Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 33. 10255 Bouldry: 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 33.Stadtherrová 9550 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Meindl Idaho 02.06.2015 Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc
La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
  Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Díky!
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
    Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a
Aktuální podmínky Totes Gebirge 01.06.2015 Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
    Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
      Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem
Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
      Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
                Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
        Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
              Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
                Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3 X 50%, to je dobrý! :)
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Smyčky DMM = smyčky Ocún.
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 jako fakt??
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
        Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
          Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nebo do horší. Podle toho.
      Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak
Sklerotnice-adr 01.06.2015 Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky
Zapomenuté heslo 01.06.2015 Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
  Re: Zapomenuté heslo 01.06.2015 Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.
  Re: Súlovské skály- stanování 31.05.2015 my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
  Re: Súlovské skály- stanování 01.06.2015 V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc
Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
  Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 škoda že vstávám o půl 6 do práce :(
Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
    Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Zkus mrknout sem:
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
    Re: Dolomity - lehké cesty 29.06.2018 Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
      Re: Dolomity - lehké cesty 30.06.2018 Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
  Re: Dolomity - lehké cesty 31.05.2015 Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
    Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky moc všem!
              Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
                Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
                  Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
                    Re: Dolomity - lehké cesty 02.06.2015 Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 To je nějaký vtip? Děti okolo 9 let lezou cesty 7-8, ve věku 10-15 pak do cca 8-9.
6
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 popravdě není to nic extra, trénuj třeba visy, shyby, břicho a fixace ve shybu... ale hlavně poslou
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 když uslyšíš kručení, nažer se!
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Myslím, že ses neměl ptát... Alespoň né tady na lezcovi. Teď uvidíš ten masakr. Stručně můj názor: K
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 můj názor na knihu Tréning sportovního lezce je ten, že je tak dobrá na zatopení pod kotlem
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 02.06.2015 Co je tam za nehoráznosti? Pouč nás prosím..
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 jestli lezeš 6+ v Alpách na nevynejtovanejch cestách někde v Šamonic,nebo podobnejch dospělejch horá
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 To si děláš prdel? V 12 letech 9+?!
Vždyť 9+ leze tak možná Adam Ondra a ne 12 letý dítě....
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Neser kamaráde a nedělej ze sebe vola
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Tady byla myšlená jiná stupnice (UIAA s horní hranicí myslím 11+), ty mluvíš o francouzské (horní hr
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Já bych se chtěl taky zeptat jak rychlý jste zaznamenali progres vy. Já lezu teprve půl roku a lezu
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělá špatně. Lezl jsem na Smích
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělám špatně. Lezl jsem na Smíc
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Joudo, se hodně nudíš viď?
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Lez, kombinuj materialy na kterych lezes, stridej druhy lezeni - kolmy na techniku, previs, boulderi
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Stupeň 6+ ve francouzský neexistuje. Ve francouzsky je format číslo, písmeno, znamínko.Něco jiného j
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Já právě lezu jenom na písku, na jiném materiálu jsem nebyl.
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Buď rád, z jiného materiálu bábovičku zdaleka tak dobře a jednoduše neuděláš.
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Ne je to dobrý, jste ukrutní borci
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 nejdřív hodně lezte ať vypilujete techniku, lezte i to co vám nejde. lezte i bouldery. začni posilov
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Proč, když chce být venku dobrý, se hodí visy a shyby? Když bude chtít být dobrý vevnitř, tak se vis
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 Na 6+ není nic špatýho. 6+ bych řek je taková střední obtížnost (ve smyslu počtu lezců, co to lezou)
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 To jsem mamlas, to jsem zas nakrmil trolla.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Jsi frajeŕ, takový talent se rodí max jednou za deset let.
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Fakt kokoti to sem si moh myslet....tahle cela stranka mi muze polibit prdel
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 trochu pokory a snížení sebevědomí by ti neškodilo... nejlíp bys udělal kdybys teď sklapl, zdravě se
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Hm. Někteří Ti odpověděli velmi dobře a všichni slušně.
Dokud budeš takhle sebestřednej, tak
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Stejně tak ty nám joudo...pokaždé, když založíš otázku, skončíš u nadávek, chudinko..
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Nech ho být, on za to nemůže. Jestli v patnácti letech ještě nedovede sám posoudit, zda jeho 6+ je h
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Ty sklapni ty invalido, máě místo mozku sračky tak mlč
            Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To je v pořádku, chlapče, nikdo to nemáme jednoduché. Chápu, jak se asi cítíš, ale nic si z toho ned
              Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To fakt nemá cenu se tu s někym bavit, všichni ste ( až na pár vyjímek) stejný čůráci a vydrbaný hla
                Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 zasluhoval bys fár facek a zákaz vstupu do skal... lidi jako seš ty nemají na skalách co dělat
                  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To je problém dnešních ústavů. Za dobré chování mu dají vycházku, ale vůbec se nestarají, co o ní dě
                    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Takovího kokota ve skalách nepotkáš. Netrefí tam ... :-)
                Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 napis telefon a kde se potkame a tu prdel ti polibim botou tak ze mi poseres spicku kindere :D
                  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 Týý jo. Bacha na tebe, vypadáš drsně... Jenom nevím, proč mne při čtení tvých příspěvků místo strac
                    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 02.06.2015 protoze mas maly pero :)
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Dobrej trolling. Bohužel si (jste) nezvladnul(i) hrát svoje role dostatečně dlouho aby z toho bylo n
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 No, spíš jenom trolling než dobrej.
I na dobrej trolling to chce trochu úroveň.
1
...
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: