Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vysoká u Štěpánova 02.06.2015 zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!
Meindl Idaho 02.06.2015 Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc
La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
  Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Díky!
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
    Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a
Aktuální podmínky Totes Gebirge 01.06.2015 Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
    Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
      Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem
Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
      Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
                Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
        Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
              Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
                Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3 X 50%, to je dobrý! :)
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Smyčky DMM = smyčky Ocún.
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 jako fakt??
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
        Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
          Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nebo do horší. Podle toho.
      Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak
Sklerotnice-adr 01.06.2015 Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky
Zapomenuté heslo 01.06.2015 Ciao, nevíte pls, jak se řeší, když si člověk zapomene heslo tady k účtu? Nikde sakra nemůžu najít odkaz - "zapomenuté heslo, pošlem na mail,klikni" Su možná slepý..
  Re: Zapomenuté heslo 01.06.2015 Čau , napiš. Ti vygeneruju nový. Třeba jaký chceš.
  Re: Súlovské skály- stanování 31.05.2015 my sme casto spavali v dedine v hrade pred obchodom jednota. ale ta strecha je tam len taka provizor
  Re: Súlovské skály- stanování 01.06.2015 V Sulove je paradni kemp. Neni zadny duvod, proc chlastat lahvace nekde v lese kdyz si muzes dat toc
Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 Nikdo z loňské světové špičky se do finále nedostal krom Adama. Ale ti co postoupili, zalezli krutě. Držte palce. Finále je od 23h. na 8a.nu je odkaz na přímej přenos.
  Re: Adam postupuje do finále ze 3 místa 31.05.2015 škoda že vstávám o půl 6 do práce :(
Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Můžete mi prosím doporučit nějaké pěkné lehčí cesty (3-5 UIAA) v Dolomitech? Ferraty ne! Díky!
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 passo Sella druhá Sellaturm: Kleine Micheluzzi, Trenker. Passo Falzarego, Hexenstein, ostkante. Cinq
    Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Zkus mrknout sem:
  Re: Dolomity - lehké cesty 30.05.2015 Doporučil bych ti koupit v Cortině d'Ampezzo výborného průvodce "Klettern in Cortina d'Ampezzo
    Re: Dolomity - lehké cesty 29.06.2018 Ahoj, reaguji na tvoje znalosti Tore Grande. Na Bergsteigen píšou, že je možné na slanění použít i k
      Re: Dolomity - lehké cesty 30.06.2018 Na těchhle hodně lezenejch věžích jsou ta slanění tak, že je nějaká doporučená délka mezi nejlepšími
  Re: Dolomity - lehké cesty 31.05.2015 Jak píše Ben, paso Sella je dobré východisko, 1. 2. 3. věž Selly poskytují pohodové cesty i v obtížn
    Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky moc všem!
              Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Lidí docela hodně, ale horolezců není zase tak moc. Na nejznámější lezeckou věž Brenty a zřejmě celý
                Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 Díky za odpověď.Btw. Campanile Basso bude nejznámější věž Brenty, páč nejznámější dominanta Dolomit
                  Re: Dolomity - lehké cesty 01.06.2015 U nás asi jo. Italové spíš tu Gugliu. Oni pořád cítí tu rakousko-italskou hranici.
                    Re: Dolomity - lehké cesty 02.06.2015 Pak se ale zas dostáváme k otázce, jestli je Brenta součást Dolomit nebo ne.
  Re: Dolomity - lehké cesty 02.07.2018 1
...
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
...
2263
La Sportiva Nepal Evo čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou, ošetřovat voskem. Máte nějaké tipy, případně jak to děláte vy? Mám použít snoseal i když díky tomu udejde gtx membrána? Dík za pomoc! Honzajs S. 07:39:58 02.06.2015odpovědět
  Re: La Sportiva Nepal Evo Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední příspěvek v týhle diskuzi http://www.sum mitpost.org/phpBB3/waterpro ofing-la-sportiva-nepal-evo-gtx-boots-t53381.html (dvě mezery). Ať si botky pěkně zalezou :-) Sumec 11:46:08 02.06.2015odpovědět
    Re: La Sportiva Nepal Evo Díky! Honzajs S. 12:17:57 02.06.2015odpovědět
    Re: La Sportiva Nepal Evo S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky! šimon kuku 15:41:26 02.06.2015odpovědět
      Re: La Sportiva Nepal Evo Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zbytečně draho. 00:31:36 03.06.2015odpovědět
        Re: La Sportiva Nepal Evo Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nevýhodou je to, že učiní gtx nedýchatelným, aspoň podle zkušeností lidí z outdoorfora, osobně nevyzkoušeno. 06:38:30 03.06.2015odpovědět
    Re: La Sportiva Nepal Evo Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka 'no wax! Use spray'. :-) Používal jsem drive Granfers spray s cond. hnany plynem (ne mech.rozprasovac), ale Grangers uz ho dela bez kondicionetu, tak pouzivam Toko a spokojenost. Moje Nepaly maj už 6 let. vo,kreuz 07:15:33 03.06.2015odpovědět
      Re: La Sportiva Nepal Evo Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a že by jim nějak vadilo, že se o ně víc nestarám, se nedá říct. :) Aldo 11:55:53 03.06.2015odpovědět
        Re: La Sportiva Nepal Evo Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, ale fungují stále dokonale. Asi bych měl jít do sebe a něco jim dopřát. Ale nakonec je to spotřební materiál...... Libor H. 14:41:57 03.06.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: