LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230938 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Alpin Třebíč - Třebíč

Prodejny
HUDYsport - Brno
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vysoká u Štěpánova02.06.2015
zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!

 Meindl Idaho02.06.2015
Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc

 La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
 Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Díky!
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
  Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a

 Aktuální podmínky Totes Gebirge01.06.2015
Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
   Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem

 Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
   Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Toto je téma staré jak lidstvo samo:
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako sm
        Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
        Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3 X 50%, to je dobrý! :)
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
jako fakt??
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
    Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
     Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nebo do horší. Podle toho.
   Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak

 Sklerotnice-adr01.06.2015
Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky

 Zapomenuté heslo01.06.2015
Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
 Re: Zapomenuté heslo01.06.2015
Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.

 Súlovské skály- stanování31.05.2015
Může se na Súlovkách stanovat? Vím, že tam je jeden kemp, ale já radši mimo. Díky.
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
Nemůže
 Re: Súlovské skály- stanování31.05.2015
my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
 Re: Súlovské skály- stanování01.06.2015
V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc

 Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
 Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa31.05.2015
škoda že vstávám o půl 6 do práce :(

 Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
  Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Zkus mrknout sem:
 Re: Dolomity - lehké cesty30.05.2015
Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
  Re: Dolomity - lehké cesty29.06.2018
Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
   Re: Dolomity - lehké cesty30.06.2018
Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
 Re: Dolomity - lehké cesty31.05.2015
Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
  Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky moc všem!
   Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Ještě doplňuju:

    Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Pardon, ještě obecnej poznatek - Dolomity jsou tvarem hřebenů a počtem skupin natolik komplikovaný,
     Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Kdysi jsme byli s oddílem na chatě Pedrotti
      Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí jako v Alpách nebo Tatrách kolem lezeckejch chat?
       Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
        Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
         Re: Dolomity - lehké cesty01.06.2015
U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
          Re: Dolomity - lehké cesty02.06.2015
Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
 Re: Dolomity - lehké cesty02.07.2018
1   ...   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Minimální tloušťka smyce
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 sparrow14:09:43 01.06.2015
odpovědět 
 Re: Minimální tloušťka smyce
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem spojíš oba konce), ne?
honza14:20:16 01.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně vede karabinou jen jeden pramen.
sparrow15:08:52 01.06.2015
odpovědět 
   Re: Minimální tloušťka smyce
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hranka přes kterou to jde a hodně snadno se to fikne.
Teda to platí pro obyčejné smyčky. Ale u Sasíků jsem viděl čtyřky a pětky dyneemy a kevlary, to by mohlo být už o kus lepší. Ale netuším, kde by se to u nás dalo koupit. Hudy v Lbc nabízí kevlary (i kulatou dyneemu) až od průměru 6 mm výš (pětky přestaly být před dvěma třemi roky, tenčí tu nebyly možná nikdy).
P.15:27:45 01.06.2015
odpovědět 
    Re: Minimální tloušťka smyce
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu http://goo.gl/wgTkiE
d.15:43:04 01.06.2015
odpovědět 
    Re: Minimální tloušťka smyce
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
sparrow16:25:24 01.06.2015
odpovědět 
     Re: Minimální tloušťka smyce
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to snad neprodávali, kdyby to bylo nesmyslný. Možná ten problém jednoduše řeší jiný než dyneemový oplet - ??
Pak taky možná jde o velikost síly, při který uzel projede (může být vyšší než síla, která postačí k zachycení nějakýho pádu, respektive přetržení obyčejný smyce - ???)
Rád bych si tady k tomu přečetl nějaký zasvěcenější vyjádření.
P.18:34:43 01.06.2015
odpovědět 
      Re: Minimální tloušťka smyce
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
lukk15:45:07 02.06.2015
odpovědět 
      Re: Minimální tloušťka smyce
Toto je téma staré jak lidstvo samo: http://dmmclimbing.com/ news/2012/03/ knotting-dyneema%C2%AE-vid/
18:09:42 02.06.2015
odpovědět 
       Re: Minimální tloušťka smyce
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako smyčka na metráž kulatá dyneema. Samozřejmě nesešitá.
P.21:22:17 02.06.2015
odpovědět 
        Re: Minimální tloušťka smyce
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je. Podle informací co mám od výrobců nejde nesešitá dyneema bezpečně spojit uzlem. Proč, je vidět ve videu.
06:42:19 03.06.2015
odpovědět 
    Re: Minimální tloušťka smyce
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumovsku tydle malý kevlarky maj. Pokud si dobře pamatuju, tak pětka měla nosnost 6kn. Myslíte že tydle kevlarky půjdou založit jako uzlík? Já si myslím že to bude vzhledem ke tvrdosti pěkná drbačka. Myslím, že lepší je založit repku z polyamidu, která je měkká a chlupatá, pač při takhle malý vztyčný ploše bude limitující ten povrch, né nosnost... Ale je to samozřejmě jen doměnka.
vašek k.21:59:57 01.06.2015
odpovědět 
     Re: Minimální tloušťka smyce
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to normální. Tvrdosti byly různé, podle typu. Ty tvrdší jsou dobré mj. i na protahování úzkých hodin. Ale dostatečně důrazná práce s pchátkem přinutí většinou k poslušnosti i tuhou smyci :)
P.23:00:10 01.06.2015
odpovědět 
      Re: Minimální tloušťka smyce
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to stejně spíš nouzovka, ale výborná smyčka na bórky.

reetz11:17:03 02.06.2015
odpovědět 
       Re: Minimální tloušťka smyce
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
vašek k.12:24:17 02.06.2015
odpovědět 
        Re: Minimální tloušťka smyce
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.


retez16:57:12 02.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký reepky velmi lehce rupne celej oplet.
Dřív jsem takové uzlíky zakládal, ale už jsem dostal rozum :)
d.15:36:41 01.06.2015
odpovědět 
 Re: Minimální tloušťka smyce
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abych si mohl odsednout, anebo jich dám víc najednou - 3 padesátiprocentní je 150procent jistoty. Se říká.
14:44:14 01.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
3 X 50%, to je dobrý! :)
 BikerM19:02:58 01.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyce, tedy okruhu, tedy dvou šňůr vedle sebe, tedy 2x3,5 = 7 kN. Pevnost jedný šňůry by to byla v případě, že bys na jednom konci šňůry uvázal zakládací uzlík a na druhým konci uzlík pro cvaknutí karabiny - někdy je tohle řešení vidět zejména u plocháčů.
honza14:56:11 02.06.2015
odpovědět 
 Re: Minimální tloušťka smyce
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uzounká, měkká (šly by krásně uzlíky) a píšou nosnost 14kn. Kdyby se to dalo někde v Čechách sehnat na metráš, tak má tázající po problému.
vašek k.08:20:41 02.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
18:12:07 02.06.2015
odpovědět 
   Re: Minimální tloušťka smyce
jako fakt??
18:13:49 02.06.2015
odpovědět 
   Re: Minimální tloušťka smyce
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
 BikerM20:21:13 02.06.2015
odpovědět 
    Re: Minimální tloušťka smyce
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
06:53:00 03.06.2015
odpovědět 
     Re: Minimální tloušťka smyce
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
vašek k.12:22:38 03.06.2015
odpovědět 
 Re: Minimální tloušťka smyce
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomalí nebo člověka během pádu stočí do lepší polohy...
Derek15:49:25 02.06.2015
odpovědět 
  Re: Minimální tloušťka smyce
Nebo do horší. Podle toho.
P.17:39:19 02.06.2015
odpovědět 
   Re: Minimální tloušťka smyce
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak si stejně nepomůžeš. Kulaté, ploché, když na to přijde, spokojíš se i s tkaničkou od bot. Já vím že to nic nevydrží ale když se podíváš mezi nohama dolů, tak to prostě dobře vypadá. Říká se tomu morálové jištění. Ono to třeba chytne .....
Je to asi jako když protáhneš jedenáctku smycu kolem hodin velikosti malíčku kojence. Jak to dopadne, je jasné ale stejně to tam protáhneš, jako mnozí před tebou i po tobě. A protože tam ty hodiny stále jsou, tak je asi jasné, že se tam nepadá ale ...... no nedej to tam, když to tam je. A proto je na písku děsná prča.
ABL11:24:40 03.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz