Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231166 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Němci a dálnice27.03.2015
Němci si právě odhalsovali, dálniční poplatek na rok 2016. Nevíte týká se to i silnic první třídy, a jiných. Prostě těch mimo dálniční sítě. Něco jsem zachytil, že to chtěj na všech sinicích. Já jen jestli budem muset zálovat příští rok na cestě do Jury.
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
jo
  Re: Němci a dálnice27.03.2015
tak nakonec by to měly být jen dílnice
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
Podle všeho nový návrh je jen na dálnice, namísto všech silnic, dle návrhu posledního...

  Re: Němci a dálnice27.03.2015
Kdybych bral, klidně i lehce podprůměrnej, německej plat, tak bych to taky tak dramaticky neviděl. ;
   Re: Němci a dálnice27.03.2015
Vedle jak tak jedle. Ano, němci mají na číslo větší plat, ale když si sečteš, co dají na daních (btw
   Re: Němci a dálnice27.03.2015
Abyste se nezblaznili kvuli par korunam... 10 denni myto(tj. 2 vikendy) ma stat 5-15EUR podle toho j
    Re: Němci a dálnice27.03.2015
Pokud se vypocet nejak drasticky behem posledniho roku nezmenil, tak hlavne zaplacou lezci ve staryc
     Re: Němci a dálnice27.03.2015
LPG bude mít stejnou známku jako benzíňák?
    Re: Němci a dálnice27.03.2015
Jsou hezký takový ty silácký řeči : že je to jen pár Eur. Ale ono těch pár eur je po intervenci např
     Re: Němci a dálnice27.03.2015
Pročpak asi? No jo,no. Všechno zdražuje. I lezení.
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
Nevýhoda je, že v Německu nebude co patlat indulónou a pak opatrně seškrabávat.
  Re: Němci a dálnice27.03.2015
Ježiš,tak zaplatím na rok cca 40 éček.A co jako.Chci tam jezdit lézt a jezdit přes i do Francošky a

 Průvodce Broumovky27.03.2015
Ahoj,
Když byl vydán průvodce na Třešňovou rokli, četl jsem zde spekulaci, že by v dohledné době mohla vyjít většina Broumovek v jedné knížce. Jak to tedy je? Mám podpořit nakladatele a koupit zvlášť Třešňovou a Zaječí, nebo čekat na komplet?
 Re: Průvodce Broumovky27.03.2015
Pošli dotaz na JUKO kdy by měl ten kompletní vyjít. Nejspíš to ještě bude trvat. Tuším že sem někde
 Re: Průvodce Broumovky27.03.2015
No myslím, že komplet hned tak nebude, ale Třešnovka a Zaječí, to je dost pěknýho lezení.
To

 meniskus27.03.2015
Ahoj prosím nevíte jak dlouho trvá rehabilitace po artroskopii rohovky meniskusu? Za jak dlouho nebo jestli vůbec se da lozit ??nebo jít do toho vůbec?? Díky
.
 Re: meniskus27.03.2015
Co je rohovka menisku? Jinak zalezi jestli ti meniskus jen castecne odstrani nebo zasiji. V prvnim p

 gps26.03.2015
Ahoj, jakou pouzivate do hor GPS navigaci a odkud berete trasy pristupu pod steny, vystupove trasy popripade horske prechody? Uz jsem parkrat zabloudil v Alpach v osklivem pocasi, tak bych rad mel nejakej sichr, jak se vyhnout trhlinam, ale nevyznam se v
 Re: gps26.03.2015
kokoos! Nauc enavigovat bez toho krapu. Stejne je to v horach porad v nejkay "signalovym stinu&
  Re: gps26.03.2015
Smankote.. Nechlastej ;). A radeji odpovez na otazku.
Pokud jsou k dispozici GPS souradnice n
   Re: gps26.03.2015
U nastupu? Trebba tou stenou? Nebo dvema stenama? :)

Inac jo . sem starej a hclastaji
    Re: gps26.03.2015
Ta jedna stena ti az tolik signalu nevezme :). Zkus to a uvidis.. Teda pokud na horach nechodis lezt
 Re: gps26.03.2015
Osobně mám Garmin Dakota 20, má dotykové ovládání, ale styl ovládání je snad ještě horší než u první
 Re: gps26.03.2015
Souhlas. Mám Garmin GPSmap 60 z druhé ruky. Dokonalá věc. Baterky vydrží +-24 hodin. A ano, není pot
  Re: gps26.03.2015
Ahoj, já mám gpsek k dispozici více. Do hor se mi osvědčily kvůli výdrži baterií a ovládání v rukavi
 Re: gps27.03.2015
Mám starší etrex legend HCx. Většinou funguje dobře, ale už se mi stalo, že ve vánici zamrzla a prob

 Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, zhanam si epresky a rozhodujem sa medzi troma modelmi Dva su od BD, konkretne Freewire  alebo PosiWire  aj ked lakavejsia je ta freewire  cenovo, hmotnostne su rovnake. No este viac ma zaujala od Rock Empire Swift 13  , ktora
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Osobně
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
co máš proti dynemě v expresce? Neřeknu jako smyčka součástí štandu, ale tady je snad jediná nevýhod
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Preso s úzkou smyčkou si mi hůř cvaká, protože se spodní karabina točí proti horní kolem podélné osy
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
gumička?
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Kolem podélné osy expresky.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
zas je větší šance, že ti karabina v široký smyčce zůstane naštorc, obzvlášť v těch krátkých.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Díky, to je zajímavý a cenný postřeh.
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, velmi som nepochopil, preco vlastne ta dyneema v expreske nie je dobra. tych zopar dlhsich
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Mám stejnou zkušenost jako pbla4024 - dyneema letěla z expresek velikým obloukem. Blbě se to cvaká a
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
A jaké máš rozhodovací kritéria?
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
No momentalne je taka kacia v hudy so zlavami, takze preto to kupujem z hudy sportu. V tomto pripade
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
U Posiwire je háček v tom, že je ten drátěný zámek rovný a ne prohnutý. Hůř se to cvaká.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Hej, to som si tiez vsimol, len som nevedel, ze to ma taky efekt, aj ked je to logicke. TieRE swift
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Ty Rock Empire mají nízké hodnoty, 7kN u otevřené karabiny je hraniční. Jinak kamarád je má a jsou z
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Rock empire wire je dost dobre, nejake niceni od nejtu neni vetsi, ani menší oproti BD. Jedina nevyh
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Totiz, ked sa nad tym zamyslam, tak ked sa tie swift 13 tak nicia uz od nitov a lana, tak ked ich ch
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
nejhorší materiál na lezeckém matroši jsem zatím potkal na vklíněncích od Campu, tam jsem udělal rýh
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Psal jsem, abys koupil i rovne i prohnute a pak je zamenil. Ale jinak na tech dolnich (na lano) je v
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
posiwire sa budú lepšie vycvakávať, bo nemajú háčik
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Aha, uz chapem, pardon, nevsimol som si tu odpoved o rovnych zamkoch :D Tak si tie kupim... :)
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Jen nekonkrétní poznámka: presky většině lezců vydrží mnoho (až desítek) let, na rozdíl od lezeček,
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
No este som uvazoval aj nad tymi mammut classic, predsalen ten keylock je asi dobra vec, tak zajtra
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Než nakoupíš presky, přijde opět doba ledová! :-)))
Doporučuji ti koupit presky dražší, které
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Nakoniec som sa rozhodol pre kombinaciu mammut classic v 2 vyhodnych baleniach a mammut crag indicat
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Taky jsem to teď řešil a koupil jsem BD Hoodwire Quickdraw. Dratovky, nejsou malinke a přitol jsou l

 Rifugio Gnifetti25.03.2015
Ahoj, nevíte kolik se platí letos v chatě Rif.Gnifetti a zda tam berou slevu na OEAV, našel jsem nějaký ceník ale zdá se mi to dost sci fi , zda je tam sleva na OEAV jsem nenašel. Popř zda leze koupit pouze přespání ?? Jo a lanovka na Indren z Alagna Vals
 Re: Rifugio Gnifetti25.03.2015
Asi máš starou mapu :)
Myslím si, že stará lanovka na Indren není již leta v provozu. Lanovko
  Re: Rifugio Gnifetti26.03.2015
No já myslím že by to na ten Indren jet mělo jeto i na plánu sjezdovek na bergfexu a co jsem zatím n

 Ostrov25.03.2015
Ahoj,
 Re: Ostrov25.03.2015
Prosím vás, leze se v Ostrově celoročně ? Na netu jsem našel že jo i že ne. A tak se raději ptám :D
  Re: Ostrov26.03.2015
Záleží na pošasí...když je sucho, můžeš lízt. Běžně jsme tam jezdívali na Velikonoce a už se lezlo z

 kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
Ahoj, mate nejake typy na dobre a privetive kempy ve Finale & Arcu?

V Arcu mam zkusenost se ZOO, zajima me zda je i jina alternativa, treba levnejsi ( i kdyz pochybuji )

Ve Finale znam freekemp, ale letos planujeme jet s
 Re: kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
* tipy :)
  Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Dle mé zkušenosti je ZOO v Arcu jeden z lepších kempů, ale není až tak levný. Jestli si dobře vzpomí
   Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Diky, zrejmne to vyhraje Arco :)

Ma nekdo tip na vylet k mori z Arca?
Jakou de

 frendy25.03.2015
Ahoj, máte nějaký recept, jak znovu do pohody rozhýbat frendy? Od doby, co byly nové, začalo jít hůř mačkání, některé dokonce vržou. Čím čistíte? Čím odmašťujete? Čím mažete? Dík
 Re: frendy25.03.2015
1. umejt
2. namazat
3. v případě, že je u toho šitá smyce, tak kurevsky vopatrně.
  Re: frendy25.03.2015
Mazadla jedině suchý = teflon, třeba GT85.
Silikon lepí a s prachem udělá brusnou pastu.
   Re: frendy25.03.2015
a co bys řekl na ten výše zmíněný čisticí sprej? Nepomohl by tomu očištění třeba jen benzin ve vanič
    Re: frendy25.03.2015
Pokud čistidla, tak asi technický benzín a hlavně co už je psáno - zabránit kontaktu smyce s čistidl
     Re: frendy26.03.2015
ok, ještě mi prosím řekni, co je to to GT, resp. kde to sehnat. dík
 Re: frendy25.03.2015
Nečistím, neodmašťuju, nemažu. Po dvaceti letech použiju jako prchačku.
  Re: frendy25.03.2015
na čtyřky to nepotřebuju; na utíkání mám zbytky lan
 Re: frendy25.03.2015
benzín + WDčko ...
  Re: frendy25.03.2015
nelepí se na WD prach?. Aby to nakonec nebylo ještě horší...
   Re: frendy25.03.2015
WD lepí = nevhodné.
    Re: frendy26.03.2015
Co mám zkušenosti tak vaše teorie o silikonech je blbost...navíc obrus :-D u friendu :-D tak možna p
 Re: frendy25.03.2015
WD

 regenerace25.03.2015
Ahoj, mám občas problém, že se mi při lezení poškodí konečky prstů - přesněji řečeno kůže se nepatrně odchlípne od nehtu. Není to nic dramatického ale nepříjemné je to dost. A ostatní okolo mě takové problémy neřeší. Tak uvažuju jestli mi nechybý něco ve
 Re: regenerace25.03.2015
Jak jíš a spíš?
  Re: regenerace25.03.2015
Ahoj, spánek je v pořádku a naštěstí i dostatek. A co se jídla týká jím zcela normálně + hodně zelen
 Re: regenerace25.03.2015
Mne se to stava, kdyz si ostriham nehty moc nakratko. Od te doby, co si davam pozor, se mi to nestav

1   ...   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Zdravim, zhanam si epresky a rozhodujem sa medzi troma modelmi Dva su od BD, konkretne Freewire  alebo PosiWire  aj ked lakavejsia je ta freewire  cenovo, hmotnostne su rovnake. No este viac ma zaujala od Rock Empire Swift 13  , ktora je cenovo zhruba na rovnakej urovni, no s hmotnostou 79g vitazi. Myslite ze je tam nejaky hacik, preco by som nemal zobrat tuto ale niektoru od BD, pripadne nejake dobre/zle skusenosti? Expresky planujem pouzivat j na skalke aj v horach, pripadne lade. Dik 
tarazed00:27:51 26.03.2015
odpovědět 
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Osobně http://www.singingrock.cz/ shot?cat=158 (jedna mezera), lepší manipulace hlavně v rukavicích a smyčky je PAD ne dynema... nosnost o.k....
vt08:28:28 26.03.2015
odpovědět 
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
co máš proti dynemě v expresce? Neřeknu jako smyčka součástí štandu, ale tady je snad jediná nevýhoda, že se za ní hůř prasí :)
Do hor a všeobecně na lezení po vlastním bych si pořídil delší smyčky, cca 20cm http://goo.gl/uC08Vm
když seženeš delší tak klidně pár i delších. Ty 10-11cm jsou dobrý tak na překližku a na sportovky
d.08:51:31 26.03.2015
odpovědět 
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Preso s úzkou smyčkou si mi hůř cvaká, protože se spodní karabina točí proti horní kolem podélné osy.
pbla402410:48:28 26.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
gumička?
km11:31:40 26.03.2015
odpovědět 
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Kolem podélné osy expresky.
pbla402413:09:02 26.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
zas je větší šance, že ti karabina v široký smyčce zůstane naštorc, obzvlášť v těch krátkých.
Dneska už většina expres smyček má pro spodní karabiny všitou gumu
d.12:08:52 26.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Díky, to je zajímavý a cenný postřeh.
mj13:19:15 26.03.2015
odpovědět 
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Zdravim, velmi som nepochopil, preco vlastne ta dyneema v expreske nie je dobra. tych zopar dlhsich sluciek budem musiet kupit, to je jasne, ale na druhu stranu ked som to mal v ruke, zdala sa mi ta slucka celkom tuha na to aby sa to nejak vyrazne otacalo.

Inac keby som si potom k tym expreskam niektorym dokupil dlhsie slucky tak ako take mozu byt celkom v pohode nie? Aby som dolozil, zvazujem totiz velmi podstatne aj cenovy aspekt okrem tej hmotnosti.

Je nieco co by som mal este zvazit? Mate nejake skusenosti pripadne klady a zapory jednotlivych modelov? Ceny su zhodne, v prospech vyrazne u mna hra 21 g pre tie RE swift, aj dlzky sluciek su rovnake +-1cm, dlhsie si musim dokupit. Dakujem za reakcie
tarazed15:17:57 26.03.2015
odpovědět 
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Mám stejnou zkušenost jako pbla4024 - dyneema letěla z expresek velikým obloukem. Blbě se to cvaká a když se potřebuješ za preso chytit tak to také moc nejde..
BB15:24:48 26.03.2015
odpovědět 
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
A jaké máš rozhodovací kritéria?
H.20:37:02 26.03.2015
odpovědět 
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
No momentalne je taka kacia v hudy so zlavami, takze preto to kupujem z hudy sportu. V tomto pripade je kriterium nejaky kompromis medzi cenou a vahou expresky, preto ma menej lakaju tie od BD.A viacej sa mi pozdavaju RE. Islo mi v podstate o to, ci tam nie je nejaky hacik, lebo tak nizka gramaz za taku slusnu cenu, cosi sa mi tam nezdalo.Pokial by naozaj islo len o tie dyneemy slucky, tak uvidim, jak sa to bude cvakat mne. Tie od BD maju sirsiu akurat o 1 mm. No a kupit nahradne sluscky, co aj tak budem robit aspon pri polovici expresiek (kupa dlhsich). Takze ta moja otazka mozno konci pri karabinach alebo celkovom puzivani ci niekto s ty nema skusenost atd. ak by bol nejaky vyrazny dovod preco su lepsie tie od BD, mozno by som sa rozhodol inak.
tarazed21:18:53 26.03.2015
odpovědět 
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
U Posiwire je háček v tom, že je ten drátěný zámek rovný a ne prohnutý. Hůř se to cvaká.
pbla402423:09:53 26.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Hej, to som si tiez vsimol, len som nevedel, ze to ma taky efekt, aj ked je to logicke. TieRE swift 13 to maju. Asi pojdem nakoniec do tych RE a ked tak vymenim smycky, prinajmensom tie dlhe budem urcite kupovat aspon na 6 presiek.
tarazed23:57:34 26.03.2015
odpovědět 
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepozdava... Potom som este nasiel set Wire 10 tiez od RE http://www.hudy.cz/expresky/ rock-empire-r-e-set-wire-10,20282.html (1 medzera) ktory ma lepsie hodnoty na nosnost priecnu i otvoreny zamok, no neviem ci ten material nebude rovnaky... Tato alternativa by bola tiez cenovo prijatelna, aj ked ta tenka dyneema tam nie je nic moc. A nakoniec som este pozeral inu znacku tak este by mozno do uvahy pripadali tieto alternativy Mammut Classic http://www.hudy.cz/expresky/ mammut-classic-express-set,38710.html (1 medzera) kde je hmotnost 91 g este v pohode a tie parametre vyzeraju fajn, snad by tie karabiny boli menej nachylne na opotrebenie a potom este od Mammut Crag Indicator http://www.hudy.cz/expresky/ mammut-crag-indicator-wire-express,100011822.html (medzera) kde vsak uz hmotnost je dost vysoka. No, uprimne zacinam byt z toho cim dalej tym viac zmateny a nerozhodny... netusil som ze s expreskami budem mat najvacsi problem :-(
tarazed09:15:00 27.03.2015
odpovědět 
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Ty Rock Empire mají nízké hodnoty, 7kN u otevřené karabiny je hraniční. Jinak kamarád je má a jsou z vyrobené z něčeho měkkého, hodně se ničí od nýtů a projíždění lana. Zase při té ceně nebude problém koupit za 5 let jiné.
07:11:24 27.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepozdava... Potom som este nasiel set Wire 10 tiez od RE http://www.hudy.cz/expresky/ rock-empire-r-e-set-wire-10,20282.html (1 medzera) ktory ma lepsie hodnoty na nosnost priecnu i otvoreny zamok, no neviem ci ten material nebude rovnaky... Tato alternativa by bola tiez cenovo prijatelna, aj ked ta tenka dyneema tam nie je nic moc. A nakoniec som este pozeral inu znacku tak este by mozno do uvahy pripadali tieto alternativy Mammut Classic http://www.hudy.cz/expresky/ mammut-classic-express-set,38710.html (1 medzera) kde je hmotnost 91 g este v pohode a tie parametre vyzeraju fajn, snad by tie karabiny boli menej nachylne na opotrebenie a potom este od Mammut Crag Indicator http://www.hudy.cz/expresky/ mammut-crag-indicator-wire-express,100011822.html (medzera) kde vsak uz hmotnost je dost vysoka. No, uprimne zacinam byt z toho cim dalej tym viac zmateny a nerozhodny... netusil som ze s expreskami budem mat najvacsi problem :-(
tarazed09:16:52 27.03.2015
odpovědět 
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Rock empire wire je dost dobre, nejake niceni od nejtu neni vetsi, ani menší oproti BD. Jedina nevyhoda je, že je prodavaji buď s obema karabinami rovnymi, nebo obema prohnutymi. Tak musis koupit stejny počet od obou a rucne je namixovat. Jinak na to, jak jsou male jdou prekvapive cvakat i nejmasivnejsi saske slanaky. To o mnoha nedratovych presech rict nejde. Ani nektere D-ckove zamkovky obcas necvaknes.
11:21:10 27.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Totiz, ked sa nad tym zamyslam, tak ked sa tie swift 13 tak nicia uz od nitov a lana, tak ked ich chcem brat aj do Tatier trebars tak to sa obucha a zoderie snad raz dva... Neviem ci ten druhy model od RE by mohol mat kvalitnejsie tie karabiny, alebo potom ist do toho mammuta.
tarazed09:18:40 27.03.2015
odpovědět 
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
nejhorší materiál na lezeckém matroši jsem zatím potkal na vklíněncích od Campu, tam jsem udělal rýhu nehtem!! Presa Wire od rockempiru mam leta a v pohode. Vyse popisovane nizke hodnoty pri otevrenem zamku bych resil u rakouského matrose, kde se AustriAlpiny nezavirali (musels tomu pomoct palcem).
Rýha se ti udělá případně jen na horní karabině, tak dávej pozor, abys cvakal vždy rovným zámkem. Ale to platí na presech všech značek.

Jestli chceš neobouchaný matroš pověs si ho nad postel a jen se na něj koukej :-)
11:29:51 27.03.2015
odpovědět 
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna poznamka, na tych obrazkoch to vyzera akoby na oboch karabinach bol rovny zamok, tak ako rozoznam hornu a dolnu? :D Ako pojdem si to najskor osobne este pozriet, len by ma to zaujimalo, alebo to je len skreslene na fotke?
tarazed12:04:21 27.03.2015
odpovědět 
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Psal jsem, abys koupil i rovne i prohnute a pak je zamenil. Ale jinak na tech dolnich (na lano) je všitá gumička a ty horní do nýtu jsou na volno.
13:48:54 27.03.2015
odpovědět 
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna poznamka, na tych obrazkoch to vyzera akoby na oboch karabinach bol rovny zamok, tak ako rozoznam hornu a dolnu? :D Ako pojdem si to najskor osobne este pozriet, len by ma to zaujimalo, alebo to je len skreslene na fotke?
tarazed12:04:28 27.03.2015
odpovědět 
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
posiwire sa budú lepšie vycvakávať, bo nemajú háčik
marek08:03:50 27.03.2015
odpovědět 
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Aha, uz chapem, pardon, nevsimol som si tu odpoved o rovnych zamkoch :D Tak si tie kupim... :)

PS ospravedlnujem sa adminovi za zmatky, len som tu na fore novy a niekedy som z neho trocha zmateny :D
tarazed12:07:55 27.03.2015
odpovědět 
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Jen nekonkrétní poznámka: presky většině lezců vydrží mnoho (až desítek) let, na rozdíl od lezeček, lana apod. Takže se celkem vyplatí neřešit cenu a investovat do takových, které se ti dobře cvakaj a zároveň jim budeš důvěřovat. Zejména když rozdíl ceny mezi základními a top modely na sadu je menší než náklady na jeden výlet do Tater (pokud nebydliš ve Smokovci)..
20:04:12 27.03.2015
odpovědět 
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
No este som uvazoval aj nad tymi mammut classic, predsalen ten keylock je asi dobra vec, tak zajtra si to obzriem este a rozhodnem sa. na mammuta je dobra akciova ponuka.
tarazed21:37:45 27.03.2015
odpovědět 
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Než nakoupíš presky, přijde opět doba ledová! :-)))
Doporučuji ti koupit presky dražší, které se ti líbí a budeš s nimi spokojený (anatomie, váha, tvrdost zámků, plné zámky vs drát, atd.).
Já mám matroš různě namíchaný, tak jak jsem postupně dokupoval. Dnes bych nakoupil jinak.
Mám staré epxpresky Faders Petit Dru, dříve klasika. Životnost poloviční oproti ostatním. Materiál byl bláto! Zámky šli do věčných lovišť.
Esus10:47:15 28.03.2015
odpovědět 
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Nakoniec som sa rozhodol pre kombinaciu mammut classic v 2 vyhodnych baleniach a mammut crag indicator, snad to je dobre rozhodnutie :) Dik este raz za rady a postrehy :)
tarazed11:39:27 28.03.2015
odpovědět 
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond
Taky jsem to teď řešil a koupil jsem BD Hoodwire Quickdraw. Dratovky, nejsou malinke a přitol jsou lehké ( ultramalé karabiny jako třeba Ocun Hawk se mi blbe cvakaji ), dobře se mi cvakají a nechytají se za plaketu. Pokud mě na nich budou štvát dyneemy, tak je vyhážu a koupím do nich petzlovky.
P20:13:25 28.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi