Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Magnesium 19.05.2015
Ahoj, nevíte čím dočasně nahradit magnesium? Myslím tím něčím běžným, co najdu doma. Je vůbec nějaká alternativa? Díky.
 Re: Magnesium 20.05.2015
Jo vem si moučkovej cukr :-D ten je taky bílej...
 Re: Magnesium 20.05.2015
Proč to chceš nahrazovat?
  Re: Magnesium 20.05.2015
Vápnem a ideálně si ho zalej vodou :-D
bože to je dotaz....
   Re: Magnesium 20.05.2015
Tak tady nechápu tu reakci. Co třeba že se v nejbližší době nedostanu do obchodu kde magnesium prodá
    Re: Magnesium 20.05.2015
si řekni kámošovi ať ti vodsype. nebo i cizímu, když slušně pozdravíš, o počasí pokecáš, retko či zr
 Re: Magnesium 20.05.2015
ssavé kalhoty, nebo plenku za pas
 Re: Magnesium 20.05.2015
Malej ručník na gumičku za sedák. Nosím na písek v parném létě ;)
 Re: Magnesium 20.05.2015
Niekde niekedy, keď bola po 50.krát diskusia na tému "magnézium na pieskovcových skalách",
  Re: Magnesium 20.05.2015
Kdyz uz jsme u tech pisku, kdo by sel o vikendu potrenovat drajtulovani na Hrubici?
 Re: Magnesium 20.05.2015
Memento, homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris..volně možno ložiti jako: "Pomni, že pí
 Re: Magnesium 20.05.2015
Kalafuna, ale jestli jí máš běžně doma, to netuším.
  Re: Magnesium 20.05.2015
Zkus tohle:
magnesium METOLIUS ECO BALL 42g
prodává to RedPoint, snad i Hudy...

 Kalymnos - Ubytování18.05.2015
Zdravím, máte někdo, prosím, nějaký tip na levnější ubytování na Kalymnosu? Ideálně někde v Masouri, ale klidně i jinde. Pojedeme ve dvou s přítelkyní někdy na přelomu září/říjen. Díky moc za každé info. Hore zdar! :)
 Re: Kalymnos - Ubytování21.05.2015
Ahoj, bydlel jsem tady
  Re: Kalymnos - Ubytování21.05.2015
Ahoj, my loni bydleli tady:
 Marie Bruzkova,18.05.2015
jihoceska lezkyne, nalezena mrtva na Choustniku, je to drb nebo pravda?
 Re: Marie Bruzkova,18.05.2015
Jo, uz je to mesic ... :-(

 Labak - Hollywood<>Reichstag18.05.2015
Mam dotaz(y),
jak se jmenuje masiv a tri kratsi cesty (a jejich obtiznost) mezi Hollywood a Reichstag na levym brehu? tesne vlevo od Reichstag. Je tam jeste jeden projekt.
Diky

 Re: Labak - Hollywood&lt;&gt;Reichstag18.05.2015
Levý břeh Masív Zed Nářků Mosad VII "(Nový masív vlevo od masívu Reichstag)
V pravé část
  Re: Labak - Hollywood&amp;lt;&amp;gt;Reichstag18.05.2015
Mosad RP VIIIb
  Re: Labak - Hollywood&amp;lt;&amp;gt;Reichstag18.05.2015
Diky moc. Klicova informace je Zed narku.

 R.I.P. Dean Potter.18.05.2015
Dean Potter už není mezi živými.

http://www.climbing.com /news/dean-potter-killed-in-base-jump/
 Re: R.I.P. Dean Potter.18.05.2015
zrovna to čtu...
 Rozhovor - Hugo Pavlovsky17.05.2015
Pokud nekoho zajima povalecne lezeni v Krasu a zejmena v Macose, davam zde odkaz na prepis vypraveni s jednim z matadoru - Hugem Pavlovskym:
 Cesty na Prachově17.05.2015
Ahoj, mohl by mi někdo znalý poradit pár dobře odjištěných cest v Prachovských skalách. Obtížnostně spíše lehké cesty,ale kdyby byla nějaká výborně zajištěná, tak klidně do Xa. Jsem spíše silovější typ a preferuji kratší silové cesty a stěnové lezení.
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Jestli preferuješ silové stěnovky, tak pro tebe Prachov obecně není dobrá volba. V materiálu, ze kte
  Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Ze severní strany sluneční věže tam jsou krátké ukloněné cesty např...
Jinak klasiky, na mnic
   Re: Cesty na Prachově19.05.2015
jsem z Moravy, takže jsem se chtěl někoho zeptat jak to tam vypadá, ať nejezdím zbytečně přes půl re
    Re: Cesty na Prachově19.05.2015
100% stojí za návštěvu !!
     Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Stoji za navstevu, ale urcite ne stylem projdi a koukej..
      Re: Cesty na Prachově20.05.2015
Pokud opravdu leze na klid Xa, tak tam stylem projdi a koukej v pohodě může jít..jinak samozřejmě ne
       Re: Cesty na Prachově20.05.2015
...a ve vybranou hodinu :-D Jo a na Turisťárně dobře vařej ;-)
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Nocturno na Strážní věž
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Jestli chceš krátký zajištěný těžký stěnový cesty, tak jed radši na křižák. Ne že by tam nebyly i dl
  Re: Cesty na Prachově19.05.2015
dík za radu, ale jedu tam na dovolenou, takže když už tam budu, tak bych rád něco vylezl, ale zatím

 Tre Cime - Dibona17.05.2015
Ahoj lezl zde někdo cestu Dibona na CimaGrande /TreCime/ ? Zajímala by mě cesta dolů, zda se to dá zpět proslaňovat, ,nebo jak je to řešené. Zatím nás situace nutí jet ve 3 na laně, což si taky nejsem jistý zda bude to pravé, patrně tam poleze hodně lidí
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Ja sice tuhle cestu nelezl, ale kdyz se divam do pruvodce, tak je oznacena jako R2. S vynytovanyma
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Lezl jsem to asi před deseti lety. Počasí nás donutilo v deváté délce ustoupit. Na štandech skoby, p
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Všichni to sestupují po dolezení normálkou, kde jsou slaňovací kruhy.
  Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Aha děkuji moc za info , budeme muset doplnit team na dvě dvojky a mrknu na tu normálku , tak snad t
  Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
kruhy luxusne, len treba trafit :)
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
dibon je lehkej (když vyjde počasí) ale štandy co pamatuju skoby, ale hlavně i když se to nezdá se d
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Lézt se dá i ve třech - pokud teda máte s tím zkušenosti a nejste na štandu nemotorní (musíš přemotá
  Re: Tre Cime - Dibona18.05.2015
Ještě jednou díky za vyčerpávající informace :-) tak nahoru by to šlo a dolů to hlavně trefit abycho
 Re: Tre Cime - Dibona18.05.2015
Ahoj, my jsme to lezli před dvěma lety - cesta orientačně náročné spíš lezeš kde to pustí a kde b to
 Re: Tre Cime - Dibona20.05.2015
Lezli jsme to loni v létě, ve třech s mojí jedenáctiletou dcerou. Na štandech byla pohoda, s námi na

 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
něco ve tvy obtiznosti najdes na Marence, něco u Perštejna (podél řeky Ohře), něco myslim bude i na
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ještě Svatý Jan a Pálava. Také zakázaná Krakonošova hlava v Labském dole. Drobnosti jsou třeba také
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Bořeň je super!!!
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Martinka na Pálavě
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
No je fakt,že jsem tam nikdy nebyl, ale podle průvodce moravské skály to je celkem dost ostrej trad.
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
martinka je pekna, ale pozor na zakaz lezeni do 15. 8., prave ted tam hnizdi postolky.

 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Kromě Bořně jsou v severních Čechách i další možnosti, i když o něco kratší; třeba Čima u Brnné (krá
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Někdy provádíme s nováčky nácvik na Vysoké skále u Štěpánova (kousek od Víru) - je to na 2 délky.
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Rez - su tam cesty za 5-6, ale ak lezies 5-6 tak radsej este pockaj.
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
V Řeži není nic delšího než 50 m. Pokud tedy nechceš traverzovat celý 4. masiv.
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Tak isto Alkazar, a Sv. Jan, ked sa ale moc snazis tak tam das aj tri dlzky :)
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
To ne - tam je to na férovku. V Alkazaru je na 2 délky pravá hrana Velkého Matterhornu. Zvlášť dolez
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Dlouhý cesty na Řeži jsou podobně vícedélkový jako na Dušičkový - možná by to na jednu dýlku s odřen
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Jezdit na Srbac kvuli Hrane matterhornu je podle me zhovadilost :D Srbsko oplyva mnohem zajimavejsim
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Od nejlehčích je to spíš Janina 3, Komín 4, Okno 4+, Stará 4+ (od vody 5), Antišoková varianta 5-, I

 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Napada me pouze jedno misto a to je Bořeň, konkretne severni a vychodni prostor. O cestě Ufo se rika
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
ten dotaz je tady 2x :-( Jinak severní část Bořně je částečně celoročně zavřená a částečně přístupná
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Sv. Ján
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Moravský Kras- Rorejsi- řekl bych že to se opravdu blíží pojmu vícedelková stěna popř. Macocha- slož
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Hollental .. to zas tak daleko neni a je to skoro v Cesku.
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Mařenka. Nejdelší cesty co se normálně lezou mají cca 80 m (okolí Karlovy c.), dá se i stovka. Řež -
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
A proč to chceš zrovna u nás? Nevím, odkud z ČR jsi, ale třeba v Rakousku jsi za chvíli, není ani pr
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
něco tak hnusného jako Hollental bych doporučil jen úhlavnímu nepříteli. Spíš hned u silnice, pět me
   Zase ty socky19.05.2015
Jako normální člověk spím obvykle v nějakém privátě poblíž. Gasthausů i apartmánů k pronájmu je tam
    Re: Zase ty socky19.05.2015
Jako normální lezec nejedu do apartmánu, ale do skal. To je i důvod, proč Hollental nemůžu nikomu do
     Re: Zase ty socky19.05.2015
Jet do skal a bydlet v apartmanu se nijak nevylucuje ;). Co se prinosu mistnim domorodcum tyce, plat
      Re: Zase ty socky19.05.2015
ubytovani na ledech 12 E a sest piv vychazi ve prospech tech piv

Vikendovy vyjezd dos
     Re: Zase ty socky19.05.2015
No jo, to je fakt měřítko. Leje do sebe pivo za kilo, to je kabrňák. A nehceš se tu pochlubit, jak j
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
V jakejch si lezl sektorech a jake sis vybiral obtiznosti? Hollental vysoce prevysuje jak Marenu, ta
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Bůh ví, kde vůbec byl. Jestli jezdí místo lezení pařit a se zbytkáček je rád, že vůbec něco přeplazí
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Mozna je z Karlovych Varu a to se na den do Raxu asi nevyplati... Melo by se jeste rict, ze tam by s
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Dost možností? Pokud nechceš oblézat stále dokola pár kvaků, tak o ničem hezkém nevím.

    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Pod Vídní jsem byl a je to větší voklouz než Srbárna, v Juře už jsem taky párkrát byl a ty hezčí obl
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Ty jsi toho zatim moc mimo CR, ale i v CR, neobjel, ze?
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
právě že jo. A hlavně tam, kde to mělo být "prostě nejlepší, to musíš". A proto zodpovědně
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Promiň, ale jsi jouda. V Juře je několik stovek oblastí a cca deset tisíc cest. Jestli jsi musel jet
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Vsak jo, mame pekne skalky - namatkou treba Frankenjuru, Sokoliki, Kaitersberg, Peilstein ;). Vsechn
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Asi určitě je tam víc hezkých desítek, ale kvůli sedmám, či osmám určitě není nutné jezdit do zahran
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Tak to prave naopak. Obzvlast pro jedince, pro ktere jsou tato cisla (5 - 8) strop. Zkus radeji neka
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
presne tak, pokud nejde o promysleny trolling tak to snad neni ani mozne ze tohle a dalsi prispevky
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Pohybuju se v obtiznostech 6-7. Ve Frankenjure jsem tedy parkrat byl. Nekolik skal se mi tam opravdu
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Z meho pohledu nejvetsi vyhoda Jury je jeji rozloha.
         Re: Rozloha Jury20.05.2015
Jura jako největší oblast je slabý argument, na podobné rozloze několika set kilometrů čtverečných v
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Jak už zmínil kolega výše. Neumíš si vybrat a pak posuzuješ zkresleně. Jura není jen po dírkách, je
         Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Vy jste teda dárečkové, takovýhle offtopic vlákno na dotaz, kam v CZ na vícedélky.

1   ...   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
ja14:51:39 16.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Napada me pouze jedno misto a to je Bořeň, konkretne severni a vychodni prostor. O cestě Ufo se rika, ze to je nejdelsi nepiskovcova cesta v CR a skvela priprava do hor.
Martin Jech08:27:43 17.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
ten dotaz je tady 2x :-( Jinak severní část Bořně je částečně celoročně zavřená a částečně přístupná až od července do ledna. Výstupy v ní jsou dost kotel. Doporučit taky Bořeň někomu kdo leze 5, max. 6 bych si nikdy netroufnul. Na Bořni se mixuje UIAA a Welzenbachová klasifikace a ještě k tomu tam občasně :-/ vypadla technická část klasy. Prostě na Bořni je 5 a taky V. a taky vklidu V. A2. Toliko postřehy za mě.
 23:05:34 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Sv. Ján
r.10:43:22 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Moravský Kras- Rorejsi- řekl bych že to se opravdu blíží pojmu vícedelková stěna popř. Macocha- složitý se tam dostat, a Pálava- Martinka by se taky dala považovat za vícedelku- otevřeno však jen na podzim. Obecně je to s vícedelkovým lezením v ČR dost slabé. Něco co má víc jak 100m a a by to bylo navíc opravdu pěkné tu nenajdeš.
fin18:01:48 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Hollental .. to zas tak daleko neni a je to skoro v Cesku.
M00:34:43 19.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Mařenka. Nejdelší cesty co se normálně lezou mají cca 80 m (okolí Karlovy c.), dá se i stovka. Řež - zde především III. masiv (nejdelší cesty myslím v okolí Hokejky). Jedna celkem dlouhá cesta je v bráně Šárky. Na lehkým hřebeni Dívčího skoku si lze vyzkoušet souběžnej postup.

Jinak vícedélkový lezení si lze dobře vyzkoušet i na jednodýlkovejch cestách. Z "horskejch" oblastí mne napadá např. Pikovická jehla.
honza02:59:05 19.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
A proč to chceš zrovna u nás? Nevím, odkud z ČR jsi, ale třeba v Rakousku jsi za chvíli, není ani problém to jet ráno tam a večer zpět. Když v pět vyjedeš, okolo 9:00 jsi pod krásnoua dobře odjištěnou skálou. Hollental, HoheWand... A nemusíš se patlat v debilních českých skalkách, nic pořádného tu stejně nenajdeš.
09:24:04 19.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
něco tak hnusného jako Hollental bych doporučil jen úhlavnímu nepříteli. Spíš hned u silnice, pět metrů od hlavy ti jezdí motorka za motorkou, k tomu milion Poláků a dalších lezců a lezení je o kličkování za kouskem skály v zarostlém svahu. Zlatá Mařenka a Bořeň
10:29:35 19.05.2015
odpovědět 
   Zase ty socky
Jako normální člověk spím obvykle v nějakém privátě poblíž. Gasthausů i apartmánů k pronájmu je tam dostatek, tak nebuď socka, nedělej ostudu pod skálou, a budeš na tom hned lépe, nic ti za hlavou jezdit nebude.
12:30:14 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Zase ty socky
Jako normální lezec nejedu do apartmánu, ale do skal. To je i důvod, proč Hollental nemůžu nikomu doporučit. Ve svém okolí mám opravdu hodně lezců a občas mají i opravdu hodně peněz, ale v apartmánech nebydlí. Neškudlí a klidně do sebe lejou pivo za kilo, ale spát jdou pod stěnu. Myslím, že v téhle komunitě, jsi s těmi peřinami za exota spíš ty
17:01:48 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Zase ty socky
Jet do skal a bydlet v apartmanu se nijak nevylucuje ;). Co se prinosu mistnim domorodcum tyce, platit si ubytko je precijenom trochu vic, nez si dat par piv. Ale chapu, ze mnoho lezcu v perlivem moku nalezne vetsi osobni poteseni nez treba z nejakeho neprimo viditelneho mistnaky ocekavaneho udrzovani "dobrych cestovatelskych mravu".
Ale predpokladam, ze spanim ve skalach myslis ten camp, ktery zridila a provozuje mistni obec zadarmo. Bohuzel uz je mnoho oblasti, kde jedinci chodici "spat do skal" vybudili znacne znechuceni od majitelu pozemnku kde nebo pobliz kterych skaly stoji, coz se pomalu zacina promitat do ruznych omezeni a zakazu dopadajicich na lezeckou obec.
t.17:21:20 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Zase ty socky
ubytovani na ledech 12 E a sest piv vychazi ve prospech tech piv

Vikendovy vyjezd doskal mi opravdu s apartmanem neštymuje

A s tim, že se spousta lidi neumi chovat, s tebou musim souhlasit. Na druhou stranu v Nemecku se fakt jeste krotej, jsem zvedavy, kdy dojde trpelivost usedlikum v Adru.
18:33:17 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Zase ty socky
No jo, to je fakt měřítko. Leje do sebe pivo za kilo, to je kabrňák. A nehceš se tu pochlubit, jak jste si dali pár piv a šli lézt? Také to tu už bylo.

Jinak ten zbytek souvisí s tím mým názorem na české skály. Ty jezdíš do skal, já si jezdím zalézt. To je trochu rozdíl. Kdybys měl slušné skály poblíž nebo tam jezdil často a pravidelně, také bys nepřespával pod skálou. Ale pokud to máš jednou za čas jako trempský výlet s lezením, tak ok.
21:05:48 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
V jakejch si lezl sektorech a jake sis vybiral obtiznosti? Hollental vysoce prevysuje jak Marenu, tak Boren. Jak kvalitou skaly, tak delkou. Jasne, lehci cesty casto nemusi byt zadna slava, ale s rostouci obtiznosti jsou cesty hezci a hezci. A i ty lehke jsou v 95% pripadu hezci nez cokoliv na Borni ci Marene.
t.13:54:02 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Bůh ví, kde vůbec byl. Jestli jezdí místo lezení pařit a se zbytkáček je rád, že vůbec něco přeplazí, tak se mu tam fakt líbit nemuselo.
21:08:04 19.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Mozna je z Karlovych Varu a to se na den do Raxu asi nevyplati... Melo by se jeste rict, ze tam by si clovek mel s sebou vzit motyku a ryc. Jinak fakt mam rad nadavani na debilni ceske skalky. Vicedelky tu sice nemame, ale je tu dost moznosti si hezky zalezt, nejen na pisku.
10:30:25 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Dost možností? Pokud nechceš oblézat stále dokola pár kvaků, tak o ničem hezkém nevím.

A k těm vzdálenostem - z Prahy jsi v Juře za dvě hoďky, pod Vídní za 4.

Mařenka je sice fajn, ale tak na den. Přelezeš a co dál?

Je dobře, že jste patrioti, ale chce to trochu objektivity. Když šestkař vyrazí do Jury, užije si cesty od deseti do čtyřiceti metrů, hezky v klidu a pohodě. Když přijede na Roviště.. no raději nemluvit. Pro některé věci tu prostě podmínky nemáme.
12:16:24 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Pod Vídní jsem byl a je to větší voklouz než Srbárna, v Juře už jsem taky párkrát byl a ty hezčí oblasti jsou permanentně přelidněné, často visí lano ve slaňáku a Němci tě nepustí do cesty, nacvakaná presa považují taky za obsazenou cestu a nedovolí ti to lízt. Ten zbytek Jury (určitě 4/5) jsou zelené a vlhké šlemy, kam můžeš přijet jedině když je podmínka, nebo je to do 5-8 metrů na výšku.
Sorry, ale takových oblastí, nebo lepších než tohle máme v Čechách dost. Že je neznáš je jiná věc.
16:53:29 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Ty jsi toho zatim moc mimo CR, ale i v CR, neobjel, ze?
17:27:20 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
právě že jo. A hlavně tam, kde to mělo být "prostě nejlepší, to musíš". A proto zodpovědně tvrdím, že ani Jura, ani vápno v Rakousku žádné skvosty pro nedesítkáře nenabízí. Pokud nejsi vyloženě vysazený na dírky. To tady na nepísku vážně není, to uznávám.
18:25:15 19.05.2015
odpovědět 
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Promiň, ale jsi jouda. V Juře je několik stovek oblastí a cca deset tisíc cest. Jestli jsi musel jet zrovna tam, kde je přelidněno, tak je to tvoje chyba. Jestli jedeš v sobotu na Weisenstein, je to jen a pouze tvoje chyba. A také lenost a hloupost nenajít něco jiného. Jsou tam desítky oblastí, kde můžeš být i o hezkém víkendu sám. Asi jako když někdo jede za hezké jarní slunečné soboty na Roviště a pak nadává, že tam bylo v pětkách plno a že nebylo kde zaparkovat. Jak píšu - jestli jsi měl v Juře problém s obsazenou oblastí, nadávej sobě, ne Juře.
21:45:32 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Vsak jo, mame pekne skalky - namatkou treba Frankenjuru, Sokoliki, Kaitersberg, Peilstein ;). Vsechny ostatni nase pekne skalky uz jsou bohuzel trochu dal.
S Raxem (Holental) se to ma tak, ze je tam mraky cest. Soudit podle velmi nestastneho vyberu je tak trochu pruser. Je tam mnoho cest po skale, jez kvalitativne velmi utika i tomu nejlepsimu co tu mame. Nevim, kolik si navstivil evropskych oblasti, ale ten rozdil by ve vetsine z nich videl i slepej ;).
14:02:12 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Asi určitě je tam víc hezkých desítek, ale kvůli sedmám, či osmám určitě není nutné jezdit do zahraničí
16:56:59 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Tak to prave naopak. Obzvlast pro jedince, pro ktere jsou tato cisla (5 - 8) strop. Zkus radeji nekam poradne vyjet a uvidis sam.
17:23:53 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
presne tak, pokud nejde o promysleny trolling tak to snad neni ani mozne ze tohle a dalsi prispevky mysli nekdo vazne. tvrdit ze rax je uklouzany, jura je jen pro desitkare je absolutne ale absolutne mimo. realita je totiz presne opacna...
jan19:08:16 19.05.2015
odpovědět 
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Pohybuju se v obtiznostech 6-7. Ve Frankenjure jsem tedy parkrat byl. Nekolik skal se mi tam opravdu libilo a skvele jsem si zalezl, ale taky z nekterych jsem byl naprosto zhnuseny. Z meho pohledu je to hodne dobra oblast, ale ze by to radove prevysovalo to, co mame tady, rict nemuzu. Mozna to je tim, ze me uplne nesedi lezeni po dirkach ve vapenci.
19:36:06 19.05.2015
odpovědět 
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Z meho pohledu nejvetsi vyhoda Jury je jeji rozloha.
19:36:55 19.05.2015
odpovědět 
         Re: Rozloha Jury
Jura jako největší oblast je slabý argument, na podobné rozloze několika set kilometrů čtverečných v Čechách najdu taky x-tisíc cest.
10:35:42 20.05.2015
odpovědět 
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Jak už zmínil kolega výše. Neumíš si vybrat a pak posuzuješ zkresleně. Jura není jen po dírkách, je tam hodně oblastí i lišty, obliny a i plotny se tam najdou. A to nemluvím o rozdílu severní a jižní Jura.

A že si tam najdeš cesty libovolné obtížnosti od 8 metrů do 40 metrů... no já nevim, s Českem to fakt srovnávat nejde.
21:11:24 19.05.2015
odpovědět 
         Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Vy jste teda dárečkové, takovýhle offtopic vlákno na dotaz, kam v CZ na vícedélky.
honza09:28:58 20.05.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi