Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Měkké klíny 10.04.2015 Chtěl jsem se zeptat, jestli se prosadily ty měkké rozevírací jistící klíny na písku do spár. Nebo je místňáci spíš neberou. Spárový rukavice asi byly přijaty na milost ne?
  Re: Měkké klíny 11.04.2015 Přijato.
    Re: Měkké klíny 11.04.2015 No je to trošku složitější viz. piskari.cz. Spoustu lidí by tě třeba v Ádru ukamenovalo. Asi většina
      Re: Měkké klíny 11.04.2015 (Radi) prijaly lezecky, ktery obycejne s gumou jsou, prijmou i UFO.
      Re: Měkké klíny 12.04.2015 Ti co maj ty vraždy vylezený bez jsou jednoznačně proti klínům. Ti co vykrváceli spáry, bez rukavic
      Re: Měkké klíny 12.04.2015 No takže víš hovno a cucáš si to s prstu. Nikdo nikoho nekamenuje.
K pískovci naprosto přijat
        Re: Měkké klíny 12.04.2015 no, treba s Tebou a tvyma prasecinama
          Re: Měkké klíny 13.04.2015 No tak to pozor. Že to nikomu nevadí, je hodně odvážný říct. Je fakt, že umožňuje spoustě lidem vylí
            Re: Měkké klíny 13.04.2015 Je, že až ho budu mít, budu se snažit být při výběru cest co nejmíň ovlivněn tím že ufo mám, a do vr
              Re: Měkké klíny 13.04.2015 Nezapomeň taky napsat do knížky vylezeno s dynamickým lanem, pokud takové při výstupu použiješ. Mysl
                Re: Měkké klíny 13.04.2015 napsat (použito ufo) nebo jen (ufo) zabere v knížce asi tak stejně místa jako jméno třetího lezce, a
                  Re: Měkké klíny 13.04.2015 To nejsou nesmyslný konstrukce. Čím je ufo tak významný a odlišný od ostatních pomůcek, který fyzick
                    Re: Měkké klíny 13.04.2015 Rozdíl je v tom, že s ostatními věcmi se automaticky počítá (s dynamickým lanem či lezečky leze i Ci
            Re: Měkké klíny 13.04.2015 Neukamenuje není to samé, že to nikomu neva. A server pískaři.cz bych určitě nebral jako většinovej
              Re: Měkké klíny 14.04.2015 Samozřejmě naprostý souhlas. Jen je třeba se chovat šetrně, aby si to užily i naše děti. Proto chápu
      Re: Měkké klíny 13.04.2015 Že UFO sníží psychickou obtížnost některých cest je neoddiskutovatelný fakt. Ale tím, že je ke skále
        Re: Měkké klíny 13.04.2015 "Otevře části lezců cesty, ve kterých bylo z jejich pohledu zbytečně vysoké riziko"
          Re: Měkké klíny 13.04.2015 Kluci souhlasím s Váma, ale borec se ptal na názor místních lezeckých komunit. Jestli jí jste tak je
            Re: Měkké klíny 13.04.2015 Co jsem koukal, tak s tím zase tak velký problém nemají... Prostě si svý spáry a obliny hlídaj před
  Re: Měkké klíny 13.04.2015 Například v Sasku jsou povolené jen s textilním povrchem, ty s lepičkou nikoliv...
  Re: Měkké klíny 13.04.2015 Nejsem místní lezecká komunita, takže mluvím jenom za sebe. Vylezl jsem v minulosti určité množství
    Re: Měkké klíny 13.04.2015 Ještě bych dodal jednu myšlenku: Pokud by se podobná pomůcka objevila už v 60. letech min. století,
      Re: Měkké klíny 13.04.2015 Když už jsme u těch myšlenek - kdyby se opravdu objevilo v těch šedesátých letech, bylo by dnes úpln
      Re: Měkké klíny 13.04.2015 Také si myslím, že pokud by to tenkrát měli, mnoho cest by bylo ještě většími vraždami než je teď s
        Re: Měkké klíny 13.04.2015 Ale ne, napsal jsi to dobře. Ono je to stejne uz jedno, nase obcanska iniciativa "Za Adr bezpec
          Re: Měkké klíny 14.04.2015 A nejlépe cesty odlišovat barevně různýmy borháky v reflexnich barvách - te je teď in! Kdo nebude ba
          Re: Měkké klíny 14.04.2015 A nejlépe cesty odlišovat barevně různýmy borháky v reflexnich barvách - te je teď in! Kdo nebude ba
            Re: Měkké klíny 14.04.2015 Ty barevný borháky fakt nestačí. Je potřeba namalovat sprejem ty čárky kudy vede cesta jako jsou v p
          Re: Měkké klíny 14.04.2015 Co člověk pozná do deseti let bere za samozřejmost. Co objeví mezi deseti a 30 (max. 40) je úžasný a
cerna skala revnice 10.04.2015 Rad bych podotknul, ze mne clanek o lezeni na cerne skale ponekud prekvapil. Historije je jina a fotka a denik je jak se domnivam je od mily pletanka, ktery prisel ke skale az pozdeji. mila nikdy nebyl prukopnik teto oblasti a nektere cesty ktere jste pre
  Re: cerna skala revnice 10.04.2015 Ktery clanek se zde tak rozebira? Odkaz? Diky.
  Re: cerna skala revnice 11.04.2015 Kam jsi ty informace napsal? Daji se najit?
    Re: cerna skala revnice 11.04.2015 Jistě jsi informace z té doby, co jste vylezli předal na místní OVK,aby bylo jasné že skála je již v
      Re: cerna skala revnice 11.04.2015 To jestli to udelal Mila to nevim. Vono je to nakonec jedno. Ale jestli jste si alespon vsimli stary
        Re: cerna skala revnice 11.04.2015 To je podle mě rozumné řešení.
        Re: cerna skala revnice 11.04.2015 Ahoj Bóžo, to je paráda že jsi se ozval. Místní nevěděli a Míla kontatkt ani podrobnosti neměl. Něco
          Re: cerna skala revnice 11.04.2015 Jak vidno, priste pred pocatkem konani staci vznest dotaz na lezci..
            Re: cerna skala revnice 22.05.2015 blbost, spravny je vznyst dotaz na CHS, kde se tohle vsechno eviduje. Lezec s timhle nema co delat.
GrossVenediger 09.04.2015 Měl bych jeden možná naivní dotaz. Je reálné v květnových svátcích podniknout pěšky výšlap na GrossVenediger? Sněhu tam asi bude dost ale jen jestli to je technicky proveditelné. Díky
  Re: GrossVenediger 10.04.2015 Ahoj, byli jsme tam minulý víkend (taky pěšky, jako jediný, ostatní skialp). Od Johanishute, budeš-l
    Re: GrossVenediger 10.04.2015 No já přemýšlel spíš o trase přes novou pražskou chatu.
      Re: GrossVenediger 10.04.2015 Technicky proveditelné to je, ale vyrážel bych z chaty třeba ve čtyři ráno, abyste šli po tvrdým. Ta
        Re: GrossVenediger 10.04.2015 A proč vlastně se tam chceš trápit pěšky když tam ted všichni chodí na lyžích? To bude přeci hroznej
          Re: GrossVenediger 10.04.2015 No, ne všichni máme skialpy, jede nás 5 a je mi jasné že na lyžích by to byla výhoda ale najít volný
            Re: GrossVenediger 10.04.2015 Si pučte aspoň ty sněžnice.
Rock pillars - rebely-pata 09.04.2015 čau, lezečky rp-ocun rebel - dotaz na patu a ten silniční mrdkodezén co tam použili - dá se to aspoň trochu použít při patování na umělce?
Pata samotná mi sedí velmi dobře ale nemám vůbec šajn co čekat od tý kluzký gumy..dík
  Re: Rock pillars - rebely-pata 10.04.2015 Měl jsem podobné dilema. Lezečky Mamut měly taky gumu na patě z jiné směsi. Pata seděla dobře, ale g
    Re: Rock pillars - rebely-pata 10.04.2015 Zkoušel jsem kdysi na Padání a subjektivní pocit: je to horší než ta černá lepička. Jinak to byla bo
  Re: Rock pillars - rebely-pata 13.04.2015 na patování úplně na prd. Horší směs a k tomu je to širší, než když přetáhnou gumu z podrážky. Ty vr
    Re: Rock pillars - rebely-pata 13.04.2015 Přesně, Ozony určitě lepší. Pro moje nohy nejlepší lezačky na malé lištičky, které se v současnosti
  Re: Rock pillars - rebely-pata 13.04.2015 Pokud ti pata sedí dobře a umíš zapatovat,problém s klouzáním nebude oproti Ozonum niják větší.Pokud
  Re: Rock pillars - rebely-pata 13.04.2015 jestli chceš fakt prvotřídní boty na patování, tak si zkus Scarpy Instinct. Ale připrav se na středo
PAMIR7000 09.04.2015 zdar, jak hodnotíte věci od této značky, a co říkáte na bundu kan tengri? dík za tipy
  Re: PAMIR7000 10.04.2015 Děs běs
    Re: PAMIR7000 10.04.2015 prečo?
      Re: PAMIR7000 10.04.2015 mám pár věcí.rukavice mikyny, bundu, ,strašně rychle to odchází, zipy, a zpracování-švy nic moc!
fotky 09.04.2015 Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík
Identifikace kalhot 08.04.2015 Ahoj,
mám jednu prosbu. Před lety, tipuju tak deset a víc, jsem někde - možná Hudy, koupil černé, lehké plátěné lezecké kalhoty s potiskem žlutých květů po celé ploše kalhot. Říkal jsem jim veselé maskáče, jenže žena je vyhodila a já už nevím zna
Cerna skala... 08.04.2015 Nechte skaly zit, ci alespon nechte taky nejaky teren lidem do budoucna, kteri by to treba delali jinak nez vy... Prosiiiim!
Ps. autori si asi sami nejsou svym jednanin moc jisti, kdyz radeji zakazali komentare pod clanek o dalsim jejich vytvoru.
  Re: Cerna skala... 08.04.2015 Názvy cest větším písmem, z kanoe se to blbě čte...
  Re: Cerna skala... 08.04.2015 Naopak, nenechte se kluci odradit. Jen tak dal...
    Re: Cerna skala... 08.04.2015 Následující řádky nejsou ani tak moc o Černé Skále, i když jsem na po ni z vody pokukoval mnoho let.
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Ve spojení s lezením bylo odjakživa spojeno dělání cest, to je přirozené. Navíc dělání oblastí, malý
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Také ja s tim souhlasim. Také jsem moc nepochopil co je spatne na tom, ze někdo dela nove prejisteni
          Re: Cerna skala... 09.04.2015 Nehledě na to, že zcela zásadní aktivitou v této oblasti bylo vyčištění té skládky, která tam byla n
            Re: Cerna skala... 09.04.2015 mimochodem ty střepy se vysbírat úplně asi nikdy nepodaří, takže děti pod jižní stěnu naboso nepoušt
          Re: Cerna skala... 09.04.2015 Špatné na tom je, že mnoho lidí už nevidí a nechápe rozdíl mezi tím vyřešit problém, vylézt linii a
            Re: Cerna skala... 09.04.2015 Víme kulový. Máš cesty, kde se problémy řeší zdola a máš cesty, kde se problémy řeší zhora. Naivní r
              Re: Cerna skala... 09.04.2015 Jasne, kdyz je stavec borec s citem pro cestu a nalezenym obrovskym kvantem cest na vsech moznych te
                Re: Cerna skala... 10.04.2015 Někdo rád nýty po dvou metrech, někdo skoby s odlezy :)
                  Re: Cerna skala... 10.04.2015 To bezesporu. Tyhle cesty nesplnuji ani jedno. Kdyz do nich poslech cloveka, ktery ma v danem stupni
  Re: Cerna skala... 09.04.2015 No kluci zejména nechali skály ožít. A podle mě je to dobře. Udělali to citem a linky jsou parádní.
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Absolutně souhlasim.
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Asi patrim k tem, ktere jejich linie absolutne neoslovuji. A tak bych hodne rad linie od nekoho jine
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Si to pleteme s umělkou, na skále se cesty "nestaví" :)
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Jasne nestavi, ale linie je zpravidla dobry vest aby trochu respektovaly skalu a vytvarely logicke p
  Re: Cerna skala... 09.04.2015 Negativních hlasů přibývá. Je to jen na jednotlivcích dělající budovatelské práce, se nad sebou zamy
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Uzlaři Tvůj pohled nesdílím. Marťan udělal s klukama spoustu těžké práce na mnoha oblastech. Jeho př
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 no tohle není ani kvak (šedesátka nutná), ani se to neobjevilo nově (lezl už Pletánek za socialismu)
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Nemířil jsem konkrétně na Černou skálu. Ale uvádět přelezy Pletánkem jako důvod, proč se tam má nadá
          Re: Cerna skala... 13.04.2015 Uvádím na pravou miru. Podle mne první kdo lezl na černé ckale byl Venca Janáček někdy v 70 letech.
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Souhlasim. Jako příklad mám třeba oblast Zvírotice město. Celkově vydařená akce, spousty práce a moc
        Město 09.04.2015 Můžeme si ukázat tu vykácenou lísku pod Brčolou, na kterou spadl kámen na místě.
Nejsme jako
          Re: Město 09.04.2015 Snažil jsem se vznést jen pozitivní kritiku, celkově nový Zvírotice hodnotim kladně. Nekritizoval js
            Re: Město 10.04.2015 Plachta je parádní cesta mimo jiných.
Jeďte si tam zalézt a pak komentujete. Opak je totiž k
      Re: Cerna skala... 11.04.2015 Není to poprvé co Marťan and his melody boys "udělali oblast", která už byla dříve lezená,
    Uzlař 09.04.2015 Uzlaři, to jsou zase perly, chybělo mi to. Žádné skály ani cesty nedělám sám, zkus se navážet i do j
      Re: Uzlař 09.04.2015 Ty jo, tohle taky neni zrovna moc pokorne.. Bral bych to od nekoho, kdo ma nalezeno tisice cest vsud
      Re: Uzlař 09.04.2015 tak teď jsem opravdu v prdeli, už ani nevím, co jsem. nevěděl jsem, že se lidi dělí na sportovce, kl
        Odchod Uzlaře 09.04.2015 Uzlaři, neavizoval si náhodou svého času svůj odchod z diskuze na lezci? Viz diskuze pod tímto článk
          Re: Odchod Uzlaře 09.04.2015 Ano, mame i domaci odposlechy, kde to same rika manzelce a posleze i dceri. Stejne tak mame kamerove
          Re: Odchod Uzlaře 09.04.2015 No je to narez tahle diskuze, ale jsme to my vsichni, tahle diskuze, takze se asi nelze zlobit na zr
            Re: Odchod Uzlaře 10.04.2015 Ahoj Kládo
netuším proč není u článku možná diskuze, ale když to tady čtu tak si říkám že asi
            Re: Odchod Uzlaře 10.04.2015 hele, i kdyz jsem byl fak skeptik, co se tyce Revnic, neplati "kde je to hezky a za neco to sto
    Re: Cerna skala... 10.04.2015 Uzlaři myslim že byste si s Marťanem měli dát přes držku v hospodě a ne na sebe kydat špínu v diskus
  Re: Cerna skala... 10.04.2015 Chapu proc diskuse neni pod peknym vtipnym clankem. Ma to co delat s jednanim leda komentatoru.
LPG v Rakousku 08.04.2015 Ahoj,
nemáte někdo osobní zkušenost s tankováním na plyn v Rakousku (směr západ)? Info na netu není vždy ok! např. LPG Vorsdorf pouze holandská koncovka a zákaz redukce (osobní zkušenost), v Salzburgu prej zrušená?! :o( Díky za info. Tom
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 V Salzburgu se na tankování vykašli. Přejezd do Německa se vyplatí.
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Zdar. Bral jsem cca před dvěma lety LPG na dálnici u Innsbrucku - je to ve směru na západ za exitem
    Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 MyLPG.eu není moc spolehlivý zdroj. To se dá použít jen doplňkově. Lepší je gas-tankstellen.de
      Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 To jsem se chtěl zeptat - nemáte někdo nějakej lepší informační zdroj než mylpg.eu? ;)
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Rakousko obecně problém, vem před a po, případně pár km na benzín.
    Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Spíš je otázka, jestli se vůbec vyplatí vzhledem k opruzu s hledáním LPG pumpy, vysoké ceně LPG v AT
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Celkem pravidelně tankuju u Innsbrucku na dálnici směrem do Itálie. Poblíž Salzburku je velká pumpa
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 100 km za vidni smerem na graz - agip obousmerna non stop (italsky systém), lienz - v arealu plynařs
    Re: LPG v Rakousku 10.04.2015 Krome zminene Agip cca 100 km za Vidni je na A2 cca na 138 km levnejsi LPG hned za sjezdem z dalnice
Horní Skály (Obrvégry) 07.04.2015 Ahoj. Asi 15let jsem na Obrech. Chtěl jsem se tu jen zeptat, jak to nyní vypadá. Jištění je stejný, nebo něco přibylo? S lidma je to asi všude jine, hodně :)
Díky za každé info.
Roman
  Re: Horní Skály (Obrvégry) 07.04.2015 obrvégry snad ještě stojí. v týdnu bez lidí, o pěkných víkendech stačí tři plná auta aby vznikl poci
    Re: Horní Skály (Obrvégry) 08.04.2015 Ahoj. Díky za raport :) A co dál Šachtové věže a skály u hranic?
      Re: Horní Skály (Obrvégry) 08.04.2015 no, skály u hranic úspěšně zarůstají mechem ve vysokém lese, ročně se tam napíšou tak čtyři družstva
1
...
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: