Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Havířov
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 mačky23.03.2015
Ahoj, chtěl bych koupit univerzální mačky, jak na lezení, tak chození. Vybírám mezi Grivel G14, Petzl Lynx a BD Cyborg, kvůli tvaru hrotu. Faktem je, že chci aby byly hroty vyměnitelné a šel dát monohrot i hroty dva. Nemáte zkušenost s těma Grivel G14? Le
 Re: mačky24.03.2015
v ledu drží dobře, normálně s patami dole

(lezl jsem s tím ledy několikrát, konfigura
  Re: mačky26.03.2015
Ještě mrkni na mačky AustriAlpin Sky.Steep triple pack, nebo tak nějak. Můžeš si je uděla monohrot n
 Re: mačky24.03.2015
A když sme u těch maček, je takový problém chodit ledovcové tury v monohrotech? Třeba BD Stinger? Gr
  Re: mačky24.03.2015
ne, jedině že jsou lezecké mačky robustnější a tedy těžší.
  Re: mačky25.03.2015
Největší problém je asi ten, že monohrot je chycenej na svislý profily, na který se nabaluje sníh ví
   Re: mačky25.03.2015
mačky co sem vypsal mají T profil
    Re: mačky25.03.2015
Blbě jsem se vyjádřil, nemyslím profil hrotů, ale profil toho, na čem jsou hroty přidělaný, což je v
     Re: mačky26.03.2015
Děkuji za podnětné příspěvky. Jediné mačky co vím, že to nemaj jsou Edelrid Beast. U nás ale asi nes

 Lezení Rudice23.03.2015
Hezký den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s lezením v Rudicích? Tady http://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-75/ jsem našel, že skonči
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Napiš mi a vysvětlím.
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
A neslo by to vysvetlit tady vsem?
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je az s podivem jak tezky je dostat se k informacim ohledne lezeni, coz?
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Heh...to by me taky zajimalo. Stejne Stranska skala...
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je to trošku složitější, nicméně platí, že se leze ve stejném módu jako za minulých výjimek a žádná
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Takže si můžu jet zítra bez obav zalozit, ok? :)
    Re: Lezení Rudice23.03.2015
Jasně, byl jsem tam o víkendu:-).

 Kupuju škopek23.03.2015
Ahoj, žádám o jakékoli rady, zkušenosti, postřehy ohledně koupě a používání auta. Mám zacíleno na VW Caddy, případně jiné velké MPV jako VW Sharan nebo Ford Galaxy. Má někdo? Je spokojen? Co spolehlivost? Co dostupnost náhradních dílů? Dají se v základní
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
Caddy je dobrý, ale chce to to prodloužený. Kámoš v tom spí, ale je to jen pro dva. Asi bych bral sp
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
U Sharana/Galaxy jen jednu faktickou, berte to jako identická auta, protože jsou, sdílejí si díly, t
   Re: Kupuju škopek23.03.2015
Jo ještě jsem zapoměl, trojče je Seat Alhambra, třetí kabátek na stejnou slepeninu.
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
bych teda v týhle kategorii ve variantě levné punkerské šel po scudo/jumpy minulé generace s benzíno
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
Ovšem scudo/jumpy je o třídu větší auto než caddy a ty různý alhambry a galaxy. To už je prostě regu
  Re: Kupuju škopek23.03.2015
Proti dodávkám v zásadě nemám nic až na spotřebu. Rád bych našel kompromis mezi spotřebou, spolehliv
   Re: Kupuju škopek23.03.2015
Domnívám se, že ten kompromis je možný nalézt v dlouhým jumpym. Vnitřního prostoru hromada, spotřeba
    Re: Kupuju škopek23.03.2015
Spíše jsem narazil na Ford Tourneo Connect. Prostorově dost podobné, spotřeba vypadá nižší. Má někdo
     Re: Kupuju škopek23.03.2015
Co se spolehlivosti tyce. Porad mame, ted uz jako druhy auto, Alhambru prvni generace. 1.9TDi - ta n
      Re: Kupuju škopek23.03.2015
A myslíš, že Alhambra druhý generace bude méně spolehlivá? Kdyžtak pošli nějakej web, pokud víš o do
       Re: Kupuju škopek24.03.2015
Prave, ze SAGy (Sharan, Alhambra, Galaxy) druhy generace maj uz klasicky TDi PD. Se spoustou vychyta
     Re: Kupuju škopek23.03.2015
Tourneo Connect je menší než jumpy, to bych řek že je tak velikost caddyho. přijde mi celkově dost m
      Re: Kupuju škopek23.03.2015
Fiat Doblo, stejna trida jako Caddu, levnejsi, vetsi , na lpg dobra spotreba
       Re: Kupuju škopek24.03.2015
Anebo když teda něco menšího tak bych přemejšlel zda nevzít novou Dacii Lodgy, stojí to pár šupů.
        Re: Kupuju škopek24.03.2015
Souhlas, Logan, nebo Loddy v tovarnim lpg... veliky a navic to jezdi za hubicku ( 1,1 CZK/km ), kdyz
         Re: Kupuju škopek24.03.2015
Akorát to nesmí stát v garážích a na některých velkých parkovištích, nemáš jistotu že všude natankuj
          Re: Kupuju škopek24.03.2015
V garazich se stat nesmi, nicmene tam parkuju a zatim nikdo neprudil. Kdyz se vysere plyn, tak muzes
           Re: Kupuju škopek25.03.2015
s tema garazema mas pravdu, nekdo si i sloupne tu samolepku a je to ok...

5000 na ben
            Re: Kupuju škopek25.03.2015
Jezdil jsem v otáčkách a ventily se podpálily, ale nezpochybňuju, že se mohou podpálit i v jiných re
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
vytluč představu kolik do toho chceš řádově vrazit. jinak ti bude nabízeno cokoli od 30 tisíc (vorez
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
Měl jsem Tranzita a teď Scudo. Tranzit cca okolo 9 až 10 litrů na sto při 140 na dálnici.Scudo dlouh
 Re: Kupuju škopek23.03.2015
Na trojlístek sharan, galaxy, alhambra si dávej bacha, hlavně pokud maj kouli. Jsou to dost oblíbený
  Re: Kupuju škopek24.03.2015
kazdy auto je dneska stoceny, pokud nekupujes novy.... a neprijdes na to ani kdyz mas servisku od to
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
Nekupuj v Česku.
(Například u Němců je stáčení tachometru trestnej čin a podle toho to tam t
  Re: Kupuju škopek24.03.2015
H jednička od Hjundaje je prej taky dobrá lezecká kára. Má ho kámoš a vepředu tři sedadla a v druhé
   Re: Kupuju škopek24.03.2015
H-1 nechal znamy nekde na balkane, kdyz se proste rozsypal. Fordy muzou mit problemy velke, ale nevi
 Re: Kupuju škopek25.03.2015
Kup VW T4 (do roku 2004) v provedení který budeš chtít (holej trandak, carvelle, multivan), motor 5
  Re: Kupuju škopek25.03.2015
Ahoj, prošel jsem spoustou aut (jak firemních, tak osobních). Berlingo, Transit, Turneo, Dobló, atd
  Re: Kupuju škopek25.03.2015
Tak když T4, tak né rozhdoně s 2.5TDi, to je nejpovedenější motor koncernu, majitelé pašíků a superb
   Re: Kupuju škopek25.03.2015
To je dobrej kec! 2,5 TDI je nejlepší motor. Když se o to dobře staráš tak to vydrží milion.
    Re: Kupuju škopek25.03.2015
Napsáno moc obecně, moje chyba, mluvil jsem o 2.5 V6 (ta už u T4 byla častější), ten je na tento pro
     Re: Kupuju škopek25.03.2015
oprava: 2.5 řadový pětiválec, samozřejmě bez toho "V5". Prostě jsem tím myslel "pětiv
 Re: Kupuju škopek25.03.2015
Na mobile.de jsem nalezl tuhle pankovou lezeckou káru:

 Re: Kupuju škopek26.03.2015
A ma tu nekdo zkusenosti s T5? Ma to za tu cenu smysl?
  Re: Kupuju škopek26.03.2015
Všechno má za tu cenu smysl. Otázka je, za jakou.
 Re: Kupuju škopek29.03.2015
Tak podle Vašich cenných rad a zkušeností a recenzí ojetin na internetu vidim jako nejvhodnější vari
  Re: Kupuju škopek29.03.2015
hm, patnáctiletý velký naftový auto a najeto do 100 tisíc. tam jsou háčky v zásadě dva: 1. je to bru
   Re: Kupuju škopek29.03.2015
Ta sportka vypadá líp... Německý překupníci nejsou o nic lepší než český.
Všechny levný auta
 Re: Kupuju škopek29.03.2015
Tak podle Vašich cenných rad a zkušeností a recenzí ojetin na internetu vidim jako nejvhodnější vari

 Firn a severky22.03.2015
Čus, nedávno tu někdo psal o Wildspitze a severce, víte jaká tam byla situace? Sněhu jako svina nebo byl firn a polezenicko? Nevite o nejakem kopci, kde je uz neco lezitelneho? Nejlip bez skialpů. Dik
 Re: Firn a severky22.03.2015
Ahoj, byli jsme tam minulý víkend a bylo to polezeníčko po firnu. Led žádný. Šli jsme k tomu na lyží

 MonteRosa22.03.2015
Ahoj nevíte pls někdo jak vypadá sjezd na lyžích v MonteRosa ski -  http://www.bergfex.cz/monterosa-aostatal/ ; z

 Sanace v Braníku...21.03.2015
Ahoj,
co je pravdy na tom, že chtějí zavřít Braník kvůli sanačním pracem a nalsledně po provedení sanace ho nechat uzavřený ?
 Re: Sanace v Braníku...23.03.2015
Zdar, správce Branických skal a Prokopáku je od loňska Viktor Lada (předseda HOKASu), který to má bl

 spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Ahoj!
přišla jsem zde pro radu. Mám 20 let starý péřový spacák už i děravý. Je to z dob kdy šili nadšenci v dílnách a prodávalo se to po kamarádech. Doba se změnila. Kupa outdoorových značek, kdo se v tom má vyznat. Takže jaký spacák? Peří, nebo du
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Nejdřív nám prozraď v jakých podmínkách ho chceš používat. Potom se bude radit jednodušeji. Ale co s
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Osobně zastávám názor, že celý rok je nejlepší pčří a co do značek bych doporučit Mountain Equipment
 Re: spacák. Jaký vybrat? 21.03.2015
Ahoj,osobně nedám dopustit na peří (objem/váha/životnost)
ale jestli chodis hodně ve vlhku,du
 Re: spacák. Jaký vybrat? 22.03.2015
Ahoj. Podle me je proste nejlepsi peri. Je to teply a hlavne lehky! Osobne mam dobry zkusenosti s pe
 Re: spacák. Jaký vybrat? 22.03.2015
Jeden z nejhorších dotazů který lze vůbec položit. Třeba na "autdórfóru":-) jsou na toto t
  Re: spacák. Jaký vybrat? 02.04.2015
Díky všem za odpovědi. Dalo mi to směr!

 Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Dá se někde v Oltrefinále najít plac na spaní? Nebo je lepší najít kemp někde na pobřeží a dojíždět?
 Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Jeli jsme údolím až úplně nahoru do hor a tam jsme si postavili stan. Lepší jet do hor než dolů do c
 Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Přímo v údolí na kopci v pravo je kostel.Před ním na parkovisti se dá vzdy na noc postavit stan a je
  Re: Spaní v Oltrefinále21.03.2015
A pro ranni modlitbu clovek nemusi jit daleko!
  Re: Spaní v Oltrefinále22.03.2015
Díky za tipy, i když nevím, jestli zrovna na Velikonoce to bude u kostela v pohodě :)

 Spaní v Oltrefinále21.03.2015
Dá se někde v Oltrefinále najít plac na spaní? Nebo je lepší najít kemp někde na pobřeží a dojíždět?

 Porovnání pásů20.03.2015
Zdravím,

pokládám dotaz na klouzavost pásů od různých výrobců. Mám Contoury a docela mi to v porovnání s ostatníma podjíždí. Má někdo podobnou zkušenost s pásy Contour, popř. osobní zkušenost s pásy od jiných značek na porovnání?
 Re: Porovnání pásů20.03.2015
ono je to něco za něco. Buď máš dobrej skluz a horší stoupavost, nebo dobrou stoupavost a horší sklu
 Re: Porovnání pásů20.03.2015
Onehdá jsem jeden pás ztratil a tak jsem si pořídil contoura na jednu lyži. Na druhý jsem měl pomocu

1   ...   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mačky
Ahoj, chtěl bych koupit univerzální mačky, jak na lezení, tak chození. Vybírám mezi Grivel G14, Petzl Lynx a BD Cyborg, kvůli tvaru hrotu. Faktem je, že chci aby byly hroty vyměnitelné a šel dát monohrot i hroty dva. Nemáte zkušenost s těma Grivel G14? Lezl jsem jen s Grivel Rambo a ty mají přední hroty pěkně kolmo k ledu, ty G14 mi příjdou divně zahnuté směrem dolů. A párkrát jsem viděl na cizích forech příspěvek, že snad v ledu extra nedrží. Nemá s němi někdo zkušenost? Díky za případné rady, sem z toho na prášky :D
Honzajs14:33:35 23.03.2015
odpovědět 
 Re: mačky
v ledu drží dobře, normálně s patami dole

(lezl jsem s tím ledy několikrát, konfigurace monohrot, bez srovnání s jinými mačkami)

Hroty samotné se sice nedají posunovat dopředu nebo dozadu jako u Lynxu, ale dá se posunout hrazdička boty, čímž se dosáhne prakticky stejného efektu. na tenké hrance se dá dobře stabilně stát na předním (mono) a druhém vnitřním hrotu, v pozici chodidla šikmo ke skále.

Oproti Lynxu mají lepší vyhazovače, ale nemají možnost předního košíku na lehčí boty.
10:48:41 24.03.2015
odpovědět 
  Re: mačky
Ještě mrkni na mačky AustriAlpin Sky.Steep triple pack, nebo tak nějak. Můžeš si je uděla monohrot nebo duohrot, do ledu jsou super, měl jsem je párkát pujčený od kamaráda z Rakouska a dělaj to tak, že má přední výměnou část takže máš bud automaty nebo poloautomaty, takže to je na více bot což jsem já využil, když jsem měl boty jen na polo...
Lukáš06:57:53 26.03.2015
odpovědět 
 Re: mačky
A když sme u těch maček, je takový problém chodit ledovcové tury v monohrotech? Třeba BD Stinger? Grivel g20?
Martin15:25:40 24.03.2015
odpovědět 
  Re: mačky
ne, jedině že jsou lezecké mačky robustnější a tedy těžší.
17:37:16 24.03.2015
odpovědět 
  Re: mačky
Největší problém je asi ten, že monohrot je chycenej na svislý profily, na který se nabaluje sníh víc než na profily vodorovný turistickejch maček. A to i při použití vyhazovačů.
honza16:30:04 25.03.2015
odpovědět 
   Re: mačky
mačky co sem vypsal mají T profil
m18:38:29 25.03.2015
odpovědět 
    Re: mačky
Blbě jsem se vyjádřil, nemyslím profil hrotů, ale profil toho, na čem jsou hroty přidělaný, což je v případě výměnných hrotů apriori něco svislýho.
honza22:13:26 25.03.2015
odpovědět 
     Re: mačky
Děkuji za podnětné příspěvky. Jediné mačky co vím, že to nemaj jsou Edelrid Beast. U nás ale asi nesehnatelné, no uvidíme :)
07:06:43 26.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi