LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vysoké Tatry27.04.2015
Ahoj, prosím byl teď někdo lézt něco ve Vysokých Tatrách? Nevíte, jaká je situace firnů, mixů nad cca 2000 mnm? Díky moc za informaci, chystáme se tam i víkendu a nevíme moc co čekat
 Re: Vysoké Tatry27.04.2015
Snehu po ..., ale teplo. Vcera +4*C na Lomnicaku.
Mrkni na vt.sk, HolidayInfo, topr.pl a uvid
  Re: Vysoké Tatry27.04.2015
díky Petře!
  Re: Vysoké Tatry28.04.2015
Mám ještě jednu otázku- je tedy rozumné za těchto podmínek do Tater jét? Chceme na mixy a žlaby. Dík
   Re: Vysoké Tatry28.04.2015
Pokud chcete jet na vikend a chcete lezt (a vylezt) a mate to daleko, nejezdil bych. Mozna nejakej z
    Re: Vysoké Tatry28.04.2015
tak já nevím, počasí se furt mění, teploty se furt mění. A teď tvoje avizo. No uvidíme, díky

 Koupák27.04.2015
Ahoj, nevíte někdo nějaký novinky o koupáku? V pátek sem si to kolem poledne šinul od Sedmihorek do skaláku, a koukal sem jak se na koupáku maká, nějaký natírání, s dvou aut tam někdo vykládal nějaký věci a celkem to tam vypadalo rušně. Jsem z Plzně, takž
 Re: Koupák27.04.2015
Měla by to být lesní školka

 Průvodce Vraca, Lakatnik, Bielogradčik27.04.2015
Ahoj. Víte někdo o průvodci ke stažení na bulharské oblasti Vraca, Lakatnik, Bielogradčik. Nemusí to být kompletní, na místě chci ho chci koupit, ale kydyby s tím byl problém, ať máme aspoň něco. Díky, Michal.
 Re: Průvodce Vraca, Lakatnik, Bielogradčik27.04.2015
třeba pomůže aspoň toto:
  Re: Průvodce Vraca, Lakatnik, Bielogradčik27.04.2015
belogradčik tam nikdy nebyl, vraca tam byla a už neni, jedině lakatnik tam je dokonaly. BGclimbing j
  Re: Průvodce Vraca, Lakatnik, Bielogradčik27.04.2015
Ten web znám, je v podstatě nepoužitelný. Knihu si na chatě chci koupit, ale hledám náhradní řešení
   Re: Průvodce28.04.2015
Náhradní řešení je koupit to už teď přes e-shop, nebo zkusit napsat do Sofie na nějakou stěnu, jestl

 podminka - vysoky taury27.04.2015
Hola! uz je tu nekdena lezci specialni okno "podminka" ? :))) porad  neee?

Nevytahl jste nekdo o vikendu lyze na jihorakousky trojky? Jestli jo, jak vypadal snih?
 Re: podminka - vysoky taury27.04.2015
Dobre jinak. Lezou uz nad 2000 trhliny?
  Re: podminka - vysoky taury28.04.2015
Vytahli a informovali jsme o tom u konkurence :).

Jinak napr. na Venedigeru lezly let
   Re: podminka - vysoky taury29.04.2015
konkurence rikas? A kterapak? (abych si pridal zalozku..)

Ja stravil letosni zimu u
    Re: podminka - vysoky taury29.04.2015
Koukni na kolm Saugurn. To má cca 1700 mnm a maji tam webcameru. Snehu tam tedy jeste bude dostatek.
    Re: podminka - vysoky taury29.04.2015
U te, co INFOrmuje o HORach. :)

Snih jeste relativne je, minuly tyden pripadlo kolem
     Re: podminka - vysoky taury30.04.2015
joo tam ;)) oook :)

Jo predpoved nachuja:( Toz uvidime !


Moc d
 Re: podminka - vysoky taury29.04.2015
Na Glokneru minulý víkend sněhu dost, sjízdné téměř až na parkoviště Luknerhaus. Akorát to bylo hroz
  Re: podminka - vysoky taury30.04.2015
diky!

 Tre Cime25.04.2015
Ahoj, nevíte někdo kde bych na webu našel nějak přehledně cesty na TreCime a zda jsou tam nějaké cesty kolem IV - V  díky
 Re: Tre Cime25.04.2015
pujc si někde průvodce - je tam toho docela dost - preuse, demuth, dülfer, dibon a já nevím co ještě
 Re: Tre Cime25.04.2015
  Re: Tre Cime27.04.2015
díky

 Meteora24.04.2015
Ahoj, nevíte jak je to s Meteorou s lezením? A jak se tam dostat autem či letecky a kdy se tam jezdí na jaře. Dík
 Re: Meteora24.04.2015
vetsinou se jezdi ve ctvrtek
  Re: Meteora24.04.2015
a většinou jsi idiot...
 Re: Meteora25.04.2015
Jezdi se tam tak v pulce kvetna,nebo koncem zari.vlete je tam hrozny teplo.

 německej způsob24.04.2015
Může být spodní uzel u německýho způsobu navázání na kombinovanej úvaz při použití popruhu místo vůdčáku osmičkový? Mám tendenci mu víc věřit a navíc má lepší koeficient nosnosti...
 Re: německej způsob25.04.2015
muze, ale je to zbytecne velke a nosnost nezvysis

 Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice23.04.2015
Zdar, můžete mísťňáci doporučit oblast na lezení cca 100 km od Prahy? Uvažoval jsem o Bořni, Kozelce, nebo Hříměždicích. Pririty jsou tyto:

1/ něco z vlt žuly, kromě roviště, ale podobně kompaktní skála a dobré odjištění

2/ n
 Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice23.04.2015
Zkus Kašparák nebo Borskou skálu (obojí u Nového boru). Pěkně odjištěno, krátký přístup, maglajz pov
 Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice23.04.2015
Na Kozelku moc nemysli, s jištěním spíš jak na písku. Bořeň dobrá....jestli tě nevadí frekventované,
 Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
Když jsi zmínil tu žulu, tak možná než do Hříměždic, tak bych to napřímil do Zvírotic. Je tam zcela
 Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
Kozelka je dost přes 100 a jištění není úplně "sportovní", Bořeň je z Prahy přesně sto a n
  Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
Kotý, Sv. Ján nejsou sportovní oblasti
   Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
a co by to jako bylo? borhák každý metr, metr a půl...
    Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
Coooze?
     Re: Doporučte - Bořeň, Kozelka, Hříměždice24.04.2015
na Svaty jan jsem par let jezdil jen s preskami, nekdo to snad ořezal?
      Re: Doporučte 24.04.2015
Zkus Kácov. Fajn lezení (dobře odjištěno) a super pivovar ...
       Re: Doporučte 24.04.2015
Kašparák dobrej, ale Borská skála u Arnultovic - velkej pozor, s kámoškou tam vypadl šutr jak hlava!

  Wilder Kaiser23.04.2015
Čau.. může mi někdo doporučit nějakou stránku, kde bych našel nákresy a info o nějakých cestách na  Wilder Kaiseru? V obtížnosti 6 až 7+ cca.. jde mi o to, aby tam byly nákresy cesty + nějaké info o té cestě.. už to hledam hodinu a nemůžu nic najít.
 Re: Wilder Kaiser23.04.2015
Něco tady..

 Re: Wilder Kaiser23.04.2015
stranky markuse stadlera, autora pruvodce na wilder kaiser
  Re: Wilder Kaiser23.04.2015
Hele uprimne zrovna na Wilder se opravdu oplati koupit pruvodce od Panico Verlag, je uzasny, je tam
   Re: Wilder Kaiser23.04.2015
A je aj v EN?
    Re: Wilder Kaiser24.04.2015
Ne, proč? Znát dva evropské jazyky je snad běžné? Angličtina je moderní esperanto, ale z poloviny je
     Re: Wilder Kaiser24.04.2015
naštěstí to jsou civilizovaný země a většina, především mladších lidí, umí alespoň jeden cizí jazyk

 Zugspitze 23.04.2015
Ahoj všem,

na jeden z prodloužených víkendů v květnu plánujeme výstup na Zugspitze přes soutěsku Höllental. Koukal jsem na předpověď a pořád tam je celkem kosa a sníh. Nejsme nějak extra zkušení, ale pár ferrat prolezených máme a tak bych
 Re: Zugspitze 23.04.2015
je to ledovec, tipuju, že se tam bude ještě lyžovat,
  Re: Zugspitze 23.04.2015
Letos se na Zugspitzi lyžuje do 3. května a v Garmischi do 12. dubna. Pak přibližně do konce května
 Re: Zugspitze 23.04.2015
Co si pamatuju tak sníh tam trochu bude, klidně může být kus lana pod ledem = mačky, cepín, lano a u
 Re: Zugspitze 23.04.2015
Pokud směřuje otázka na to, jestli se dá udělat běžnej ferratovej letní výstup, tak odpověď zní jedn

1   ...   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 podminka - vysoky taury
Hola! uz je tu nekdena lezci specialni okno "podminka" ? :))) porad  neee?

Nevytahl jste nekdo o vikendu lyze na jihorakousky trojky? Jestli jo, jak vypadal snih?
judovana08:39:38 27.04.2015
odpovědět 
 Re: podminka - vysoky taury
Dobre jinak. Lezou uz nad 2000 trhliny?
judovana14:49:32 27.04.2015
odpovědět 
  Re: podminka - vysoky taury
Vytahli a informovali jsme o tom u konkurence :).

Jinak napr. na Venedigeru lezly letos trhliny celou zimu, docela tam lidi padali, i nejaci Cesi, ne?

Lenka K.
Lenka K.13:47:00 28.04.2015
odpovědět 
   Re: podminka - vysoky taury
konkurence rikas? A kterapak? (abych si pridal zalozku..)

Ja stravil letosni zimu u protinozcu, tak ani nevim (osobne) jaky byly obecny podminky. Predmesicem sem akorat chytil dobrej prasan na pradedu, a tak sem si rikal ze mozna jeste u rakusaku pujde.
judovana08:16:55 29.04.2015
odpovědět 
    Re: podminka - vysoky taury
Koukni na kolm Saugurn. To má cca 1700 mnm a maji tam webcameru. Snehu tam tedy jeste bude dostatek.
I08:40:16 29.04.2015
odpovědět 
    Re: podminka - vysoky taury
U te, co INFOrmuje o HORach. :)

Snih jeste relativne je, minuly tyden pripadlo kolem Felbertauern 50cm, vcera taky trosku, ale problem je s kvalitou: za hnusneho pocasi je bud od rana brecka, nebo snih naopak za jasne noci zmrzne a pri zatazene obloze pres den nepovoli. A predpoved az do pulky pristiho tydne zadne zasadni vylepseni neslibuje ...

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.12:36:57 29.04.2015
odpovědět 
     Re: podminka - vysoky taury
joo tam ;)) oook :)

Jo predpoved nachuja:( Toz uvidime !


Moc diky!
judovana08:50:18 30.04.2015
odpovědět 
 Re: podminka - vysoky taury
Na Glokneru minulý víkend sněhu dost, sjízdné téměř až na parkoviště Luknerhaus. Akorát to bylo hrozně umrzlé. Nutné harchaizny a mačky.
P.11:27:28 29.04.2015
odpovědět 
  Re: podminka - vysoky taury
diky!
judovana08:50:56 30.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi