Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English pro adminy-vylepšení deníčku 03.06.2015 Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 03.06.2015 Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 okénko na poznámky tam přece už je??
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chro
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 A proč si to nepíšeš do průvodce ?
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťov
            Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samo
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
                Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v d
                  Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hledi
                    Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám
              Re: pro adminy-vylepšení deníčku 04.06.2015 to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí.
Moldávie/Oděssa 03.06.2015 Ahoj začátkem září se chystám do Moldavska a pak Oděssa, nechcete se někdo přidat ? Cesta autem.
Pivo pod skalou 03.06.2015 Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Neja
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Heh tak to je mazec =D
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu neb
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 pl
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přizná
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě t
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
  Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
    Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a
      Re: Pivo pod skalou 03.06.2015 přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc n
        Re: Pivo pod skalou 04.06.2015 paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D
Roca ploché smyčky 02.06.2015 Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji.
Vysoká u Štěpánova 02.06.2015 zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!
Meindl Idaho 02.06.2015 Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc
La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
  Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 Díky!
    Re: La Sportiva Nepal Evo 02.06.2015 S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
    Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
      Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
        Re: La Sportiva Nepal Evo 03.06.2015 Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a
Aktuální podmínky Totes Gebirge 01.06.2015 Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
    Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
      Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge 19.06.2016 Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem
Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
      Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
                Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
        Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
          Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
            Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
              Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
                Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
  Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
    Re: Minimální tloušťka smyce 01.06.2015 3 X 50%, to je dobrý! :)
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Smyčky DMM = smyčky Ocún.
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 jako fakt??
      Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
        Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
          Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
  Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
    Re: Minimální tloušťka smyce 02.06.2015 Nebo do horší. Podle toho.
      Re: Minimální tloušťka smyce 03.06.2015 Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak
Sklerotnice-adr 01.06.2015 Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky
1
...
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
...
2263
Roca ploché smyčky Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji. retez 17:02:51 02.06.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: