LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231132 cest
Nové přelezy:
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 meniskus27.03.2015
Ahoj prosím nevíte jak dlouho trvá rehabilitace po artroskopii rohovky meniskusu? Za jak dlouho nebo jestli vůbec se da lozit ??nebo jít do toho vůbec?? Díky
.
 Re: meniskus27.03.2015
Co je rohovka menisku? Jinak zalezi jestli ti meniskus jen castecne odstrani nebo zasiji. V prvnim p

 gps26.03.2015
Ahoj, jakou pouzivate do hor GPS navigaci a odkud berete trasy pristupu pod steny, vystupove trasy popripade horske prechody? Uz jsem parkrat zabloudil v Alpach v osklivem pocasi, tak bych rad mel nejakej sichr, jak se vyhnout trhlinam, ale nevyznam se v
 Re: gps26.03.2015
kokoos! Nauc enavigovat bez toho krapu. Stejne je to v horach porad v nejkay "signalovym stinu&
  Re: gps26.03.2015
Smankote.. Nechlastej ;). A radeji odpovez na otazku.
Pokud jsou k dispozici GPS souradnice n
   Re: gps26.03.2015
U nastupu? Trebba tou stenou? Nebo dvema stenama? :)

Inac jo . sem starej a hclastaji
    Re: gps26.03.2015
Ta jedna stena ti az tolik signalu nevezme :). Zkus to a uvidis.. Teda pokud na horach nechodis lezt
 Re: gps26.03.2015
Osobně mám Garmin Dakota 20, má dotykové ovládání, ale styl ovládání je snad ještě horší než u první
 Re: gps26.03.2015
Souhlas. Mám Garmin GPSmap 60 z druhé ruky. Dokonalá věc. Baterky vydrží +-24 hodin. A ano, není pot
  Re: gps26.03.2015
Ahoj, já mám gpsek k dispozici více. Do hor se mi osvědčily kvůli výdrži baterií a ovládání v rukavi
 Re: gps27.03.2015
Mám starší etrex legend HCx. Většinou funguje dobře, ale už se mi stalo, že ve vánici zamrzla a prob

 Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, zhanam si epresky a rozhodujem sa medzi troma modelmi Dva su od BD, konkretne Freewire  alebo PosiWire  aj ked lakavejsia je ta freewire  cenovo, hmotnostne su rovnake. No este viac ma zaujala od Rock Empire Swift 13  , ktora
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Osobně
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
co máš proti dynemě v expresce? Neřeknu jako smyčka součástí štandu, ale tady je snad jediná nevýhod
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Preso s úzkou smyčkou si mi hůř cvaká, protože se spodní karabina točí proti horní kolem podélné osy
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
gumička?
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Kolem podélné osy expresky.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
zas je větší šance, že ti karabina v široký smyčce zůstane naštorc, obzvlášť v těch krátkých.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Díky, to je zajímavý a cenný postřeh.
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, velmi som nepochopil, preco vlastne ta dyneema v expreske nie je dobra. tych zopar dlhsich
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Mám stejnou zkušenost jako pbla4024 - dyneema letěla z expresek velikým obloukem. Blbě se to cvaká a
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
A jaké máš rozhodovací kritéria?
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
No momentalne je taka kacia v hudy so zlavami, takze preto to kupujem z hudy sportu. V tomto pripade
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
U Posiwire je háček v tom, že je ten drátěný zámek rovný a ne prohnutý. Hůř se to cvaká.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Hej, to som si tiez vsimol, len som nevedel, ze to ma taky efekt, aj ked je to logicke. TieRE swift
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Ty Rock Empire mají nízké hodnoty, 7kN u otevřené karabiny je hraniční. Jinak kamarád je má a jsou z
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Rock empire wire je dost dobre, nejake niceni od nejtu neni vetsi, ani menší oproti BD. Jedina nevyh
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Totiz, ked sa nad tym zamyslam, tak ked sa tie swift 13 tak nicia uz od nitov a lana, tak ked ich ch
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
nejhorší materiál na lezeckém matroši jsem zatím potkal na vklíněncích od Campu, tam jsem udělal rýh
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Psal jsem, abys koupil i rovne i prohnute a pak je zamenil. Ale jinak na tech dolnich (na lano) je v
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
posiwire sa budú lepšie vycvakávať, bo nemajú háčik
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Aha, uz chapem, pardon, nevsimol som si tu odpoved o rovnych zamkoch :D Tak si tie kupim... :)
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Jen nekonkrétní poznámka: presky většině lezců vydrží mnoho (až desítek) let, na rozdíl od lezeček,
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
No este som uvazoval aj nad tymi mammut classic, predsalen ten keylock je asi dobra vec, tak zajtra
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Než nakoupíš presky, přijde opět doba ledová! :-)))
Doporučuji ti koupit presky dražší, které
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Nakoniec som sa rozhodol pre kombinaciu mammut classic v 2 vyhodnych baleniach a mammut crag indicat
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Taky jsem to teď řešil a koupil jsem BD Hoodwire Quickdraw. Dratovky, nejsou malinke a přitol jsou l

 Rifugio Gnifetti25.03.2015
Ahoj, nevíte kolik se platí letos v chatě Rif.Gnifetti a zda tam berou slevu na OEAV, našel jsem nějaký ceník ale zdá se mi to dost sci fi , zda je tam sleva na OEAV jsem nenašel. Popř zda leze koupit pouze přespání ?? Jo a lanovka na Indren z Alagna Vals
 Re: Rifugio Gnifetti25.03.2015
Asi máš starou mapu :)
Myslím si, že stará lanovka na Indren není již leta v provozu. Lanovko
  Re: Rifugio Gnifetti26.03.2015
No já myslím že by to na ten Indren jet mělo jeto i na plánu sjezdovek na bergfexu a co jsem zatím n

 Ostrov25.03.2015
Ahoj,
 Re: Ostrov25.03.2015
Prosím vás, leze se v Ostrově celoročně ? Na netu jsem našel že jo i že ne. A tak se raději ptám :D
  Re: Ostrov26.03.2015
Záleží na pošasí...když je sucho, můžeš lízt. Běžně jsme tam jezdívali na Velikonoce a už se lezlo z

 kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
Ahoj, mate nejake typy na dobre a privetive kempy ve Finale & Arcu?

V Arcu mam zkusenost se ZOO, zajima me zda je i jina alternativa, treba levnejsi ( i kdyz pochybuji )

Ve Finale znam freekemp, ale letos planujeme jet s
 Re: kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
* tipy :)
  Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Dle mé zkušenosti je ZOO v Arcu jeden z lepších kempů, ale není až tak levný. Jestli si dobře vzpomí
   Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Diky, zrejmne to vyhraje Arco :)

Ma nekdo tip na vylet k mori z Arca?
Jakou de

 frendy25.03.2015
Ahoj, máte nějaký recept, jak znovu do pohody rozhýbat frendy? Od doby, co byly nové, začalo jít hůř mačkání, některé dokonce vržou. Čím čistíte? Čím odmašťujete? Čím mažete? Dík
 Re: frendy25.03.2015
1. umejt
2. namazat
3. v případě, že je u toho šitá smyce, tak kurevsky vopatrně.
  Re: frendy25.03.2015
Mazadla jedině suchý = teflon, třeba GT85.
Silikon lepí a s prachem udělá brusnou pastu.
   Re: frendy25.03.2015
a co bys řekl na ten výše zmíněný čisticí sprej? Nepomohl by tomu očištění třeba jen benzin ve vanič
    Re: frendy25.03.2015
Pokud čistidla, tak asi technický benzín a hlavně co už je psáno - zabránit kontaktu smyce s čistidl
     Re: frendy26.03.2015
ok, ještě mi prosím řekni, co je to to GT, resp. kde to sehnat. dík
 Re: frendy25.03.2015
Nečistím, neodmašťuju, nemažu. Po dvaceti letech použiju jako prchačku.
  Re: frendy25.03.2015
na čtyřky to nepotřebuju; na utíkání mám zbytky lan
 Re: frendy25.03.2015
benzín + WDčko ...
  Re: frendy25.03.2015
nelepí se na WD prach?. Aby to nakonec nebylo ještě horší...
   Re: frendy25.03.2015
WD lepí = nevhodné.
    Re: frendy26.03.2015
Co mám zkušenosti tak vaše teorie o silikonech je blbost...navíc obrus :-D u friendu :-D tak možna p
 Re: frendy25.03.2015
WD

 regenerace25.03.2015
Ahoj, mám občas problém, že se mi při lezení poškodí konečky prstů - přesněji řečeno kůže se nepatrně odchlípne od nehtu. Není to nic dramatického ale nepříjemné je to dost. A ostatní okolo mě takové problémy neřeší. Tak uvažuju jestli mi nechybý něco ve
 Re: regenerace25.03.2015
Jak jíš a spíš?
  Re: regenerace25.03.2015
Ahoj, spánek je v pořádku a naštěstí i dostatek. A co se jídla týká jím zcela normálně + hodně zelen
 Re: regenerace25.03.2015
Mne se to stava, kdyz si ostriham nehty moc nakratko. Od te doby, co si davam pozor, se mi to nestav

 mačky23.03.2015
Ahoj, chtěl bych koupit univerzální mačky, jak na lezení, tak chození. Vybírám mezi Grivel G14, Petzl Lynx a BD Cyborg, kvůli tvaru hrotu. Faktem je, že chci aby byly hroty vyměnitelné a šel dát monohrot i hroty dva. Nemáte zkušenost s těma Grivel G14? Le
 Re: mačky24.03.2015
v ledu drží dobře, normálně s patami dole

(lezl jsem s tím ledy několikrát, konfigura
  Re: mačky26.03.2015
Ještě mrkni na mačky AustriAlpin Sky.Steep triple pack, nebo tak nějak. Můžeš si je uděla monohrot n
 Re: mačky24.03.2015
A když sme u těch maček, je takový problém chodit ledovcové tury v monohrotech? Třeba BD Stinger? Gr
  Re: mačky24.03.2015
ne, jedině že jsou lezecké mačky robustnější a tedy těžší.
  Re: mačky25.03.2015
Největší problém je asi ten, že monohrot je chycenej na svislý profily, na který se nabaluje sníh ví
   Re: mačky25.03.2015
mačky co sem vypsal mají T profil
    Re: mačky25.03.2015
Blbě jsem se vyjádřil, nemyslím profil hrotů, ale profil toho, na čem jsou hroty přidělaný, což je v
     Re: mačky26.03.2015
Děkuji za podnětné příspěvky. Jediné mačky co vím, že to nemaj jsou Edelrid Beast. U nás ale asi nes

 Lezení Rudice23.03.2015
Hezký den. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s lezením v Rudicích? Tady http://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-75/ jsem našel, že skonči
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Napiš mi a vysvětlím.
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
A neslo by to vysvetlit tady vsem?
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je az s podivem jak tezky je dostat se k informacim ohledne lezeni, coz?
 Re: Lezení Rudice23.03.2015
Heh...to by me taky zajimalo. Stejne Stranska skala...
  Re: Lezení Rudice23.03.2015
Je to trošku složitější, nicméně platí, že se leze ve stejném módu jako za minulých výjimek a žádná
   Re: Lezení Rudice23.03.2015
Takže si můžu jet zítra bez obav zalozit, ok? :)
    Re: Lezení Rudice23.03.2015
Jasně, byl jsem tam o víkendu:-).

1   ...   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ostrov
Ahoj,
tuffgong117:57:18 25.03.2015
odpovědět 
 Re: Ostrov
Prosím vás, leze se v Ostrově celoročně ? Na netu jsem našel že jo i že ne. A tak se raději ptám :D
tuffgong117:58:53 25.03.2015
odpovědět 
  Re: Ostrov
Záleží na pošasí...když je sucho, můžeš lízt. Běžně jsme tam jezdívali na Velikonoce a už se lezlo z vesela, ale jak říkám. Musí předcházet nějakej čas před bez deště ;)
Petr10:50:27 26.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192407)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Krvavé koleno VIIIb Bišík
wossa marsch 5c Danielsberg
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: paradocs | Re: paradocs | paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (25)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1274 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi