LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ahoj,
Chci se zeptat jestli považujete za dobrý výkon když v patnácti letech si vytáhnu cestu obtížnosti 6 nebo 6+?
A jak mám trénovat na to aby v tom byl fakt dobrej...
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To je nějaký vtip? Děti okolo 9 let lezou cesty 7-8, ve věku 10-15 pak do cca 8-9.

6
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
popravdě není to nic extra, trénuj třeba visy, shyby, břicho a fixace ve shybu... ale hlavně poslou
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
když uslyšíš kručení, nažer se!
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Myslím, že ses neměl ptát... Alespoň né tady na lezcovi. Teď uvidíš ten masakr. Stručně můj názor: K
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
můj názor na knihu Tréning sportovního lezce je ten, že je tak dobrá na zatopení pod kotlem
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
Co je tam za nehoráznosti? Pouč nás prosím..
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
jestli lezeš 6+ v Alpách na nevynejtovanejch cestách někde v Šamonic,nebo podobnejch dospělejch horá
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To si děláš prdel? V 12 letech 9+?!
Vždyť 9+ leze tak možná Adam Ondra a ne 12 letý dítě....
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Neser kamaráde a nedělej ze sebe vola
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Tady byla myšlená jiná stupnice (UIAA s horní hranicí myslím 11+), ty mluvíš o francouzské (horní hr
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Já bych se chtěl taky zeptat jak rychlý jste zaznamenali progres vy. Já lezu teprve půl roku a lezu
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělá špatně. Lezl jsem na Smích
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělám špatně. Lezl jsem na Smíc
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Joudo, se hodně nudíš viď?
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Lez, kombinuj materialy na kterych lezes, stridej druhy lezeni - kolmy na techniku, previs, boulderi
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Stupeň 6+ ve francouzský neexistuje. Ve francouzsky je format číslo, písmeno, znamínko.Něco jiného j
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Já právě lezu jenom na písku, na jiném materiálu jsem nebyl.
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Buď rád, z jiného materiálu bábovičku zdaleka tak dobře a jednoduše neuděláš.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ne je to dobrý, jste ukrutní borci
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
nejdřív hodně lezte ať vypilujete techniku, lezte i to co vám nejde. lezte i bouldery. začni posilov
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Proč, když chce být venku dobrý, se hodí visy a shyby? Když bude chtít být dobrý vevnitř, tak se vis
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Na 6+ není nic špatýho. 6+ bych řek je taková střední obtížnost (ve smyslu počtu lezců, co to lezou)
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
To jsem mamlas, to jsem zas nakrmil trolla.
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Jsi frajeŕ, takový talent se rodí max jednou za deset let.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Fakt kokoti to sem si moh myslet....tahle cela stranka mi muze polibit prdel
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
trochu pokory a snížení sebevědomí by ti neškodilo... nejlíp bys udělal kdybys teď sklapl, zdravě se
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Hm. Někteří Ti odpověděli velmi dobře a všichni slušně.
Dokud budeš takhle sebestřednej, tak
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Stejně tak ty nám joudo...pokaždé, když založíš otázku, skončíš u nadávek, chudinko..
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Nech ho být, on za to nemůže. Jestli v patnácti letech ještě nedovede sám posoudit, zda jeho 6+ je h
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Ty sklapni ty invalido, máě místo mozku sračky tak mlč
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je v pořádku, chlapče, nikdo to nemáme jednoduché. Chápu, jak se asi cítíš, ale nic si z toho ned
       Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To fakt nemá cenu se tu s někym bavit, všichni ste ( až na pár vyjímek) stejný čůráci a vydrbaný hla
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
zasluhoval bys fár facek a zákaz vstupu do skal... lidi jako seš ty nemají na skalách co dělat
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je problém dnešních ústavů. Za dobré chování mu dají vycházku, ale vůbec se nestarají, co o ní dě
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Takovího kokota ve skalách nepotkáš. Netrefí tam ... :-)
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
napis telefon a kde se potkame a tu prdel ti polibim botou tak ze mi poseres spicku kindere :D
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Týý jo. Bacha na tebe, vypadáš drsně... Jenom nevím, proč mne při čtení tvých příspěvků místo strac
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
protoze mas maly pero :)
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Dobrej trolling. Bohužel si (jste) nezvladnul(i) hrát svoje role dostatečně dlouho aby z toho bylo n
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
No, spíš jenom trolling než dobrej.
I na dobrej trolling to chce trochu úroveň.

 Sulov - sektory s cestami kolem 8 UIAA30.05.2015
Zdarec sulovsti znalci.
Radi bychom vyrazili v nadchazejicim tydnu na tri dny do Sulova. Mohli byste, prosim, doporucit nejake pekne sektory s cestami kolem 8 UIAA. Chapu, ze "peknost" je relativni, ale to je jedno, prubnem to:) Diky, cus

 Ti z labského údolí29.05.2015
dá se někde stáhnout nebo podívat na celý film Ti z labského údolí? podařilo se mi najít jen trailer
 Re: Ti z labského údolí30.05.2015
Ještě čekáme až to bude vysílat ČT a pak to hned dáme volně ke stažený.
  Re: Ti z labského údolí30.05.2015
A nevíš kdy by to měla ČT vysílat?
  Re: Ti z labského údolí24.12.2015
ahoj, jak to vypada? uz to je nekde ke stazeni? díky
 Re: Ti z labského údolí30.05.2015
Ahoj. Film poběží v červnu na Festivalu horolezeckých filmů Český Ráj na Hrubé skále. Přijeď a uvidí

 protáčecí nýty29.05.2015
Jak moc nebezpečné je, když cvakám nýt a plaketa se protáčí ?
 Re: protáčecí nýty29.05.2015
Není,jen se blbě cvaká
  Re: protáčecí nýty29.05.2015
Záleží na tom, jak moc se do nýtu padá a odsedá, plaketa dokáže vybrousit ve dříku drážku, ale ještě
 Re: protáčecí nýty03.06.2015
V oblastech, kde se opakovaně kradly plakety jsem v minulosti nerez plakety navlíkal na 12mm nerez š

 labak - vikend29.05.2015
ahoj,

jak to vidíte sobota / neděle na labák? (ideálně pravý břeh) - předpověď vypadá přes den ok (neděle) sobota s ??? a v noci mezi nějaká voda.



 foto dne 841029.05.2015
Ha! Jak je pod tim hluboko, jak moc se to lame.. a jestli je nejaka odpoved rozumna tak kdeto je :))

Ale hadam odpovedi budou melko a hodne :(
 Re: foto dne 841029.05.2015
Za kolik je ta spara vpravo? :)
pekny, rek bych ze to bude anglie?
Da se tam dostat su
 Re: foto dne 841029.05.2015
no me by spis zajimalo kde "Diesl" k te fotce prisel ;)
  Re: foto dne 841029.05.2015
Jj, celej den s kolegama v práci řešíme, kde to je focený :-D
   Re: foto dne 841030.05.2015
o to nejde, ta fotka je stara skoro 10 let a autor urcite nevi ze byla pouzita zde :)
    Re: foto dne 841001.06.2015
Tak prozraď aspoň stát...

 kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
poradíte kompenzační cvičení opačné k mačkání kolečka? nevím jestli by stačilo třeba roztahovat prsty s pevnou gumičkou třeba leteckou nebo jinou podobnou... dá se u nás koupit i nějaká věc k tomuto druhu posilování?
 Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
Je vůbec mačkání kolečka k něčemu dobrý? Měl jsem období kdy jsem mačkal kolečko jak cip a v podstat
  Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
to kolečko moc nereš, beru si ho spíš na dovolenou apod. (visy dělám taky). spíš mi jde o to jestli
 Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
jestli tě bolí lokty - epikondylitida tak tohle
  Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
Bolí mě šlachy nebo něco takového z vrchní strany lokte a když jsme si dál pauzu, tak to nepomohlo.
  Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
Bolení loktů u lezců většinou nebývá epikondylitida, ale právě triggerpointy svalů extensor digitoru
   Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
a neví tvoje drahá polovička co s tím?
    Re: kompenzační cvičení na prsty29.05.2015
Pokud chceš úplně nejjednodušší radu, tak si ten triggerpoint musíš vyhmatat a pak mačkat dokud nero
    Re: kompenzační cvičení na prsty29.05.2015
Jinak prej samozřejmě kompenzační cvičení je důležitý jako prevence.
 Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
-theraband - gumovej, širokej pás, prsty zabořit a roztahovat. Můžeš ho dát i dvojmo, trojmo a zvýši
  kdyžtak tady máš inspirace dost28.05.2015
  Re: kompenzační cvičení na prsty28.05.2015
tohle jsem myslel
   Re: kompenzační cvičení na prsty29.05.2015
120 dolaru.. to mi teda poser moje zada.
 Re: kompenzační cvičení na prsty29.05.2015
napadl me kybl rejze... pouziva se to na cviceni zapestia prstu... kus zadat rize bucket do youtube.

 za kolik v Ádru28.05.2015
Námět na diskuzi: za kolik by bylo todle v Ádru?
https://www.youtube.com/watch?v=MuN_Z4fmC7w a s kolika kruhy?
Po
 Re: za kolik v Ádru28.05.2015
VIIa, možná b, ale vůbec bych se nedivil čtyřce. Kam bys chtěl dávat kruh? Převislé je to hned u zem
  Re: za kolik v Ádru28.05.2015
Tohle vsechno poznas z videa? :) Zrejme dobrej oddil :D.
   Re: za kolik v Ádru28.05.2015
ptal se na základě filmu, na základě filmu jsem odpověděl, že to má 45 jsem nepoznal ani podle pres
   Re: za kolik v Ádru28.05.2015
Klídek, byl to fakt jen námět ke špekulování. Je jasný že kdo to nelezl bude trochu mimo. Ale to nen
    Re: za kolik v Ádru28.05.2015
Ten bordel na konci je androidovy :-)
 Re: za kolik v Ádru28.05.2015
Tohle jsem kdysi lezl a je to teda previslejsi, nez to vypada na videu (si vybavuju tak 45...proste
  Re: za kolik v Ádru28.05.2015
spíš VIIc - VIIa by bylo snad reálné a jeden kruh by tam (možná) byl. VIIa nebo dokonce čtyřka určit
   Re: za kolik v Ádru28.05.2015
V podstatě souhlasím s prvním pisatelem. dva kruhy by to možná taky sneslo (záleží kdo by to dělal),
   Re: za kolik v Ádru28.05.2015
je i spousta IVkových úletů, o kterých se neví ;-)
    Re: za kolik v Ádru28.05.2015
Video pěkný a musím jen smát,že by to v Ádru bylo za IV nebo VIIa-b kdo to tvrdí,že to pozná podle v
     Re: za kolik v Ádru29.05.2015
k smíchu je pískovcová klasa v Labáku - jištění borháky, mezi nimi (někdy ani to ne) dva metry, a vš
      Re: za kolik v Ádru29.05.2015
Dej konkretni priklady tech cest s borkama po celou dobu po 2 m, aspon tak 20. At vim, kam priste vy
      Re: za kolik v Ádru29.05.2015
Já chci taky, furt tyhle přejištěný cesty marně hledám, ale hoď sem nějaký pořádný linky ve stěně, n
     Re: za kolik v Ádru29.05.2015
nikdo netvrdil, že to pozná jen z videa aniž by to lezl.

 Skála - ŘEČKOVICE28.05.2015
Nemáte někdo prosím bližší info (topo) o malém lomu pod Řečkovicema? https://www.mapy.cz/turisticka?vlastni- body&x=16.5926814&
 Re: Skála - ŘEČKOVICE28.05.2015
ještě podpis...
  Re: Skála - ŘEČKOVICE22.12.2015
Tohle vlákno je jediný, co google našel, takže bych se k téhle prosbě připojil pokud nějaké info máš
   Re: Skála - ŘEČKOVICE22.12.2015
Jsou to drytoolingove cesty, zleva doprava D5+, D5,D5-,D5.
Je to zajisteno 10 mm a 12 mm nyty

 Pojištění - zkušenosti27.05.2015
Ahoj, předevčerem zde vyšel článek s popisem nehody na GG a zkušeností s pojišťovnou.
Možná by bylo dobré se podělit i s jinými zkušenostmi: Co se přibližně stalo; co pojišťovna platila a co ne; jestli chtěli spoluúčast; kolik to všechno cca stálo;
 Re: Pojištění - zkušenosti29.05.2015
Zásah vrtulníku + práce záchranářů v ceně cca 13000 CHF (půlka nákladů - byli jsme dva) byl 100% uhr

1   ...   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   369   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sulov - sektory s cestami kolem 8 UIAA
Zdarec sulovsti znalci.
Radi bychom vyrazili v nadchazejicim tydnu na tri dny do Sulova. Mohli byste, prosim, doporucit nejake pekne sektory s cestami kolem 8 UIAA. Chapu, ze "peknost" je relativni, ale to je jedno, prubnem to:) Diky, cus
mAdam09:59:59 30.05.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi