Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 39.Zedek 10164 40.Vlk 10112 41.Černý 10110 Bouldry: 39.H2 9306 40. 9300 41.Slabý 9250 Hory: 2.Skopec 7086 3.Groš 6550 4.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vysoká u Štěpánova 02.06.2015 zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!
Meindl Idaho 02.06.2015 Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc
La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
  Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Díky!
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
    Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a
Aktuální podmínky Totes Gebirge 01.06.2015 Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
    Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
      Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem
Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
      Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
                Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
        Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
              Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
                Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3 X 50%, to je dobrý! :)
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Smyčky DMM = smyčky Ocún.
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 jako fakt??
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
        Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
          Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nebo do horší. Podle toho.
      Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak
Sklerotnice-adr 01.06.2015 Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky
Zapomenuté heslo 01.06.2015 Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
  Re: Zapomenuté heslo 01.06.2015 Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.
  Re: Súlovské skály- stanování 31.05.2015 my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
  Re: Súlovské skály- stanování 01.06.2015 V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc
Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
  Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 škoda že vstávám o půl 6 do práce :(
Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
    Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Zkus mrknout sem:
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
    Re: Dolomity - lehké cesty 29.06.2018 Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
      Re: Dolomity - lehké cesty 30.06.2018 Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
  Re: Dolomity - lehké cesty 31.05.2015 Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
    Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky moc všem!
              Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
                Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
                  Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
                    Re: Dolomity - lehké cesty 02.06.2015 Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.