Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231183 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
DDM Stříbro - Stříbro
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení Maďarsko27.03.2015
Ahoj, prosím vás, máte někdo zkušenost s lezením v Maďarsku, oblast Hámor nebo Derécse? Dá se tam lézt už teď na jaře? A našla jsem jen průvodce s americkou klasifikací cest, něco kolem 5.8 by mohla být tak naše pětka, nebo se moc pletu? Díky moc :)
 Re: Lezení Maďarsko27.03.2015
jestli neznáš člověka ,který by tě tam dovedl a neumíš maďarsky tak to bude hodně těžké, radš jeď ji
 Re: Lezení Maďarsko27.03.2015
Hamor - brutalne vysmykane vapno na predmesti Miskolca. Ked ta to tam prestane bavit skus za kopcom
 Re: Lezení Maďarsko28.03.2015
Menšia ale pekná andezitová oblasť neďaleko Miškolca, pri obci Hejce: Solyom-ko

Lezci

 Němci a dálnice27.03.2015
Němci si právě odhalsovali, dálniční poplatek na rok 2016. Nevíte týká se to i silnic první třídy, a jiných. Prostě těch mimo dálniční sítě. Něco jsem zachytil, že to chtěj na všech sinicích. Já jen jestli budem muset zálovat příští rok na cestě do Jury.
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
jo
  Re: Němci a dálnice27.03.2015
tak nakonec by to měly být jen dílnice
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
Podle všeho nový návrh je jen na dálnice, namísto všech silnic, dle návrhu posledního...

  Re: Němci a dálnice27.03.2015
Kdybych bral, klidně i lehce podprůměrnej, německej plat, tak bych to taky tak dramaticky neviděl. ;
   Re: Němci a dálnice27.03.2015
Vedle jak tak jedle. Ano, němci mají na číslo větší plat, ale když si sečteš, co dají na daních (btw
   Re: Němci a dálnice27.03.2015
Abyste se nezblaznili kvuli par korunam... 10 denni myto(tj. 2 vikendy) ma stat 5-15EUR podle toho j
    Re: Němci a dálnice27.03.2015
Pokud se vypocet nejak drasticky behem posledniho roku nezmenil, tak hlavne zaplacou lezci ve staryc
     Re: Němci a dálnice27.03.2015
LPG bude mít stejnou známku jako benzíňák?
    Re: Němci a dálnice27.03.2015
Jsou hezký takový ty silácký řeči : že je to jen pár Eur. Ale ono těch pár eur je po intervenci např
     Re: Němci a dálnice27.03.2015
Pročpak asi? No jo,no. Všechno zdražuje. I lezení.
 Re: Němci a dálnice27.03.2015
Nevýhoda je, že v Německu nebude co patlat indulónou a pak opatrně seškrabávat.
  Re: Němci a dálnice27.03.2015
Ježiš,tak zaplatím na rok cca 40 éček.A co jako.Chci tam jezdit lézt a jezdit přes i do Francošky a

 Průvodce Broumovky27.03.2015
Ahoj,
Když byl vydán průvodce na Třešňovou rokli, četl jsem zde spekulaci, že by v dohledné době mohla vyjít většina Broumovek v jedné knížce. Jak to tedy je? Mám podpořit nakladatele a koupit zvlášť Třešňovou a Zaječí, nebo čekat na komplet?
 Re: Průvodce Broumovky27.03.2015
Pošli dotaz na JUKO kdy by měl ten kompletní vyjít. Nejspíš to ještě bude trvat. Tuším že sem někde
 Re: Průvodce Broumovky27.03.2015
No myslím, že komplet hned tak nebude, ale Třešnovka a Zaječí, to je dost pěknýho lezení.
To

 meniskus27.03.2015
Ahoj prosím nevíte jak dlouho trvá rehabilitace po artroskopii rohovky meniskusu? Za jak dlouho nebo jestli vůbec se da lozit ??nebo jít do toho vůbec?? Díky
.
 Re: meniskus27.03.2015
Co je rohovka menisku? Jinak zalezi jestli ti meniskus jen castecne odstrani nebo zasiji. V prvnim p

 gps26.03.2015
Ahoj, jakou pouzivate do hor GPS navigaci a odkud berete trasy pristupu pod steny, vystupove trasy popripade horske prechody? Uz jsem parkrat zabloudil v Alpach v osklivem pocasi, tak bych rad mel nejakej sichr, jak se vyhnout trhlinam, ale nevyznam se v
 Re: gps26.03.2015
kokoos! Nauc enavigovat bez toho krapu. Stejne je to v horach porad v nejkay "signalovym stinu&
  Re: gps26.03.2015
Smankote.. Nechlastej ;). A radeji odpovez na otazku.
Pokud jsou k dispozici GPS souradnice n
   Re: gps26.03.2015
U nastupu? Trebba tou stenou? Nebo dvema stenama? :)

Inac jo . sem starej a hclastaji
    Re: gps26.03.2015
Ta jedna stena ti az tolik signalu nevezme :). Zkus to a uvidis.. Teda pokud na horach nechodis lezt
 Re: gps26.03.2015
Osobně mám Garmin Dakota 20, má dotykové ovládání, ale styl ovládání je snad ještě horší než u první
 Re: gps26.03.2015
Souhlas. Mám Garmin GPSmap 60 z druhé ruky. Dokonalá věc. Baterky vydrží +-24 hodin. A ano, není pot
  Re: gps26.03.2015
Ahoj, já mám gpsek k dispozici více. Do hor se mi osvědčily kvůli výdrži baterií a ovládání v rukavi
 Re: gps27.03.2015
Mám starší etrex legend HCx. Většinou funguje dobře, ale už se mi stalo, že ve vánici zamrzla a prob

 Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, zhanam si epresky a rozhodujem sa medzi troma modelmi Dva su od BD, konkretne Freewire  alebo PosiWire  aj ked lakavejsia je ta freewire  cenovo, hmotnostne su rovnake. No este viac ma zaujala od Rock Empire Swift 13  , ktora
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Osobně
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
co máš proti dynemě v expresce? Neřeknu jako smyčka součástí štandu, ale tady je snad jediná nevýhod
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Preso s úzkou smyčkou si mi hůř cvaká, protože se spodní karabina točí proti horní kolem podélné osy
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
gumička?
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Kolem podélné osy expresky.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
zas je větší šance, že ti karabina v široký smyčce zůstane naštorc, obzvlášť v těch krátkých.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Díky, to je zajímavý a cenný postřeh.
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Zdravim, velmi som nepochopil, preco vlastne ta dyneema v expreske nie je dobra. tych zopar dlhsich
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Mám stejnou zkušenost jako pbla4024 - dyneema letěla z expresek velikým obloukem. Blbě se to cvaká a
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
A jaké máš rozhodovací kritéria?
  Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
No momentalne je taka kacia v hudy so zlavami, takze preto to kupujem z hudy sportu. V tomto pripade
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
U Posiwire je háček v tom, že je ten drátěný zámek rovný a ne prohnutý. Hůř se to cvaká.
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond26.03.2015
Hej, to som si tiez vsimol, len som nevedel, ze to ma taky efekt, aj ked je to logicke. TieRE swift
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Ty Rock Empire mají nízké hodnoty, 7kN u otevřené karabiny je hraniční. Jinak kamarád je má a jsou z
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Hej, taku nosnosť s otvorenym zamkom maju aj tie od BD. Len to rychle opotrebovanie sa mi velmi nepo
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Rock empire wire je dost dobre, nejake niceni od nejtu neni vetsi, ani menší oproti BD. Jedina nevyh
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Totiz, ked sa nad tym zamyslam, tak ked sa tie swift 13 tak nicia uz od nitov a lana, tak ked ich ch
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
nejhorší materiál na lezeckém matroši jsem zatím potkal na vklíněncích od Campu, tam jsem udělal rýh
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Psal jsem, abys koupil i rovne i prohnute a pak je zamenil. Ale jinak na tech dolnich (na lano) je v
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Dakujem, to som rad, lebo z toho co som pisal je to zatial moj preferovany model :-) Len jedna pozna
   Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
posiwire sa budú lepšie vycvakávať, bo nemajú háčik
    Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Aha, uz chapem, pardon, nevsimol som si tu odpoved o rovnych zamkoch :D Tak si tie kupim... :)
     Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
Jen nekonkrétní poznámka: presky většině lezců vydrží mnoho (až desítek) let, na rozdíl od lezeček,
      Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond27.03.2015
No este som uvazoval aj nad tymi mammut classic, predsalen ten keylock je asi dobra vec, tak zajtra
       Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Než nakoupíš presky, přijde opět doba ledová! :-)))
Doporučuji ti koupit presky dražší, které
        Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Nakoniec som sa rozhodol pre kombinaciu mammut classic v 2 vyhodnych baleniach a mammut crag indicat
 Re: Expresky Rock Empire alebo Blac diamond28.03.2015
Taky jsem to teď řešil a koupil jsem BD Hoodwire Quickdraw. Dratovky, nejsou malinke a přitol jsou l

 Rifugio Gnifetti25.03.2015
Ahoj, nevíte kolik se platí letos v chatě Rif.Gnifetti a zda tam berou slevu na OEAV, našel jsem nějaký ceník ale zdá se mi to dost sci fi , zda je tam sleva na OEAV jsem nenašel. Popř zda leze koupit pouze přespání ?? Jo a lanovka na Indren z Alagna Vals
 Re: Rifugio Gnifetti25.03.2015
Asi máš starou mapu :)
Myslím si, že stará lanovka na Indren není již leta v provozu. Lanovko
  Re: Rifugio Gnifetti26.03.2015
No já myslím že by to na ten Indren jet mělo jeto i na plánu sjezdovek na bergfexu a co jsem zatím n

 Ostrov25.03.2015
Ahoj,
 Re: Ostrov25.03.2015
Prosím vás, leze se v Ostrově celoročně ? Na netu jsem našel že jo i že ne. A tak se raději ptám :D
  Re: Ostrov26.03.2015
Záleží na pošasí...když je sucho, můžeš lízt. Běžně jsme tam jezdívali na Velikonoce a už se lezlo z

 kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
Ahoj, mate nejake typy na dobre a privetive kempy ve Finale & Arcu?

V Arcu mam zkusenost se ZOO, zajima me zda je i jina alternativa, treba levnejsi ( i kdyz pochybuji )

Ve Finale znam freekemp, ale letos planujeme jet s
 Re: kemp Finale Ligure & Arco25.03.2015
* tipy :)
  Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Dle mé zkušenosti je ZOO v Arcu jeden z lepších kempů, ale není až tak levný. Jestli si dobře vzpomí
   Re: kemp Finale Ligure & Arco26.03.2015
Diky, zrejmne to vyhraje Arco :)

Ma nekdo tip na vylet k mori z Arca?
Jakou de

 frendy25.03.2015
Ahoj, máte nějaký recept, jak znovu do pohody rozhýbat frendy? Od doby, co byly nové, začalo jít hůř mačkání, některé dokonce vržou. Čím čistíte? Čím odmašťujete? Čím mažete? Dík
 Re: frendy25.03.2015
1. umejt
2. namazat
3. v případě, že je u toho šitá smyce, tak kurevsky vopatrně.
  Re: frendy25.03.2015
Mazadla jedině suchý = teflon, třeba GT85.
Silikon lepí a s prachem udělá brusnou pastu.
   Re: frendy25.03.2015
a co bys řekl na ten výše zmíněný čisticí sprej? Nepomohl by tomu očištění třeba jen benzin ve vanič
    Re: frendy25.03.2015
Pokud čistidla, tak asi technický benzín a hlavně co už je psáno - zabránit kontaktu smyce s čistidl
     Re: frendy26.03.2015
ok, ještě mi prosím řekni, co je to to GT, resp. kde to sehnat. dík
 Re: frendy25.03.2015
Nečistím, neodmašťuju, nemažu. Po dvaceti letech použiju jako prchačku.
  Re: frendy25.03.2015
na čtyřky to nepotřebuju; na utíkání mám zbytky lan
 Re: frendy25.03.2015
benzín + WDčko ...
  Re: frendy25.03.2015
nelepí se na WD prach?. Aby to nakonec nebylo ještě horší...
   Re: frendy25.03.2015
WD lepí = nevhodné.
    Re: frendy26.03.2015
Co mám zkušenosti tak vaše teorie o silikonech je blbost...navíc obrus :-D u friendu :-D tak možna p
 Re: frendy25.03.2015
WD

1   ...   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Průvodce Broumovky
Ahoj,
Když byl vydán průvodce na Třešňovou rokli, četl jsem zde spekulaci, že by v dohledné době mohla vyjít většina Broumovek v jedné knížce. Jak to tedy je? Mám podpořit nakladatele a koupit zvlášť Třešňovou a Zaječí, nebo čekat na komplet?
vašek k.08:24:36 27.03.2015
odpovědět 
 Re: Průvodce Broumovky
Pošli dotaz na JUKO kdy by měl ten kompletní vyjít. Nejspíš to ještě bude trvat. Tuším že sem někde četl, že nejprve vyjdou všechny oblasti takhle jednotlivě
M10:08:52 27.03.2015
odpovědět 
 Re: Průvodce Broumovky
No myslím, že komplet hned tak nebude, ale Třešnovka a Zaječí, to je dost pěknýho lezení.
To "hned tak" rozuměj klidně 5 a víc let :)
George-jp11:26:22 27.03.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi