LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231092 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Horní Skály (Obrvégry)07.04.2015
Ahoj. Asi 15let jsem na Obrech. Chtěl jsem se tu jen zeptat, jak to nyní vypadá. Jištění je stejný, nebo něco přibylo? S lidma je to asi všude jine, hodně :)

Díky za každé info.
Roman
 Re: Horní Skály (Obrvégry)07.04.2015
obrvégry snad ještě stojí. v týdnu bez lidí, o pěkných víkendech stačí tři plná auta aby vznikl poci
  Re: Horní Skály (Obrvégry)08.04.2015
Ahoj. Díky za raport :) A co dál Šachtové věže a skály u hranic?
   Re: Horní Skály (Obrvégry)08.04.2015
no, skály u hranic úspěšně zarůstají mechem ve vysokém lese, ročně se tam napíšou tak čtyři družstva

 inzerát07.04.2015
Dobrý den, nevíte jak prosím smazat inzerát, když jsem zapomněl heslo. (myslím, že jsem vkládal i bez hesla, ale nejsem si jistý) Děkuji za radu
 Re: inzerát07.04.2015
Bez hesla to nesmažeš, max popros admini....

 Podpatek Scarpa Masetrale06.04.2015
Čau všem, prosím o pomoc někoho komu se něco podobnýho přihodilo. Ztratil jsem z vnitřku skialp skeletu Maestrale bílej prolis - podpatek na kterým šlape vnitřní botička. V druhý botě už je taky sakra uvolněnej. Stalo se to už někomu a jak jste to řešili?
 Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
Vylil bych to epoxidem.
  Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
napsat do alpsportu?
   Re: Podpatek Scarpa Masetrale09.04.2015
Díky za obě rady, Alpsport jsem kontaktoval a poptávaj u Scarpy. Když nedodají tak zkusím ten epoxid

 Dachstein podmínky05.04.2015
Ahoj,
Nevíte někdo jak to teď vypadá na Hallstattském a Gossauském ledovci? Je tam teď hodně sněhu? Jak jdou vidět trhliny? A Taky by mě zajímalo, jak slabší povahy slézají z Torsteinu když se leze eisrinne? (ňákej trošku podrobnější popis- všude s
 Re: Dachstein podmínky05.04.2015
Torstein má dalo by se říct 3 cesty dolů. V průvodci je nejčastěji popisovaná trasa jak dolů, tak na
  Re: Dachstein podmínky12.04.2015
Eissrinne vylizt a i slizt. Vse ostatni je horsi. Samozrejme musi byt podminka.

 La Sportiva Cobra05.04.2015
Ahojte!
Uvažuji nad novýma lezkama a zaujaly mně La Sportiva Cobra.
Podělíte se prosím o Vaše zkušenosti s těmahle lezkama?? :) Čím víc info, tím lépe..
Lezu do 8- UIAA, nelezu písky a nejraději se pohybuji ve vícedélkách. Teď jsem p
 Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Za pár lezeckých rokov som si vybral dvoje lezečiek, ktoré používam. Jedny sú Miury a Cobry.
  Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Tyjo opravdu se Cobry roztáhnou o tak hodně..? Když mám nohu 43, tak by si v mém případě šel do 41?
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Ano, ja nosim topanky 43 a pol a Cobry mam 41 a pol na skalky a 42 do Tatier.
    Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Na mojí nohu 46,5 mám 42,5 miury a 41,5 Cobry ;) a nejsem uchyl ani masochista :D
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Taky lezu v Miurách i Cobrách, Cobry mám o půl čísla menší než Miury. Cobry jsou měkčí.
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
dřív jsem v kobrách lezl. je to dobrá lezečka do prvního podlepení, potom papučky. hodně se roztáhne
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
Cobry mám už asi 3. a je to výborná lezka na písek, rajbasy už tu zazněly... Na ostatní materiál mi
 Re: La Sportiva Cobra07.04.2015
Cobry mi přijdou hodně měkké, co lezeš za "vícedýlky"? Do spár bych je třeba nebrala, tam
 Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Už tu skoro všetko zaznelo, ale na zvýšenie váhy tvrdení pridám aj pár svojich:
- kupujem (o
  Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Cobrama nic nezkazíš, na skalách nový dobrý, trochu olezený ještě lepší a končí většinou jako trénin

 Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Zdar lezci,
po páde z bicykla som si zlomil ľavý ukazovák v prvom článku pri dlani - trieštivá zlomenina so zasiahnutím kĺbu. V rámci operácie mi to zošróbovali 5 ks skrutkami a výstuhou, čo by tam malo zostať natrvalo. Neviem, či sa to lekárom pod
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Po zhojení musíš skúsiť sám či to pojde. Popravde, kopa lezcov lezie s boľavimi prstami,laktom,ramem
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Fascinuje mě, že každý po zranění hledá odpověď na fóru. Každé zranění je něčím specifické a předevš
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Vzal bych to Hebelkovsky - chvili pauza a pak to zacit normalne zatezovat ;).
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?06.04.2015
zkus se zeptat ošetřujícího lékaře

 Expresky CAMP Nano 2304.04.2015
Ahoj, má tu někdo zkušenost s preskami Camp Nano 23 ? Uvažuju, že bych si je pořídil, protože jsou docela levné. Někde jsem ale čet, že se s nimi špatně manipuluje. Jsou normálně použitelné k jištění ? Díky
 Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Pokud nemas extra male ruce, tak bych to zvazil.
Ze dvou recenzi:
...
The main
  Re: Expresky CAMP Nano 2305.04.2015
Ok, díky, úplně malý ruce nemám, tak to ještě zvážim.

 Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Ahoj máte někdo přilbu Petzl Sirocco ? měl jsem si na hlavě (pohodlná,ultra lehká) ale co ten vnějšek vydrží to nějaký hlrubší zacházení - bouchanec do hlavy či odřeninu ? Díky za klady i zápory.
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Právěže vydrží a určitě víc než klasická polystyrenovka. Je i pružná, nerozlomíš ji.
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
No spíš mi jde o odřeniny protože ten vstřikovaný polypropylen (EPP) sice vydrží ale co škrábance ?
 Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Mám ju dva roky a na povrchu je jediný šrám od maček v kufru auta. Pár kamenu už schytala, i ledu, v
  Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
ok jdu do ní :-)
   Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
Hlavně se nedívej do zrcadla. "Já jsem brokolice a vypadám jako stromek, já jsem ořech a vypadá
    Re: Helma Petzl Sirocco02.04.2015
To jako že ve spárokomínu si tutově zaklínim hlavu tak že jí už nevyndám? (Což se mi stává i s normá
    Re: Helma Petzl Sirocco03.04.2015
chlape, ty mě vždycky pobavíš:)
(míněno v dobrým)

 sedák Ocún Ego 302.04.2015
Ahoj, chci si koupit novej sedák, napadl mě dle zpracování a využití Ego 3, máte ho někdo ? klady ? zápory ? díky.
 Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
Mám Ego jednosponovej a je super. Sedí se v něm a padá i chytá pády dobře, o dost líp než v Hirundos
  Re: sedák Ocún Ego 302.04.2015
A co oka na matroš vpoho ? jsou trošku vyhnutá ? jak dlouho ho máš ? já mám corax a jsem hodně spoko
   Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
Oka jsou v pohodě, ale měl jsem už oka látková, látková s bužírkou, plastová, nyní opět látková a ne
    Re: sedák Ocún Ego 303.04.2015
mam Ego s jednou prezkou..je pohodlny, ale kdyz moc nacvicujes a padas, tak poutko, kde se navazujes
     Re: sedák Ocún Ego 305.04.2015
Nepodám nějak extrémně často, ale 2-3 asi každý lezení (ale prakticky nikdy žádný extra pád 7-15 m)

 Seynes - víno02.04.2015
Hoj. Nevíte náhodou někdo o nějaký stáčírně vína kolem oblasti Seynes? Předem dík za tip.
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Vím o vinotéce u nás za rohem...
 Re: Seynes - víno02.04.2015
Když pokračuješ dolů na Alés je to v jedné zatáčce napravo po směru jízdy. Je myslím vidět velký tan
  Re: Seynes - víno02.04.2015
Díky, vyzkoušíme:)

1   ...   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Horní Skály (Obrvégry)
Ahoj. Asi 15let jsem na Obrech. Chtěl jsem se tu jen zeptat, jak to nyní vypadá. Jištění je stejný, nebo něco přibylo? S lidma je to asi všude jine, hodně :)

Díky za každé info.
Roman
Roman Svoboda11:22:47 07.04.2015
odpovědět 
 Re: Horní Skály (Obrvégry)
obrvégry snad ještě stojí. v týdnu bez lidí, o pěkných víkendech stačí tři plná auta aby vznikl pocit návalu (stane se). přibyl kruh do přímé jižní na smrtku (on tam jaksi snad kdysi byl a pak nebyl a vůbec cesta nemá úplně jasnou historii, nárokují si ji zárybničtí v šedesátých letech, ale snad ji vylezli němci už před válkou), dobírák na vršku smrtky, přibyl borhák v hřebenovce na libereckou ve stavěcím fleku (dalo se jistit pudelí vklíněnou do komína, ale žádné velké štěstí to nebejvalo), a dobírák na vršku liberecké (rybaříci se už nejistí za tyčku od knížky). no a pak ty excesy toho JMD, jak natloukl kruhy do dvou směrů na liberecké příležitostně lezených po smycích v půlce osmdesátých let (a místní klasicky založenou vrcholovou komisí neuznaných).
Lukas B.17:38:03 07.04.2015
odpovědět 
  Re: Horní Skály (Obrvégry)
Ahoj. Díky za raport :) A co dál Šachtové věže a skály u hranic?
Roman Svoboda09:56:09 08.04.2015
odpovědět 
   Re: Horní Skály (Obrvégry)
no, skály u hranic úspěšně zarůstají mechem ve vysokém lese, ročně se tam napíšou tak čtyři družstva, ono proč také lézt na kvacích, když se dá popojít pár stovek metrů třeba na Grenzkogel nebo se vyšplhají na Uhuštajny.
šachtové věže - tam předloni v červnu po silných deštích přibyla věž, respektive ujelo předskalí malé Hrušky, takže se délka normálky zvedla tak, že splňuje saské standardy.
jinak kaisertal čelí další vlně prvovýstupů, ňák si to v poslední době zase oblíbili Špek a Plagát, a prý je v přípravě aktuální průvodčík
Lukas B.16:01:05 08.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi