Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Ahoj,
Chci se zeptat jestli považujete za dobrý výkon když v patnácti letech si vytáhnu cestu obtížnosti 6 nebo 6+?
A jak mám trénovat na to aby v tom byl fakt dobrej...
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 To je nějaký vtip? Děti okolo 9 let lezou cesty 7-8, ve věku 10-15 pak do cca 8-9.
6
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 popravdě není to nic extra, trénuj třeba visy, shyby, břicho a fixace ve shybu... ale hlavně poslou
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 když uslyšíš kručení, nažer se!
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Myslím, že ses neměl ptát... Alespoň né tady na lezcovi. Teď uvidíš ten masakr. Stručně můj názor: K
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 můj názor na knihu Tréning sportovního lezce je ten, že je tak dobrá na zatopení pod kotlem
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 02.06.2015 Co je tam za nehoráznosti? Pouč nás prosím..
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 jestli lezeš 6+ v Alpách na nevynejtovanejch cestách někde v Šamonic,nebo podobnejch dospělejch horá
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 To si děláš prdel? V 12 letech 9+?!
Vždyť 9+ leze tak možná Adam Ondra a ne 12 letý dítě....
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Neser kamaráde a nedělej ze sebe vola
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Tady byla myšlená jiná stupnice (UIAA s horní hranicí myslím 11+), ty mluvíš o francouzské (horní hr
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Já bych se chtěl taky zeptat jak rychlý jste zaznamenali progres vy. Já lezu teprve půl roku a lezu
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělá špatně. Lezl jsem na Smích
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělám špatně. Lezl jsem na Smíc
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Joudo, se hodně nudíš viď?
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Lez, kombinuj materialy na kterych lezes, stridej druhy lezeni - kolmy na techniku, previs, boulderi
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Stupeň 6+ ve francouzský neexistuje. Ve francouzsky je format číslo, písmeno, znamínko.Něco jiného j
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Já právě lezu jenom na písku, na jiném materiálu jsem nebyl.
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Buď rád, z jiného materiálu bábovičku zdaleka tak dobře a jednoduše neuděláš.
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Ne je to dobrý, jste ukrutní borci
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 nejdřív hodně lezte ať vypilujete techniku, lezte i to co vám nejde. lezte i bouldery. začni posilov
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Proč, když chce být venku dobrý, se hodí visy a shyby? Když bude chtít být dobrý vevnitř, tak se vis
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 Na 6+ není nic špatýho. 6+ bych řek je taková střední obtížnost (ve smyslu počtu lezců, co to lezou)
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 To jsem mamlas, to jsem zas nakrmil trolla.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Jsi frajeŕ, takový talent se rodí max jednou za deset let.
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Fakt kokoti to sem si moh myslet....tahle cela stranka mi muze polibit prdel
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 trochu pokory a snížení sebevědomí by ti neškodilo... nejlíp bys udělal kdybys teď sklapl, zdravě se
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 30.05.2015 Hm. Někteří Ti odpověděli velmi dobře a všichni slušně.
Dokud budeš takhle sebestřednej, tak
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Stejně tak ty nám joudo...pokaždé, když založíš otázku, skončíš u nadávek, chudinko..
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Nech ho být, on za to nemůže. Jestli v patnácti letech ještě nedovede sám posoudit, zda jeho 6+ je h
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Ty sklapni ty invalido, máě místo mozku sračky tak mlč
            Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To je v pořádku, chlapče, nikdo to nemáme jednoduché. Chápu, jak se asi cítíš, ale nic si z toho ned
              Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To fakt nemá cenu se tu s někym bavit, všichni ste ( až na pár vyjímek) stejný čůráci a vydrbaný hla
                Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 zasluhoval bys fár facek a zákaz vstupu do skal... lidi jako seš ty nemají na skalách co dělat
                  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 To je problém dnešních ústavů. Za dobré chování mu dají vycházku, ale vůbec se nestarají, co o ní dě
                    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Takovího kokota ve skalách nepotkáš. Netrefí tam ... :-)
                Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 napis telefon a kde se potkame a tu prdel ti polibim botou tak ze mi poseres spicku kindere :D
                  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 Týý jo. Bacha na tebe, vypadáš drsně... Jenom nevím, proč mne při čtení tvých příspěvků místo strac
                    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 02.06.2015 protoze mas maly pero :)
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 31.05.2015 Dobrej trolling. Bohužel si (jste) nezvladnul(i) hrát svoje role dostatečně dlouho aby z toho bylo n
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....? 01.06.2015 No, spíš jenom trolling než dobrej.
I na dobrej trolling to chce trochu úroveň.
Sulov - sektory s cestami kolem 8 UIAA 30.05.2015 Zdarec sulovsti znalci.
Radi bychom vyrazili v nadchazejicim tydnu na tri dny do Sulova. Mohli byste, prosim, doporucit nejake pekne sektory s cestami kolem 8 UIAA. Chapu, ze "peknost" je relativni, ale to je jedno, prubnem to:) Diky, cus
Ti z labského údolí 29.05.2015 dá se někde stáhnout nebo podívat na celý film Ti z labského údolí? podařilo se mi najít jen trailer
  Re: Ti z labského údolí 30.05.2015 Ještě čekáme až to bude vysílat ČT a pak to hned dáme volně ke stažený.
    Re: Ti z labského údolí 30.05.2015 A nevíš kdy by to měla ČT vysílat?
    Re: Ti z labského údolí 24.12.2015 ahoj, jak to vypada? uz to je nekde ke stazeni? díky
  Re: Ti z labského údolí 30.05.2015 Ahoj. Film poběží v červnu na Festivalu horolezeckých filmů Český Ráj na Hrubé skále. Přijeď a uvidí
protáčecí nýty 29.05.2015 Jak moc nebezpečné je, když cvakám nýt a plaketa se protáčí ?
  Re: protáčecí nýty 29.05.2015 Není,jen se blbě cvaká
    Re: protáčecí nýty 29.05.2015 Záleží na tom, jak moc se do nýtu padá a odsedá, plaketa dokáže vybrousit ve dříku drážku, ale ještě
  Re: protáčecí nýty 03.06.2015 V oblastech, kde se opakovaně kradly plakety jsem v minulosti nerez plakety navlíkal na 12mm nerez š
labak - vikend 29.05.2015 ahoj,
jak to vidíte sobota / neděle na labák? (ideálně pravý břeh) - předpověď vypadá přes den ok (neděle) sobota s ??? a v noci mezi nějaká voda.
foto dne 8410 29.05.2015 Ha! Jak je pod tim hluboko, jak moc se to lame.. a jestli je nejaka odpoved rozumna tak kdeto je :))
Ale hadam odpovedi budou melko a hodne :(
  Re: foto dne 8410 29.05.2015 Za kolik je ta spara vpravo? :)
pekny, rek bych ze to bude anglie?
Da se tam dostat su
  Re: foto dne 8410 29.05.2015 no me by spis zajimalo kde "Diesl" k te fotce prisel ;)
    Re: foto dne 8410 29.05.2015 Jj, celej den s kolegama v práci řešíme, kde to je focený :-D
      Re: foto dne 8410 30.05.2015 o to nejde, ta fotka je stara skoro 10 let a autor urcite nevi ze byla pouzita zde :)
        Re: foto dne 8410 01.06.2015 Tak prozraď aspoň stát...
kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 poradíte kompenzační cvičení opačné k mačkání kolečka? nevím jestli by stačilo třeba roztahovat prsty s pevnou gumičkou třeba leteckou nebo jinou podobnou... dá se u nás koupit i nějaká věc k tomuto druhu posilování?
  Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 Je vůbec mačkání kolečka k něčemu dobrý? Měl jsem období kdy jsem mačkal kolečko jak cip a v podstat
    Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 to kolečko moc nereš, beru si ho spíš na dovolenou apod. (visy dělám taky). spíš mi jde o to jestli
    Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 Bolení loktů u lezců většinou nebývá epikondylitida, ale právě triggerpointy svalů extensor digitoru
      Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 a neví tvoje drahá polovička co s tím?
        Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 Pokud chceš úplně nejjednodušší radu, tak si ten triggerpoint musíš vyhmatat a pak mačkat dokud nero
        Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 Jinak prej samozřejmě kompenzační cvičení je důležitý jako prevence.
  Re: kompenzační cvičení na prsty 28.05.2015 -theraband - gumovej, širokej pás, prsty zabořit a roztahovat. Můžeš ho dát i dvojmo, trojmo a zvýši
  Re: kompenzační cvičení na prsty 29.05.2015 napadl me kybl rejze... pouziva se to na cviceni zapestia prstu... kus zadat rize bucket do youtube.
  Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 VIIa, možná b, ale vůbec bych se nedivil čtyřce. Kam bys chtěl dávat kruh? Převislé je to hned u zem
    Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Tohle vsechno poznas z videa? :) Zrejme dobrej oddil :D.
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 ptal se na základě filmu, na základě filmu jsem odpověděl, že to má 45 jsem nepoznal ani podle pres
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Klídek, byl to fakt jen námět ke špekulování. Je jasný že kdo to nelezl bude trochu mimo. Ale to nen
        Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Ten bordel na konci je androidovy :-)
  Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Tohle jsem kdysi lezl a je to teda previslejsi, nez to vypada na videu (si vybavuju tak 45...proste
    Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 spíš VIIc - VIIa by bylo snad reálné a jeden kruh by tam (možná) byl. VIIa nebo dokonce čtyřka určit
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 V podstatě souhlasím s prvním pisatelem. dva kruhy by to možná taky sneslo (záleží kdo by to dělal),
      Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 je i spousta IVkových úletů, o kterých se neví ;-)
        Re: za kolik v Ádru 28.05.2015 Video pěkný a musím jen smát,že by to v Ádru bylo za IV nebo VIIa-b kdo to tvrdí,že to pozná podle v
          Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 k smíchu je pískovcová klasa v Labáku - jištění borháky, mezi nimi (někdy ani to ne) dva metry, a vš
            Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 Dej konkretni priklady tech cest s borkama po celou dobu po 2 m, aspon tak 20. At vim, kam priste vy
            Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 Já chci taky, furt tyhle přejištěný cesty marně hledám, ale hoď sem nějaký pořádný linky ve stěně, n
          Re: za kolik v Ádru 29.05.2015 nikdo netvrdil, že to pozná jen z videa aniž by to lezl.
  Re: Skála - ŘEČKOVICE 28.05.2015 ještě podpis...
    Re: Skála - ŘEČKOVICE 22.12.2015 Tohle vlákno je jediný, co google našel, takže bych se k téhle prosbě připojil pokud nějaké info máš
      Re: Skála - ŘEČKOVICE 22.12.2015 Jsou to drytoolingove cesty, zleva doprava D5+, D5,D5-,D5.
Je to zajisteno 10 mm a 12 mm nyty
Pojištění - zkušenosti 27.05.2015 Ahoj, předevčerem zde vyšel článek s popisem nehody na GG a zkušeností s pojišťovnou.
Možná by bylo dobré se podělit i s jinými zkušenostmi: Co se přibližně stalo; co pojišťovna platila a co ne; jestli chtěli spoluúčast; kolik to všechno cca stálo;
  Re: Pojištění - zkušenosti 29.05.2015 Zásah vrtulníku + práce záchranářů v ceně cca 13000 CHF (půlka nákladů - byli jsme dva) byl 100% uhr
1
...
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
...
2263
Sulov - sektory s cestami kolem 8 UIAA Zdarec sulovsti znalci.
Radi bychom vyrazili v nadchazejicim tydnu na tri dny do Sulova. Mohli byste, prosim, doporucit nejake pekne sektory s cestami kolem 8 UIAA. Chapu, ze "peknost" je relativni, ale to je jedno, prubnem to:) Diky, cus mAdam 09:59:59 30.05.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: