Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
DDM Stříbro - Stříbro
Žlutá Kobra - Plzeň
Pajkland - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Hradec Králové
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Meindl Idaho02.06.2015
Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc

 La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
 Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Díky!
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
  Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a

 Aktuální podmínky Totes Gebirge01.06.2015
Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
   Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem

 Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
   Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Toto je téma staré jak lidstvo samo:
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako sm
        Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
        Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3 X 50%, to je dobrý! :)
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
jako fakt??
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
    Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
     Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nebo do horší. Podle toho.
   Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak

 Sklerotnice-adr01.06.2015
Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky

 Zapomenuté heslo01.06.2015
Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
 Re: Zapomenuté heslo01.06.2015
Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.

 Súlovské skály- stanování31.05.2015
Může se na Súlovkách stanovat? Vím, že tam je jeden kemp, ale já radši mimo. Díky.
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
Nemůže
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
 Re: Súlovské skály- stanování01.06.2015
V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc

 Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
 Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
škoda že vstávám o půl 6 do práce :(

 Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
  Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Zkus mrknout sem:
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
  Re: Dolomity - lehké cesty29.06.2018
Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
   Re: Dolomity - lehké cesty30.06.2018
Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
 Re: Dolomity - lehké cesty31.05.2015
Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
  Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky moc všem!
   Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Ještě doplňuju:

    Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Pardon, ještě obecnej poznatek - Dolomity jsou tvarem hřebenů a počtem skupin natolik komplikovaný,
     Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Kdysi jsme byli s oddílem na chatě Pedrotti
      Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí jako v Alpách nebo Tatrách kolem lezeckejch chat?
       Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
        Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
         Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
          Re: Dolomity - lehké cesty02.06.2015
Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
 Re: Dolomity - lehké cesty02.07.2018
 Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ahoj,
Chci se zeptat jestli považujete za dobrý výkon když v patnácti letech si vytáhnu cestu obtížnosti 6 nebo 6+?
A jak mám trénovat na to aby v tom byl fakt dobrej...
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To je nějaký vtip? Děti okolo 9 let lezou cesty 7-8, ve věku 10-15 pak do cca 8-9.

6
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
popravdě není to nic extra, trénuj třeba visy, shyby, břicho a fixace ve shybu... ale hlavně poslou
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
když uslyšíš kručení, nažer se!
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Myslím, že ses neměl ptát... Alespoň né tady na lezcovi. Teď uvidíš ten masakr. Stručně můj názor: K
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
můj názor na knihu Tréning sportovního lezce je ten, že je tak dobrá na zatopení pod kotlem
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
Co je tam za nehoráznosti? Pouč nás prosím..
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
jestli lezeš 6+ v Alpách na nevynejtovanejch cestách někde v Šamonic,nebo podobnejch dospělejch horá
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To si děláš prdel? V 12 letech 9+?!
Vždyť 9+ leze tak možná Adam Ondra a ne 12 letý dítě....
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Neser kamaráde a nedělej ze sebe vola
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Tady byla myšlená jiná stupnice (UIAA s horní hranicí myslím 11+), ty mluvíš o francouzské (horní hr
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Já bych se chtěl taky zeptat jak rychlý jste zaznamenali progres vy. Já lezu teprve půl roku a lezu
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělá špatně. Lezl jsem na Smích
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělám špatně. Lezl jsem na Smíc
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Joudo, se hodně nudíš viď?
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Lez, kombinuj materialy na kterych lezes, stridej druhy lezeni - kolmy na techniku, previs, boulderi
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Stupeň 6+ ve francouzský neexistuje. Ve francouzsky je format číslo, písmeno, znamínko.Něco jiného j
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Já právě lezu jenom na písku, na jiném materiálu jsem nebyl.
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Buď rád, z jiného materiálu bábovičku zdaleka tak dobře a jednoduše neuděláš.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ne je to dobrý, jste ukrutní borci
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
nejdřív hodně lezte ať vypilujete techniku, lezte i to co vám nejde. lezte i bouldery. začni posilov
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Proč, když chce být venku dobrý, se hodí visy a shyby? Když bude chtít být dobrý vevnitř, tak se vis
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Na 6+ není nic špatýho. 6+ bych řek je taková střední obtížnost (ve smyslu počtu lezců, co to lezou)
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
To jsem mamlas, to jsem zas nakrmil trolla.
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Jsi frajeŕ, takový talent se rodí max jednou za deset let.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Fakt kokoti to sem si moh myslet....tahle cela stranka mi muze polibit prdel
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
trochu pokory a snížení sebevědomí by ti neškodilo... nejlíp bys udělal kdybys teď sklapl, zdravě se
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Hm. Někteří Ti odpověděli velmi dobře a všichni slušně.
Dokud budeš takhle sebestřednej, tak
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Stejně tak ty nám joudo...pokaždé, když založíš otázku, skončíš u nadávek, chudinko..
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Nech ho být, on za to nemůže. Jestli v patnácti letech ještě nedovede sám posoudit, zda jeho 6+ je h
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Ty sklapni ty invalido, máě místo mozku sračky tak mlč
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je v pořádku, chlapče, nikdo to nemáme jednoduché. Chápu, jak se asi cítíš, ale nic si z toho ned
       Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To fakt nemá cenu se tu s někym bavit, všichni ste ( až na pár vyjímek) stejný čůráci a vydrbaný hla
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
zasluhoval bys fár facek a zákaz vstupu do skal... lidi jako seš ty nemají na skalách co dělat
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je problém dnešních ústavů. Za dobré chování mu dají vycházku, ale vůbec se nestarají, co o ní dě
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Takovího kokota ve skalách nepotkáš. Netrefí tam ... :-)
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
napis telefon a kde se potkame a tu prdel ti polibim botou tak ze mi poseres spicku kindere :D
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Týý jo. Bacha na tebe, vypadáš drsně... Jenom nevím, proč mne při čtení tvých příspěvků místo strac
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
protoze mas maly pero :)
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Dobrej trolling. Bohužel si (jste) nezvladnul(i) hrát svoje role dostatečně dlouho aby z toho bylo n
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
No, spíš jenom trolling než dobrej.
I na dobrej trolling to chce trochu úroveň.

1   ...   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi