Ahoj, předevčerem zde vyšel článek s popisem nehody na GG a zkušeností s pojišťovnou.
Možná by bylo dobré se podělit i s jinými zkušenostmi: Co se přibližně stalo; co pojišťovna platila a co ne; jestli chtěli spoluúčast; kolik to všechno cca stálo;
To je sice fain, že máme nového průvodce na Labak, ale "Základní změnou je to, že skalní objekty i výstupy na ně jsou nyní řazeny zleva doprava, tedy směrem od Hřenska k Děčínu.", k jednodušší orientaci nepomůže. Když stojím pod masivy, tak bych
Dozrál jsem k tomu, že si místo Petzl Crolla (ano, vím, že výrobce ho zakazuje pro solo jištění) pořídím něco na top rope solo. Crolla bych pak použil jen jako záložní jištění.
Cenově vychází nejlépe Camp lift Rope Clamp. Máte ho někdo, je
Čau, existuje nějaká kvalitní offline GPS navigace pro android? Našel jsem hodně navigací, ale nic co by mi vyhovovalo. Od navigace bych očekával turistické mapy České Republiky a Rakouska (vrstevnice, turistické trasy,...) Hlavně k lepší orientaci v horá
Zdravím, nemohl jsem na Přivýšině najít "Věžičku nad Jeskyňkou" pokud někdo víte kde ji hledat, byl bych vděčen za info. email: tomasgym@email.cz . Dik
Hledám oblast s dobře (slušně) odjištěnými vícedélkami v obtížnosti zhruba 4-6 ne moc daleko z Moravy (max 400 km). Byl bych rád kdyby to bylo v hezkém prostředí (nerad lezu mezi stromy a keři) a nebylo moc lámavé. Čím míň technické, tím lepší. Mám rád žu
Včera jsem v Labáku kdesi vytrousil cca 30 cm dlouhý džínovinový obal se skládací slepeckou holí uvnitř. Případného nálezce moc rád odměním. Honza, tel. 603 710 531
Dobrý den prosím vás chtěl bych se optat ohledně stěny když bych si ji chtěl udělat cca 2m do šířky a vysokou tak okolo 4 m zda li by se to mohlo vyrobit z osb desek nebo raději to bude chtít silnější desku děkuji vám za odpověď
Ahoj, předevčerem zde vyšel článek s popisem nehody na GG a zkušeností s pojišťovnou.
Možná by bylo dobré se podělit i s jinými zkušenostmi: Co se přibližně stalo; co pojišťovna platila a co ne; jestli chtěli spoluúčast; kolik to všechno cca stálo; jaké byly lhůty; jestli byla někde obtíž apod.
Docela mě zajímá, co se bude dít, pokud se mi něco na horách stane - jak to bude probíhat po úraze. Také jaké máte zkušenosti se zásahem vrtulníku bez zdravotní indikace - např. mi spadne lano ve stěně při slaňování.
S AV jsou většinou dobré zkušenosti, ale někteří využívají i služeb jiných subjektů.
Zásah vrtulníku + práce záchranářů v ceně cca 13000 CHF (půlka nákladů - byli jsme dva) byl 100% uhrazen přes OEAV pojištění. Byly lehké administrativní průtahy v plnění (standardní výhrůžky právníkem a vymahačem) způsobené špatnou komunikací likvidátora a letecké spol. Bylo to bez zranění, ale čistě vlastním zaviněním.
Nicméně bych netahal čerta za ocas a nezkoušel bych, co ještě pojišťovna snese; nevím, jestli by třeba snesla "mě už bolí nožičky, vezmu si aerotaxi".
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.