LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 inzerát07.04.2015
Dobrý den, nevíte jak prosím smazat inzerát, když jsem zapomněl heslo. (myslím, že jsem vkládal i bez hesla, ale nejsem si jistý) Děkuji za radu
 Re: inzerát07.04.2015
Bez hesla to nesmažeš, max popros admini....

 Podpatek Scarpa Masetrale06.04.2015
Čau všem, prosím o pomoc někoho komu se něco podobnýho přihodilo. Ztratil jsem z vnitřku skialp skeletu Maestrale bílej prolis - podpatek na kterým šlape vnitřní botička. V druhý botě už je taky sakra uvolněnej. Stalo se to už někomu a jak jste to řešili?
 Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
Vylil bych to epoxidem.
  Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
napsat do alpsportu?
   Re: Podpatek Scarpa Masetrale09.04.2015
Díky za obě rady, Alpsport jsem kontaktoval a poptávaj u Scarpy. Když nedodají tak zkusím ten epoxid

 Dachstein podmínky05.04.2015
Ahoj,
Nevíte někdo jak to teď vypadá na Hallstattském a Gossauském ledovci? Je tam teď hodně sněhu? Jak jdou vidět trhliny? A Taky by mě zajímalo, jak slabší povahy slézají z Torsteinu když se leze eisrinne? (ňákej trošku podrobnější popis- všude s
 Re: Dachstein podmínky05.04.2015
Torstein má dalo by se říct 3 cesty dolů. V průvodci je nejčastěji popisovaná trasa jak dolů, tak na
  Re: Dachstein podmínky12.04.2015
Eissrinne vylizt a i slizt. Vse ostatni je horsi. Samozrejme musi byt podminka.

 La Sportiva Cobra05.04.2015
Ahojte!
Uvažuji nad novýma lezkama a zaujaly mně La Sportiva Cobra.
Podělíte se prosím o Vaše zkušenosti s těmahle lezkama?? :) Čím víc info, tím lépe..
Lezu do 8- UIAA, nelezu písky a nejraději se pohybuji ve vícedélkách. Teď jsem p
 Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Za pár lezeckých rokov som si vybral dvoje lezečiek, ktoré používam. Jedny sú Miury a Cobry.
  Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Tyjo opravdu se Cobry roztáhnou o tak hodně..? Když mám nohu 43, tak by si v mém případě šel do 41?
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Ano, ja nosim topanky 43 a pol a Cobry mam 41 a pol na skalky a 42 do Tatier.
    Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Na mojí nohu 46,5 mám 42,5 miury a 41,5 Cobry ;) a nejsem uchyl ani masochista :D
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Taky lezu v Miurách i Cobrách, Cobry mám o půl čísla menší než Miury. Cobry jsou měkčí.
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
dřív jsem v kobrách lezl. je to dobrá lezečka do prvního podlepení, potom papučky. hodně se roztáhne
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
Cobry mám už asi 3. a je to výborná lezka na písek, rajbasy už tu zazněly... Na ostatní materiál mi
 Re: La Sportiva Cobra07.04.2015
Cobry mi přijdou hodně měkké, co lezeš za "vícedýlky"? Do spár bych je třeba nebrala, tam
 Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Už tu skoro všetko zaznelo, ale na zvýšenie váhy tvrdení pridám aj pár svojich:
- kupujem (o
  Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Cobrama nic nezkazíš, na skalách nový dobrý, trochu olezený ještě lepší a končí většinou jako trénin

 Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Zdar lezci,
po páde z bicykla som si zlomil ľavý ukazovák v prvom článku pri dlani - trieštivá zlomenina so zasiahnutím kĺbu. V rámci operácie mi to zošróbovali 5 ks skrutkami a výstuhou, čo by tam malo zostať natrvalo. Neviem, či sa to lekárom pod
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Po zhojení musíš skúsiť sám či to pojde. Popravde, kopa lezcov lezie s boľavimi prstami,laktom,ramem
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Fascinuje mě, že každý po zranění hledá odpověď na fóru. Každé zranění je něčím specifické a předevš
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Vzal bych to Hebelkovsky - chvili pauza a pak to zacit normalne zatezovat ;).
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?06.04.2015
zkus se zeptat ošetřujícího lékaře

 Expresky CAMP Nano 2304.04.2015
Ahoj, má tu někdo zkušenost s preskami Camp Nano 23 ? Uvažuju, že bych si je pořídil, protože jsou docela levné. Někde jsem ale čet, že se s nimi špatně manipuluje. Jsou normálně použitelné k jištění ? Díky
 Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Pokud nemas extra male ruce, tak bych to zvazil.
Ze dvou recenzi:
...
The main
  Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Ok, díky, úplně malý ruce nemám, tak to ještě zvážim.

 Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Ahoj máte někdo přilbu Petzl Sirocco ? měl jsem si na hlavě (pohodlná,ultra lehká) ale co ten vnějšek vydrží to nějaký hlrubší zacházení - bouchanec do hlavy či odřeninu ? Díky za klady i zápory.
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Právěže vydrží a určitě víc než klasická polystyrenovka. Je i pružná, nerozlomíš ji.
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
No spíš mi jde o odřeniny protože ten vstřikovaný polypropylen (EPP) sice vydrží ale co škrábance ?
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Mám ju dva roky a na povrchu je jediný šrám od maček v kufru auta. Pár kamenu už schytala, i ledu, v
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
ok jdu do ní :-)
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Hlavně se nedívej do zrcadla. "Já jsem brokolice a vypadám jako stromek, já jsem ořech a vypadá
    Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
To jako že ve spárokomínu si tutově zaklínim hlavu tak že jí už nevyndám? (Což se mi stává i s normá
    Re: Helma Petzl Sirocco03.04.2015
chlape, ty mě vždycky pobavíš:)
(míněno v dobrým)

 sedák Ocún Ego 302.04.2015
Ahoj, chci si koupit novej sedák, napadl mě dle zpracování a využití Ego 3, máte ho někdo ? klady ? zápory ? díky.
 Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
Mám Ego jednosponovej a je super. Sedí se v něm a padá i chytá pády dobře, o dost líp než v Hirundos
  Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
A co oka na matroš vpoho ? jsou trošku vyhnutá ? jak dlouho ho máš ? já mám corax a jsem hodně spoko
   Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
Oka jsou v pohodě, ale měl jsem už oka látková, látková s bužírkou, plastová, nyní opět látková a ne
    Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
mam Ego s jednou prezkou..je pohodlny, ale kdyz moc nacvicujes a padas, tak poutko, kde se navazujes
     Re: sedák Ocún Ego 305.04.2015
Nepodám nějak extrémně často, ale 2-3 asi každý lezení (ale prakticky nikdy žádný extra pád 7-15 m)

 Seynes - víno02.04.2015
Hoj. Nevíte náhodou někdo o nějaký stáčírně vína kolem oblasti Seynes? Předem dík za tip.
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Vím o vinotéce u nás za rohem...
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Když pokračuješ dolů na Alés je to v jedné zatáčce napravo po směru jízdy. Je myslím vidět velký tan
  Re: Seynes - víno02.04.2015
Díky, vyzkoušíme:)

 Mello vs Orco02.04.2015
Ahoj, prosím o radu nejlépe někoho kdo navštívil obě oblasti - Val di Mello a Valle del Orco. Která oblast se vám zdála hezčí? Preferuju lézt cesty plus mínus cca 200 až 300 metrů dlouhé s převahou spár před plotnami. Obtížnostně tak cca VIIc ádr resp. VI
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Ještě dodatek. Chcu si užít co nejvíce co nejlepšího spárového lezení (všechny rozměry) s minimalizo
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
Prispeju ti aspon castecnou informaci. Mello je paradni oblast. Krasna kompaktni zula (v Orcu je ort
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
   Re: Mello vs Orco02.04.2015
Jeste dodatek. Co se tyka pocasi. Casto je dole docela lezitelne, zatimco nahore u Gianeti a Alievi
  Re: Mello vs Orco02.04.2015
V Orcu materiál drží skvěle, v rajbácích jsou krystaly. Klasa tvrdá. Je to ráj klasiků, takže žádný
 Re: Mello vs Orco02.04.2015
Mello je geniální oblast, dole i nahoře (Bergell). Spáry, traverzy, rajbáky, sokoly, dlouhé cesty, v

1   ...   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Expresky CAMP Nano 23
Ahoj, má tu někdo zkušenost s preskami Camp Nano 23 ? Uvažuju, že bych si je pořídil, protože jsou docela levné. Někde jsem ale čet, že se s nimi špatně manipuluje. Jsou normálně použitelné k jištění ? Díky
HoHO15:24:26 04.04.2015
odpovědět 
 Re: Expresky CAMP Nano 23
Pokud nemas extra male ruce, tak bych to zvazil.
Ze dvou recenzi:
...
The main downside to the CAMP Nano 23 is that it's significantly smaller than a full-size model, and our testers found them difficult to handle, with or without gloves on. If ultra-light is your main goal then this product is the best choice, but you want a little more usability in your lightweight gear then our Top Pick Black Diamond Oz Carabiner or Editors' Choice Wild Country Helium Carabiner offer better all-around performance.
...
For my hands, short fingers but biggish palms, the Nano 23s are getting towards what I think is the bottom limit of usable size. I can clip them OK, but its not as easy as a 'full size' wire-gate like the Spectres or Hotwires. If you have small hands I guess this isn't so much of an issue.
Pepa07:59:36 05.04.2015
odpovědět 
  Re: Expresky CAMP Nano 23
Ok, díky, úplně malý ruce nemám, tak to ještě zvážim.
HoHO16:34:34 05.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi