Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
... noty?
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
okénko na poznámky tam přece už je??
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chro
   Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
A proč si to nepíšeš do průvodce ?
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťov
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v d
         Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hledi
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí.

 Moldávie/Oděssa03.06.2015
Ahoj začátkem září se chystám do Moldavska a pak Oděssa, nechcete se někdo přidat ? Cesta autem.

 Pivo pod skalou03.06.2015
Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Neja
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Heh tak to je mazec =D
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu neb
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 pl
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přizná
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě t
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc n
    Re: Pivo pod skalou04.06.2015
paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D

 Roca ploché smyčky02.06.2015
Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji.

 Vysoká u Štěpánova02.06.2015
zdarte! Jen jsem chtěla informovat, že kamarádi vyhučeli v pravý části stěny. Urval se s nima větší šutr, a vytrhli DVĚ PLAKETKY. Tak jen snad bacha a přeju pěkný skoroletní lezení!

 Meindl Idaho02.06.2015
Ahoj,
mátě někdo zkušenosti ?
Přemýšlím nad koupí.
Díky moc

 La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
čau majitelům botek La Sportiva Nepal Evo. Jsem jejich novým vlastníkem a od začátku bych jim rád dal péči co si zasluhují. Jak je impregnujete a ošetřujete prosím? V Hudáči poradili nějaký rozprašovač, což si myslím že je blbost. Na webu sportivy píšou,
 Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Ahoj, LaSportiva doporučuje na kůžy vosk a na zbytek impregnaci od Nikwaxu. Podívej se na pošlední p
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
Díky!
  Re: La Sportiva Nepal Evo02.06.2015
S jakým voskem máš nejlepší zkušenost? Jaký je ten co maj v hudáči (myslim že to je Grangers)? Díky!
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers není vosk, pokud vím. Z vosků je asi nejlepší SnoSeal; Hudy ho kdysi tuším prodával, ale zb
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Grangers G-wax je včelí vosk, používal jsem ho na Garmonty i Saltic Hurricane. Snoseal je super, nev
  Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Vosk na Nepaly? Na ty Nepaly které jsou z Perwanger kůže a na kterých je přímo z výroby dana cedulka
   Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Mám je asi 10 let a pouze jsem je omyl pár krát vodou a asi 2 x stříkal sprejem. Žádná jiná údržba a
    Re: La Sportiva Nepal Evo03.06.2015
Já jsem asi také pěkný barbar k těmto skvělým botkám.Mám je taky skoro deset let a znají jen vodu, a

 Aktuální podmínky Totes Gebirge01.06.2015
Ahoj,
nevíte někdo aktuální podmínky v Totes Gebirge? Kolik sněhu je na feratě na Grosser Priel? Díky za případnou odpověď...
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
 Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Také se tam chystáme.Normálkou přez sedlo Brodfall.Nevíte někdo jak to tam vypadá se sněhem?
  Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
no, něco tam bude. včera odpoledne kousek odtamcaď roztomile bouřilo a padaly nasucho kroupy v hojné
   Re: Aktuální podmínky Totes Gebirge19.06.2016
Díky moc za info.Pohlídáme počasí a jdem

 Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Jaké nejtenší smyce používáte pro zakládání jištění? Na písku i jinde. Já jsem o víkendu zakládal 4mm reepku s pevností 3.5 kN, ale myslím, že kdybych do toho spadl, tak by rupla.
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Nevím kolik vážíš, ale 4mm repka by většinu menších pádů pokryla. Nejspíš ji dáváš nadvakrát (uzlem
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
S matrošem vážím předpisových 80 kil. Uzlem spojím oba konce - jasně, 8 nebo vudcak. Ale tak stejně
   Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Za ideálních podmínek to něco malého chytí. Ale stačí ostrý výstupek v místě založení nebo nějaká hr
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
zas byl rychlejší.
No 5.5mm kevlarku mají v Hanbalalu
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dyneema by se ale neměla uzlovat ne? Všude píšou že na tom uzly nedrží a víc se to s nima trhá.
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
No, kladl jsem si tu otázku od doby, co se prodává kulatá dyneema na metráž. Předpokládám, že by to
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Co takhle zkusit prodejce? Od toho snad je..
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Toto je téma staré jak lidstvo samo:
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ale jo, tohle znám.
Právě proto mě zajímá, jak to že se v lezeckých obchodech prodává jako sm
        Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Já mám lezecký obchod a nesešitou dyneemu neprodáváme. Ze zeptej tam kde to prodávají, na co to je.
    Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
5mm jsem viděl ve sportu v Hronově a možná tam měli i menší. Myslím že ve většině sportech na Broumo
     Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
Dokud jsem je měl (protože jsem je měl kde kupovat), pětky kevlary jsem normálně zakládal, je to nor
      Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
4 mm kevlar vyrábí Lanex, kupuju v obchodě pro kutily na Florenci nebo v Dlouhý. Na jištění je to st
       Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nojo, ale na stránkách lanexu má kevlarka 4mm nosnost 4,1kn takže nic moc.
        Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo jak píšu, je nouzovka, o trochu lepší než obyčejná repka. Pevnost kevlarka 4.1, repka 3,4.
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
musíš taky počítat s tim, že skála je drsná, stačí jedno ostrý zrníčko a při zatížení u tak tenký re
 Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3.5 kN se sníží asi o 40 procent kvůli uzlu - to by už moc pádů neudrželo. Takové smyčky dávám, abyc
  Re: Minimální tloušťka smyce01.06.2015
3 X 50%, to je dobrý! :)
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Ten úbytek o 40 %, to je sice pravda, ale ten nepočítáš z pevnosti šňůry v tahu, ale z pevnosti smyc
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Jo ještě jedna věc: Zajímalo by mě, jestli se někde nedá sehnat ta smyčka, co maj friendy dmm. Je uz
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Smyčky DMM = smyčky Ocún.
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
jako fakt??
   Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
To si mě taky překvapil.. :) DMM smyce jsou z Čech? :)
    Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ano. Textil pro DMM se šije v Poličce (sedáky i smyčky).
     Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Kde? Docela by mě to zajímalo. Až budu měnit smyčky na friendech, nebudu to muset posílat do Walesu.
 Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Z vlastní zkušeností vím, že 4mm reepka moc nevydrží (rupla po cca 3m pádu). Ale aspoň trochu zpomal
  Re: Minimální tloušťka smyce02.06.2015
Nebo do horší. Podle toho.
   Re: Minimální tloušťka smyce03.06.2015
Ahoj,
je úplně jedno, co si tam nastrkáš. Čím víc, tím líp. Pokud to jde. A když to nejde tak

 Sklerotnice-adr01.06.2015
Ahoj, nevite nekdo prosim, co to je za cestu na Sklerotnici v SV hrane pres dva kruhy? díky

1   ...   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   368   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pivo pod skalou
Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali se lézt. Když jsme se po pár hodinách vrátili, zbyly jen dvě; zato lezci stojící kolem se tvářili velmi zaraženě a posléze přiznali, že si teda dali, teda vlastně jejich kamarád... nakonec svolili že nám vrátěj prachy.

No ale mě zajímá spíš jak je to s tim principem, etikou a tak vůbec - když někde leží něco někoho jinýho, tak to prostě neberu, ne? Nebo běžně předpokládáte, že někdo někde jen tak pohodí čtyry plzně a zapomene na ně? Nebo jim vadilo že jsme mágovali? (odkaz na ty presky na Skříni) No prostě jen dvě plzně pryč, ale tolik otazníků...
A. Klada00:02:52 03.06.2015
odpovědět 
 Re: Pivo pod skalou
Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Nejake dite dole to videlo, bezelo k ni a vzalo ji. Volali jsme dolu, ze to je nase karabina a jestli ji tam muzou nechat, ale nepomohlo to (bud neslyseli nebo nechteli). Co na to rict, pro dite hracka, pro nas treba tri stovky za karabinu. A rodice (byli to nelezci) prece museli videt, ze dite pribehlo s karabinou, kterou predtim nemelo.
Moc jsem to nepochopila, moje etika je, ze neberu nic, co neni moje, ani pivo, ani karabiny, proste nic.
Adikeite11:33:50 03.06.2015
odpovědět 
  Re: Pivo pod skalou
Heh tak to je mazec =D
OndraH13:29:02 03.06.2015
odpovědět 
  Re: Pivo pod skalou
Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu nebo matrose na standu.
ROKO16:27:16 03.06.2015
odpovědět 
 Re: Pivo pod skalou
Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 plzně/ flašku / PETflašku / nějakou blbost / odpadky. A to je pak opravdu lepší se toho zbavit, ať se to tam zbytečně neválí. Ještě teď se stydím, když si vzpomenu, jak mi bylo trapně, když jsem byl poprvé v Alpách a dohnaly nás nějaké babky a říkay, že jsme si "nahoře něco zapomněli". Ten bordel sice nebyl od nás, což jsme jim řekli, ale prostě jsme to měli vzít a vyhodit, nic by nám to neudělalo.
Samozřejmě preska je něco jiného, ale kdybych někde našel válet se pivo, ač bych ho (nejspíš) nepil, asi vzal bych ho pryč, ať nehyzdí přírodu. Ostatně často cestuju po ČR kvůli zaměstnání a nebydlím zrovna v pětihvězdičkových hotelích, takže piva a jídlo za parapetem / v šuplících jsem už našel celkem dost (zkažených i neprošlých) na to, abych ty výše zmíněné týpky neodsuzoval stejně, jako zloděje karabin.
fl14:03:41 03.06.2015
odpovědět 
  Re: Pivo pod skalou
problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava jeskynka kousek na zemi, okolo cinkaj presky jinejch lezcu ...
J.Klada15:54:33 03.06.2015
odpovědět 
   Re: Pivo pod skalou
No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přiznávám, že jsem se jich zastal snad až trochu moc... Jenom jsem si vzpomněl, kolikrát jsem našel nějakou podobnou věc, kterou nemá cenu nějak zpětně dohledávat, pokud je očividně zapomenutá
fl21:41:21 03.06.2015
odpovědět 
 Re: Pivo pod skalou
lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě tuhle v dešti v devět večer. nebo cepy z předsíně v téryně si tuhle někdo zabalil do batohu v docela solidní vánici. desetitisíce dalších příhod. trampská romantika a ušlechtilý kámoši, to je trapnej mýtus
Lukas B.14:23:01 03.06.2015
odpovědět 
  Re: Pivo pod skalou
A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
15:50:50 03.06.2015
odpovědět 
   Re: Pivo pod skalou
bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
Lukas B.17:19:15 03.06.2015
odpovědět 
 Re: Pivo pod skalou
nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
d.15:11:00 03.06.2015
odpovědět 
  Re: Pivo pod skalou
To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a úrok přihodil i děcko.
15:52:15 03.06.2015
odpovědět 
   Re: Pivo pod skalou
přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osoby, radši hned vypiť

barbar22:04:05 03.06.2015
odpovědět 
    Re: Pivo pod skalou
paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D
j06:40:17 04.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi