Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Expresky CAMP Nano 2304.04.2015
Ahoj, má tu někdo zkušenost s preskami Camp Nano 23 ? Uvažuju, že bych si je pořídil, protože jsou docela levné. Někde jsem ale čet, že se s nimi špatně manipuluje. Jsou normálně použitelné k jištění ? Díky
 Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Pokud nemas extra male ruce, tak bych to zvazil.
Ze dvou recenzi:
...
The main
  Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Ok, díky, úplně malý ruce nemám, tak to ještě zvážim.

 Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Ahoj máte někdo přilbu Petzl Sirocco ? měl jsem si na hlavě (pohodlná,ultra lehká) ale co ten vnějšek vydrží to nějaký hlrubší zacházení - bouchanec do hlavy či odřeninu ? Díky za klady i zápory.
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Právěže vydrží a určitě víc než klasická polystyrenovka. Je i pružná, nerozlomíš ji.
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
No spíš mi jde o odřeniny protože ten vstřikovaný polypropylen (EPP) sice vydrží ale co škrábance ?
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Mám ju dva roky a na povrchu je jediný šrám od maček v kufru auta. Pár kamenu už schytala, i ledu, v
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
ok jdu do ní :-)
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Hlavně se nedívej do zrcadla. "Já jsem brokolice a vypadám jako stromek, já jsem ořech a vypadá
    Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
To jako že ve spárokomínu si tutově zaklínim hlavu tak že jí už nevyndám? (Což se mi stává i s normá
    Re: Helma Petzl Sirocco03.04.2015
chlape, ty mě vždycky pobavíš:)
(míněno v dobrým)

 sedák Ocún Ego 302.04.2015
Ahoj, chci si koupit novej sedák, napadl mě dle zpracování a využití Ego 3, máte ho někdo ? klady ? zápory ? díky.
 Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
Mám Ego jednosponovej a je super. Sedí se v něm a padá i chytá pády dobře, o dost líp než v Hirundos
  Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
A co oka na matroš vpoho ? jsou trošku vyhnutá ? jak dlouho ho máš ? já mám corax a jsem hodně spoko
   Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
Oka jsou v pohodě, ale měl jsem už oka látková, látková s bužírkou, plastová, nyní opět látková a ne
    Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
mam Ego s jednou prezkou..je pohodlny, ale kdyz moc nacvicujes a padas, tak poutko, kde se navazujes
     Re: sedák Ocún Ego 305.04.2015
Nepodám nějak extrémně často, ale 2-3 asi každý lezení (ale prakticky nikdy žádný extra pád 7-15 m)

 Seynes - víno02.04.2015
Hoj. Nevíte náhodou někdo o nějaký stáčírně vína kolem oblasti Seynes? Předem dík za tip.
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Vím o vinotéce u nás za rohem...
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Když pokračuješ dolů na Alés je to v jedné zatáčce napravo po směru jízdy. Je myslím vidět velký tan
  Re: Seynes - víno02.04.2015
Díky, vyzkoušíme:)

 Mello vs Orco02.04.2015
Ahoj, prosím o radu nejlépe někoho kdo navštívil obě oblasti - Val di Mello a Valle del Orco. Která oblast se vám zdála hezčí? Preferuju lézt cesty plus mínus cca 200 až 300 metrů dlouhé s převahou spár před plotnami. Obtížnostně tak cca VIIc ádr resp. VI
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Ještě dodatek. Chcu si užít co nejvíce co nejlepšího spárového lezení (všechny rozměry) s minimalizo
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
Prispeju ti aspon castecnou informaci. Mello je paradni oblast. Krasna kompaktni zula (v Orcu je ort
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
V Orcu materiál drží skvěle, v rajbácích jsou krystaly. Klasa tvrdá. Je to ráj klasiků, takže žádný
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Mello je geniální oblast, dole i nahoře (Bergell). Spáry, traverzy, rajbáky, sokoly, dlouhé cesty, v

 Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Ahoj,
nevite pls. nekdo kde by se dal sehant nahradni kloub do skialpovych lyzaku Lowa Struktura Pro?
Bohuzel jsem jeden potratil a v zastoupeni Lowy mi rekli, ze uz pry Lowa 2 roky lyzaky nedela a nahradni klouby samozrejme nemaji.
Z
 Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Cus, zkus se zeptat v Namche. Obcas tam maj nahradni dily.
  Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Vypadlej kloub jsem resil dvema velkejma podlozkama, sroubem s plochou hlavou a s kontramatkou a kou
 Re: Lowa Struktura Pro - kloub02.04.2015
Lowa prodala nebo přenechala technologii firmě Tecnica. Nebo je to obráceně? Každopádně poptávej u d

 Náročnost výpravy01.04.2015
Hledám cíle na letošní léto. Chtěl bych podniknout něco velkého. Tak se divám na cestopisy. Nějaký blázen se sebral a vydal se pěšky do Španěl. V podstatě nic neměl, jen hromadu volného času. Pak jsou tady dálkoví kajakáři, jen stan trochu jídla a kajak.
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
..ano ano...spanim v penzionech skutecne hodne usetris...zvlast kdyz misto plne penze sezeres jen po
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nalehko ujdu mnohem více, navíc spaní ve stanu to Tady v diskuzi i v cestopisech se pohrdavě pohlíží
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nechapu, co lidi po navratu z hospody vede k tomu, ze sednou ke kompu a zacnou literarne tvorit. Nen
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
ano. ano. (je to všechno faleš a přetvářka a hrabe ti).

máš kliku, máš kde bydlet a c
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Ještě bolí hlava? Brufen a minerály, bude to OK! :-)) zdar a sílu!
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Jeď přes západní Evropu do Španěl, to bude dobrodružství. Bydli v penzionku, to budou zážitky a když
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Nene, běž pěšky až do Balúčistánu...spousta penzionů, plná penze dlouhodobě.
 Re: Náročnost výpravy02.04.2015
takovy vyznamny datum.. a presto vsichni naleteli.
Inu.. lezci.
  Re: Náročnost výpravy02.04.2015
A kurva..
   Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Myslel jsem to vážně i když je Apríla.
    Re: Náročnost výpravy02.04.2015
Zalezi na tom jestli ti jde o to jak daleko se dostat, nebo o to jak tezke si to jde udelat.
    Re: Náročnost výpravy03.04.2015
Pro mě něco velkého znamená cosi, co nedělá každý. Do Španělska (i když to tak nevypadá) chodí pěšky
     Re: Náročnost výpravy03.04.2015
extrémní akcí by bylo třeba ujít v únoru 500 km po oválu atletického stadionu bez podpory, tj. všech
      Re: Náročnost výpravy03.04.2015
zrovna výlet do kosmu je spíš taková organizovaná turistika, kde nemusíš udělat vůbec nic. stačí být
       Re: Náročnost výpravy03.04.2015
to asi jo ale u obojeho bych se strachy zesral :)
 Re: Náročnost výpravy03.04.2015
"Hledám cíle na letošní léto. Chtěl bych podniknout něco velkého. Tak se divám na cestopisy. Ně

 Francie s dětmi01.04.2015
Ahoj, chtěla bych se zeptat na radu ohledně lezeckých oblastí na jihu Francie. Chtěli bychom tam jet na květnové svátky v partě i s malými dětmi a babičkou na hlídání. Nemáme v úmyslu mít děti přímo pod skalami, spíš bychom se chtěli prostřídat a podnikno
 Re: Francie s dětmi01.04.2015
Pěkné prostředí je v Ardeche.
 Re: Francie s dětmi02.04.2015
orpierre - na jedne straně městečka kemp, na druhe masiv s lezenim, říčka s placky na hrani, maly vo
  Re: Francie s dětmi02.04.2015
V Orpiere je to u skal pro děti spíš nebezpečný než nepříjemný a příštup k nejvíce cestám (levá část
   Re: Francie s dětmi02.04.2015
v orpierre jsme se tuhle jednou o velikonocích málem uvařili. pravda je, že bazén v kempu asi nebude
   Re: Francie s dětmi02.04.2015
Jj, Verdon je pro deti jak delanej. Ted vazne - Seynes mi neprijdou spatny pro softmovery ba naopak,
 Re: Francie s dětmi02.04.2015
S vyberem oblasti Ti nepomuzu, ale treba se Ti bude hodit tenhle odkaz na centralni zprostredkovatel
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Já bych navrhoval Orgon. Kemp přímo mezi skalami a prostor na výlety do okolí a v podstatě v rovině.
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Calanques, Massif d´Esterel - jsou u moře a v květnu už se dá koupat. Ten Massif je asi vhodnější -
 Re: Francie s dětmi03.04.2015
Fontáč. Akorát to neni moc jih Fr...

 mačky Nuptse Evo01.04.2015
Ahoj,
v hlášení nebezpečných výrobkům databáze RAPEX se objevily mačky od CT. Více zde:

w w w .d t e s t. c z/ nebezpecny-vyrobek /stupacky-nevis-nuptse-nuptse-evo/ 11609?ft=nuptse

 Sustainable climbing01.04.2015
Nevíte někdo o podobné iniciativě nebo skupině u nás v ČR? Něco jako je Bosque mágico v Chile? Viz odkaz.  https:// vimeo.com/81396483
 Re: Sustainable climbing01.04.2015
no a jak si myslíš, že se udělaly třeba Solvayovy lomy?

1   ...   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Helma Petzl Sirocco
Ahoj máte někdo přilbu Petzl Sirocco ? měl jsem si na hlavě (pohodlná,ultra lehká) ale co ten vnějšek vydrží to nějaký hlrubší zacházení - bouchanec do hlavy či odřeninu ? Díky za klady i zápory.
14:57:35 02.04.2015
odpovědět 
 Re: Helma Petzl Sirocco
Právěže vydrží a určitě víc než klasická polystyrenovka. Je i pružná, nerozlomíš ji.
15:06:04 02.04.2015
odpovědět 
  Re: Helma Petzl Sirocco
https://www.youtube.com/watch?v=Dmn94J2_AXo
15:26:01 02.04.2015
odpovědět 
   Re: Helma Petzl Sirocco
No spíš mi jde o odřeniny protože ten vstřikovaný polypropylen (EPP) sice vydrží ale co škrábance ? a kolikrát se jen tak bouchneš nebo odřeš-opřeš o hlavu, byť i nevědomky ? aby to nebylo jak na ciklistických helmách (stopy po nechtech a protlačeninách)
15:47:06 02.04.2015
odpovědět 
 Re: Helma Petzl Sirocco
Mám ju dva roky a na povrchu je jediný šrám od maček v kufru auta. Pár kamenu už schytala, i ledu, v převisu/břichu jsem s ní narážel do skály a funguje bez poškození.
 vonkreuz19:47:55 02.04.2015
odpovědět 
  Re: Helma Petzl Sirocco
ok jdu do ní :-)
19:59:43 02.04.2015
odpovědět 
   Re: Helma Petzl Sirocco
Hlavně se nedívej do zrcadla. "Já jsem brokolice a vypadám jako stromek, já jsem ořech a vypadám jako mozek. Já nosím Sirocco a nesnáším tuhle hru." :-) Prostě aby splnila normu, tak má silnější stěny než klasická polystirenka, včetně odličného tvaru.
 vonkreuz20:18:38 02.04.2015
odpovědět 
    Re: Helma Petzl Sirocco
To jako že ve spárokomínu si tutově zaklínim hlavu tak že jí už nevyndám? (Což se mi stává i s normálním kokosem...)
21:17:39 02.04.2015
odpovědět 
    Re: Helma Petzl Sirocco
chlape, ty mě vždycky pobavíš:)
(míněno v dobrým)
06:42:15 03.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi