LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
ZŠ Komenského - Trutnov
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Expresky CAMP Nano 2304.04.2015
Ahoj, má tu někdo zkušenost s preskami Camp Nano 23 ? Uvažuju, že bych si je pořídil, protože jsou docela levné. Někde jsem ale čet, že se s nimi špatně manipuluje. Jsou normálně použitelné k jištění ? Díky
 Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Pokud nemas extra male ruce, tak bych to zvazil.
Ze dvou recenzi:
...
The main
  Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Ok, díky, úplně malý ruce nemám, tak to ještě zvážim.

 Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Ahoj máte někdo přilbu Petzl Sirocco ? měl jsem si na hlavě (pohodlná,ultra lehká) ale co ten vnějšek vydrží to nějaký hlrubší zacházení - bouchanec do hlavy či odřeninu ? Díky za klady i zápory.
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Právěže vydrží a určitě víc než klasická polystyrenovka. Je i pružná, nerozlomíš ji.
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
No spíš mi jde o odřeniny protože ten vstřikovaný polypropylen (EPP) sice vydrží ale co škrábance ?
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Mám ju dva roky a na povrchu je jediný šrám od maček v kufru auta. Pár kamenu už schytala, i ledu, v
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
ok jdu do ní :-)
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Hlavně se nedívej do zrcadla. "Já jsem brokolice a vypadám jako stromek, já jsem ořech a vypadá
    Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
To jako že ve spárokomínu si tutově zaklínim hlavu tak že jí už nevyndám? (Což se mi stává i s normá
    Re: Helma Petzl Sirocco03.04.2015
chlape, ty mě vždycky pobavíš:)
(míněno v dobrým)

 sedák Ocún Ego 302.04.2015
Ahoj, chci si koupit novej sedák, napadl mě dle zpracování a využití Ego 3, máte ho někdo ? klady ? zápory ? díky.
 Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
Mám Ego jednosponovej a je super. Sedí se v něm a padá i chytá pády dobře, o dost líp než v Hirundos
  Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
A co oka na matroš vpoho ? jsou trošku vyhnutá ? jak dlouho ho máš ? já mám corax a jsem hodně spoko
   Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
Oka jsou v pohodě, ale měl jsem už oka látková, látková s bužírkou, plastová, nyní opět látková a ne
    Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
mam Ego s jednou prezkou..je pohodlny, ale kdyz moc nacvicujes a padas, tak poutko, kde se navazujes
     Re: sedák Ocún Ego 305.04.2015
Nepodám nějak extrémně často, ale 2-3 asi každý lezení (ale prakticky nikdy žádný extra pád 7-15 m)

 Seynes - víno02.04.2015
Hoj. Nevíte náhodou někdo o nějaký stáčírně vína kolem oblasti Seynes? Předem dík za tip.
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Vím o vinotéce u nás za rohem...
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Když pokračuješ dolů na Alés je to v jedné zatáčce napravo po směru jízdy. Je myslím vidět velký tan
  Re: Seynes - víno02.04.2015
Díky, vyzkoušíme:)

 Mello vs Orco02.04.2015
Ahoj, prosím o radu nejlépe někoho kdo navštívil obě oblasti - Val di Mello a Valle del Orco. Která oblast se vám zdála hezčí? Preferuju lézt cesty plus mínus cca 200 až 300 metrů dlouhé s převahou spár před plotnami. Obtížnostně tak cca VIIc ádr resp. VI
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Ještě dodatek. Chcu si užít co nejvíce co nejlepšího spárového lezení (všechny rozměry) s minimalizo
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
Prispeju ti aspon castecnou informaci. Mello je paradni oblast. Krasna kompaktni zula (v Orcu je ort
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
V Orcu materiál drží skvěle, v rajbácích jsou krystaly. Klasa tvrdá. Je to ráj klasiků, takže žádný
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Mello je geniální oblast, dole i nahoře (Bergell). Spáry, traverzy, rajbáky, sokoly, dlouhé cesty, v

 Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Ahoj,
nevite pls. nekdo kde by se dal sehant nahradni kloub do skialpovych lyzaku Lowa Struktura Pro?
Bohuzel jsem jeden potratil a v zastoupeni Lowy mi rekli, ze uz pry Lowa 2 roky lyzaky nedela a nahradni klouby samozrejme nemaji.
Z
 Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Cus, zkus se zeptat v Namche. Obcas tam maj nahradni dily.
  Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Vypadlej kloub jsem resil dvema velkejma podlozkama, sroubem s plochou hlavou a s kontramatkou a kou
 Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Lowa prodala nebo přenechala technologii firmě Tecnica. Nebo je to obráceně? Každopádně poptávej u d

 Náročnost výpravy01.04.2015
Hledám cíle na letošní léto. Chtěl bych podniknout něco velkého. Tak se divám na cestopisy. Nějaký blázen se sebral a vydal se pěšky do Španěl. V podstatě nic neměl, jen hromadu volného času. Pak jsou tady dálkoví kajakáři, jen stan trochu jídla a kajak.
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
..ano ano...spanim v penzionech skutecne hodne usetris...zvlast kdyz misto plne penze sezeres jen po
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nalehko ujdu mnohem více, navíc spaní ve stanu to Tady v diskuzi i v cestopisech se pohrdavě pohlíží
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nechapu, co lidi po navratu z hospody vede k tomu, ze sednou ke kompu a zacnou literarne tvorit. Nen
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
ano. ano. (je to všechno faleš a přetvářka a hrabe ti).

máš kliku, máš kde bydlet a c
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Ještě bolí hlava? Brufen a minerály, bude to OK! :-)) zdar a sílu!
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Jeď přes západní Evropu do Španěl, to bude dobrodružství. Bydli v penzionku, to budou zážitky a když
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nene, běž pěšky až do Balúčistánu...spousta penzionů, plná penze dlouhodobě.
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
takovy vyznamny datum.. a presto vsichni naleteli.
Inu.. lezci.
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
A kurva..
   Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Myslel jsem to vážně i když je Apríla.
    Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Zalezi na tom jestli ti jde o to jak daleko se dostat, nebo o to jak tezke si to jde udelat.
    Re: Náročnost výpravy03.04.2015
Pro mě něco velkého znamená cosi, co nedělá každý. Do Španělska (i když to tak nevypadá) chodí pěšky
     Re: Náročnost výpravy03.04.2015
extrémní akcí by bylo třeba ujít v únoru 500 km po oválu atletického stadionu bez podpory, tj. všech
      Re: Náročnost výpravy03.04.2015
zrovna výlet do kosmu je spíš taková organizovaná turistika, kde nemusíš udělat vůbec nic. stačí být
       Re: Náročnost výpravy03.04.2015
to asi jo ale u obojeho bych se strachy zesral :)
 Re: Náročnost výpravy03.04.2015
"Hledám cíle na letošní léto. Chtěl bych podniknout něco velkého. Tak se divám na cestopisy. Ně

 Francie s dětmi01.04.2015
Ahoj, chtěla bych se zeptat na radu ohledně lezeckých oblastí na jihu Francie. Chtěli bychom tam jet na květnové svátky v partě i s malými dětmi a babičkou na hlídání. Nemáme v úmyslu mít děti přímo pod skalami, spíš bychom se chtěli prostřídat a podnikno
 Re: Francie s dětmi01.04.2015
Pěkné prostředí je v Ardeche.
 Re: Francie s dětmi02.04.2015
orpierre - na jedne straně městečka kemp, na druhe masiv s lezenim, říčka s placky na hrani, maly vo
  Re: Francie s dětmi02.04.2015
V Orpiere je to u skal pro děti spíš nebezpečný než nepříjemný a příštup k nejvíce cestám (levá část
   Re: Francie s dětmi02.04.2015
v orpierre jsme se tuhle jednou o velikonocích málem uvařili. pravda je, že bazén v kempu asi nebude
   Re: Francie s dětmi02.04.2015
Jj, Verdon je pro deti jak delanej. Ted vazne - Seynes mi neprijdou spatny pro softmovery ba naopak,
 Re: Francie s dětmi02.04.2015
S vyberem oblasti Ti nepomuzu, ale treba se Ti bude hodit tenhle odkaz na centralni zprostredkovatel
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Já bych navrhoval Orgon. Kemp přímo mezi skalami a prostor na výlety do okolí a v podstatě v rovině.
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Calanques, Massif d´Esterel - jsou u moře a v květnu už se dá koupat. Ten Massif je asi vhodnější -
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Fontáč. Akorát to neni moc jih Fr...

 mačky Nuptse Evo01.04.2015
Ahoj,
v hlášení nebezpečných výrobkům databáze RAPEX se objevily mačky od CT. Více zde:

w w w .d t e s t. c z/ nebezpecny-vyrobek /stupacky-nevis-nuptse-nuptse-evo/ 11609?ft=nuptse

 Sustainable climbing01.04.2015
Nevíte někdo o podobné iniciativě nebo skupině u nás v ČR? Něco jako je Bosque mágico v Chile? Viz odkaz.  https:// vimeo.com/81396483
 Re: Sustainable climbing01.04.2015
no a jak si myslíš, že se udělaly třeba Solvayovy lomy?

1   ...   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Seynes - víno
Hoj. Nevíte náhodou někdo o nějaký stáčírně vína kolem oblasti Seynes? Předem dík za tip.
Benji14:08:39 02.04.2015
odpovědět 
 Re: Seynes - víno
Vím o vinotéce u nás za rohem...
Zdenek Kytka14:48:55 02.04.2015
odpovědět 
 Re: Seynes - víno
Když pokračuješ dolů na Alés je to v jedné zatáčce napravo po směru jízdy. Je myslím vidět velký tank. Už je to nějaký čas co jsem tam byl (tak 10 let), tak se mi těžko odhaduje vzdálenost, ale tipnul bych tak 5 km. A trochu špatně se tam dobouchávalo.
H.15:12:15 02.04.2015
odpovědět 
  Re: Seynes - víno
Díky, vyzkoušíme:)
Benji20:42:12 02.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi