Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230899 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Zubří - Zubří
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
Green sport - Brno
Ksport - Třinec
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kam zajít19.05.2015
Zdravím, začínám s boulderigem a ráda bych si už vyšla na skálu. Jen si nevím rady kam :( . Pokud by někdo věděl nějaký dobrý místo v okolí Vrchlabí s lehkýma cestama tak by to bylo suprový:). díky
 Re: kam zajít19.05.2015
A co chceš? Najdi si šutr a zkus na něj vylézt. Když ho vylezeš, zkus jiný. Žádné cesty ani bouldero
  Re: kam zajít19.05.2015
Fakt?
 Re: kam zajít20.05.2015
napiš mejla poradím:-)
 Re: kam zajít20.05.2015
napiš mejla poradím:-)
 Re: kam zajít20.05.2015
napiš mejla poradím:-)
  Re: kam zajít21.05.2015
mail zde.. Vážně nevím co napsat :-D..

 Magnesium 19.05.2015
Ahoj, nevíte čím dočasně nahradit magnesium? Myslím tím něčím běžným, co najdu doma. Je vůbec nějaká alternativa? Díky.
 Re: Magnesium 20.05.2015
Jo vem si moučkovej cukr :-D ten je taky bílej...
 Re: Magnesium 20.05.2015
Proč to chceš nahrazovat?
  Re: Magnesium 20.05.2015
Vápnem a ideálně si ho zalej vodou :-D
bože to je dotaz....
   Re: Magnesium 20.05.2015
Tak tady nechápu tu reakci. Co třeba že se v nejbližší době nedostanu do obchodu kde magnesium prodá
    Re: Magnesium 20.05.2015
si řekni kámošovi ať ti vodsype. nebo i cizímu, když slušně pozdravíš, o počasí pokecáš, retko či zr
 Re: Magnesium 20.05.2015
ssavé kalhoty, nebo plenku za pas
 Re: Magnesium 20.05.2015
Malej ručník na gumičku za sedák. Nosím na písek v parném létě ;)
 Re: Magnesium 20.05.2015
Niekde niekedy, keď bola po 50.krát diskusia na tému "magnézium na pieskovcových skalách",
  Re: Magnesium 20.05.2015
Kdyz uz jsme u tech pisku, kdo by sel o vikendu potrenovat drajtulovani na Hrubici?
 Re: Magnesium 20.05.2015
Memento, homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris..volně možno ložiti jako: "Pomni, že pí
 Re: Magnesium 20.05.2015
Kalafuna, ale jestli jí máš běžně doma, to netuším.
  Re: Magnesium 20.05.2015
Zkus tohle:
magnesium METOLIUS ECO BALL 42g
prodává to RedPoint, snad i Hudy...

 Kalymnos - Ubytování18.05.2015
Zdravím, máte někdo, prosím, nějaký tip na levnější ubytování na Kalymnosu? Ideálně někde v Masouri, ale klidně i jinde. Pojedeme ve dvou s přítelkyní někdy na přelomu září/říjen. Díky moc za každé info. Hore zdar! :)
 Re: Kalymnos - Ubytování21.05.2015
Ahoj, bydlel jsem tady
  Re: Kalymnos - Ubytování21.05.2015
Ahoj, my loni bydleli tady:
 Marie Bruzkova,18.05.2015
jihoceska lezkyne, nalezena mrtva na Choustniku, je to drb nebo pravda?
 Re: Marie Bruzkova,18.05.2015
Jo, uz je to mesic ... :-(

 Labak - Hollywood<>Reichstag18.05.2015
Mam dotaz(y),
jak se jmenuje masiv a tri kratsi cesty (a jejich obtiznost) mezi Hollywood a Reichstag na levym brehu? tesne vlevo od Reichstag. Je tam jeste jeden projekt.
Diky

 Re: Labak - Hollywood&lt;&gt;Reichstag18.05.2015
Levý břeh Masív Zed Nářků Mosad VII "(Nový masív vlevo od masívu Reichstag)
V pravé část
  Re: Labak - Hollywood&amp;lt;&amp;gt;Reichstag18.05.2015
Mosad RP VIIIb
  Re: Labak - Hollywood&amp;lt;&amp;gt;Reichstag18.05.2015
Diky moc. Klicova informace je Zed narku.

 R.I.P. Dean Potter.18.05.2015
Dean Potter už není mezi živými.

http://www.climbing.com /news/dean-potter-killed-in-base-jump/
 Re: R.I.P. Dean Potter.18.05.2015
zrovna to čtu...
 Rozhovor - Hugo Pavlovsky17.05.2015
Pokud nekoho zajima povalecne lezeni v Krasu a zejmena v Macose, davam zde odkaz na prepis vypraveni s jednim z matadoru - Hugem Pavlovskym:
 Cesty na Prachově17.05.2015
Ahoj, mohl by mi někdo znalý poradit pár dobře odjištěných cest v Prachovských skalách. Obtížnostně spíše lehké cesty,ale kdyby byla nějaká výborně zajištěná, tak klidně do Xa. Jsem spíše silovější typ a preferuji kratší silové cesty a stěnové lezení.
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Jestli preferuješ silové stěnovky, tak pro tebe Prachov obecně není dobrá volba. V materiálu, ze kte
  Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Ze severní strany sluneční věže tam jsou krátké ukloněné cesty např...
Jinak klasiky, na mnic
   Re: Cesty na Prachově19.05.2015
jsem z Moravy, takže jsem se chtěl někoho zeptat jak to tam vypadá, ať nejezdím zbytečně přes půl re
    Re: Cesty na Prachově19.05.2015
100% stojí za návštěvu !!
     Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Stoji za navstevu, ale urcite ne stylem projdi a koukej..
      Re: Cesty na Prachově20.05.2015
Pokud opravdu leze na klid Xa, tak tam stylem projdi a koukej v pohodě může jít..jinak samozřejmě ne
       Re: Cesty na Prachově20.05.2015
...a ve vybranou hodinu :-D Jo a na Turisťárně dobře vařej ;-)
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Nocturno na Strážní věž
 Re: Cesty na Prachově19.05.2015
Jestli chceš krátký zajištěný těžký stěnový cesty, tak jed radši na křižák. Ne že by tam nebyly i dl
  Re: Cesty na Prachově19.05.2015
dík za radu, ale jedu tam na dovolenou, takže když už tam budu, tak bych rád něco vylezl, ale zatím

 Tre Cime - Dibona17.05.2015
Ahoj lezl zde někdo cestu Dibona na CimaGrande /TreCime/ ? Zajímala by mě cesta dolů, zda se to dá zpět proslaňovat, ,nebo jak je to řešené. Zatím nás situace nutí jet ve 3 na laně, což si taky nejsem jistý zda bude to pravé, patrně tam poleze hodně lidí
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Ja sice tuhle cestu nelezl, ale kdyz se divam do pruvodce, tak je oznacena jako R2. S vynytovanyma
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Lezl jsem to asi před deseti lety. Počasí nás donutilo v deváté délce ustoupit. Na štandech skoby, p
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Všichni to sestupují po dolezení normálkou, kde jsou slaňovací kruhy.
  Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Aha děkuji moc za info , budeme muset doplnit team na dvě dvojky a mrknu na tu normálku , tak snad t
  Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
kruhy luxusne, len treba trafit :)
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
dibon je lehkej (když vyjde počasí) ale štandy co pamatuju skoby, ale hlavně i když se to nezdá se d
 Re: Tre Cime - Dibona17.05.2015
Lézt se dá i ve třech - pokud teda máte s tím zkušenosti a nejste na štandu nemotorní (musíš přemotá
  Re: Tre Cime - Dibona18.05.2015
Ještě jednou díky za vyčerpávající informace :-) tak nahoru by to šlo a dolů to hlavně trefit abycho
 Re: Tre Cime - Dibona18.05.2015
Ahoj, my jsme to lezli před dvěma lety - cesta orientačně náročné spíš lezeš kde to pustí a kde b to
 Re: Tre Cime - Dibona20.05.2015
Lezli jsme to loni v létě, ve třech s mojí jedenáctiletou dcerou. Na štandech byla pohoda, s námi na

 Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ahoj, chtel jsem se Vas zeptat, kde v CR si vyzkouset vicedelky, mimo piskovce? Lezu 5, -6. Diky ja
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
něco ve tvy obtiznosti najdes na Marence, něco u Perštejna (podél řeky Ohře), něco myslim bude i na
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Ještě Svatý Jan a Pálava. Také zakázaná Krakonošova hlava v Labském dole. Drobnosti jsou třeba také
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Bořeň je super!!!
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
Martinka na Pálavě
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?16.05.2015
No je fakt,že jsem tam nikdy nebyl, ale podle průvodce moravské skály to je celkem dost ostrej trad.
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
martinka je pekna, ale pozor na zakaz lezeni do 15. 8., prave ted tam hnizdi postolky.

 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Kromě Bořně jsou v severních Čechách i další možnosti, i když o něco kratší; třeba Čima u Brnné (krá
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Někdy provádíme s nováčky nácvik na Vysoké skále u Štěpánova (kousek od Víru) - je to na 2 délky.
 Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?17.05.2015
Rez - su tam cesty za 5-6, ale ak lezies 5-6 tak radsej este pockaj.
  Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
V Řeži není nic delšího než 50 m. Pokud tedy nechceš traverzovat celý 4. masiv.
   Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
Tak isto Alkazar, a Sv. Jan, ked sa ale moc snazis tak tam das aj tri dlzky :)
    Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?18.05.2015
To ne - tam je to na férovku. V Alkazaru je na 2 délky pravá hrana Velkého Matterhornu. Zvlášť dolez
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Dlouhý cesty na Řeži jsou podobně vícedélkový jako na Dušičkový - možná by to na jednu dýlku s odřen
     Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Jezdit na Srbac kvuli Hrane matterhornu je podle me zhovadilost :D Srbsko oplyva mnohem zajimavejsim
      Re: Kam na vicedelky v CR (ne pisek)?20.05.2015
Od nejlehčích je to spíš Janina 3, Komín 4, Okno 4+, Stará 4+ (od vody 5), Antišoková varianta 5-, I

1   ...   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kam zajít
Zdravím, začínám s boulderigem a ráda bych si už vyšla na skálu. Jen si nevím rady kam :( . Pokud by někdo věděl nějaký dobrý místo v okolí Vrchlabí s lehkýma cestama tak by to bylo suprový:). díky
Rebča20:23:35 19.05.2015
odpovědět 
 Re: kam zajít
A co chceš? Najdi si šutr a zkus na něj vylézt. Když ho vylezeš, zkus jiný. Žádné cesty ani boulderové oblasti nepotřebuješ.
21:47:09 19.05.2015
odpovědět 
  Re: kam zajít
Fakt?
22:17:25 19.05.2015
odpovědět 
 Re: kam zajít
napiš mejla poradím:-)
Krakonoš07:26:11 20.05.2015
odpovědět 
 Re: kam zajít
napiš mejla poradím:-)
Krakonoš07:26:18 20.05.2015
odpovědět 
 Re: kam zajít
napiš mejla poradím:-)
Krakonoš07:46:38 20.05.2015
odpovědět 
  Re: kam zajít
mail zde.. Vážně nevím co napsat :-D..
 Rebča14:08:40 21.05.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi