Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 poradíte kompenzační cvičení opačné k mačkání kolečka? nevím jestli by stačilo třeba roztahovat prsty s pevnou gumičkou třeba leteckou nebo jinou podobnou... dá se u nás koupit i nějaká věc k tomuto druhu posilování?
  Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 Je vůbec mačkání kolečka k něčemu dobrý? Měl jsem období kdy jsem mačkal kolečko jak cip a v podstat
    Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 to kolečko moc nereš, beru si ho spíš na dovolenou apod. (visy dělám taky). spíš mi jde o to jestli
    Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 Bolení loktů u lezců většinou nebývá epikondylitida, ale právě triggerpointy svalů extensor digitoru
      Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 a neví tvoje drahá polovička co s tím?
        Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 Pokud chceš úplně nejjednodušší radu, tak si ten triggerpoint musíš vyhmatat a pak mačkat dokud nero
        Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 Jinak prej samozřejmě kompenzační cvičení je důležitý jako prevence.
  Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 -theraband - gumovej, širokej pás, prsty zabořit a roztahovat. Můžeš ho dát i dvojmo, trojmo a zvýši
  Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 napadl me kybl rejze... pouziva se to na cviceni zapestia prstu... kus zadat rize bucket do youtube.
  Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 VIIa, možná b, ale vůbec bych se nedivil čtyřce. Kam bys chtěl dávat kruh? Převislé je to hned u zem
    Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Tohle vsechno poznas z videa? :) Zrejme dobrej oddil :D.
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 ptal se na základě filmu, na základě filmu jsem odpověděl, že to má 45 jsem nepoznal ani podle pres
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Klídek, byl to fakt jen námět ke špekulování. Je jasný že kdo to nelezl bude trochu mimo. Ale to nen
        Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Ten bordel na konci je androidovy :-)
  Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Tohle jsem kdysi lezl a je to teda previslejsi, nez to vypada na videu (si vybavuju tak 45...proste
    Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 spíš VIIc - VIIa by bylo snad reálné a jeden kruh by tam (možná) byl. VIIa nebo dokonce čtyřka určit
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 V podstatě souhlasím s prvním pisatelem. dva kruhy by to možná taky sneslo (záleží kdo by to dělal),
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 je i spousta IVkových úletů, o kterých se neví ;-)
        Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Video pěkný a musím jen smát,že by to v Ádru bylo za IV nebo VIIa-b kdo to tvrdí,že to pozná podle v
          Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 k smíchu je pískovcová klasa v Labáku - jištění borháky, mezi nimi (někdy ani to ne) dva metry, a vš
            Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 Dej konkretni priklady tech cest s borkama po celou dobu po 2 m, aspon tak 20. At vim, kam priste vy
            Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 Já chci taky, furt tyhle přejištěný cesty marně hledám, ale hoď sem nějaký pořádný linky ve stěně, n
          Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 nikdo netvrdil, že to pozná jen z videa aniž by to lezl.
  Re: Skála - ŘEČKOVICE 28.05.2015 ještě podpis...
    Re: Skála - ŘEČKOVICE 22.12.2015 Tohle vlákno je jediný, co google našel, takže bych se k téhle prosbě připojil pokud nějaké info máš
      Re: Skála - ŘEČKOVICE 22.12.2015 Jsou to drytoolingove cesty, zleva doprava D5+, D5,D5-,D5.
Je to zajisteno 10 mm a 12 mm nyty
Pojištění - zkušenosti 27.05.2015 Ahoj, předevčerem zde vyšel článek s popisem nehody na GG a zkušeností s pojišťovnou.
Možná by bylo dobré se podělit i s jinými zkušenostmi: Co se přibližně stalo; co pojišťovna platila a co ne; jestli chtěli spoluúčast; kolik to všechno cca stálo;
  Re: Pojištění - zkušenosti 29.05.2015 Zásah vrtulníku + práce záchranářů v ceně cca 13000 CHF (půlka nákladů - byli jsme dva) byl 100% uhr
Slovinské sportovky v červenci 27.05.2015 Jsou ve Slovinsku nějaké sportovní oblasti, kde by se dalo lézt i v červenci? Nejspíš něco v horách, ale ne horský charakter, pouze sportovky?
  Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 ...no, to mam asi delsi vedeni. :-)
    Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 Svým dotazem sis zároveň zároveň odpověděl. Věřím, že až budeš stát s průvodcem pod skalami, tak bud
  Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 spíš by mě zajímalo, jestli se už dá koupit někde v Praze
  Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 průvodce je na PRAVEJ. Tzn. že je to logický tak jak by sis přál. Nebo se platu?
    Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 Je to tak, ale myslím, že už to ví i Ohne M, podle jeho druhé reakce :)
  Re: K novému průvodci na Labak 27.05.2015 no jo, ale co na to řeknou tradicionalisti? přece co může být lepšího než celý den bloudit pod skálo
Top rope solo jistítko 26.05.2015 Dozrál jsem k tomu, že si místo Petzl Crolla (ano, vím, že výrobce ho zakazuje pro solo jištění) pořídím něco na top rope solo. Crolla bych pak použil jen jako záložní jištění.
Cenově vychází nejlépe Camp lift Rope Clamp. Máte ho někdo, je
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 používam cinch trango, v pohodě, halvně to využieš i na další jištění.
    Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Cinch jsem zkoušel a přijde mi, že oproti blokantům má horší pohyb vzhůru, že se zasekává a musí se
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Velmi dobré zkušenosti mám s Petzl Shunt.
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 S lockerem od SR jsme se známými něco málo lezli a nestěžovali jsme si. Ale není to asi na tr solo p
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 doporučuji Shunt od petzlu
    Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Taky jsem si šunta na tr solo pořídil. Zatím vyzkoušeno jednou a spokojenost. Ale má poměrně silnou
      Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Shunt jsem tam záměrně neuvedl, protože mám zafixováno od Schuberta, že selhává v převisech. Myslel
        Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 ..v mírném převisu není problém, a ve velkém je solo tr opruz obecně - pokud tedy počítáš s pády.
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Pro větší klid si přidávám ještě pod blokant tiblock. Ono se to klidně může stát, že nějaký kamínek
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 asi ten microcender bude lepší než šunt. nejdřív ...jsem používal mikrocendra, u něj je trošku prud
    Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Velmi dobré zkušenosti mám s Petzl Basic. Otočíš ho spičkou od sebe (tedy ke skále). Dávám do karabi
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Nevím jestli se to podle výrobce smí používat, ale já používám RollnLock od Climbing Technology. A j
    Re: Top rope solo jistítko 28.05.2015 RollnLock jsem spokojeně používal v bigwallech při lezení na druhém (prvolezec tahá prase, nemusí se
      Re: Top rope solo jistítko 02.04.2019 Ahoj, mohl bys mě prosím nasměrovat, kde bych našel test o kterém mluvíš? Dík!
  Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Je pravda že se moc často do téhle situace nedostanu, ale vystačím si přitom s tibloc.
    Re: Top rope solo jistítko 27.05.2015 Basic a protoze jsem posera, zalohuju ho Tiblocem.
      Re: Top rope solo jistítko 28.05.2015 No se Cincem jem toho už dost nalezl a myslím, že sním opradu není problém. Konec lana musíš mýt zat
  Re: Top rope solo jistítko 27.08.2015 Vyzkoušel jsem Cinch a nebyl jsem spokojený. Na dlouhém dynamickém laně (v Labáku) se to blbě posouv
    Re: Top rope solo jistítko 27.08.2015 S microcenderem lezu už dva roky a nedám na něj dopustit. Srovnání mám jenom s minitraxionem, který
GPS navigace android 26.05.2015 Čau, existuje nějaká kvalitní offline GPS navigace pro android? Našel jsem hodně navigací, ale nic co by mi vyhovovalo. Od navigace bych očekával turistické mapy České Republiky a Rakouska (vrstevnice, turistické trasy,...) Hlavně k lepší orientaci v horá
  Re: GPS navigace android 27.05.2015 Existuje, ale mapy jsou placené. To co požaduješ zadarmo nebude asi nikdy. Mrkni třeba sem:
    Re: GPS navigace android 27.05.2015 tohle je dobra appka. jen ty podklady.... luxus klasicke mapy "online mapy" prosre postrad
    Re: GPS navigace android 27.05.2015 Locus je dobry, pristup k mnoho druhom map, niektore platene, niektore zadarmo, je mozne stahovat vy
  Re: GPS navigace android 27.05.2015 Taky bych ocenil nějaké tipy.Já používám Navigator,ale to je primárně GPS pro auta, stezky tam sice
  Re: GPS navigace android 28.05.2015 Mě zcela vyhovuje aplikace Maverick - do něj si offline vyrobíš mapy z MOBileAtlasCreatoru na výběr
  Re: GPS navigace android 01.06.2015 TrekBuddy. Pouziva se od doby Java ME.
Přivýšina 26.05.2015 Zdravím, nemohl jsem na Přivýšině najít "Věžičku nad Jeskyňkou" pokud někdo víte kde ji hledat, byl bych vděčen za info. email: tomasgym@email.cz . Dik
Fagaraš 26.05.2015 zdar, za deset dní jedeme na Fagaraš, myslíte, že to bude ještě na mačky ?
  Re: Fagaraš 26.05.2015 Je na Fagaraši nějaké lezení nebo to je jen VHT?
    Re: Fagaraš 26.05.2015 je to hřebenovka, místy řetězy, jde o to že je to celý nad 2000 mnm. tak že nevím jestli v Rumunsku
      Re: Fagaraš 27.05.2015 V Alpách v této zeměpisné šířce sníh nad 2000m je. Jsou to ale zbytky, které při větší snaze obejdeš
        Re: Fagaraš 27.05.2015 já byl právě minulej tejden na Gerlachu a tam bylo sněhu ještě dost, dokonce i na skialpy a to jsou
          Re: Fagaraš 27.05.2015 Fagaraš je o 500 km jižněji než Ta3. Záleží, co zbytek grupy. Pokud bude většina mačky mít, pak bych
          Re: Fagaraš 28.05.2015 tatry a fagaraš jsou jinde.
    Re: Fagaraš 26.05.2015 je to hřebenovka, místy řetězy, jde o to že je to celý nad 2000 mnm. tak že nevím jestli v Rumunsku
      Re: Fagaraš 28.05.2015 Ahoj,
fagaraš sem párkrát šel. Sníh se tam místy drží i přes léto. Letos tam bylo obzvlášť na
      Re: Fagaraš 28.05.2015 Vzpomínám si na jeden úsek před Cabana Podragu, přes vrchol Arpasu Mare...Rumuni tomu říkají "t
      Re: Fagaraš 28.05.2015 Aktuální podmínky by bylo asi lepší pokusit se dohledat přímo na nějakym rumunskym serveru.
        Re: Fagaraš 28.05.2015 díky za rady, asi to nakonec vezmeme, lepší než se pak vracet
        Re: Fagaraš 28.05.2015 díky za rady, asi to nakonec vezmeme, lepší než se pak vracet
          Re: Fagaraš 28.05.2015 Najdi si na netu kontakt na mistni salvamont. Lamanou anglinu umi, neco se dozvis. Pripadne Cabana B
  Re: Fagaraš 29.05.2015 Na mačky to nebude, Fagaraš je pohodový choďák asi jako Roháče bez Ostrého roháče. Led tam už nebude
1
...
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
...
2263
Skála - ŘEČKOVICE Nemáte někdo prosím bližší info (topo) o malém lomu pod Řečkovicema? https://www.mapy.cz/turisticka?vlastni- body&x=16.5926814&y=49. 2411032&z=17&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9mJqnx8F .u&ud=49%C2%B014%2726. 585%22N%2C%2016%C2%B035%2737.979%22E (4 mezery) a nebo 49°14'26.585"N, 16°35'37.979"E
Budu rád za jakékoli info, klidně do mailu. Díky 07:17:04 28.05.2015odpovědět
  Re: Skála - ŘEČKOVICE ještě podpis... Mrnda 07:17:35 28.05.2015odpovědět
    Re: Skála - ŘEČKOVICE Tohle vlákno je jediný, co google našel, takže bych se k téhle prosbě připojil pokud nějaké info máš. wana 21:32:13 22.12.2015odpovědět
      Re: Skála - ŘEČKOVICE Jsou to drytoolingove cesty, zleva doprava D5+, D5,D5-,D5.
Je to zajisteno 10 mm a 12 mm nyty, pozor jeste nejsou retezy ve slanacich. V zadnem pripade nenadlezejte slanaky nahoru a doporucuju nelezt dokud se poradne neochladi, je to hrozny srot a chce aby to bylo zmrzle.
Uzivejte Radek zoban 23:19:40 22.12.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: