Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Napada me pouze jedno misto a to je Bořeň, konkretne severni a vychodni prostor. O cestě Ufo se rika
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
ten dotaz je tady 2x :-( Jinak severní část Bořně je částečně celoročně zavřená a částečně přístupná
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Sv. Ján
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Moravský Kras- Rorejsi- řekl bych že to se opravdu blíží pojmu vícedelková stěna popř. Macocha- slož
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Hollental .. to zas tak daleko neni a je to skoro v Cesku.
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Mařenka. Nejdelší cesty co se normálně lezou mají cca 80 m (okolí Karlovy c.), dá se i stovka. Řež -
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
A proč to chceš zrovna u nás? Nevím, odkud z ČR jsi, ale třeba v Rakousku jsi za chvíli, není ani pr
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
něco tak hnusného jako Hollental bych doporučil jen úhlavnímu nepříteli. Spíš hned u silnice, pět me
   Zase ty socky19.05.2015
Jako normální člověk spím obvykle v nějakém privátě poblíž. Gasthausů i apartmánů k pronájmu je tam
    Re: Zase ty socky19.05.2015
Jako normální lezec nejedu do apartmánu, ale do skal. To je i důvod, proč Hollental nemůžu nikomu do
     Re: Zase ty socky19.05.2015
Jet do skal a bydlet v apartmanu se nijak nevylucuje ;). Co se prinosu mistnim domorodcum tyce, plat
      Re: Zase ty socky19.05.2015
ubytovani na ledech 12 E a sest piv vychazi ve prospech tech piv

Vikendovy vyjezd dos
     Re: Zase ty socky19.05.2015
No jo, to je fakt měřítko. Leje do sebe pivo za kilo, to je kabrňák. A nehceš se tu pochlubit, jak j
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
V jakejch si lezl sektorech a jake sis vybiral obtiznosti? Hollental vysoce prevysuje jak Marenu, ta
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Bůh ví, kde vůbec byl. Jestli jezdí místo lezení pařit a se zbytkáček je rád, že vůbec něco přeplazí
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Mozna je z Karlovych Varu a to se na den do Raxu asi nevyplati... Melo by se jeste rict, ze tam by s
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Dost možností? Pokud nechceš oblézat stále dokola pár kvaků, tak o ničem hezkém nevím.

    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Pod Vídní jsem byl a je to větší voklouz než Srbárna, v Juře už jsem taky párkrát byl a ty hezčí obl
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Ty jsi toho zatim moc mimo CR, ale i v CR, neobjel, ze?
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
právě že jo. A hlavně tam, kde to mělo být "prostě nejlepší, to musíš". A proto zodpovědně
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Promiň, ale jsi jouda. V Juře je několik stovek oblastí a cca deset tisíc cest. Jestli jsi musel jet
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Vsak jo, mame pekne skalky - namatkou treba Frankenjuru, Sokoliki, Kaitersberg, Peilstein ;). Vsechn
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Asi určitě je tam víc hezkých desítek, ale kvůli sedmám, či osmám určitě není nutné jezdit do zahran
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Tak to prave naopak. Obzvlast pro jedince, pro ktere jsou tato cisla (5 - 8) strop. Zkus radeji neka
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
presne tak, pokud nejde o promysleny trolling tak to snad neni ani mozne ze tohle a dalsi prispevky
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Pohybuju se v obtiznostech 6-7. Ve Frankenjure jsem tedy parkrat byl. Nekolik skal se mi tam opravdu
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Z meho pohledu nejvetsi vyhoda Jury je jeji rozloha.
         Re: Rozloha Jury20.05.2015
Jura jako největší oblast je slabý argument, na podobné rozloze několika set kilometrů čtverečných v
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?19.05.2015
Jak už zmínil kolega výše. Neumíš si vybrat a pak posuzuješ zkresleně. Jura není jen po dírkách, je
         Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Vy jste teda dárečkové, takovýhle offtopic vlákno na dotaz, kam v CZ na vícedélky.

 Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover15.05.2015
Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto lanem? Vychází mi jako nejlepší volba, chci kvalitní lano co vydrží co nejvíc a budu se na něj spolehnout.
 Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover16.05.2015
Spolehnout se můžeš na všechna prodávaná lezecká lana, tam není problém. Obecně větší průměr, horší
 Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover16.05.2015
Používal jsem ho celou zimu na stěně a výborné s jakýmkoli jistítkem, měkké na práci.
Na skál
  Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
to bych tak uplně neřekl, beala jsem měl jednou naposled, při prvním lezení jsem zničel oplet fest,
   Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Nesouhlasím s tebou ohledně kritiky Bealu.
Několik let dělám revizáka (osoba způsobilá pro pe
    Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Poníku nemotáš to trochu? Na jednu stranu vychvaluješ Beal a na druhou stranu píšeš: "Jen pro d
     Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Lana Edelweis mají stále svůj název a o firmu se stará syn Michaela Beala. Beal stále zůstavá ve Fra
      Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
A to že ho stáhl znamená co? Že se lana zlepšila?
       Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Chtěl jsem tím jen říct, že když má výrobce lan 2 vývojáře. Jeden kvalitní Chemik odejde ke konkuren
        Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
A neříká sám Šatavis, že Lanex je lepší?
         Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
dobrej pokus ;-)
          Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
OK, opravím se. Je to bez otazníku.
    Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
tak jo, já jen říkám, že po dvouch lezení bylo lano na vyhození bylo to 40m za cca 1500, ale typ už
     Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Myslím si, že prolepený oplet s jádrem - UNICORE - zajistí dlouhou měkost lana a na stěnách se bude
      Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Nějak jsem nepostřehl, že by UNICORE bylo propletení oplatu a jádra? :)
       Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Unicore = doslova "...představuje jedinečný způsob spojení jádra a opletu lana..."
    Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Edelrid je Edelweiss? Nejaka novinka?
     Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover17.05.2015
Pro Aldu, nepsal jsem o propletení ale o prolepení.
Mezi jádrem a opletem je nějaká bílá hmot
      Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover18.05.2015
Ops špatně jsem četl. Máš tam prolepený.

 půjčení minibusu12.05.2015
Ahoj/Dobrý den, sháníme na tento víkend minibus pro 9 lidí. Můžete někdo nabídnout? Za kolik? Termín 15.5.-18.5.2015.

Děkuju moc.
 Re: půjčení minibusu13.05.2015
Jedete si protahnout nohy k Vltave, ze? ;)
 Re: půjčení minibusu14.05.2015
  Re: půjčení minibusu14.05.2015
na půjčení auta jsou fakt dobrý kámoši a pak komerční půjčovny. a u těch kámošů hrozí, že zbouráním
   Re: půjčení minibusu14.05.2015
neni nad bezobsazny prispevky, nekteri jsou na ne fakt specialisti :-)
    Re: půjčení minibusu14.05.2015
no, řekni mi, brouku, jak odpovědět jinak na takovou podivnou otázku. narovinu, půjčíš svoje auto (m
     Re: půjčení minibusu14.05.2015
řeknu ti: nijak.
leda že bych v sobě měl potřebu odpovídat samozřejmostma na každou blbost, k
     Re: půjčení minibusu14.05.2015
Hergot, takové přítulné oslovení.. :)
Když už se to tu rozjelo, taky se do budoucna přimlouv
    Re: půjčení minibusu14.05.2015
ženská, dýmka a auto se nepujcuje ....
  Re: půjčení minibusu15.05.2015
..slunsny, VW caravelle za 1000 na den..to mi prijd ehodne ferova cena..pri naplneni 8 lidmi je to l

 winterraum Gouter12.05.2015
Zdar, nevíte někdo, jestli jsou na vintráči na Gouterský chatě deky? Dík
 Re: winterraum Gouter12.05.2015
No když teda nikdo nevíte, tak mi nezbylo než se plácnout přes kapsu a zavolat na dům horskejch vůdc

 la sportiva Cobra12.05.2015
Čau borci,
Chci se zeptat zkušených majitelů Cober, jak moc a za jakou dobu se vytáhnou. Zkoušel jsem je o 4čísla menší, než mám boty a bylo to tat tak. Chtěl bych je jako uni lezečky jak na sportovky, tak hlavně na vícedýlky. Díky všem za vlastní
 Re: la sportiva Cobra12.05.2015
měl jsem o 3 míň než botu a bylo to málo...jsou to fakt bačkory.
PS : phytony jsou líp do pat
  Re: la sportiva Cobra12.05.2015
Pythony jsem nezkousel. Diky mrknu na ne.
 Re: la sportiva Cobra12.05.2015
Jako vždy záleží na obtížnosti jakou lezeš..myslím si, že kobry nejsou moc vhodné do vícedélek, kvůl
  Re: la sportiva Cobra12.05.2015
Jinak souhlas s D.
Cobry i Phytony ideál na písek např. jsou to bačkory, ale mě se v nich lez
   Re: la sportiva Cobra12.05.2015
Mám nohu 44 a Cobry (cca 6 párů) jsem kupoval 39,5. Vytahly se velmi rychle. Teď mám nekolikere Pyth
    Re: la sportiva Cobra14.05.2015
Aarone,lezu s Cobrama spoustu let,hlavně písek,ale i vápno i žula-i vícedélky.Přestože s nimi lezu,n
   Re: la sportiva Cobra14.05.2015
Dávám kontrahlas proti Miurám, univerzální sice jsou, ale moc toho nevydrží, po podlepení zbačkorova

 Dotaz na stan Hannah Rider11.05.2015
Ahoj, otázka směřována na majitelé stanu Hannah Rider. Z popisu vyplývá, že je 3 sezonní, zajímalo by mě ale, jestli ho někdo nezkoušel na sněhu, případně ledovci a jak byl spokojený. Nejde mi o zimní podmínky, kdy nakydá za den metr, jde mi o letní/podzi

 Otázka11.05.2015
Mám dotaz. Byl jsem lozit s kamarádem na skále těsně pod Butovickým hradištěm v Praze. Jsou tam odjištěné cesty a značky, ale nikde jsem nenašel jejich hodnocení. Neví někdo, jak se tato lokalita jmenuje nebo nemá někdo přímo hodnocení těchto cest? Děkuji
 Re: Otázka12.05.2015
ahoj, na tvoji otazku odpoved nemam, ale sam mam otazku: kde presne tam jste lezli? Nad tim detskym
  Re: Otázka12.05.2015
1min googlu ?
   Re: Otázka12.05.2015
Hups..spatně :-) sorry
 Re: Otázka12.05.2015
Tam nekde je Borova skala. Cesty jsou nejak popsane asi jen zde na lezci.
 Re: Otázka13.05.2015
Prokopské údolí, Borová skála, bohužel/bohudík to bylo přenýtované místy jinak, takže to na staré ce
  Re: Otázka15.05.2015
Tak k tomu bych mel take dotaz - existuje nekde mapa, ve ktere jsou oblasti v Prokopskem udoli nejak

 Prachov s MG11.05.2015
Mám dotaz, za který mě tu asi ukamenujou. Je u některých cest na Prachově tolerováno lezení s MG? mám představu třeba Xb, Xc a těžší. Mám dojem, že některé cesty byly s MG dělány.
 Re: Prachov s MG11.05.2015
ukamenováni budou poslední disidenti lezoucí na písku bez mága :)
  Re: Prachov s MG11.05.2015
říkáš, je nutné si zajistit čestné místo v síni hanby :-)
 Re: Prachov s MG11.05.2015
Blbej pokus o flame. Doufejme, že se nikdo nechytne.
(Na Prachově se s Mg skutečně neleze.)
  Re: Prachov s MG12.05.2015
Viz. např.
   Re: Prachov s MG12.05.2015
Nevím co je "flame". šlo mě spíš o něco takového jako je v odkaze. Neříkám, že se to smí,
    Re: Prachov s MG12.05.2015
Záleží na koho narazíš :-D Když na Zajdu, tak tě pochválí, když na Ještěra, tak bude ryk :-D Ale pok
    Re: Prachov s MG12.05.2015
Většina bude ječet. Já bych ječel.
    Re: Prachov s MG12.05.2015
nejdou Tobe, nekomu jo
    Re: Prachov s MG12.05.2015
přivstaň si ve všední den, tiše si vylez fakt těžkou cestu a přiměřeně si osuš tlapky, nikde se tím
     Re: Prachov s MG12.05.2015
Díky za kometáře, mám apsoň představu jak to má kdo nastavené. Samozřejmně, něchci nikoho prudit neb

 Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Nejen po předminulém víkendu, kdy v lesích kolem Labské Stráně spalo a parkovalo spousty lezců, se obec rozhodla situaci, jak se zdá, radikálně řešit. Tento víkend se na všech polních cestách objevily provizorní závory s varovnou cedulí "Vjezd, stano
 Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Jj, je to tak. Místňáci nás v pátek taky vyhazovali.
 Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Ač jsem tam, přiznávám, nikdy nebyl (já vím, ostuda), musím konstatovat, že to je typicky české polo
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
mě furt udivuje, že si někteří myslí, že ke své zálibě dostanou full service a nejlíp zadarmo. Kempy
   Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Golfové hřiště u Janova by nešlo ?
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
pochybuju, že v ceně 900,- za den o víkendu je i možnost rozdělávání divokých ohňů na greenu :)
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Nejméně dva roky vyhrožovali, že to udělají, pokud se lezci nezačnou chovat slušně. Tys tam, přiznáv
   Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Další věc je, že tyhle "prasata", která se neumí chovat večer a vnoci v okolí Labské strán
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů13.05.2015
OK, ke vidět, že jsem tam nebyl a kecám o něčem, co neznám. Pokud tam kemp je, tak si za to můžou sa
   Re: Labská Stráň - konec zlatých časů13.05.2015
seš trochu mimo. Nejde o rušení a zakazování, jen obec přestala tolerovat porušování zákonů, vyhláše
 Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Mají na to vůbec nárok? Může někdo majiteli pozemku bránit v přístupu? Snad můžu spát u hřbitova na
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
a nebylo by lepší se chovat slušně? byl jsem tam tuším předloni a v parku před hospodou to vypadalo
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
jestli je to pozemek tvého kamaráda, tak je to v pořádku. ovšem asi by bylo fajn se s kamarádem doml
   Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
no jestli jsem to dobře pochopil, ta ta loučak pod hřbitovem je rozdělena do čtyř parcel. 1. vlastní
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů13.05.2015
Jen pro tvoji informaci nebyli to jen lezci,ale turisti,pařmani a kolaři. A samozřejmě to ví obec a
   Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Lukáši B. mylíš se...Jde mi o to, že ty cedulky co tam jsou nemají žádnou právní váhu to tam může v
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Lukáš naráží na to, že na tom pozemku sice spíš, ale velkou potřebu jdeš vykonat jinam. Jestli kadíš
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Postižený majitel pozemku se jistě se starostkou domluví. Každopádně je v zájmu všech řešit to smírn
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
ono nejde jen o hřbitov. Ale i jinde lezci zajíždí k tábořištím po polních/lesních cestách. I kdybys
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
už od marie terezie platí něco jako právo volného průchodu krajinou, vstupu do lesů, chůzi po neoplo
     Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Lukáši B. jak velice dobře víš nežádal jsem Tě o radu, jestli si mám něco koupit nebo ne...potřetí t
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
       Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
to co se tam dělo přesně odpovídá termínu "v rozporu s dobrými mravy". to znamená pravidel
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
ppč 640/84
         Re: Labská Stráň - konec zlatých časů12.05.2015
oukej, to vypadá věrohodně (není-li to náhodná shoda jmen). narovinu, on je spokojenej kolik lidí se
          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů15.05.2015
Taková nepříjemná technická poznámečka:
Jakkoliv to někomu může přijít zvláštní, tak (samozře
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Ja teda povazuju za primo ukazkovy projev demence jit do sporu s mistnima, kdyz mam maslo na hlave.
     Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Protože se F.Pavelkovi pravděpodobně sekla jehla na gramofonu, napíšu snad úplně jasně to, co je už
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Omlouvám se za nepodpis výše
       Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Pokud jde o louku za hřbitovem, nemá asi opravdu smysl vyhánět nic do konfliktu (což mělo být jasný
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Piškote, ono je to vlastně úplně přesně tak, jak píšeš. S drobnou výhradou, že úloha OP tady nemůže
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Svatá trpělivost .... hluboký obdiv.
       Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Dá se spát ve stanu v Bynovci na hřišti viz:
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
hezky, střídačky fungujou už tak nějak oficialně :)
         Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Škoda je, že se to musí pokaždé hrotit až se to úplně posere. Tím myslím kasický vývoj: hele támhle
          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
těžko říct - já dycky spal u střídaček... jak to bude ted nevím, ale přijde mi to jako rozumný kompr
           Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Obec Labská Stráň nemůže současnou situaci řešit poskytnutím vhodného pozemku, protože žádný nemá. B
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
já s tebou naprosto souhlasím - svůj názor jsem vyjádřil tímhle příspěvkem:

a nebylo
           Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Obec Labská Stráň nemůže současnou situaci řešit poskytnutím vhodného pozemku, protože žádný nemá. B
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Myslím že každý, kdo se trochu zamyslí, vás celkem chápe. (Bohužel se zamyslí jen někdo a jen občas.
             Re: Labská Stráň - konec zlatých časů11.05.2015
Podle toho, co se píše zde:
              Re: Labská Stráň - konec zlatých časů12.05.2015
Stránky nejsou aktualizované, ale po domluvě je možné na hřišti zakempovat. Stačí zavolat na uvedené
               Re: Labská Stráň - konec zlatých časů12.05.2015
Luxusní. A pod Vojtěcha je to odtam 3km pěšky a počítám že riziko vykradení auta výrazně nižší než n
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů22.05.2016
Dle veřejných dat vloni navštívilo NP celkem 500tis turistů. Kamenici a Pravčickou z toho pouze 200t
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů13.05.2015
Aby jsi věděl, ty chytráku, kolem hřbitova existuje ochranné 300 m pásmo. Mrkni do stavebního zákonu
     Re: Labská Stráň - konec zlatých časů13.05.2015
To co se deje na LS ma jednu nespornou vyhodu. Ale necham si ji pro sebe, aby se to tech trubek, kte
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů21.05.2016
Je vidět, že o tom nic nevíš.
Záleží kudy cesta na tvůj pozemek vede (rozlišují se i lesní o
 Re: Labská Stráň - konec zlatých časů21.05.2016
Tak už ne provizorní značky, ale oficiální. V čtvrtek tam ještě nebyly a v pátek už mi policajti dal
 Re: Labská Stráň - konec zlatých časů22.05.2016
Tak speciálně LS a pravý břeh je pro mě z celého Labáku srdcovka, kam jsem se bohužel poslední 3 rok
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů23.05.2016
Kde je Labská Stráň?
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů23.05.2016
tak zas taková srdcovka to asi nebude, což? :D
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů24.05.2016
Pokud ti vadi soucasna situace, tak za ni muzes stejne jako jini... Jedine co se zmenilo, je parkova

 Foto dne10.05.2015
Frankenjura - Česká republika - Lukáš Bláha - by: Jirka Sika

Really???
 Re: Foto dne10.05.2015
frankenjuru nase jednotky osvobodily uz v patek. bylo to ve vsech mediich..
  Re: Foto dne11.05.2015
Akorát se o ní možná ještě pobijeme s Polákama ;-)

1   ...   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
ja14:51:39 16.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Napada me pouze jedno misto a to je Bořeň, konkretne severni a vychodni prostor. O cestě Ufo se rika, ze to je nejdelsi nepiskovcova cesta v CR a skvela priprava do hor.
Martin Jech08:27:43 17.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
ten dotaz je tady 2x :-( Jinak severní část Bořně je částečně celoročně zavřená a částečně přístupná až od července do ledna. Výstupy v ní jsou dost kotel. Doporučit taky Bořeň někomu kdo leze 5, max. 6 bych si nikdy netroufnul. Na Bořni se mixuje UIAA a Welzenbachová klasifikace a ještě k tomu tam občasně :-/ vypadla technická část klasy. Prostě na Bořni je 5 a taky V. a taky vklidu V. A2. Toliko postřehy za mě.
 23:05:34 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Sv. Ján
r.10:43:22 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Moravský Kras- Rorejsi- řekl bych že to se opravdu blíží pojmu vícedelková stěna popř. Macocha- složitý se tam dostat, a Pálava- Martinka by se taky dala považovat za vícedelku- otevřeno však jen na podzim. Obecně je to s vícedelkovým lezením v ČR dost slabé. Něco co má víc jak 100m a a by to bylo navíc opravdu pěkné tu nenajdeš.
fin18:01:48 18.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Hollental .. to zas tak daleko neni a je to skoro v Cesku.
M00:34:43 19.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Mařenka. Nejdelší cesty co se normálně lezou mají cca 80 m (okolí Karlovy c.), dá se i stovka. Řež - zde především III. masiv (nejdelší cesty myslím v okolí Hokejky). Jedna celkem dlouhá cesta je v bráně Šárky. Na lehkým hřebeni Dívčího skoku si lze vyzkoušet souběžnej postup.

Jinak vícedélkový lezení si lze dobře vyzkoušet i na jednodýlkovejch cestách. Z "horskejch" oblastí mne napadá např. Pikovická jehla.
honza02:59:05 19.05.2015
odpovědět 
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
A proč to chceš zrovna u nás? Nevím, odkud z ČR jsi, ale třeba v Rakousku jsi za chvíli, není ani problém to jet ráno tam a večer zpět. Když v pět vyjedeš, okolo 9:00 jsi pod krásnoua dobře odjištěnou skálou. Hollental, HoheWand... A nemusíš se patlat v debilních českých skalkách, nic pořádného tu stejně nenajdeš.
09:24:04 19.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
něco tak hnusného jako Hollental bych doporučil jen úhlavnímu nepříteli. Spíš hned u silnice, pět metrů od hlavy ti jezdí motorka za motorkou, k tomu milion Poláků a dalších lezců a lezení je o kličkování za kouskem skály v zarostlém svahu. Zlatá Mařenka a Bořeň
10:29:35 19.05.2015
odpovědět 
   Zase ty socky
Jako normální člověk spím obvykle v nějakém privátě poblíž. Gasthausů i apartmánů k pronájmu je tam dostatek, tak nebuď socka, nedělej ostudu pod skálou, a budeš na tom hned lépe, nic ti za hlavou jezdit nebude.
12:30:14 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Zase ty socky
Jako normální lezec nejedu do apartmánu, ale do skal. To je i důvod, proč Hollental nemůžu nikomu doporučit. Ve svém okolí mám opravdu hodně lezců a občas mají i opravdu hodně peněz, ale v apartmánech nebydlí. Neškudlí a klidně do sebe lejou pivo za kilo, ale spát jdou pod stěnu. Myslím, že v téhle komunitě, jsi s těmi peřinami za exota spíš ty
17:01:48 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Zase ty socky
Jet do skal a bydlet v apartmanu se nijak nevylucuje ;). Co se prinosu mistnim domorodcum tyce, platit si ubytko je precijenom trochu vic, nez si dat par piv. Ale chapu, ze mnoho lezcu v perlivem moku nalezne vetsi osobni poteseni nez treba z nejakeho neprimo viditelneho mistnaky ocekavaneho udrzovani "dobrych cestovatelskych mravu".
Ale predpokladam, ze spanim ve skalach myslis ten camp, ktery zridila a provozuje mistni obec zadarmo. Bohuzel uz je mnoho oblasti, kde jedinci chodici "spat do skal" vybudili znacne znechuceni od majitelu pozemnku kde nebo pobliz kterych skaly stoji, coz se pomalu zacina promitat do ruznych omezeni a zakazu dopadajicich na lezeckou obec.
t.17:21:20 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Zase ty socky
ubytovani na ledech 12 E a sest piv vychazi ve prospech tech piv

Vikendovy vyjezd doskal mi opravdu s apartmanem neštymuje

A s tim, že se spousta lidi neumi chovat, s tebou musim souhlasit. Na druhou stranu v Nemecku se fakt jeste krotej, jsem zvedavy, kdy dojde trpelivost usedlikum v Adru.
18:33:17 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Zase ty socky
No jo, to je fakt měřítko. Leje do sebe pivo za kilo, to je kabrňák. A nehceš se tu pochlubit, jak jste si dali pár piv a šli lézt? Také to tu už bylo.

Jinak ten zbytek souvisí s tím mým názorem na české skály. Ty jezdíš do skal, já si jezdím zalézt. To je trochu rozdíl. Kdybys měl slušné skály poblíž nebo tam jezdil často a pravidelně, také bys nepřespával pod skálou. Ale pokud to máš jednou za čas jako trempský výlet s lezením, tak ok.
21:05:48 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
V jakejch si lezl sektorech a jake sis vybiral obtiznosti? Hollental vysoce prevysuje jak Marenu, tak Boren. Jak kvalitou skaly, tak delkou. Jasne, lehci cesty casto nemusi byt zadna slava, ale s rostouci obtiznosti jsou cesty hezci a hezci. A i ty lehke jsou v 95% pripadu hezci nez cokoliv na Borni ci Marene.
t.13:54:02 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Bůh ví, kde vůbec byl. Jestli jezdí místo lezení pařit a se zbytkáček je rád, že vůbec něco přeplazí, tak se mu tam fakt líbit nemuselo.
21:08:04 19.05.2015
odpovědět 
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Mozna je z Karlovych Varu a to se na den do Raxu asi nevyplati... Melo by se jeste rict, ze tam by si clovek mel s sebou vzit motyku a ryc. Jinak fakt mam rad nadavani na debilni ceske skalky. Vicedelky tu sice nemame, ale je tu dost moznosti si hezky zalezt, nejen na pisku.
10:30:25 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Dost možností? Pokud nechceš oblézat stále dokola pár kvaků, tak o ničem hezkém nevím.

A k těm vzdálenostem - z Prahy jsi v Juře za dvě hoďky, pod Vídní za 4.

Mařenka je sice fajn, ale tak na den. Přelezeš a co dál?

Je dobře, že jste patrioti, ale chce to trochu objektivity. Když šestkař vyrazí do Jury, užije si cesty od deseti do čtyřiceti metrů, hezky v klidu a pohodě. Když přijede na Roviště.. no raději nemluvit. Pro některé věci tu prostě podmínky nemáme.
12:16:24 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Pod Vídní jsem byl a je to větší voklouz než Srbárna, v Juře už jsem taky párkrát byl a ty hezčí oblasti jsou permanentně přelidněné, často visí lano ve slaňáku a Němci tě nepustí do cesty, nacvakaná presa považují taky za obsazenou cestu a nedovolí ti to lízt. Ten zbytek Jury (určitě 4/5) jsou zelené a vlhké šlemy, kam můžeš přijet jedině když je podmínka, nebo je to do 5-8 metrů na výšku.
Sorry, ale takových oblastí, nebo lepších než tohle máme v Čechách dost. Že je neznáš je jiná věc.
16:53:29 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Ty jsi toho zatim moc mimo CR, ale i v CR, neobjel, ze?
17:27:20 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
právě že jo. A hlavně tam, kde to mělo být "prostě nejlepší, to musíš". A proto zodpovědně tvrdím, že ani Jura, ani vápno v Rakousku žádné skvosty pro nedesítkáře nenabízí. Pokud nejsi vyloženě vysazený na dírky. To tady na nepísku vážně není, to uznávám.
18:25:15 19.05.2015
odpovědět 
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Promiň, ale jsi jouda. V Juře je několik stovek oblastí a cca deset tisíc cest. Jestli jsi musel jet zrovna tam, kde je přelidněno, tak je to tvoje chyba. Jestli jedeš v sobotu na Weisenstein, je to jen a pouze tvoje chyba. A také lenost a hloupost nenajít něco jiného. Jsou tam desítky oblastí, kde můžeš být i o hezkém víkendu sám. Asi jako když někdo jede za hezké jarní slunečné soboty na Roviště a pak nadává, že tam bylo v pětkách plno a že nebylo kde zaparkovat. Jak píšu - jestli jsi měl v Juře problém s obsazenou oblastí, nadávej sobě, ne Juře.
21:45:32 19.05.2015
odpovědět 
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Vsak jo, mame pekne skalky - namatkou treba Frankenjuru, Sokoliki, Kaitersberg, Peilstein ;). Vsechny ostatni nase pekne skalky uz jsou bohuzel trochu dal.
S Raxem (Holental) se to ma tak, ze je tam mraky cest. Soudit podle velmi nestastneho vyberu je tak trochu pruser. Je tam mnoho cest po skale, jez kvalitativne velmi utika i tomu nejlepsimu co tu mame. Nevim, kolik si navstivil evropskych oblasti, ale ten rozdil by ve vetsine z nich videl i slepej ;).
14:02:12 19.05.2015
odpovědět 
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Asi určitě je tam víc hezkých desítek, ale kvůli sedmám, či osmám určitě není nutné jezdit do zahraničí
16:56:59 19.05.2015
odpovědět 
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Tak to prave naopak. Obzvlast pro jedince, pro ktere jsou tato cisla (5 - 8) strop. Zkus radeji nekam poradne vyjet a uvidis sam.
17:23:53 19.05.2015
odpovědět 
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
presne tak, pokud nejde o promysleny trolling tak to snad neni ani mozne ze tohle a dalsi prispevky mysli nekdo vazne. tvrdit ze rax je uklouzany, jura je jen pro desitkare je absolutne ale absolutne mimo. realita je totiz presne opacna...
jan19:08:16 19.05.2015
odpovědět 
       Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Pohybuju se v obtiznostech 6-7. Ve Frankenjure jsem tedy parkrat byl. Nekolik skal se mi tam opravdu libilo a skvele jsem si zalezl, ale taky z nekterych jsem byl naprosto zhnuseny. Z meho pohledu je to hodne dobra oblast, ale ze by to radove prevysovalo to, co mame tady, rict nemuzu. Mozna to je tim, ze me uplne nesedi lezeni po dirkach ve vapenci.
19:36:06 19.05.2015
odpovědět 
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Z meho pohledu nejvetsi vyhoda Jury je jeji rozloha.
19:36:55 19.05.2015
odpovědět 
         Re: Rozloha Jury
Jura jako největší oblast je slabý argument, na podobné rozloze několika set kilometrů čtverečných v Čechách najdu taky x-tisíc cest.
10:35:42 20.05.2015
odpovědět 
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Jak už zmínil kolega výše. Neumíš si vybrat a pak posuzuješ zkresleně. Jura není jen po dírkách, je tam hodně oblastí i lišty, obliny a i plotny se tam najdou. A to nemluvím o rozdílu severní a jižní Jura.

A že si tam najdeš cesty libovolné obtížnosti od 8 metrů do 40 metrů... no já nevim, s Českem to fakt srovnávat nejde.
21:11:24 19.05.2015
odpovědět 
         Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?
Vy jste teda dárečkové, takovýhle offtopic vlákno na dotaz, kam v CZ na vícedélky.
honza09:28:58 20.05.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi