Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 16.05.2015 něco ve tvy obtiznosti najdes na Marence, něco u Perštejna (podél řeky Ohře), něco myslim bude i na
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 16.05.2015 Ještě Svatý Jan a Pálava. Také zakázaná Krakonošova hlava v Labském dole. Drobnosti jsou třeba také
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 16.05.2015 Martinka na Pálavě
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 16.05.2015 No je fakt,že jsem tam nikdy nebyl, ale podle průvodce moravské skály to je celkem dost ostrej trad.
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 martinka je pekna, ale pozor na zakaz lezeni do 15. 8., prave ted tam hnizdi postolky.
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 17.05.2015 Kromě Bořně jsou v severních Čechách i další možnosti, i když o něco kratší; třeba Čima u Brnné (krá
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 17.05.2015 Někdy provádíme s nováčky nácvik na Vysoké skále u Štěpánova (kousek od Víru) - je to na 2 délky.
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 17.05.2015 Rez - su tam cesty za 5-6, ale ak lezies 5-6 tak radsej este pockaj.
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 V Řeži není nic delšího než 50 m. Pokud tedy nechceš traverzovat celý 4. masiv.
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 Tak isto Alkazar, a Sv. Jan, ked sa ale moc snazis tak tam das aj tri dlzky :)
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 To ne - tam je to na férovku. V Alkazaru je na 2 délky pravá hrana Velkého Matterhornu. Zvlášť dolez
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 20.05.2015 Dlouhý cesty na Řeži jsou podobně vícedélkový jako na Dušičkový - možná by to na jednu dýlku s odřen
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 20.05.2015 Jezdit na Srbac kvuli Hrane matterhornu je podle me zhovadilost :D Srbsko oplyva mnohem zajimavejsim
            Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 20.05.2015 Od nejlehčích je to spíš Janina 3, Komín 4, Okno 4+, Stará 4+ (od vody 5), Antišoková varianta 5-, I
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 17.05.2015 Napada me pouze jedno misto a to je Bořeň, konkretne severni a vychodni prostor. O cestě Ufo se rika
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 ten dotaz je tady 2x :-( Jinak severní část Bořně je částečně celoročně zavřená a částečně přístupná
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 18.05.2015 Moravský Kras- Rorejsi- řekl bych že to se opravdu blíží pojmu vícedelková stěna popř. Macocha- slož
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Hollental .. to zas tak daleko neni a je to skoro v Cesku.
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Mařenka. Nejdelší cesty co se normálně lezou mají cca 80 m (okolí Karlovy c.), dá se i stovka. Řež -
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 A proč to chceš zrovna u nás? Nevím, odkud z ČR jsi, ale třeba v Rakousku jsi za chvíli, není ani pr
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 něco tak hnusného jako Hollental bych doporučil jen úhlavnímu nepříteli. Spíš hned u silnice, pět me
      Zase ty socky 19.05.2015 Jako normální člověk spím obvykle v nějakém privátě poblíž. Gasthausů i apartmánů k pronájmu je tam
        Re: Zase ty socky 19.05.2015 Jako normální lezec nejedu do apartmánu, ale do skal. To je i důvod, proč Hollental nemůžu nikomu do
          Re: Zase ty socky 19.05.2015 Jet do skal a bydlet v apartmanu se nijak nevylucuje ;). Co se prinosu mistnim domorodcum tyce, plat
            Re: Zase ty socky 19.05.2015 ubytovani na ledech 12 E a sest piv vychazi ve prospech tech piv
Vikendovy vyjezd dos
          Re: Zase ty socky 19.05.2015 No jo, to je fakt měřítko. Leje do sebe pivo za kilo, to je kabrňák. A nehceš se tu pochlubit, jak j
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 V jakejch si lezl sektorech a jake sis vybiral obtiznosti? Hollental vysoce prevysuje jak Marenu, ta
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Bůh ví, kde vůbec byl. Jestli jezdí místo lezení pařit a se zbytkáček je rád, že vůbec něco přeplazí
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Mozna je z Karlovych Varu a to se na den do Raxu asi nevyplati... Melo by se jeste rict, ze tam by s
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Dost možností? Pokud nechceš oblézat stále dokola pár kvaků, tak o ničem hezkém nevím.
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Pod Vídní jsem byl a je to větší voklouz než Srbárna, v Juře už jsem taky párkrát byl a ty hezčí obl
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Ty jsi toho zatim moc mimo CR, ale i v CR, neobjel, ze?
            Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 právě že jo. A hlavně tam, kde to mělo být "prostě nejlepší, to musíš". A proto zodpovědně
              Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Promiň, ale jsi jouda. V Juře je několik stovek oblastí a cca deset tisíc cest. Jestli jsi musel jet
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Vsak jo, mame pekne skalky - namatkou treba Frankenjuru, Sokoliki, Kaitersberg, Peilstein ;). Vsechn
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Asi určitě je tam víc hezkých desítek, ale kvůli sedmám, či osmám určitě není nutné jezdit do zahran
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Tak to prave naopak. Obzvlast pro jedince, pro ktere jsou tato cisla (5 - 8) strop. Zkus radeji neka
            Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 presne tak, pokud nejde o promysleny trolling tak to snad neni ani mozne ze tohle a dalsi prispevky
              Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Pohybuju se v obtiznostech 6-7. Ve Frankenjure jsem tedy parkrat byl. Nekolik skal se mi tam opravdu
                Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Z meho pohledu nejvetsi vyhoda Jury je jeji rozloha.
                  Re: Rozloha Jury 20.05.2015 Jura jako největší oblast je slabý argument, na podobné rozloze několika set kilometrů čtverečných v
                Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 19.05.2015 Jak už zmínil kolega výše. Neumíš si vybrat a pak posuzuješ zkresleně. Jura není jen po dírkách, je
                  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? 20.05.2015 Vy jste teda dárečkové, takovýhle offtopic vlákno na dotaz, kam v CZ na vícedélky.
Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 15.05.2015 Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto lanem? Vychází mi jako nejlepší volba, chci kvalitní lano co vydrží co nejvíc a budu se na něj spolehnout.
  Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 16.05.2015 Spolehnout se můžeš na všechna prodávaná lezecká lana, tam není problém. Obecně větší průměr, horší
  Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 16.05.2015 Používal jsem ho celou zimu na stěně a výborné s jakýmkoli jistítkem, měkké na práci.
Na skál
    Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 to bych tak uplně neřekl, beala jsem měl jednou naposled, při prvním lezení jsem zničel oplet fest,
      Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Nesouhlasím s tebou ohledně kritiky Bealu.
Několik let dělám revizáka (osoba způsobilá pro pe
        Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Poníku nemotáš to trochu? Na jednu stranu vychvaluješ Beal a na druhou stranu píšeš: "Jen pro d
          Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Lana Edelweis mají stále svůj název a o firmu se stará syn Michaela Beala. Beal stále zůstavá ve Fra
            Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 A to že ho stáhl znamená co? Že se lana zlepšila?
              Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Chtěl jsem tím jen říct, že když má výrobce lan 2 vývojáře. Jeden kvalitní Chemik odejde ke konkuren
                Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 A neříká sám Šatavis, že Lanex je lepší?
                  Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 dobrej pokus ;-)
                    Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 OK, opravím se. Je to bez otazníku.
        Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 tak jo, já jen říkám, že po dvouch lezení bylo lano na vyhození bylo to 40m za cca 1500, ale typ už
          Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Myslím si, že prolepený oplet s jádrem - UNICORE - zajistí dlouhou měkost lana a na stěnách se bude
            Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Nějak jsem nepostřehl, že by UNICORE bylo propletení oplatu a jádra? :)
              Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Unicore = doslova "...představuje jedinečný způsob spojení jádra a opletu lana..."
        Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Edelrid je Edelweiss? Nejaka novinka?
          Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 17.05.2015 Pro Aldu, nepsal jsem o propletení ale o prolepení.
Mezi jádrem a opletem je nějaká bílá hmot
            Re: Beal Tiger 10mm Unicore Dry Cover 18.05.2015 Ops špatně jsem četl. Máš tam prolepený.
půjčení minibusu 12.05.2015 Ahoj/Dobrý den, sháníme na tento víkend minibus pro 9 lidí. Můžete někdo nabídnout? Za kolik? Termín 15.5.-18.5.2015.
Děkuju moc.
  Re: půjčení minibusu 13.05.2015 Jedete si protahnout nohy k Vltave, ze? ;)
      Re: půjčení minibusu 14.05.2015 neni nad bezobsazny prispevky, nekteri jsou na ne fakt specialisti :-)
        Re: půjčení minibusu 14.05.2015 no, řekni mi, brouku, jak odpovědět jinak na takovou podivnou otázku. narovinu, půjčíš svoje auto (m
          Re: půjčení minibusu 14.05.2015 řeknu ti: nijak.
leda že bych v sobě měl potřebu odpovídat samozřejmostma na každou blbost, k
          Re: půjčení minibusu 14.05.2015 Hergot, takové přítulné oslovení.. :)
Když už se to tu rozjelo, taky se do budoucna přimlouv
        Re: půjčení minibusu 14.05.2015 ženská, dýmka a auto se nepujcuje ....
    Re: půjčení minibusu 15.05.2015 ..slunsny, VW caravelle za 1000 na den..to mi prijd ehodne ferova cena..pri naplneni 8 lidmi je to l
winterraum Gouter 12.05.2015 Zdar, nevíte někdo, jestli jsou na vintráči na Gouterský chatě deky? Dík
  Re: winterraum Gouter 12.05.2015 No když teda nikdo nevíte, tak mi nezbylo než se plácnout přes kapsu a zavolat na dům horskejch vůdc
la sportiva Cobra 12.05.2015 Čau borci,
Chci se zeptat zkušených majitelů Cober, jak moc a za jakou dobu se vytáhnou. Zkoušel jsem je o 4čísla menší, než mám boty a bylo to tat tak. Chtěl bych je jako uni lezečky jak na sportovky, tak hlavně na vícedýlky. Díky všem za vlastní
  Re: la sportiva Cobra 12.05.2015 měl jsem o 3 míň než botu a bylo to málo...jsou to fakt bačkory.
PS : phytony jsou líp do pat
    Re: la sportiva Cobra 12.05.2015 Pythony jsem nezkousel. Diky mrknu na ne.
  Re: la sportiva Cobra 12.05.2015 Jako vždy záleží na obtížnosti jakou lezeš..myslím si, že kobry nejsou moc vhodné do vícedélek, kvůl
    Re: la sportiva Cobra 12.05.2015 Jinak souhlas s D.
Cobry i Phytony ideál na písek např. jsou to bačkory, ale mě se v nich lez
      Re: la sportiva Cobra 12.05.2015 Mám nohu 44 a Cobry (cca 6 párů) jsem kupoval 39,5. Vytahly se velmi rychle. Teď mám nekolikere Pyth
        Re: la sportiva Cobra 14.05.2015 Aarone,lezu s Cobrama spoustu let,hlavně písek,ale i vápno i žula-i vícedélky.Přestože s nimi lezu,n
      Re: la sportiva Cobra 14.05.2015 Dávám kontrahlas proti Miurám, univerzální sice jsou, ale moc toho nevydrží, po podlepení zbačkorova
Dotaz na stan Hannah Rider 11.05.2015 Ahoj, otázka směřována na majitelé stanu Hannah Rider. Z popisu vyplývá, že je 3 sezonní, zajímalo by mě ale, jestli ho někdo nezkoušel na sněhu, případně ledovci a jak byl spokojený. Nejde mi o zimní podmínky, kdy nakydá za den metr, jde mi o letní/podzi
Otázka 11.05.2015 Mám dotaz. Byl jsem lozit s kamarádem na skále těsně pod Butovickým hradištěm v Praze. Jsou tam odjištěné cesty a značky, ale nikde jsem nenašel jejich hodnocení. Neví někdo, jak se tato lokalita jmenuje nebo nemá někdo přímo hodnocení těchto cest? Děkuji
  Re: Otázka 12.05.2015 ahoj, na tvoji otazku odpoved nemam, ale sam mam otazku: kde presne tam jste lezli? Nad tim detskym
  Re: Otázka 12.05.2015 Tam nekde je Borova skala. Cesty jsou nejak popsane asi jen zde na lezci.
  Re: Otázka 13.05.2015 Prokopské údolí, Borová skála, bohužel/bohudík to bylo přenýtované místy jinak, takže to na staré ce
    Re: Otázka 15.05.2015 Tak k tomu bych mel take dotaz - existuje nekde mapa, ve ktere jsou oblasti v Prokopskem udoli nejak
Prachov s MG 11.05.2015 Mám dotaz, za který mě tu asi ukamenujou. Je u některých cest na Prachově tolerováno lezení s MG? mám představu třeba Xb, Xc a těžší. Mám dojem, že některé cesty byly s MG dělány.
  Re: Prachov s MG 11.05.2015 ukamenováni budou poslední disidenti lezoucí na písku bez mága :)
    Re: Prachov s MG 11.05.2015 říkáš, je nutné si zajistit čestné místo v síni hanby :-)
  Re: Prachov s MG 11.05.2015 Blbej pokus o flame. Doufejme, že se nikdo nechytne.
(Na Prachově se s Mg skutečně neleze.)
    Re: Prachov s MG 12.05.2015 Viz. např.
      Re: Prachov s MG 12.05.2015 Nevím co je "flame". šlo mě spíš o něco takového jako je v odkaze. Neříkám, že se to smí,
        Re: Prachov s MG 12.05.2015 Záleží na koho narazíš :-D Když na Zajdu, tak tě pochválí, když na Ještěra, tak bude ryk :-D Ale pok
        Re: Prachov s MG 12.05.2015 Většina bude ječet. Já bych ječel.
        Re: Prachov s MG 12.05.2015 nejdou Tobe, nekomu jo
        Re: Prachov s MG 12.05.2015 přivstaň si ve všední den, tiše si vylez fakt těžkou cestu a přiměřeně si osuš tlapky, nikde se tím
          Re: Prachov s MG 12.05.2015 Díky za kometáře, mám apsoň představu jak to má kdo nastavené. Samozřejmně, něchci nikoho prudit neb
Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Nejen po předminulém víkendu, kdy v lesích kolem Labské Stráně spalo a parkovalo spousty lezců, se obec rozhodla situaci, jak se zdá, radikálně řešit. Tento víkend se na všech polních cestách objevily provizorní závory s varovnou cedulí "Vjezd, stano
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Jj, je to tak. Místňáci nás v pátek taky vyhazovali.
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Ač jsem tam, přiznávám, nikdy nebyl (já vím, ostuda), musím konstatovat, že to je typicky české polo
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 mě furt udivuje, že si někteří myslí, že ke své zálibě dostanou full service a nejlíp zadarmo. Kempy
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Golfové hřiště u Janova by nešlo ?
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 pochybuju, že v ceně 900,- za den o víkendu je i možnost rozdělávání divokých ohňů na greenu :)
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Nejméně dva roky vyhrožovali, že to udělají, pokud se lezci nezačnou chovat slušně. Tys tam, přiznáv
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Další věc je, že tyhle "prasata", která se neumí chovat večer a vnoci v okolí Labské strán
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 13.05.2015 OK, ke vidět, že jsem tam nebyl a kecám o něčem, co neznám. Pokud tam kemp je, tak si za to můžou sa
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 13.05.2015 seš trochu mimo. Nejde o rušení a zakazování, jen obec přestala tolerovat porušování zákonů, vyhláše
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Mají na to vůbec nárok? Může někdo majiteli pozemku bránit v přístupu? Snad můžu spát u hřbitova na
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 a nebylo by lepší se chovat slušně? byl jsem tam tuším předloni a v parku před hospodou to vypadalo
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 jestli je to pozemek tvého kamaráda, tak je to v pořádku. ovšem asi by bylo fajn se s kamarádem doml
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 no jestli jsem to dobře pochopil, ta ta loučak pod hřbitovem je rozdělena do čtyř parcel. 1. vlastní
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 13.05.2015 Jen pro tvoji informaci nebyli to jen lezci,ale turisti,pařmani a kolaři. A samozřejmě to ví obec a
      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Lukáši B. mylíš se...Jde mi o to, že ty cedulky co tam jsou nemají žádnou právní váhu to tam může v
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Lukáš naráží na to, že na tom pozemku sice spíš, ale velkou potřebu jdeš vykonat jinam. Jestli kadíš
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Postižený majitel pozemku se jistě se starostkou domluví. Každopádně je v zájmu všech řešit to smírn
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 ono nejde jen o hřbitov. Ale i jinde lezci zajíždí k tábořištím po polních/lesních cestách. I kdybys
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 už od marie terezie platí něco jako právo volného průchodu krajinou, vstupu do lesů, chůzi po neoplo
          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Lukáši B. jak velice dobře víš nežádal jsem Tě o radu, jestli si mám něco koupit nebo ne...potřetí t
                Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 ppč 640/84
                  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 12.05.2015 oukej, to vypadá věrohodně (není-li to náhodná shoda jmen). narovinu, on je spokojenej kolik lidí se
                    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 15.05.2015 Taková nepříjemná technická poznámečka:
Jakkoliv to někomu může přijít zvláštní, tak (samozře
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Ja teda povazuju za primo ukazkovy projev demence jit do sporu s mistnima, kdyz mam maslo na hlave.
          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Protože se F.Pavelkovi pravděpodobně sekla jehla na gramofonu, napíšu snad úplně jasně to, co je už
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Omlouvám se za nepodpis výše
              Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Pokud jde o louku za hřbitovem, nemá asi opravdu smysl vyhánět nic do konfliktu (což mělo být jasný
                Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Piškote, ono je to vlastně úplně přesně tak, jak píšeš. S drobnou výhradou, že úloha OP tady nemůže
            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Svatá trpělivost .... hluboký obdiv.
              Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Dá se spát ve stanu v Bynovci na hřišti viz:
                Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 hezky, střídačky fungujou už tak nějak oficialně :)
                  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Škoda je, že se to musí pokaždé hrotit až se to úplně posere. Tím myslím kasický vývoj: hele támhle
                    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 těžko říct - já dycky spal u střídaček... jak to bude ted nevím, ale přijde mi to jako rozumný kompr
                      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Obec Labská Stráň nemůže současnou situaci řešit poskytnutím vhodného pozemku, protože žádný nemá. B
                        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 já s tebou naprosto souhlasím - svůj názor jsem vyjádřil tímhle příspěvkem:
a nebylo
                      Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Obec Labská Stráň nemůže současnou situaci řešit poskytnutím vhodného pozemku, protože žádný nemá. B
                        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Myslím že každý, kdo se trochu zamyslí, vás celkem chápe. (Bohužel se zamyslí jen někdo a jen občas.
                          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 11.05.2015 Podle toho, co se píše zde:
                            Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 12.05.2015 Stránky nejsou aktualizované, ale po domluvě je možné na hřišti zakempovat. Stačí zavolat na uvedené
                              Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 12.05.2015 Luxusní. A pod Vojtěcha je to odtam 3km pěšky a počítám že riziko vykradení auta výrazně nižší než n
                        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 22.05.2016 Dle veřejných dat vloni navštívilo NP celkem 500tis turistů. Kamenici a Pravčickou z toho pouze 200t
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 13.05.2015 Aby jsi věděl, ty chytráku, kolem hřbitova existuje ochranné 300 m pásmo. Mrkni do stavebního zákonu
          Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 13.05.2015 To co se deje na LS ma jednu nespornou vyhodu. Ale necham si ji pro sebe, aby se to tech trubek, kte
        Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 21.05.2016 Je vidět, že o tom nic nevíš.
Záleží kudy cesta na tvůj pozemek vede (rozlišují se i lesní o
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 21.05.2016 Tak už ne provizorní značky, ale oficiální. V čtvrtek tam ještě nebyly a v pátek už mi policajti dal
  Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 22.05.2016 Tak speciálně LS a pravý břeh je pro mě z celého Labáku srdcovka, kam jsem se bohužel poslední 3 rok
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 23.05.2016 Kde je Labská Stráň?
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 23.05.2016 tak zas taková srdcovka to asi nebude, což? :D
    Re: Labská Stráň - konec zlatých časů 24.05.2016 Pokud ti vadi soucasna situace, tak za ni muzes stejne jako jini... Jedine co se zmenilo, je parkova
1
...
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
...
2263
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? něco ve tvy obtiznosti najdes na Marence, něco u Perštejna (podél řeky Ohře), něco myslim bude i na Bořni, ale tam to moc neznám. 15:51:06 16.05.2015odpovědět
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Ještě Svatý Jan a Pálava. Také zakázaná Krakonošova hlava v Labském dole. Drobnosti jsou třeba také na Kozím vrchu, ve Výřích skalách, v Alkazaru, Jizerkách (Zahradní stěna, Kohoutí hřeben).... Kuba Turek 18:43:07 16.05.2015odpovědět
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? No je fakt,že jsem tam nikdy nebyl, ale podle průvodce moravské skály to je celkem dost ostrej trad. vašek k. 22:17:05 16.05.2015odpovědět
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? martinka je pekna, ale pozor na zakaz lezeni do 15. 8., prave ted tam hnizdi postolky.
a pokud vicedelky, tak uz bych si to z palavy o hodinu cesty autem prodlouzil a zajel k sousedum do raxu. f. 08:35:57 18.05.2015odpovědět
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Kromě Bořně jsou v severních Čechách i další možnosti, i když o něco kratší; třeba Čima u Brnné (krásně odjištěné, delší než "cvičnné" skály, ale s padesátkou se to dá vylézt najednou) nebo Výří skály hned ve vedlejším údolí (odjištěno jak co, ale je to podobné reálnému horskému terénu i s někdy trochu složitější orientací). fl 09:24:28 17.05.2015odpovědět
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Někdy provádíme s nováčky nácvik na Vysoké skále u Štěpánova (kousek od Víru) - je to na 2 délky.
Ale podle mne máš nejlepší zajet si hned kousek za hranice na Kampermauer. 5 minut nástup, stěna 250m, sportovně zajištěná, jištění cca 4 metry, záleží na cestě. S oddílem tam jezdíme každý rok s nováčky na vícedélky a pak dál do Alp. Pokud lezeš cesty 5-6 ideální.
Cesty jako:
Superdiagonale 6-, 11 délek 310m;
Hermeline 6-, 6 délek, 175m;
Waschrumpl 5, 2 délky,60m;
Gullivers Reisen 5-, 5 délek, 105m atd. Ponik 11:03:39 17.05.2015odpovědět
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Rez - su tam cesty za 5-6, ale ak lezies 5-6 tak radsej este pockaj. 13:44:09 17.05.2015odpovědět
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? V Řeži není nic delšího než 50 m. Pokud tedy nechceš traverzovat celý 4. masiv. Kuba Turek 09:50:11 18.05.2015odpovědět
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Tak isto Alkazar, a Sv. Jan, ked sa ale moc snazis tak tam das aj tri dlzky :) 10:38:02 18.05.2015odpovědět
        Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? To ne - tam je to na férovku. V Alkazaru je na 2 délky pravá hrana Velkého Matterhornu. Zvlášť dolez posledních metrů padesátimetrového lana v hlíně a do ní zastrčených šutráků až na travnaté temeno je chuťovka.
Ve Svatém Janu na Dušičkové stěně jsou na dvě délky klasiky např. Kamarádi z Tour Ronde, ale také Dušičková spára, Dušičková cesta a Velikonoční cesta.
Ve Svatém Janu na stěně Pod Křížem je na dvě, nebo spíš tři kratší délky několik variant Křížové cesty. Na dvě délky se lezou cesty vpravo od ní, dnes většinou odjištěné nýty, např. Tvrdý beat a Pšenda. Zakázaný je Obří traverz na 10 délek. Kuba Turek 11:57:39 18.05.2015odpovědět
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Dlouhý cesty na Řeži jsou podobně vícedélkový jako na Dušičkový - možná by to na jednu dýlku s odřenejma ušima pustilo, ale rozdělit výstup na dvě je zcela logický. honza 09:33:28 20.05.2015odpovědět
          Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Jezdit na Srbac kvuli Hrane matterhornu je podle me zhovadilost :D Srbsko oplyva mnohem zajimavejsimi kousky nez tohle, ale samozrejme nejsou to vicedelky. Ja osobne doporucuji Marenku. Pokud jsi OK se Strednimi Cechami, tak tohle je podle me nejlepsi varianta. Krasne cesty nektere i 3 delky (ne ze by byly tak dlouhe, ale jsou proste logicky rozdelene). Doporuceni cest od nejlehcich: Karlova, Pocernicka, Kormidelnik podskubkar 16:58:58 20.05.2015odpovědět
            Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)? Od nejlehčích je to spíš Janina 3, Komín 4, Okno 4+, Stará 4+ (od vody 5), Antišoková varianta 5-, Ikarus blues 5 a pak už Karlova atd...
Taky mě ještě napadlo nejdelší a nevyšší lezení daleko široko od Prahy - Bílá skála u Ztracenky. Je to na druhé straně Vltavy. Kuba Turek 18:37:07 20.05.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: