Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 10984
11.Stráník 10977
12.Kohout 10931
Bouldry:
10.Novák 10350
11.Pařík 10350
12.Bulička 10184
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231047 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Severka Glockneru25.05.2015
Čau,
nebyl někdo poslední dobou v severce Glockneru a neví jaká je aktuální podmínka?

 Severka glockneru25.05.2015
Čau,
nebyl někdo poslední dobou v severce Glockneru a neví jaká je aktuální podmínka?

 Labák25.05.2015
Ahoj,nebyl jste dnes někdo v Labáku? Sprchlo tam hodně? Přemýšlím, že bych zítra vyrazil, dle podmínek.

Díky za info.

Jarda

 Parkování u skal - info25.05.2015
Vezmu to krátce, některé pozemky u skal jsou obecní, soukromé, nebo v CHKO, takže DÍKY těm, co to respektují (máme nohy) a bude to fungovat bez problémů:
Změna - Poříčí nad Sázavou, parkování je u fotbalového hřiště.
Beze změny - Kreutzberg
 Re: Parkování u skal - info25.05.2015
Kde se má správně parkovat na Kreutzberku? Na křižovatce, kde odbočuje polní cesta k lesu (což chápu
 Parkování u skal - Dolní Žleb26.05.2015
Vezmu to krátce – beze změny: místní jsou nasraní, že je okolí posraný. K tomu je příležitostně vyhl
  Re: Parkování u skal - Dolní Žleb26.05.2015
To by mě zajímalo, kdo z místních se chodí procházet pod skály. Tam to hovno někde za kamenem můžeš
   Re: Parkování u skal - Dolní Žleb26.05.2015
když se řešení nechá na místních, vyřeší to zákazem vjezdu mimo dopravní obsluhy a nasmlouvají odtah
   Re: Parkování u skal - Dolní Žleb26.05.2015
Cháronova toitoika není Chárona, ale je městská/veřejná – třeba pro ty, co v neděli ráno stojí front
    Re: Parkování u skal - Dolní Žleb27.05.2015
Nebylo to myšleno tak, že by budku vlastnil převozník, tak jako nevlastní přívoz. Hold jen drží to v

 Průvodce Buoux25.05.2015
Ahoj, neměl byste někdo průvodce na Buoux v tištěné nebo PDF podobě? Býval na cragx.com, ale ta stránka už nefunguje:(
 Re: Průvodce Buoux25.05.2015
Mají ho pod skalama v tom penzionu nebo co to je. Stojí myslím 25e
  Re: Průvodce Buoux25.05.2015
JJ, jedu tam ale jen na den nebo 2 a nechce se mi dávat 20E...kdyby ho právě někdo měl, stačilo by m
   Re: Průvodce Buoux26.05.2015
Ahoj,
já tam byl minulý rok a k mému údivu jsem se setkal, že nějaké cesty byly popsány na sk

 Sušky - nová cesta25.05.2015
Ahoj. Na Suškách asi 3m vpravo od Velké plotny je novější cesta s jedním borhákem a slaňákem, nastupuje se buď hranou a dírou vpravo s překrokem doleva do spáry nebo obtížněji přímo do spáry.. Nevíte náhodou, jak se jmenuje a obtížnost? Díky, Michal.
 Re: Sušky - nová cesta25.05.2015
Název nevím, ale obtížnost tak o stupeň lehčí, než velká plotna...VI - VII
 Re: Sušky - nová cesta25.05.2015
Cesta se jmenuje Vykuk a má to ještě variantu viz.
  Re: Sušky - nová cesta25.05.2015
Cesta to je zajímavá, velmi. Lezl sem jí pravou částí plotny až skoro pod ten kruh a metr pod ním tr
  Re: Sušky - nová cesta25.05.2015
Díky

 Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Zdarec! Měli jste už možnost někdo vyzkoušet sedák Rock Empire 1B Slight? Zaujala mě celkem jeho hmotnost ale obávám se trochu fórovýho provedení...
 Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Ahoj. Sedák vlastním dva týdny. Je lehký, poddajný a velmi pohodlný. Když s ním lezu, vůbec necítím,
  Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Jsem myslel, že Hudy bude mít schopnější zaměstnance. Aspoň by sis mohl(a) vymyslet nějaký věrohodný
   Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Protože si pamatuju zbytečný věci, tak si i pamatuju s jakým sedákem lezl jeden kamarád co se shodou
    Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Zkusili jste do těch novejch RE sedáků někdo už pořádně spadnout? Jako nízká hmotnost je super, ale
   Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Honzo, nechápu tohle podezřívání. Pracuju na Hudy stěně a napsal jsem svůj názor. Nejsem sponzorovan
    Re:25.05.2015
Jsem kokot, omlouvám se.
     Re:27.05.2015
Ano haf
    Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Tady nejde o podezřívání. Hudy prostě tímto způsobem marketing dělá. A není na tom nic špatného. Dis
     Re: Rock Empire 1B Slight28.05.2015
Já jsem si toto už taky mnohokrát říkal. Dá se to ale nějak prokázat?
  Re: Rock Empire 1B Slight25.05.2015
Vypadat kvalitně může, ale počkej za rok. Můj první sedák vydržel skoro 10 let, teď třeba nový Petzl
   Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Sedák vlastním asi měsíc a jsem s ním max spokojený!
Lezu převážně na písku. Je hodně lehký,
    Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Jo, okopčený Arcteryx, aspoň designem, to první mě napadlo když jsem si ho na krámě prohlížel. Z Tvé
     Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Arcteryxu skončil patent RE zareagoval levněji... Řekl bych že se s podobnymi sedaky roztrhne pytel
      Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Zajímavá informace!! Před nedávnem jsem dával palec hore Ocúnu za pokus o vlastní vývoj (a néé jako
       Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
On je to okopčenej Arcteryx jen po vizuální stránce. Technologie s možnostmi RE okopírovat nejde. Pr
      Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Můžeš to co tvrdíš nějak doložit? I kdyby patent skončil, pochybuju, že by RE to technologicky zvlád
      Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Na tuhle chujovinu jsi přišel kde??
       Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
Nastrčenej agent z hudáče :D
     Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
Tady je vidět, co udělá design. Stačí sedák vyrobit v křiklavý barvě a plebs má hned pocit, že to je
      Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
:-D
    Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Jasně, ale jsou lidi, co smrdí korunou a pro ně je "trvanlivost" na prvním místě...
     Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Patnáct stovek na tři roky snad někde nasyslí i total sockař.... Právě že cena tohoto úvazku je více
      Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Kdyby to byl jediný výdaj spojený s lezením, pak asi ano.
       Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Zase ty prachy. Proč se to stočí vždy tam? Tak tento sport nedělej, když je to "drahé". As
        Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Když je mimo Tvé chápání, že existují lidé, kteří mají vysoko do žlabu, tak asi další diskuse nemá m
         Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
setris po desetikorunach? smarja tak zrus internet a hned budes mit tri kila mesicne navic
          Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Kde jsem psal že zrovna já? Ale znám dost lidí, kteří to takto mají...
        Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
sport začíná být záležitostí snobů..
        Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Na prachy se to stoci proto, ze je dost lidi, co je nemaj. Pokud to nechapes, gratuluju, tento probl
        Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Na prachy se to stoci proto, ze je dost lidi, co je nemaj. Pokud to nechapes, gratuluju, tento probl
         Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Toto některý lidi nikdy nepochopěj...
      Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Jenže 1500 není velmi přijatelná cena. Rok nazpátek se za to dal koupit Petzl Hirundos, sen sportovn
       Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Onyx je hmotností i celkovou koncepcí někde jinde. Hirundos se dá v pohodě sehnat okolo 1500Kč, stač
        Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
už je nová verze hirundosu a ta je za tu vyšší cenu
         Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
No ale pořád je k dispozici relativně dost těch starších za nižší cenu: myslím, že při rozhodování n
        Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Ano, Singing Rock Onyx je těžší. O 80 gramů, což mi přijde v mých cestách do 9 nevýznamné. Zato je v
    Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
No zrovna to úchylně zvolené barevné řešení moc neusnadní např. kontrolu švů...
   Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Hele jako sorry za blbej dotaz, ale když už jsme u těch historickejch sedáků, jak to je s bezpečnost
    Re: Rock Empire 1B Slight28.05.2015
Jo tohle jsem si taky říkal už před lety, ale nikdy sem neslyšel, že by se podobná nehoda stala...
 Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Řešíte nesmysly! Sebelepší sedák tě výkonostně o moc dál neposune. Radši se soustřeď na to, aby ses
 Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Sedák mam asi tři měsíce a je naprosto super! Lezu převážně na písku, napadal jsem už do něho dost a
  Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
"Když vydrží alespoň rok"

Božee, jak často lezeš že máš takovou spotřebu ma
   Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Už bohužel nelezu tak často jako dřív, to jsem měl standartně dva sedáky na rok. Teď jsem rád, když
    Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
OMG
 Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
Měl jsem ho jen půjčenej na pár hodin. Myslím, že se celkem dost povedl (snaha o okopírovanej Arcter
 Re: Rock Empire 1B Slight26.05.2015
To na sedáku opravdu tolik záleží, že je možné vytvořit táák dlouhou diskusi??
  Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Uvodem:
- jsem zaangazovany v HUDY
- pro RE testuji a jsem jejich ambasadorem
<
   Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Ahoj,nevíte někdo, zda má sedák 3B SLIGHT nebo 4B SLIGHT všitá poutka na plastové nosiče materiálu?
    Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Sloty na plastové nosiče jsou na modelu 4B Slight
   Re: Rock Empire 1B Slight27.05.2015
Je hezký, že jsi aspoň přiznal barvu, že tě hulysport platí...
   Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
hm, Linerth vylezl z díry..
 Re: Rock Empire 1B Slight28.05.2015
OK, mám v tom trošku zmatek. Kdybyste si měli vybrat sedák pro sportovní lezení z trojice RE 1B, Pet
  Re: Rock Empire 1B Slight28.05.2015
ocun ego
  Re: Rock Empire 1B Slight28.05.2015
doporučuju se navazovat přímo na lano ;-)
  Re: Rock Empire 1B Slight29.05.2015
Hirundos, Petzl je světová značka..
  Re: Rock Empire 1B Slight01.06.2015
Kdybych ti zavázal oči a ty nevěděl který z nich máš na sobě tak bys stejně rozdíl nepoznal, tak nev
  Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
Hlasuju pro ocún :-D
  Re: Rock Empire 1B Slight12.06.2015
Jo Ocún Ego mě ze sportovních sedáků nadchnul nejvíc!
  Re: Rock Empire 1B Slight17.06.2015
Hirundos ;-)
 Re: Rock Empire 1B Slight29.05.2015
Mrkni na sedáky od Bealu. Mám ho už sedum měsícůn na testování a super. je téměr totožný, technologi
  Re: Rock Empire 1B Slight31.05.2015
S kterým konkrétním modelem máš zkušenosti?
   Re: Rock Empire 1B Slight02.06.2015
Beal instinct
  Re: Rock Empire 1B Slight01.06.2015
no já myslím že to že Arcteryxu vypršel patent je trochu fake..
   Re: Rock Empire 1B Slight01.06.2015
Jsem naprosto v klidu, nikdo z nás žádný patent neobchází, (umíte si představit že bychom šli proti
   Re: Rock Empire 1B Slight01.06.2015
Jsem naprosto v klidu, nikdo z nás žádný patent neobchází, (umíte si představit že bychom šli proti
    Re: Rock Empire 1B Slight01.06.2015
Takže něco podobného jako když se všichni designéři elektroniky snaží kopírovat Apple?
     Re: Rock Empire 1B Slight17.06.2015
Ktery potichu - za vydatne pomoci sveho pravniho oddeleni - kopiruje ostatni. Takovy zamotany kruh.
 Re: Rock Empire 1B Slight10.06.2015
Ježiš to je zase diskuze! Lidi co tu řeší gramy maj pak smrt v očích v 6- na překližce...
 Re: Rock Empire 1B Slight11.06.2015
Tak jsem konečně měl možnost ten "zázrak" vyzkoušet. No ani nenadchnul, ale ani neurazil.
  Re: Rock Empire 1B Slight12.06.2015
Mám vyřešeno jestli koupit nebo ne. Zkoušel jsem M-ko. V pase dobrý, přes nohy ho nenatáhnu. Asi si
   Re: Rock Empire 1B Slight12.06.2015
zkus 3B, mam stejny problem a prave poprve mi sednul jak ulity a nekonci mi nohavicky v puli stehen<
   Re: Rock Empire 1B Slight14.06.2015
Mám pocit, že to je problém spousty lezců okolo mě a spousty sedáků.
Takže mi vrtalo hlavou,
    Re: Rock Empire 1B Slight14.06.2015
To sedí.
Občas si po ránu připadám jako těhotná starší žena trpící poruchou příjmu potravy.
    Re: Rock Empire 1B Slight15.06.2015
Se divim že na to výrobci (hlavně ty domácí) nedokážou zareagovat! A pak že nabídka/poptávka funguje
     Re: Rock Empire 1B Slight16.06.2015
funguje to jen v učebnicích pro ekonomy:-/

 nová ferrata - Slaný25.05.2015
Tak se zřejmě líhne nová ferrata nedaleko Prahy - na Slánské hoře. Přikládám odkaz na článek z webu občané města Slaného, který na problematiku upozorňuje. A opět, jak to u u nás budovaných ferrat bývá, je to kontroverzní téma. Jsou tam sice jen dvě fotky
 Re: nová ferrata - Slaný25.05.2015
pardon, tady je ten zmíněný odkaz:

 Re: nová ferrata - Slaný25.05.2015
Nejsem místní. Stačí si říct pro a proti. Pro: pohybová aktivita pro místňáky a děti (ten bikepark),
 Re: nová ferrata - Slaný25.05.2015
Už je to dlouho, co jsem nahoru na Slánskou horu vyšel naposledy (sopka, čedič, z části bývalá sklád
  Re: nová ferrata - Slaný22.09.2015
Schválně kolik toho zase vypadne...
  Re: nová ferrata - Slaný22.09.2015
Schválně kolik toho zase vypadne...
   Re: nová ferrata - Slaný22.09.2015
sorry zapomnel jsem se podepsat..
 Re: nová ferrata - Slaný21.09.2015
ahoj,
byl jsem tam s detma a byl jsem prekvapenej, jak na muj vkus je okolo hory velikej bord
  Re:Už je to tady- nová ferrata - Slaný21.09.2015
Už dlouho jsem čekal na novou zprávu o nové Via- ferrata, která dokáže překvapit. A je to tu.

 Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)24.05.2015
Čau, chtěl bych vědět váš názor na lezení v oblasti Berchtesgadener Alpen. Je to kousek pod Salzburgem. Jedná se o cestu: http://www.bergsteigen.co
 Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)24.05.2015
můžeš zkoušet norky a švajcary (yr.no nebo meteoblue.ch) nebo jinou globální předpověď s úžasnou gra
  Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)24.05.2015
Nebo se podivas primo ke zdroji (i kdyz v pripade Berchtesgadenu to neni uplne pravda) na zamg.at. W
   Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)25.05.2015
Jo! zamg.ac.at ma velmi solidni predpovedi. Je to neco jako nase chmi.
   Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)25.05.2015
Nebo se koukni na počasí na stránky rakouskýho alpenvereinu, asi bude podobná předpověď i na německý
 Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)24.05.2015
Dobrá předpověď bývá tady
 Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)24.05.2015
Dovoil bych si upozornit na poznámku ve schématu, že má túra alpský charamter a není pro sportovní p
 Re: Lezení Rakousko (Berchtesgadener Alpen)25.05.2015
Na uváděnou klasu je to docela poctivá cesta. Sestup je buď dlouhý hřebenem, nebo dost nepříjemnou r

 Dean24.05.2015
Sáákra, to nejsou ze světa žádné jiné novinky a zajímavé články? Dělá mi špatně se furt dívat na tu smutnou titulku o Deanovi.

1   ...   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rock Empire 1B Slight
Zdarec! Měli jste už možnost někdo vyzkoušet sedák Rock Empire 1B Slight? Zaujala mě celkem jeho hmotnost ale obávám se trochu fórovýho provedení...
Emil00:55:11 25.05.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Ahoj. Sedák vlastním dva týdny. Je lehký, poddajný a velmi pohodlný. Když s ním lezu, vůbec necítím, že mám sedák na sobě. Oproti předešlému sedáku SR Guru je mnohem pohodlnější když v něm sedím. Zpracování vypadá kvalitně.
Filip01:53:58 25.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Jsem myslel, že Hudy bude mít schopnější zaměstnance. Aspoň by sis mohl(a) vymyslet nějaký věrohodný přezdívky.
honza10:27:03 25.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Protože si pamatuju zbytečný věci, tak si i pamatuju s jakým sedákem lezl jeden kamarád co se shodou okolností jmenuje Filip a s kterým jsem se nedávno bavil o jeho chuti koupit si nový sedák od RE. Takže smolík Honzo, Filip je skutečný člověk. Já pro změnu lezu celoročně v RE Skialp právě kvůli váze (došil jsem si materiálová oka), ale protože spolulezec si koupil Slight 3B a dost si ho chválí, uvažuji o něm taky.
 vonkreuz12:46:56 25.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Zkusili jste do těch novejch RE sedáků někdo už pořádně spadnout? Jako nízká hmotnost je super, ale při trochu větších poletech (může se stát i na skalkách) vždy s nostalgií vzpomínám na pohodlí, které poskytovaly sedáky vyráběné tak před 15 lety...
šulinšulínek13:14:50 25.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Honzo, nechápu tohle podezřívání. Pracuju na Hudy stěně a napsal jsem svůj názor. Nejsem sponzorovaný ani nedělám reklamu a Vonkreuz to potvrdil. Kdyby ten sedák byl na hovno, napíšu to.
Filip13:35:45 25.05.2015
odpovědět 
    Re:
Jsem kokot, omlouvám se.
honza21:06:30 25.05.2015
odpovědět 
     Re:
Ano haf
Puňťa23:41:36 27.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Tady nejde o podezřívání. Hudy prostě tímto způsobem marketing dělá. A není na tom nic špatného. Diskuse po 2-3 dny prodejům pomůže i kdyby vyzněla částečně negativně.
A na outdoorforu to bude ještě větší masáž, to je hlásná trouba hudysportu.
00:14:31 27.05.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
Já jsem si toto už taky mnohokrát říkal. Dá se to ale nějak prokázat?
Marojj12:21:32 28.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Vypadat kvalitně může, ale počkej za rok. Můj první sedák vydržel skoro 10 let, teď třeba nový Petzly vydrží tak 2... Žádný výrobce nebude pod sebou podřezávat větev přehnanou kvalitou svých výrobků!
Anděl na horách13:17:28 25.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Sedák vlastním asi měsíc a jsem s ním max spokojený!
Lezu převážně na písku. Je hodně lehký, skladný a pohodlný i při pádech (tam to však spíše závisí na jističi). Snad jen ta kanárková barva.. Řekl bych okopčený Arcteryx, ale za podstatně přijatelnější peníz, takže když bude fungovat další tři roky, není co řešit.
Průběžná vizuální kontrola je samozřejmá, jako u kterékoliv jiného "důležitého" materiálu.
Fáb.11:37:31 26.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Jo, okopčený Arcteryx, aspoň designem, to první mě napadlo když jsem si ho na krámě prohlížel. Z Tvého komentu to vypadá, že se mu bude blížit asi i po funkční stránce. Arcteryx jsem měl půjčený cca na měsíc a asi nejnej sedák, v kterém jsem lezl...
Martin H.13:56:58 26.05.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
Arcteryxu skončil patent RE zareagoval levněji... Řekl bych že se s podobnymi sedaky roztrhne pytel
Tomš19:45:00 26.05.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
Zajímavá informace!! Před nedávnem jsem dával palec hore Ocúnu za pokus o vlastní vývoj (a néé jako ostatní firmy které jen léta kopírují zavedené postupy), ale toto je možná ještě zajímavější...
Emil20:06:03 26.05.2015
odpovědět 
       Re: Rock Empire 1B Slight
On je to okopčenej Arcteryx jen po vizuální stránce. Technologie s možnostmi RE okopírovat nejde. Princip a technologie je úplně jiná, design okopírovaný.
Asi stejné jako okopírovat design Mercedesu a motor tam nechat škodovácký, protože jen se zkopírovat nedá.
23:57:50 26.05.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
Můžeš to co tvrdíš nějak doložit? I kdyby patent skončil, pochybuju, že by RE to technologicky zvládnul...
skeptik00:52:16 27.05.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
Na tuhle chujovinu jsi přišel kde??
olin23:47:38 27.05.2015
odpovědět 
       Re: Rock Empire 1B Slight
Nastrčenej agent z hudáče :D
Arnošt Pochva20:40:59 02.06.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
Tady je vidět, co udělá design. Stačí sedák vyrobit v křiklavý barvě a plebs má hned pocit, že to je vlastně takovej "českej arcteryx" a jak výhodně nenakoupil...
Švejk15:55:29 02.06.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
:-D
Rybíz18:56:49 02.06.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Jasně, ale jsou lidi, co smrdí korunou a pro ně je "trvanlivost" na prvním místě...
orlík14:06:07 26.05.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
Patnáct stovek na tři roky snad někde nasyslí i total sockař.... Právě že cena tohoto úvazku je více než přijatelná.
F.14:28:30 26.05.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
Kdyby to byl jediný výdaj spojený s lezením, pak asi ano.
orlík16:05:10 26.05.2015
odpovědět 
       Re: Rock Empire 1B Slight
Zase ty prachy. Proč se to stočí vždy tam? Tak tento sport nedělej, když je to "drahé". Asi ho nemáš moc rád. Tak se dej na kuličky. Je strčíš do kapsy a ďulek uděláš patou.

A kolik by sis představoval že bude stát takovýto kvalitní sedák. A ještě k tomu od české firmy. Furt je to spíše průměrná cena.
F.17:41:56 26.05.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
Když je mimo Tvé chápání, že existují lidé, kteří mají vysoko do žlabu, tak asi další diskuse nemá moc cenu. Přeju Ti, aby sis nikdy nemusel na matroš a cestu do skal šetřit po desetikorunách a poslouchat vtipné narážky "kamarádů", že to je tím, že málo pracuješ a nemáš ten sport ani trochu rád...
orlík18:02:45 26.05.2015
odpovědět 
         Re: Rock Empire 1B Slight
setris po desetikorunach? smarja tak zrus internet a hned budes mit tri kila mesicne navic
jan19:07:09 26.05.2015
odpovědět 
          Re: Rock Empire 1B Slight
Kde jsem psal že zrovna já? Ale znám dost lidí, kteří to takto mají...
orlík20:12:45 26.05.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
sport začíná být záležitostí snobů..
kešu19:42:08 26.05.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
Na prachy se to stoci proto, ze je dost lidi, co je nemaj. Pokud to nechapes, gratuluju, tento problem asi nemas. Bud rad a doufej, ze to tak budes mit i nadale. Pad na stupnici socialniho postaveni je mozny a neni to prave prijemne.
automechanik amater21:30:26 26.05.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
Na prachy se to stoci proto, ze je dost lidi, co je nemaj. Pokud to nechapes, gratuluju, tento problem asi nemas. Bud rad a doufej, ze to tak budes mit i nadale. Pad na stupnici socialniho postaveni je mozny a neni to prave prijemne.
automechanik amater21:30:33 26.05.2015
odpovědět 
         Re: Rock Empire 1B Slight
Toto některý lidi nikdy nepochopěj...
lukk23:20:15 26.05.2015
odpovědět 
      Re: Rock Empire 1B Slight
Jenže 1500 není velmi přijatelná cena. Rok nazpátek se za to dal koupit Petzl Hirundos, sen sportovního lezce. Bohužel je nyní za 2400.
A letos zkouší tuto hranici RE i Singing Rock. Že ho v této cenové kategorii bude mít každý bych se nebál ani náhodou.
Osobně se mi nový Singing Rock Onyx líbí víc než RE 1B designem (mimo jiné neokopírovaným), našitím materiálových poutek a pro mě je i pohodlnější při jištění častěji padajícího spolulezce. A to je ve hře ještě Ocún Ego (taky originál, jak materiálově, tak designem a ještě je o 200 levnější).
00:09:27 27.05.2015
odpovědět 
       Re: Rock Empire 1B Slight
Onyx je hmotností i celkovou koncepcí někde jinde. Hirundos se dá v pohodě sehnat okolo 1500Kč, stačí pohledat. Jestli to je lepší koupě než RE 1B nechť každý posoudí sám :-)
Pažout01:05:16 27.05.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
už je nová verze hirundosu a ta je za tu vyšší cenu
07:00:38 27.05.2015
odpovědět 
         Re: Rock Empire 1B Slight
No ale pořád je k dispozici relativně dost těch starších za nižší cenu: myslím, že při rozhodování není co řešit!
Márty10:21:25 02.06.2015
odpovědět 
        Re: Rock Empire 1B Slight
Ano, Singing Rock Onyx je těžší. O 80 gramů, což mi přijde v mých cestách do 9 nevýznamné. Zato je velmi pohodlný a když nacvičuju, tak to není problém ani při lezení, ani když nacvičuje spolulezec, což se např. u Petzl Hirundos říct nedá.
Hirundos se dá sehnat za 1500 starý model, ale brzy už nebude a nový model je skoro o 1000 dražší. Mě to nevadí, já bych si ho stejně nekupoval.
08:57:02 27.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
No zrovna to úchylně zvolené barevné řešení moc neusnadní např. kontrolu švů...
technikk20:18:13 26.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Hele jako sorry za blbej dotaz, ale když už jsme u těch historickejch sedáků, jak to je s bezpečností těch samoutahovacích přezek? Nemůže se sama povolit, když se zachytí o skalní výstupek? Já mám dosud starej sedák, kterym se musel přezkou provlíkat popruh skrz...
Kubajz20:09:34 26.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Jo tohle jsem si taky říkal už před lety, ale nikdy sem neslyšel, že by se podobná nehoda stala...
Maroj12:20:05 28.05.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Řešíte nesmysly! Sebelepší sedák tě výkonostně o moc dál neposune. Radši se soustřeď na to, aby ses dostal víc do skal!
klaaasik11:35:42 26.05.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Sedák mam asi tři měsíce a je naprosto super! Lezu převážně na písku, napadal jsem už do něho dost a naseděl jsem v něm taky mnoho času. Když vydrží alespoň rok, budu ještě spokojenější. Rozhodně doporučuji!
Kuba13:43:13 26.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
"Když vydrží alespoň rok"

Božee, jak často lezeš že máš takovou spotřebu matroše? Mně můj první sedák vydržel asi 8 let a i teď když jsou mnohem méně kvalitní tak aspoň 3 roky...
..13:59:58 26.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Už bohužel nelezu tak často jako dřív, to jsem měl standartně dva sedáky na rok. Teď jsem rád, když se dostanu 3 krát týdně do skal...
Kuba14:21:14 26.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
OMG
16:04:18 26.05.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Měl jsem ho jen půjčenej na pár hodin. Myslím, že se celkem dost povedl (snaha o okopírovanej Arcteryx jak psal kdosi výše). Jen se obávám, že ho bude mít za chvíli každej...
JJ20:15:45 26.05.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
To na sedáku opravdu tolik záleží, že je možné vytvořit táák dlouhou diskusi??
Neználek23:25:06 26.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Uvodem:
- jsem zaangazovany v HUDY
- pro RE testuji a jsem jejich ambasadorem

Ted k veci:
Pouzivam jiz od listopadu 2014 prototyp 3B SLIGHT. Sedak pouzivam v kazdodennim provozu na stene, vcetne staveni cest a s nim souvisejicim dodatecnym zatezovanim sedaku kyblem s chyty, razakem, atd.
Mimo toto zatizeni jsem sedak celou zimu pouzival na drytooling a ted na jare na skaly. Nepouzivam jej v horach, kde preferuji sedak konstrukce Whillans - RE LIGHTNING.
Sedak ma od konstrukce Arcteryxu odlisnou konstrukci, byt to zdanlive vypada stejne. To zda lepsi, nebo horsi ukaze az opravdu dlouhodobe uzivani. Kazdopadne je sedak lehounky, skladny, v mezich moznosti dobre "dycha" a je to prvni sedak, ktery mi rozmerove naprosto presne sedi a nemam sebemensi pripominku k pohodli.
Oproti starsim sponam, se mi za celou dobu nestalo, ze bych sedak musel v prubehu lezeni dotahovat, jak sponu dotahnu tak drzi.
Sedak povazuji za optimalni pro sportovniho lezce a na letni vicedelky ve skalnim terenu. Nepovazuji jej za idealni pro zimni lezeni ve snehu, ledu, na to jsou jine produkty RE.
Aktualne ma sedak za sebou cca pul roku pouzivani, hrubym odhadem byl pouzivany kazdy druhy den. Material nevykazuje vyraznejsi znamky opotrebeni a to ani v mistech, kde je napriklad pri staveni odrbavany kyblem s chyty a ani nedochazi ke krabaceni bederniho popruhu a nohavicek pri zatizeni. Pokud sedak pri teto frekvenci pouziti vydrzi rok, pak naprosto super. Moje obvykla likvidacni doba hlavniho sedaku cini zhruba 10 - 12 měsíců :-)a zatim jsem nemel hlavni sedak, ktery by vydrzel dele :-)
Vzhledem k charakteru a vlastnostem popruhu se mi take nejevi idealni na klasicke drasani se sparami a kominy napr. v Adru, pro takovy typ lezeni je nejodolnejsi klasicky RE STREAK s cordurovym povrchem popruhu, ktery mimo jine patri k nejlevnejsim sedakum na trhu.
Takze abych to shrnul, snad dobry PR :-) a treba to nekomu pomuze.

Radek
zoban07:40:21 27.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Ahoj,nevíte někdo, zda má sedák 3B SLIGHT nebo 4B SLIGHT všitá poutka na plastové nosiče materiálu? Díky
Honza09:49:31 27.05.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Sloty na plastové nosiče jsou na modelu 4B Slight
Zbyněk H.10:06:13 27.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Je hezký, že jsi aspoň přiznal barvu, že tě hulysport platí...
Švejk18:34:25 27.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
hm, Linerth vylezl z díry..
15:42:40 02.06.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
OK, mám v tom trošku zmatek. Kdybyste si měli vybrat sedák pro sportovní lezení z trojice RE 1B, Petzl Hirundos a Ocún Ego, který byste si vybrali? A proč?
Emil12:33:27 28.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
ocun ego
TM19:17:43 28.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
doporučuju se navazovat přímo na lano ;-)
žužu21:22:22 28.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Hirundos, Petzl je světová značka..
Márty17:51:33 29.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Kdybych ti zavázal oči a ty nevěděl který z nich máš na sobě tak bys stejně rozdíl nepoznal, tak nevím co furt řešíte...
Ivoš10:34:26 01.06.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Hlasuju pro ocún :-D
Eliška01:14:23 02.06.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Jo Ocún Ego mě ze sportovních sedáků nadchnul nejvíc!
Pa3k20:30:19 12.06.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Hirundos ;-)
Kejklíř01:25:34 17.06.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Mrkni na sedáky od Bealu. Mám ho už sedum měsícůn na testování a super. je téměr totožný, technologie co měl patentovaný Arcteryx. Cena odost nižší než RE.
Ponik22:28:43 29.05.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
S kterým konkrétním modelem máš zkušenosti?
Miroslav P.23:42:38 31.05.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Beal instinct
Ponik21:47:58 02.06.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
no já myslím že to že Arcteryxu vypršel patent je trochu fake..
Márty08:04:51 01.06.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Jsem naprosto v klidu, nikdo z nás žádný patent neobchází, (umíte si představit že bychom šli proti Arcteryx ?) To že jsou výrobky podobné, ještě neznamená že jsou vyráběny stejnou technologií.
Zbyněk H.08:41:20 01.06.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Jsem naprosto v klidu, nikdo z nás žádný patent neobchází, (umíte si představit že bychom šli proti Arcteryx ?) To že jsou výrobky podobné, ještě neznamená že jsou vyráběny stejnou technologií.
Zbyněk H.08:41:44 01.06.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Takže něco podobného jako když se všichni designéři elektroniky snaží kopírovat Apple?
šmoula17:18:39 01.06.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
Ktery potichu - za vydatne pomoci sveho pravniho oddeleni - kopiruje ostatni. Takovy zamotany kruh.
08:50:36 17.06.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Ježiš to je zase diskuze! Lidi co tu řeší gramy maj pak smrt v očích v 6- na překližce...
Márty01:16:25 10.06.2015
odpovědět 
 Re: Rock Empire 1B Slight
Tak jsem konečně měl možnost ten "zázrak" vyzkoušet. No ani nenadchnul, ale ani neurazil. Lehkej to on je. Barva že si ho asi přibalim na příští gejperejd. Moc mě neseděl poměr velikosti nohavičky/pás. Před lety nebyl problém se v hudáči domluvit na výrobě sedáku s různou velikostí pásu a nohaviček. Tato možnost ale už zřejmě není, předpokládám tak na základě jejich nové firemní filosofie "vše pro zákazníka". Do sedáku jsem poslal spoustu menších pádů (cca 3-4m) a jeden větší (cca 11m). Komfortem při pádu se nijak neliší od současných moderních sedáků-tj. nicmoc. Na dlouhé sezení a pády na písku prostě stále nedám dopustit na můj cca 15let starý sedák, který i přes vyšší hmotnost perfektně rozloží škubnutí po dopadu...
Švejk23:24:58 11.06.2015
odpovědět 
  Re: Rock Empire 1B Slight
Mám vyřešeno jestli koupit nebo ne. Zkoušel jsem M-ko. V pase dobrý, přes nohy ho nenatáhnu. Asi si zakážu kolo. Že ti lezci jsou všichni tak vychcípaní? :)
Ceca11:07:35 12.06.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
zkus 3B, mam stejny problem a prave poprve mi sednul jak ulity a nekonci mi nohavicky v puli stehen
radek
zoban18:12:53 12.06.2015
odpovědět 
   Re: Rock Empire 1B Slight
Mám pocit, že to je problém spousty lezců okolo mě a spousty sedáků.
Takže mi vrtalo hlavou, pro koho se ty sedáky navrhujou. Typově mi to vychází na individuum s pivním mozolem naraženým na dvou špejlích. Respektive těhotná slečna dříve trpící poruchou příjmu potravy. Tak nějak asi vypadá normovanej lezec.
P.19:34:48 14.06.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
To sedí.
Občas si po ránu připadám jako těhotná starší žena trpící poruchou příjmu potravy.
.21:23:34 14.06.2015
odpovědět 
    Re: Rock Empire 1B Slight
Se divim že na to výrobci (hlavně ty domácí) nedokážou zareagovat! A pak že nabídka/poptávka funguje a trh vše vyřeší...
Eman14:13:26 15.06.2015
odpovědět 
     Re: Rock Empire 1B Slight
funguje to jen v učebnicích pro ekonomy:-/
Ježek15:12:28 16.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi