To je sice fain, že máme nového průvodce na Labak, ale "Základní změnou je to, že skalní objekty i výstupy na ně jsou nyní řazeny zleva doprava, tedy směrem od Hřenska k Děčínu.", k jednodušší orientaci nepomůže. Když stojím pod masivy, tak bych
Dozrál jsem k tomu, že si místo Petzl Crolla (ano, vím, že výrobce ho zakazuje pro solo jištění) pořídím něco na top rope solo. Crolla bych pak použil jen jako záložní jištění.
Cenově vychází nejlépe Camp lift Rope Clamp. Máte ho někdo, je
Čau, existuje nějaká kvalitní offline GPS navigace pro android? Našel jsem hodně navigací, ale nic co by mi vyhovovalo. Od navigace bych očekával turistické mapy České Republiky a Rakouska (vrstevnice, turistické trasy,...) Hlavně k lepší orientaci v horá
Zdravím, nemohl jsem na Přivýšině najít "Věžičku nad Jeskyňkou" pokud někdo víte kde ji hledat, byl bych vděčen za info. email: tomasgym@email.cz . Dik
Hledám oblast s dobře (slušně) odjištěnými vícedélkami v obtížnosti zhruba 4-6 ne moc daleko z Moravy (max 400 km). Byl bych rád kdyby to bylo v hezkém prostředí (nerad lezu mezi stromy a keři) a nebylo moc lámavé. Čím míň technické, tím lepší. Mám rád žu
Včera jsem v Labáku kdesi vytrousil cca 30 cm dlouhý džínovinový obal se skládací slepeckou holí uvnitř. Případného nálezce moc rád odměním. Honza, tel. 603 710 531
Dobrý den prosím vás chtěl bych se optat ohledně stěny když bych si ji chtěl udělat cca 2m do šířky a vysokou tak okolo 4 m zda li by se to mohlo vyrobit z osb desek nebo raději to bude chtít silnější desku děkuji vám za odpověď
je to hřebenovka, místy řetězy, jde o to že je to celý nad 2000 mnm. tak že nevím jestli v Rumunsku v tuhle dobu v téhle výšce ještě leží sníh, tak jestli tam třeba někdo touhle dobou byl.....
Fagaraš je o 500 km jižněji než Ta3. Záleží, co zbytek grupy. Pokud bude většina mačky mít, pak bych si je vzal taky. Asi by stačily nějaký nesemeky. Motyku bych nebral. Nejspíš se jen pronesou v báglu, ale nemít je může znamenat, že třeba nedáš nějakej kopec. Při troše smůly bude možný narazit na nějakej ten firnovej traverz, kterej může bejt po ránu zmrzlej.
je to hřebenovka, místy řetězy, jde o to že je to celý nad 2000 mnm. tak že nevím jestli v Rumunsku v tuhle dobu v téhle výšce ještě leží sníh, tak jestli tam třeba někdo touhle dobou byl.....
Ahoj,
fagaraš sem párkrát šel. Sníh se tam místy drží i přes léto. Letos tam bylo obzvlášť nakydáno. Ale vzhledem k tomu že je červen, mačky a motyku bych nechal doma. Zřejmě v nějakejch soutěskách, kterým se tam člověk nevyhne, něco ležet bude. Ale nebude to tak zlé. Spíš pokud to chcete jít čistě, tzv. bez obcházení hřebenu, tak se hodí kousek lana. Zálaží na skupině co jde, ale vždycky sem tam 15-20 metrů nějaký 8-mičky rád použil na dojištění holek, spouštění batohů, atd. Držím palce s počasím, červen není úplně ideální. Je tam dost nestabilní počasí, na změny podmínek snad nejhorší hory co sem zažil. Petr
Vzpomínám si na jeden úsek před Cabana Podragu, přes vrchol Arpasu Mare...Rumuni tomu říkají "tři kroky od smrti". A je pravda že tam bych ve sněhu bez maček teda jít nechtěl :)
Aktuální podmínky by bylo asi lepší pokusit se dohledat přímo na nějakym rumunskym serveru.
Jinak já byl na Fagaraši v červnu před lety a byli sme tenkrát dost rádi, že mačky, cepín a kus špagátu máme...
Najdi si na netu kontakt na mistni salvamont. Lamanou anglinu umi, neco se dozvis. Pripadne Cabana Barcaciu ma webovky a ten majitel umel docela dobre nemecky, tak by taky poradil. Vse se da vygooglit.
Na mačky to nebude, Fagaraš je pohodový choďák asi jako Roháče bez Ostrého roháče. Led tam už nebude a sněhu taky moc ne, před 14ti dny jsem byl ve VT a mačky jsem nosil v batohu - všude byl jen měkký sníh. Navíc jsou tam chaty, takže v případě nepřízně počasí je kam se schovat.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.