Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
DDM Sova Cheb - Cheb
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Brno
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 mačky23.03.2015
Ahoj, chtěl bych koupit univerzální mačky, jak na lezení, tak chození. Vybírám mezi Grivel G14, Petzl Lynx a BD Cyborg, kvůli tvaru hrotu. Faktem je, že chci aby byly hroty vyměnitelné a šel dát monohrot i hroty dva. Nemáte zkušenost s těma Grivel G14? Le
 Re: mačky24.03.2015
v ledu drží dobře, normálně s patami dole

(lezl jsem s tím ledy několikrát, konfigura
  Re: mačky26.03.2015
Ještě mrkni na mačky AustriAlpin Sky.Steep triple pack, nebo tak nějak. Můžeš si je uděla monohrot n
 Re: mačky24.03.2015
A když sme u těch maček, je takový problém chodit ledovcové tury v monohrotech? Třeba BD Stinger? Gr
  Re: mačky24.03.2015
ne, jedině že jsou lezecké mačky robustnější a tedy těžší.
  Re: mačky25.03.2015
Největší problém je asi ten, že monohrot je chycenej na svislý profily, na který se nabaluje sníh ví
   Re: mačky25.03.2015
mačky co sem vypsal mají T profil
    Re: mačky25.03.2015
Blbě jsem se vyjádřil, nemyslím profil hrotů, ale profil toho, na čem jsou hroty přidělaný, což je v
     Re: mačky26.03.2015
Děkuji za podnětné příspěvky. Jediné mačky co vím, že to nemaj jsou Edelrid Beast. U nás ale asi nes

 Lezení Rudice23.03.2015
Hezký den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s lezením v Rudicích? Tady http://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-75/ jsem našel, že skonči
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Napiš mi a vysvětlím.
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
A neslo by to vysvetlit tady vsem?
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je az s podivem jak tezky je dostat se k informacim ohledne lezeni, coz?
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Heh...to by me taky zajimalo. Stejne Stranska skala...
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je to trošku složitější, nicméně platí, že se leze ve stejném módu jako za minulých výjimek a žádná
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Takže si můžu jet zítra bez obav zalozit, ok? :)
    Re: Lezení Rudice23.03.2015
Jasně, byl jsem tam o víkendu:-).

 Kupuju škopek23.03.2015
Ahoj, žádám o jakékoli rady, zkušenosti, postřehy ohledně koupě a používání auta. Mám zacíleno na VW Caddy, případně jiné velké MPV jako VW Sharan nebo Ford Galaxy. Má někdo? Je spokojen? Co spolehlivost? Co dostupnost náhradních dílů? Dají se v základní
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
Caddy je dobrý, ale chce to to prodloužený. Kámoš v tom spí, ale je to jen pro dva. Asi bych bral sp
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
U Sharana/Galaxy jen jednu faktickou, berte to jako identická auta, protože jsou, sdílejí si díly, t
   Re: Kupuju škopek23.03.2015
Jo ještě jsem zapoměl, trojče je Seat Alhambra, třetí kabátek na stejnou slepeninu.
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
bych teda v týhle kategorii ve variantě levné punkerské šel po scudo/jumpy minulé generace s benzíno
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
Ovšem scudo/jumpy je o třídu větší auto než caddy a ty různý alhambry a galaxy. To už je prostě regu
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
Proti dodávkám v zásadě nemám nic až na spotřebu. Rád bych našel kompromis mezi spotřebou, spolehliv
   Re: Kupuju škopek23.03.2015
Domnívám se, že ten kompromis je možný nalézt v dlouhým jumpym. Vnitřního prostoru hromada, spotřeba
    Re: Kupuju škopek23.03.2015
Spíše jsem narazil na Ford Tourneo Connect. Prostorově dost podobné, spotřeba vypadá nižší. Má někdo
     Re: Kupuju škopek23.03.2015
Co se spolehlivosti tyce. Porad mame, ted uz jako druhy auto, Alhambru prvni generace. 1.9TDi - ta n
      Re: Kupuju škopek23.03.2015
A myslíš, že Alhambra druhý generace bude méně spolehlivá? Kdyžtak pošli nějakej web, pokud víš o do
       Re: Kupuju škopek24.03.2015
Prave, ze SAGy (Sharan, Alhambra, Galaxy) druhy generace maj uz klasicky TDi PD. Se spoustou vychyta
     Re: Kupuju škopek23.03.2015
Tourneo Connect je menší než jumpy, to bych řek že je tak velikost caddyho. přijde mi celkově dost m
      Re: Kupuju škopek23.03.2015
Fiat Doblo, stejna trida jako Caddu, levnejsi, vetsi , na lpg dobra spotreba
       Re: Kupuju škopek24.03.2015
Anebo když teda něco menšího tak bych přemejšlel zda nevzít novou Dacii Lodgy, stojí to pár šupů.
        Re: Kupuju škopek24.03.2015
Souhlas, Logan, nebo Loddy v tovarnim lpg... veliky a navic to jezdi za hubicku ( 1,1 CZK/km ), kdyz
         Re: Kupuju škopek24.03.2015
Akorát to nesmí stát v garážích a na některých velkých parkovištích, nemáš jistotu že všude natankuj
          Re: Kupuju škopek24.03.2015
V garazich se stat nesmi, nicmene tam parkuju a zatim nikdo neprudil. Kdyz se vysere plyn, tak muzes
           Re: Kupuju škopek25.03.2015
s tema garazema mas pravdu, nekdo si i sloupne tu samolepku a je to ok...

5000 na ben
            Re: Kupuju škopek25.03.2015
Jezdil jsem v otáčkách a ventily se podpálily, ale nezpochybňuju, že se mohou podpálit i v jiných re
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
vytluč představu kolik do toho chceš řádově vrazit. jinak ti bude nabízeno cokoli od 30 tisíc (vorez
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
Měl jsem Tranzita a teď Scudo. Tranzit cca okolo 9 až 10 litrů na sto při 140 na dálnici.Scudo dlouh
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
Na trojlístek sharan, galaxy, alhambra si dávej bacha, hlavně pokud maj kouli. Jsou to dost oblíbený
  Re: Kupuju škopek24.03.2015
kazdy auto je dneska stoceny, pokud nekupujes novy.... a neprijdes na to ani kdyz mas servisku od to
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
Nekupuj v Česku.
(Například u Němců je stáčení tachometru trestnej čin a podle toho to tam t
  Re: Kupuju škopek24.03.2015
H jednička od Hjundaje je prej taky dobrá lezecká kára. Má ho kámoš a vepředu tři sedadla a v druhé
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
H-1 nechal znamy nekde na balkane, kdyz se proste rozsypal. Fordy muzou mit problemy velke, ale nevi
 Re: Kupuju škopek25.03.2015
Kup VW T4 (do roku 2004) v provedení který budeš chtít (holej trandak, carvelle, multivan), motor 5
  Re: Kupuju škopek25.03.2015
Ahoj, prošel jsem spoustou aut (jak firemních, tak osobních). Berlingo, Transit, Turneo, Dobló, atd
  Re: Kupuju škopek25.03.2015
Tak když T4, tak né rozhdoně s 2.5TDi, to je nejpovedenější motor koncernu, majitelé pašíků a superb
   Re: Kupuju škopek25.03.2015
To je dobrej kec! 2,5 TDI je nejlepší motor. Když se o to dobře staráš tak to vydrží milion.
    Re: Kupuju škopek25.03.2015
Napsáno moc obecně, moje chyba, mluvil jsem o 2.5 V6 (ta už u T4 byla častější), ten je na tento pro
     Re: Kupuju škopek25.03.2015
oprava: 2.5 řadový pětiválec, samozřejmě bez toho "V5". Prostě jsem tím myslel "pětiv
 Re: Kupuju škopek25.03.2015
Na mobile.de jsem nalezl tuhle pankovou lezeckou káru:

 Re: Kupuju škopek26.03.2015
A ma tu nekdo zkusenosti s T5? Ma to za tu cenu smysl?
  Re: Kupuju škopek26.03.2015
Všechno má za tu cenu smysl. Otázka je, za jakou.
 Re: Kupuju škopek29.03.2015
Tak podle Vašich cenných rad a zkušeností a recenzí ojetin na internetu vidim jako nejvhodnější vari
  Re: Kupuju škopek29.03.2015
hm, patnáctiletý velký naftový auto a najeto do 100 tisíc. tam jsou háčky v zásadě dva: 1. je to bru
   Re: Kupuju škopek29.03.2015
Ta sportka vypadá líp... Německý překupníci nejsou o nic lepší než český.
Všechny levný auta
 Re: Kupuju škopek29.03.2015
Tak podle Vašich cenných rad a zkušeností a recenzí ojetin na internetu vidim jako nejvhodnější vari

 Firn a severky22.03.2015
Čus, nedávno tu někdo psal o Wildspitze a severce, víte jaká tam byla situace? Sněhu jako svina nebo byl firn a polezenicko? Nevite o nejakem kopci, kde je uz neco lezitelneho? Nejlip bez skialpů. Dik
 Re: Firn a severky22.03.2015
Ahoj, byli jsme tam minulý víkend a bylo to polezeníčko po firnu. Led žádný. Šli jsme k tomu na lyží

 MonteRosa22.03.2015
Ahoj nevíte pls někdo jak vypadá sjezd na lyžích v MonteRosa ski -  http://www.bergfex.cz/monterosa-aostatal/ ; z

 Sanace v Braníku...21.03.2015
Ahoj,
co je pravdy na tom, že chtějí zavřít Braník kvůli sanačním pracem a nalsledně po provedení sanace ho nechat uzavřený ?
 Re: Sanace v Braníku...23.03.2015
Zdar, správce Branických skal a Prokopáku je od loňska Viktor Lada (předseda HOKASu), který to má bl

 spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Ahoj!
přišla jsem zde pro radu. Mám 20 let starý péřový spacák už i děravý. Je to z dob kdy šili nadšenci v dílnách a prodávalo se to po kamarádech. Doba se změnila. Kupa outdoorových značek, kdo se v tom má vyznat. Takže jaký spacák? Peří, nebo du
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Nejdřív nám prozraď v jakých podmínkách ho chceš používat. Potom se bude radit jednodušeji. Ale co s
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Osobně zastávám názor, že celý rok je nejlepší pčří a co do značek bych doporučit Mountain Equipment
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Ahoj,osobně nedám dopustit na peří (objem/váha/životnost)
ale jestli chodis hodně ve vlhku,du
 Re: spacák. Jaký vybrat? 22.03.2015
Ahoj. Podle me je proste nejlepsi peri. Je to teply a hlavne lehky! Osobne mam dobry zkusenosti s pe
 Re: spacák. Jaký vybrat? 22.03.2015
Jeden z nejhorších dotazů který lze vůbec položit. Třeba na "autdórfóru":-) jsou na toto t
  Re: spacák. Jaký vybrat? 02.04.2015
Díky všem za odpovědi. Dalo mi to směr!

 Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Dá se někde v Oltrefinále najít plac na spaní? Nebo je lepší najít kemp někde na pobřeží a dojíždět?
 Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Jeli jsme údolím až úplně nahoru do hor a tam jsme si postavili stan. Lepší jet do hor než dolů do c
 Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Přímo v údolí na kopci v pravo je kostel.Před ním na parkovisti se dá vzdy na noc postavit stan a je
  Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
A pro ranni modlitbu clovek nemusi jit daleko!
  Re: Spaní v Oltrefinále22.03.2015
Díky za tipy, i když nevím, jestli zrovna na Velikonoce to bude u kostela v pohodě :)

 Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Dá se někde v Oltrefinále najít plac na spaní? Nebo je lepší najít kemp někde na pobřeží a dojíždět?

 Porovnání pásů20.03.2015
Zdravím,

pokládám dotaz na klouzavost pásů od různých výrobců. Mám Contoury a docela mi to v porovnání s ostatníma podjíždí. Má někdo podobnou zkušenost s pásy Contour, popř. osobní zkušenost s pásy od jiných značek na porovnání?
 Re: Porovnání pásů20.03.2015
ono je to něco za něco. Buď máš dobrej skluz a horší stoupavost, nebo dobrou stoupavost a horší sklu
 Re: Porovnání pásů20.03.2015
Onehdá jsem jeden pás ztratil a tak jsem si pořídil contoura na jednu lyži. Na druhý jsem měl pomocu

1   ...   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezení Rudice
Hezký den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s lezením v Rudicích? Tady http://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-75/ jsem našel, že skončila platnost povolení. Díky za info :)
JM09:13:26 23.03.2015
odpovědět 
 Re: Lezení Rudice
Napiš mi a vysvětlím.
Vlk09:35:33 23.03.2015
odpovědět 
  Re: Lezení Rudice
A neslo by to vysvetlit tady vsem?
T09:38:39 23.03.2015
odpovědět 
   Re: Lezení Rudice
Je az s podivem jak tezky je dostat se k informacim ohledne lezeni, coz?
t.11:20:26 23.03.2015
odpovědět 
 Re: Lezení Rudice
Heh...to by me taky zajimalo. Stejne Stranska skala...
Tom09:37:20 23.03.2015
odpovědět 
  Re: Lezení Rudice
Je to trošku složitější, nicméně platí, že se leze ve stejném módu jako za minulých výjimek a žádná změna nebude ani u těch nových(jako třeba nově povolené sektory..., zůstává status quo).
Vlk09:41:44 23.03.2015
odpovědět 
   Re: Lezení Rudice
Takže si můžu jet zítra bez obav zalozit, ok? :)
JM11:05:54 23.03.2015
odpovědět 
    Re: Lezení Rudice
Jasně, byl jsem tam o víkendu:-).
Vlk12:48:04 23.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi