbě jsem se vyjádřil, nemyslím profil hrotů, ale profil toho, na čem jsou hroty přidělaný, což je v
          Re: mačky 26.03.2015 Děkuji za podnětné příspěvky. Jediné mačky co vím, že to nemaj jsou Edelrid Beast. U nás ale asi nes
  Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Napiš mi a vysvětlím.
    Re: Lezení Rudice 23.03.2015 A neslo by to vysvetlit tady vsem?
      Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Je az s podivem jak tezky je dostat se k informacim ohledne lezeni, coz?
  Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Heh...to by me taky zajimalo. Stejne Stranska skala...
    Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Je to trošku složitější, nicméně platí, že se leze ve stejném módu jako za minulých výjimek a žádná
      Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Takže si můžu jet zítra bez obav zalozit, ok? :)
        Re: Lezení Rudice 23.03.2015 Jasně, byl jsem tam o víkendu:-).
1
...
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: