Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Meindl Idaho02.06.2015
Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc

 La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
 Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Díky!
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
  Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a

 Aktuální podmínky Totes Gebirge01.06.2015
Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
   Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem

 Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
   Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Toto je téma staré jak lidstvo samo:
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako sm
        Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
        Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3 X 50%, to je dobrý! :)
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
jako fakt??
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
    Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
     Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nebo do horší. Podle toho.
   Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak

 Sklerotnice-adr01.06.2015
Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky

 Zapomenuté heslo01.06.2015
Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
 Re: Zapomenuté heslo01.06.2015
Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.

 Súlovské skály- stanování31.05.2015
Může se na Súlovkách stanovat? Vím, že tam je jeden kemp, ale já radši mimo. Díky.
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
Nemůže
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
 Re: Súlovské skály- stanování01.06.2015
V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc

 Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
 Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
škoda že vstávám o půl 6 do práce :(

 Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
  Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Zkus mrknout sem:
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
  Re: Dolomity - lehké cesty29.06.2018
Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
   Re: Dolomity - lehké cesty30.06.2018
Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
 Re: Dolomity - lehké cesty31.05.2015
Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
  Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky moc všem!
   Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Ještě doplňuju:

    Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Pardon, ještě obecnej poznatek - Dolomity jsou tvarem hřebenů a počtem skupin natolik komplikovaný,
     Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Kdysi jsme byli s oddílem na chatě Pedrotti
      Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí jako v Alpách nebo Tatrách kolem lezeckejch chat?
       Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
        Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
         Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
          Re: Dolomity - lehké cesty02.06.2015
Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
 Re: Dolomity - lehké cesty02.07.2018
 Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ahoj,
Chci se zeptat jestli považujete za dobrý výkon když v patnácti letech si vytáhnu cestu obtížnosti 6 nebo 6+?
A jak mám trénovat na to aby v tom byl fakt dobrej...
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To je nějaký vtip? Děti okolo 9 let lezou cesty 7-8, ve věku 10-15 pak do cca 8-9.

6
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
popravdě není to nic extra, trénuj třeba visy, shyby, břicho a fixace ve shybu... ale hlavně poslou
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
když uslyšíš kručení, nažer se!
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Myslím, že ses neměl ptát... Alespoň né tady na lezcovi. Teď uvidíš ten masakr. Stručně můj názor: K
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
můj názor na knihu Tréning sportovního lezce je ten, že je tak dobrá na zatopení pod kotlem
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
Co je tam za nehoráznosti? Pouč nás prosím..
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
jestli lezeš 6+ v Alpách na nevynejtovanejch cestách někde v Šamonic,nebo podobnejch dospělejch horá
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
To si děláš prdel? V 12 letech 9+?!
Vždyť 9+ leze tak možná Adam Ondra a ne 12 letý dítě....
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Neser kamaráde a nedělej ze sebe vola
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Tady byla myšlená jiná stupnice (UIAA s horní hranicí myslím 11+), ty mluvíš o francouzské (horní hr
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
12 9b+
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Já bych se chtěl taky zeptat jak rychlý jste zaznamenali progres vy. Já lezu teprve půl roku a lezu
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělá špatně. Lezl jsem na Smích
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
No vdyť já myslim tu francouzskou stupnici do 9b+….Takže nechápu co dělám špatně. Lezl jsem na Smíc
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Joudo, se hodně nudíš viď?
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Lez, kombinuj materialy na kterych lezes, stridej druhy lezeni - kolmy na techniku, previs, boulderi
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Stupeň 6+ ve francouzský neexistuje. Ve francouzsky je format číslo, písmeno, znamínko.Něco jiného j
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Já právě lezu jenom na písku, na jiném materiálu jsem nebyl.
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Buď rád, z jiného materiálu bábovičku zdaleka tak dobře a jednoduše neuděláš.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Ne je to dobrý, jste ukrutní borci
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
nejdřív hodně lezte ať vypilujete techniku, lezte i to co vám nejde. lezte i bouldery. začni posilov
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Proč, když chce být venku dobrý, se hodí visy a shyby? Když bude chtít být dobrý vevnitř, tak se vis
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Na 6+ není nic špatýho. 6+ bych řek je taková střední obtížnost (ve smyslu počtu lezců, co to lezou)
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
To jsem mamlas, to jsem zas nakrmil trolla.
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Jsi frajeŕ, takový talent se rodí max jednou za deset let.
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Fakt kokoti to sem si moh myslet....tahle cela stranka mi muze polibit prdel
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
trochu pokory a snížení sebevědomí by ti neškodilo... nejlíp bys udělal kdybys teď sklapl, zdravě se
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?30.05.2015
Hm. Někteří Ti odpověděli velmi dobře a všichni slušně.
Dokud budeš takhle sebestřednej, tak
   Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Stejně tak ty nám joudo...pokaždé, když založíš otázku, skončíš u nadávek, chudinko..
    Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Nech ho být, on za to nemůže. Jestli v patnácti letech ještě nedovede sám posoudit, zda jeho 6+ je h
     Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Ty sklapni ty invalido, máě místo mozku sračky tak mlč
      Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je v pořádku, chlapče, nikdo to nemáme jednoduché. Chápu, jak se asi cítíš, ale nic si z toho ned
       Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To fakt nemá cenu se tu s někym bavit, všichni ste ( až na pár vyjímek) stejný čůráci a vydrbaný hla
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
zasluhoval bys fár facek a zákaz vstupu do skal... lidi jako seš ty nemají na skalách co dělat
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
To je problém dnešních ústavů. Za dobré chování mu dají vycházku, ale vůbec se nestarají, co o ní dě
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Takovího kokota ve skalách nepotkáš. Netrefí tam ... :-)
        Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
napis telefon a kde se potkame a tu prdel ti polibim botou tak ze mi poseres spicku kindere :D
         Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
Týý jo. Bacha na tebe, vypadáš drsně... Jenom nevím, proč mne při čtení tvých příspěvků místo strac
          Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?02.06.2015
protoze mas maly pero :)
 Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?31.05.2015
Dobrej trolling. Bohužel si (jste) nezvladnul(i) hrát svoje role dostatečně dlouho aby z toho bylo n
  Re: Obtížnost 6+ v pátnácti letech....?01.06.2015
No, spíš jenom trolling než dobrej.
I na dobrej trolling to chce trochu úroveň.

1   ...   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dolomity - lehké cesty
Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
Pavel18:48:44 30.05.2015
odpovědět 
 Re: Dolomity - lehké cesty
passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinque Torri, Tore Grande: NC, na většinu z 5 věží vede nějaká lehčí cesta, hledej taky na bergsteigenu.
ben19:19:34 30.05.2015
odpovědět 
  Re: Dolomity - lehké cesty
Zkus mrknout sem:
http://goo.gl/oGwLv6
http://goo.gl/7m8mFA
U toho druhého odkazu si vlevo v okýnku vyber příslušnou oblast. Je to sice italsky, ale jsou tam výborné zákresy cest.
Doporučuji oblast kolem sedla Falzarego. Jsou tam krátké cesty i delší... Např masív Piccolo Lagazuoi; Torre grande/piccola di Falzarego, Sass di Stria.
V této oblasti se mi zdá, že je nejvíce cest v této obtížnosti.
Jinak se tady téma lezení v Dolomitech už několikrát řešilo, zkus prohledat diskuzi (dolomity, tre cime...) a najdeš pár dobrých rad.
Ať vám to vyjde!
Krtek19:38:25 30.05.2015
odpovědět 
 Re: Dolomity - lehké cesty
Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo und Umgeburg DOLOMITEN".
Je to výborný průvodce, přehledný, schémata, atd.
11 let po sobě už jezdím lézt do Dolomit a doporučil bych ti pěknou oblast kousek od Cortiny směrem na sedlo Falzarego - CINQUE TORRI.

Z těch lehčích bych ti doporučil cesty co jsme lezli před 10ti lety na soustředění oddílu.(Vše Cinque Torri):
● Torre Quarta Bassa a Alta–Dibona 3+ a 4 UIAA, 5 délek, 114m
● Torre Inglese – Menardi 4- UIAA, 2 délky, 52m
● Torre Lusy – Pompanin 4 UIAA, 6 délek, 110m
● Torre Grande Westgipfel - Bergführer, Dallamano 4+ UIAA, 5 délek, 132m
● Torre Barancio – Nordwand Dibona 4+ UIAA, 5 délek, 120m
● Torre Romana – kout Scoittoli 4+ UIAA, 4 délky, 104m
● Torre Grande Südgipfel - Miriam 5 UIAA, 8 délek, 187m
Jsou tam i další cesty. Nástup od auta do 10 minut, cest stihneš za den více. Na štandech skoby, kruhy nebo nýty, občas nějaká postupová jištění nebo hodiny. Nutné friendy a trikamy (nebo Abalaky) na dojištění.

Určitě seženeš nějaká schémata na bergsteigen.com
Ponik21:56:12 30.05.2015
odpovědět 
  Re: Dolomity - lehké cesty
Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i kratší lano než avizovaných 60m. Stačilo by mi 50m? Díky.
Jarda22:20:02 29.06.2018
odpovědět 
   Re: Dolomity - lehké cesty
Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími štandy, ale člověk cestou mine vždycky ještě několik chuchvalců smyc mezi skobama, takže bych se toho uplně nebál. Kdyžtak tam přinejhorším něco necháte, no.
honza09:46:32 30.06.2018
odpovědět 
 Re: Dolomity - lehké cesty
Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížnosti 3-6, 70-250m. Nástupy k věžím cca 30min. Na seznámení se s oblastí je to super.
Honza21:58:16 31.05.2015
odpovědět 
  Re: Dolomity - lehké cesty
Díky moc všem!
Pavel01:44:00 01.06.2015
odpovědět 
   Re: Dolomity - lehké cesty
Ještě doplňuju:

www.paretiverticali.it

Klettern in Gröden Dolomiten - ke stažení tam co výše uvedené linky.

Jinak Dolomity jsou chytovatý, takže v tvým rozmezí obtížnosti lze najít krásný, dlouhý, strmý a exponovaný (a místy v důsledku toho taky lámavý) výstupy, který by v daný kvalitě byly na klasickým vápně o nějakej ten grád vejš, zkrátka lze si užít "ozajstnej alpinismus" v obtížnostech pro lidi.
honza09:43:12 01.06.2015
odpovědět 
    Re: Dolomity - lehké cesty
Pardon, ještě obecnej poznatek - Dolomity jsou tvarem hřebenů a počtem skupin natolik komplikovaný, že mi přijde dobrý začít výběr né od konkrétních cest, ale vybrat si nejdřív nějakou skupinu - k tomu může dobře posloužit summitpost, kde jsou Dolomity výborně zpracovaný. Vzít to kde to je hezký, kde jsou hezký věže, krátký nástupy, dobře položený chaty nebo podle libovolnýho jinýho kritéria. A pak si pro vybranou skupinu stáhnout nebo koupit výběrovýho průvodčíka, kterej ti poradí líp než diskuse na lezci. Anebo už na summitpostu ti může nějaká cesta padnout do oka a tu pak zkusit dogooglit - na významný kopce tam bejvá seznam významnejch cest.

Pokud půjdeš podle diskuse na lezci, půjdeš spíš s davem - středním proudem (v případě Dolomit, obecně bych si to netrouf takhle napsat).
honza09:55:52 01.06.2015
odpovědět 
     Re: Dolomity - lehké cesty
Kdysi jsme byli s oddílem na chatě Pedrotti http://goo.gl/iJxbpT v Dololomiti di Brenta. Hrb to tehdy vybral fakt dobře - nádherné cesty pro lidi od čtyřek a při tom na dominanty. Guglia di Brenta http://goo.gl/7y5F1X Cima Margherita http://goo.gl/2vlchz Campanile Alto http://goo.gl/sKsbb7 a mnoho dalších věží. Nakonec k tomu nejkrásnější feráta světa Bocchette http://goo.gl/2vlchz
Kuba Turek10:22:50 01.06.2015
odpovědět 
      Re: Dolomity - lehké cesty
Lidí jako v Alpách nebo Tatrách kolem lezeckejch chat?
honza10:32:24 01.06.2015
odpovědět 
       Re: Dolomity - lehké cesty
Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celých Dolomit (Guglia - Campanile Basso.) jsme ve všední dny vylezli třemi cestami pět družstev z našeho oddílu a kromě nás tam bylo ještě jedno cizí družstvo. O víkendech je to ale prý plné. Na ostatních vyhlášených cestách jsme potkali také tak maximálně jedno družstvo, ale spíš nikoho. Hodně turistů chodí některý z úseků feráty Bocchette a ještě víc jen tak chodí po turistických cestách - za hezkého počasí je tam frekvence jako na Zbojandě, ale stačí odejít po značené cestě do některého vedlejšího údolí a je tam jen pár lidí nebo nikdo. Od pátku do neděle ovšem bývá chata plná, takže je potřeba si místo rezervovat. Nás bylo hodně, a tak nám dali samostatnou starou chatu asi 200 m od stávající a my si tam vegetili sami.
Kuba Turek12:20:32 01.06.2015
odpovědět 
        Re: Dolomity - lehké cesty
Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit budou Tre Cime.
honza14:23:35 01.06.2015
odpovědět 
         Re: Dolomity - lehké cesty
U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
Kuba Turek16:00:30 01.06.2015
odpovědět 
          Re: Dolomity - lehké cesty
Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
honza18:36:58 02.06.2015
odpovědět 
 Re: Dolomity - lehké cesty
https://goo.gl/AcbVJN
Petr Jandík19:03:52 02.07.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi