LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 pruvodce Norsko04.06.2015
Ahoj, nemate nekdo na zapujceni pruvodce na Norsko? okoli Bergenu, Trondheimu? Popripade nejaka Topo stahnutelna nebo poslatelna online? Zajimala by me oblast Hell. diky
 Re: pruvodce Norsko04.06.2015
Ahoj, hodil jsem ti na ulozto průvodce na Hell. Už si nepamatuju, kdy jsem ho stáhl. Doporučuju ale
  Re: pruvodce Norsko04.06.2015
Co zkusit Uskedalen, průvodce se musí koupit, ale po jednotlivych cestách to jde porozklikat (smaž m
   Re: pruvodce Norsko04.06.2015
Jak jsem tam rval ty mezery aby to prošlo do diskuze tak vypadl podpis. Poreferuj pak jak jste v Nor
    Re: pruvodce Norsko05.06.2015
Super, diky Vam mnohokrate.

 Labak - Reichstag04.06.2015
Mam dotaz - co je to za cestu na Reichstag mezi Ein kessel buntes a Berlinskou zdi? po hrane. Predpokladam, ze Berlinska zed je cesta za hranou, ktera vice mene sleduje sparu? diky

 kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Po přečtení reklamy stěny Mammut Holešovice je mi smutno, to zase budou skály plný překližkářů hobíků... A kdyby jen cvičné skalky, ale i písky? To bude úrazů a zase plno chytráků, co "leze" na skalách ...
 Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
chápu, že bys měl skály rád jen pro sebe, ale furt je lepší když si udělají kurz s instruktorem, kte
  Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
ze všech zájmových a volnočasových aktivit se stává zajímavý byznys, to bohužel platí i pro lezení a
   Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Na kurs horoskopy jsem chodil uz v roce 1980 a mj. diky nemu také jiz 35 let lezu, nevim co je na to
 Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Proc urazu? Lidi, kteri projdou horoskolou urazy vetsinou nemaji.
Docela usmevne, ze nekomu v
 Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Už se taky těším. "Naše" skály za městem jsou taky na seznamu. Pár (dvě, aspoň co víme) vz
  Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
bohužel na jiné planetě nežuju, škoda :-D.
Nemám nic proti tomu, kdžy někdo začíná lezt. Mysl
   Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Karle, možná stejná planeta, ale i tak lítáš dost mimo. Nebo jen vidíš to co chceš vidět a argumenty
  Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Svata pravda
 Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
To jsou děsné kecy. Kde je psáno, že skály tu mají být proto, abys měl kam chodit zrovna ty? Právo n
  Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Karel neni vubec mimo, je t tak, pokud vezmes kamose na skalu ukazat jim co umis a priucit je neco n
   Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
No, podívej, na vesnici se lidé zdraví, v centru Prahy také kolemjdoucí nezdravíš. Chápu, co tím chc
    Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
A to je prave ono, nechci se tahat s vecma dve hodiny ke skale, ale tohle tak nejak vzdycky k lezeni
     Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Ano, patřilo, ale dovolím si tvrdit, že to bylo proto, že nebyly jiné možnosti, a že se záliba v noš
    Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Lezení nepotřebuje žádné jiné pravidla než ta, která vytvořili naši předci. A už vůbec nepotřebuje p
     Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Nemel nesmysly. Že to tak máš s lezením ty ještě neznamená, že to tak budou mít všichni. Lezení je p
      Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Pro takové, jak jsi Ty, je jistě požehnáním naviják a plast.
      Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Pro takové, jako jsi Ty, je jistě požehnáním naviják a plast.
      Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Jak moje hodnoty? Kdo se není schopný zapřít a nemá dobrou podporu přátel, nikdy nevyleze něco trošk
       Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
A proč by měl mít někdo snahu lézt třeba ty těžší a morálovější věci? Copak když chci lézt ve skalác
        Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Nejseš ty náhodou pražák? Jen tak mimochodem klasifikace v okolí prahy mi docela zvedla ego. (Omlouv
        Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Jo a ještě jsem chtěl dodat že mezi základní hodnoty lezení patří překonávat překážky a výzvy ( to j
         Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Ale jo, v zásadě lezení nepopisuješ špatně. I když jsi tedy vynechal TR, ale nechci se hádat.
       Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Co to je za blbost? Proc by jako nemohl prelezt neco moralovejsiho ci prelezt neco tezsiho? Trochu o
        Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Však jsem psal, že možná mezi sportovními "lezci" se najdou takoví, které si nejsou ochotn
         Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
On ten borec z balkny tam prave casto ani nejt nepotrebuje :). Jo, blbe se to posloucha, ze trochu t
          Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Jo, jenže ten borec natrénoval, protože je schopen se zapřít, vylezl, protože cesta pro něj byla výz
           Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
No vidíš, a to právě není pravda. Lezení je lezení. Ty to možná máš spojeno s láskou k přírodě, ale
            Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Nekrmte už toho trolla... :))
             Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Souhlasím, lidem, kteří by tu ostatním chtěli předepisovat, co smí kdy a kde poslouchat a zda a jak
              Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Nikomu nic nepřikazuju, chci jenom toleranci vůči přírodě, abych mohl na opravdický skály vodit jedn
               Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Já s tebou prakticky se vším souhlasím, také nechci ve skalách lunapark. Ale pořád nechápu, jak to s
                Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Uznávám, že pár skal takových snesu. Zvlášť tam, kde je to stejně ztracený- třeba když okolo vede dá
                 Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
No však, kdybys přemýšlel v širších souvislostech, tak bys dospěl k tomu, že když nikde není nic, li
           Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
Jeden chce to a druhy zas tohle.. Problem je, kdyz si lidi prestanou uvedomovat, ze ten jejich prist
            Re: kurzy Mammut Holešovice06.06.2015
S tímhle souhlasím a právě proto si myslím, že je lepší kompromis a vymyslet řízené řešení, které bu
   Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
A ještě dodatek - když ti vadí bordel a přelidnění, proč se ve skalách neplatí? Udělej tam zázemí, o
 Re: kurzy Mammut Holešovice04.06.2015
Jestlipak taky Libor udělá kurz pro starý nevyzrálý pardály, kterým už nejde postavit stanoviště...k
  Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
LRH = Libor Rad Harasi :) to se vo nom vi :)
   Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
jeste nedostal facana? :-) otázka času
 Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Jak se divam na přispěvky, tak mam spíše pocit, že Vam vadí, že kurzy jsou za peníze. Někdo veme 4 k
 Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
Jak se divam na přispěvky, tak mam spíše pocit, že Vam vadí, že kurzy jsou za peníze. Někdo veme 4 k
  Re: kurzy Mammut Holešovice05.06.2015
No koukám, že nejsem, jedinej z jiné planety. Takových je tu víc, že. Asi nemá smysl tu prezentovat
   Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Ale vyse k Vaskovi K.- to prenytovani Bile Ruze v Adru by se mi libilo, ani by to nemuselo byt po me
    Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Zeptej se na piskari.cz myslím, že tě vypátraj a použijou tvoji hlavu jako kinderkopf.
    Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Vašku, seš dobrej, že si dokážeš s tím borcem, co se bojí i jen pdepsat ještě něco psát. Je to napro
     Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
Neboj, na písku je nás většina. A když budem mít (na rozdíl od těch línejch) potomstvo, tak nás bude
     Re: kurzy Mammut Holešovice07.06.2015
No jo, mrzí :-) A zatím si tam jiní dělají komerční akce a kurzy :-)

A co se týká po
      Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Jasný, pro tebe asi podpis nemá smysl, ale až zase splodíš nejaký chytrý komentář tak já byhc aspoň
       Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Jako problém bych spíše viděl, že ty a tobě podobní tu plodíte jen jakési pseudožvásty o tom, jak je
        Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
A to já s tebou zase souhlasím, napsal si to přesně..a to můj vztah k přírodě, jsem si jist, je tisí
        Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Nejde o žádný sluníčkářství, ani o žádnou jinou ideologii, protože elementární úcta k přírodě není i
         Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Ach jo, ano, asi už po milionté píšu, že máš pravdu. Tohle já přeci nerozporuji. Ale ty stále odmítá
          Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Pokud zázemí bude reagovat pouze na poptávku lidí, kteří mají opravdu zájem a v oblastech, kde to je
      Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Ty a nenapadlo tě, že by třeba diskusi obecně prospělo, kdyby sis nějaký ten podpis vytvořil, klidně
       Re: kurzy Mammut Holešovice08.06.2015
Asi ano, ale jak je vidět, velmi dobře si poradíte i bez toho :-)

 odsedka - liščí smyčka04.06.2015
Ahojte!

Mám dotaz.. Tuhle jsem jedné slečně dával na sedák novou odsedku (prošitou plochou smycy). A u karabiny jsem jí udělal liščí smyčku aby se jí smyce po karabině volně nepohybovala a zároveň se jí s ní lépe manipulovalo... Samosebou l
 Re: odsedka - liščí smyčka04.06.2015
Na karabinu je určitě vhodnější lodní uzel (nemá tendenci se tolik povolovat) Jinak snížení nosnosti
 Re: odsedka - lyščí smyčka04.06.2015
U sedáku ano, jen tu smyčku co jde přes dva prameny jsem ještě přetáčel a převlékl přes ty prameny j
  Re: odsedka - lyščí smyčka04.06.2015
Od doby co lezu (cca od roku 2010) používám na karabinu právě liščí smyčku a nikdy se mi nestalo, že
   Re: odsedka - lyščí smyčka06.06.2015
U pracovního vybavení je ze zákona nutné po 10 letech vyměnit vybasvení (i pokud vypadá bezvadně). A
 Re: odsedka - liščí smyčka04.06.2015
Pouzivam na to gumovou fixaci pro smycky na expreskach - konkretne robustni provedeni od Petzla.
  Re: odsedka - liščí smyčka04.06.2015
Pokud nemáš pod fixgumou uzel je to nebezpečnější než jakékoliv liščáky, loďáky, dvojíobtočení apod.
   Re: odsedka - liščí smyčka05.06.2015
ja, nemlich tak to provádím (teda plocháč, protisměráky a ruční zaštupování konců aby neplandaly a n
 Re: odsedka - liščí smyčka04.06.2015
Používám odsedku z 8mm dynamického lana (půlka nebo dvojče). Na jednoducho, vůdcovský uzel. Provážu
  Re: odsedka - liščí smyčka05.06.2015
A nevadí ti furt si kontrolovat ty uzly? Statisticky vzato se stává daleko víc nehod selháním lidské
   Re: odsedka - liščí smyčka05.06.2015
Kontrolovat uzly proč? Jednou se uvážou, dotáhnou na krev a drží. Paranoik si je může zajistit proši

 Plechovka Škodapark Plzeň03.06.2015
Ahoj, co je pravdy na tom, že je plechovka nově ochytovaná a jaké to tam je? Děkuju
 Re: Plechovka Škodapark Plzeň04.06.2015
Je to pravda, a je to tam stejne na hov.. stejne jako na ostatnich plechovych stenach :)
 Re: Plechovka Škodapark Plzeň04.06.2015
Pravda. Cesty všeobecně lehčí než předtím a evidentně stavěné dost na rychlo.
 Re: Plechovka Škodapark Plzeň04.06.2015
Trochu lehčí cesty v největším převise, chyty čisté a drží, většinou se netočí. Vstupné zdarma. Na t

 Podminka Ortler03.06.2015
Ahoj víte někdo o podmínce na severce na Ortler? Jak je to tvrdý a jak se to moc sype?

 pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Nebylo by možné rozšířit deníček o jednu záložku(neveřejnou)např. poznámky či deník apod., kde by si člověk mohl psát poznámky, noty atd.??
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
Heh :). Vidis snad, ze by se tu na lezci za poslednich 10 let udaly nejake zmeny? ;)
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku03.06.2015
... noty?
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
noty=návod jak ji přefiknout až ke slaňáku
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
spíš zvolit ty, kteří ho mohou vidět. takhle je to buď všichni nebo nikdo. taky mě nebaví po každém
 Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
okénko na poznámky tam přece už je??
  Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ale jen poznámky k jednotlivým cestám, jde mi o záložku, kde si můžu psát cokoli co mě napadne, chro
   Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
No, možná jsem neobjevil to kouzlo, ale já třeba nějak nevidím ani ty poznámky k cestám. Proto je si
    Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
jak zapisuješ datum přelezu cesty tak pod tím máš okno na poznámky, když potom kurzorem myši najedeš
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
A proč si to nepíšeš do průvodce ?
     Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Díky! Konečně jsem to kouzlo objevil, supra! Ale znamená to "objíždět" hafo cest, zjišťov
      Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Na prd je, že třeba na androidu si ty poznámky nezobrazím, neb nemám kurzor... :-/ Chtělo by to samo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
Když už se takové téma objevilo, taky přidám:
již jěkolikrát mi chybělo, že v deníčku není zo
        Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky by nebylo špatné přidat filtr na oblast. když se chci podívat co všechno jsem chronologicky v d
         Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
ty filtry řeším nakopčením do Excelu, taky slouží jako datová záloha.
Veřejný deníček z hledi
          Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
taky jsem si to párkrát kopíroval do excelu. ale je škoda, že nezkopíruješ vše - o poznámky k cestám
       Re: pro adminy-vylepšení deníčku04.06.2015
to mi sice chybí taky, sem si už vytipoval, kdo vůbec něco píše k cestám. Je to tak cca 10-20 lidí.

 Moldávie/Oděssa03.06.2015
Ahoj začátkem září se chystám do Moldavska a pak Oděssa, nechcete se někdo přidat ? Cesta autem.

 Pivo pod skalou03.06.2015
Před časem tu byla bouřlivá debata na téma má-li člověk právo na expresky zanechaný ve stěně. Teď by mě zajímal váš názor na pivo zanechaný pod skalou? Dneska jsme v jedný vykřičený středočeský oblasti nechali čtyry plechový plzně v chladící díře a vydali
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Lezli jsme pred par tydny Rudou hranu na Draci ve skalaku a na standu nam spadla dolu karabina. Neja
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Heh tak to je mazec =D
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Neprozivej to tak a bud rad. Bylo vzdy zvykem, ze spadle karabiny zustaly jedine na veseni baglu neb
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
Nechci se zastávat "zlodějů", ale ono se opravdu může stát, že někdo zapomene na zemi 4 pl
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
problem je v tom, ze ta situace byla pro nalezce "zapomenutejch" piv vcelku citelna. Tmava
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
No, pokud se ještě k tomu zdráhali přiznat, omluvit a pivo zaplatili až po nějakém smlouvání, přizná
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
lezci jsou úplně stejná verbež jako zbytek populace. mi třeba zmizly plzničky z koryta na zbojandě t
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
A nejlepší na tom, je že ta komunita kokotích lezců jsme my, tedy ty i já :-)
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
bezpochyby. já házet šutrem nebudu, musel bych nejdřív hodně zametat a odstraňovat břevna.
 Re: Pivo pod skalou03.06.2015
nojo pivo, ale co teprv když necháš pod skálou ženskou
  Re: Pivo pod skalou03.06.2015
To se jednou stalo kámošovi. Ale nálezce byl slušný, po nějaké době ji vrátil, dokonce jako bonus a
   Re: Pivo pod skalou03.06.2015
přestupek proti majetku § 50/1 b) úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc n
    Re: Pivo pod skalou04.06.2015
paragfar vosmnact odstavce stoosm. Nechal pod skalou bordel a nejaky dobry obcan ho uklidil :D

 Roca ploché smyčky02.06.2015
Ahoj, tušíte měkdo, kde se dají sehnat ploché popruhy Roca dvou a tříkontrolkové ? Děkuji.

1   ...   348   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   366   367   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kurzy Mammut Holešovice
Po přečtení reklamy stěny Mammut Holešovice je mi smutno, to zase budou skály plný překližkářů hobíků... A kdyby jen cvičné skalky, ale i písky? To bude úrazů a zase plno chytráků, co "leze" na skalách ...
09:08:08 04.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
chápu, že bys měl skály rád jen pro sebe, ale furt je lepší když si udělají kurz s instruktorem, který jim v prvních krocích na skále pomůže a nasměruje, než aby vyjely na skály prvně sami a z neznalosti třeba na písku rybařili
d.09:24:30 04.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
ze všech zájmových a volnočasových aktivit se stává zajímavý byznys, to bohužel platí i pro lezení a skalní oblasti. Mnohde se už i platí vstup do skal (pro lezce). Pro mě ne zcela pozitivní vývoj, bohužel to bude horší. Podstata lezení se vytratí.
Karel11:37:57 04.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
Na kurs horoskopy jsem chodil uz v roce 1980 a mj. diky nemu také jiz 35 let lezu, nevim co je na tom spatneho. Preplnenost nekterych skalnich oblasti není diky horoskolam ale diky zivotni urovni a technickému pokroku a narustu stredni tridy...nezijete nahodou Vy dva na jiné planete?
Martas.11:46:19 04.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
Proc urazu? Lidi, kteri projdou horoskolou urazy vetsinou nemaji.
Docela usmevne, ze nekomu vadi, ze nekdo zacina lezt.. :)
11:50:38 04.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
Už se taky těším. "Naše" skály za městem jsou taky na seznamu. Pár (dvě, aspoň co víme) vzdělávacích akcí už tu proběhlo a výsledek byl jen a pouze pozitivní. Po nácviku zřizování stanovišť máme jednu cestu o stupeň těžší a jeden bouldr se nedá lézt. Když instruktor rve skobu někam, kam to nejde, tak tu a onde něco odejde. Děkujeme jednomu zájezdu z Prahy a druhému z Ostravy. Na další kšeftmeny z Prahy se zase těšíme.
12:03:39 04.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
bohužel na jiné planetě nežuju, škoda :-D.
Nemám nic proti tomu, kdžy někdo začíná lezt. Myslím, že sám jsem k lezení přivedel plno lidí. Co mě ale sere, že kde jakej de.. si na úkor ostatních lezcu z toho dělá byznys a živobytí. Když se řeší uklid, brigáda a podobně tak tyhle "oraganizované" skupinky dělají jako, že se jich to netýká. Navíc na erozi, poškození a dalším negativním vývoji mají větší podíl jak, lezci, dlouhodobě lezoucí, co mají ke skalám a přírodě úctu. He trohcu rozdíl, když se pod jendou skalou motá jenda dvojka, nebo když je jich tam 50. Mě osobn to lezení znechutí, s jendou dvojkou se domluvím, ale s takovou skupinou?? ... souvisí s tím ví věcí, nejde oto že chce někdo začít lézt.
Karel12:12:41 04.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
Karle, možná stejná planeta, ale i tak lítáš dost mimo. Nebo jen vidíš to co chceš vidět a argumenty si vymýšlíš. Tyto kurzy, jak píše inzerent, nejsou pro 50-ti hlavé davy, ale pro skupinku 4 lidí. To je běžně jedno auto navíc....

Fáb.18:30:25 04.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
Svata pravda
21:00:03 04.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
To jsou děsné kecy. Kde je psáno, že skály tu mají být proto, abys měl kam chodit zrovna ty? Právo na ně mají všichni a ty do toho nemáš co kecat. jestli se ti to nelíbí, zaklep kasičkou, skály si kup a na svém pozemku lezení zakaž. A budeš mít klid. Ale nepředepisuj ostatním, co mají a co nemají. Kdyby si tam Libor tahal 100 lidí týdně, má na to plné právo.
20:27:15 04.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
Karel neni vubec mimo, je t tak, pokud vezmes kamose na skalu ukazat jim co umis a priucit je neco novyho, nevidim problem. Ale kdyz pak jsou ve skalach lidi, co ani nepozdravi, kdyz jdes kolem... To uz se na kurzech neuci. Nechaj po sobe bordel, byznys je byznys, ale je to hold prirozenej vyvoj
20:58:56 04.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
No, podívej, na vesnici se lidé zdraví, v centru Prahy také kolemjdoucí nezdravíš. Chápu, co tím chcete říct, ale i když s vámi "soucítím", stále to nezakládá na právo na kritiku jako byla u prvního příspěvku. Je to asi jako kdybys naříkal, že dříve byly u řeky romantické procházky a teď je tam cyklostezka. Vy sem, pořád cpete lezení jako nějakou extra záležitost pro pár vyvolených, ale skály patří všem a všichni mají stejná práva na ně. S tím, jak se lezení stává moderním sportem, prostě bude i ve skalách více lidí. Lezení včetně skalního potřebuje organizaci a pravidla, naštěstí to k tomu spěje. Sice pomalu, ale jistě. U skal začínají zákazy živelného přespávání, začíná vznikat dobrá infrastruktura služeb a zázemí. Nechci se tahat do skal dvě hodiny s batohem. Ideální je parkoviště do pár minut plus zázemí. Ale to je asi až pro další generaci.
22:20:32 04.06.2015
odpovědět 
    Re: kurzy Mammut Holešovice
A to je prave ono, nechci se tahat s vecma dve hodiny ke skale, ale tohle tak nejak vzdycky k lezeni patrilo ... Skonci to tak, ze budu jistit ze sedacky spolujezdce se zapnutym radiem na plny pecky...
A ke kupovani pozemku se skalam, ne vsechno se musi resit koupi nebo placenim vstupu do skal, staci slusny vychovani a vztah ke skalam
09:48:02 05.06.2015
odpovědět 
     Re: kurzy Mammut Holešovice
Ano, patřilo, ale dovolím si tvrdit, že to bylo proto, že nebyly jiné možnosti, a že se záliba v nošení věcí a hledání nějakých cesta bloudění ve skalách týkala jen velmi malé části lezců, a že nešlo ani tak o lezení, jako celkově o životní styl a i doprovodné aktivity. Jistě, sebrat batoh a vyrazit na víkend do skal je fajn, ale ty zaměňuješ víkendovou akci s lezením za lezení. A to není dobře. Ponechme tu samotné lezení. Chci za zalézt, jde mi o lezení jako takové. Ty možná čas máš a baví tě to, ale já nechci věnovat půl dne pochodu ke skalám. Když budu chtít na procházku, půjdu na procházku. Ale já chci lézt. Takže chci přijet, zalézt si, a zase jet. A ušetřené 4 hodiny mohu věnovat něčemu, co má pro mne větší hodnotu. Ať už je to jen válení se u vody, jiný sport nebo práce.

Takže neber to jako lenost, s batohem chodím, v přírodě trávím dost času, ale když si chci jít zalézt, očekávám, že zajedu někam ke skalám, vyhodím věci z auta, během pár minut jsem pod skálou, zalezu si, a zase jedu pryč. A myslím, že to vůbec není potřeba spojovat s nějakým bordelem, nepořádkem nebo dalšími negativy. Naopak, při dobrém zázemí tam toho nechám méně, než, než řada partiček, co tam sice přijdou jako trempové, ale neumí po sobě ani uklidit, nebo se večer ožerou a řvou tam jak na lesy.

Podle mne to tak bylo vždy, pouze na to nebyly prostředky a možnosti, takže do skal opravdu chodily jen určité typy. Ale tím, jak se možnosti zlepšují a lezení se stává klasickým sportem, bude lidí jako já přibývat. A je potřeba na toto reagovat, například kempy a parkovišti. Jinak to neskončí dobře, viz diskuze o omezení v nejrůznějších lokalitách, kde už o přespávající lezce rozhodně nestojí. Živelnost v tomto případě bude pro lezce kontraproduktivní.
11:56:28 05.06.2015
odpovědět 
    Re: kurzy Mammut Holešovice
Lezení nepotřebuje žádné jiné pravidla než ta, která vytvořili naši předci. A už vůbec nepotřebuje parkoviště u skal. Naopak. Pětikilometrový pochod působí aspoň trošku selekčně. Nemám nic proti kurzům pokud respektuji, že na skále je i někdo jiný. Co mě ale štve je, když někdo chce lezení okleštit od všech jeho základních atributů, který k němu bezprostředně a nezpochybnitelné patří, jako například láska k přírodě, kamarádství a sebezápor. Pro takový, kteří chtějí komfortní lezení je dost místa na překližce.
vašek k.14:29:10 05.06.2015
odpovědět 
     Re: kurzy Mammut Holešovice
Nemel nesmysly. Že to tak máš s lezením ty ještě neznamená, že to tak budou mít všichni. Lezení je prostě lezení, fyzická aktivita. Ten zbytek je jakási individuální přidaná hodnota. Kamarádství nebo láska k přírodě jsou fajn, nic proti, ale s lezením nic společného nemají. Jo, mohly být důležité v nějaké komunitě, která se věnovala lezení, ale může tu být klidně jiná komunita, která může vyznávat hodnoty jiné. Takže nám tu nenuť svůj názor a své hodnoty.
16:49:38 05.06.2015
odpovědět 
      Re: kurzy Mammut Holešovice
Pro takové, jak jsi Ty, je jistě požehnáním naviják a plast.
Kuba Turek17:33:03 05.06.2015
odpovědět 
      Re: kurzy Mammut Holešovice
Pro takové, jako jsi Ty, je jistě požehnáním naviják a plast.
Kuba Turek17:33:13 05.06.2015
odpovědět 
      Re: kurzy Mammut Holešovice
Jak moje hodnoty? Kdo se není schopný zapřít a nemá dobrou podporu přátel, nikdy nevyleze něco trošku morálovějšího ani nenatrénuje na nic těžšího. Pokud nemá vztah k přírodě, tak vůbec nemá motivaci v dnešní době halového lezení pod skálu dojít. Nemluvě o lezení v horách kde to všechno ještě hodně akcentuje. To dokazuje že kromě jiných tydle hodnoty bezesporu definují lezce.
Možná je pár výjimek mezi sportovními lezci, ale přesto ti opravdu nejlepší ze sportovních lezců tydle hodnoty vyznávají ( aspoň jsem měl takový pocit na přednášce Adama).
vašek k.18:53:30 05.06.2015
odpovědět 
       Re: kurzy Mammut Holešovice
A proč by měl mít někdo snahu lézt třeba ty těžší a morálovější věci? Copak když chci lézt ve skalách, musím trénovat na těžké věci a lézt morálové nesmysly? Proč?

A dále - jak souvisí například ten tvůj pochod x kilometrů pod skálu s kamarádstvím a důvěrou? Když pojedu do Jury nebo Španělska, kde zaparkuji pár minut od skály, tak si nikdy neudělám spolehlivé přátele, jako když se potáhnu někam na české pidiskalky dvě hodiny sockou?

Stále tu zaměňuješ lezení a ty tvoje další aktivity s tím spojené. A právě proto je to nesmyslný blábol. Mít spolehlivé kamarády a lézt morálové věci mohu i v případě, že skála je vybavena například zmíněným parkovištěm nebo kempem poblíž.
21:24:26 05.06.2015
odpovědět 
        Re: kurzy Mammut Holešovice
Nejseš ty náhodou pražák? Jen tak mimochodem klasifikace v okolí prahy mi docela zvedla ego. (Omlouvám se té normální desetinné prahy a doporučuju Vám se co nejdříve odstěhovat od těch civilizovaných, co by chtěli parkoviště pod skalou a nejt po metru)
vašek k.22:13:23 05.06.2015
odpovědět 
        Re: kurzy Mammut Holešovice
Jo a ještě jsem chtěl dodat že mezi základní hodnoty lezení patří překonávat překážky a výzvy ( to je opravdu nezpochybnitelné) ať jsem sportovec, nebo horal a ať lezu trojkové komíny na písku, nebo desítky v krasu, tím jsem ti doufám odpověděl. Jestli ne, tak se s tebou nemá smysl bavit. Až budu příště na ňáký věži, ukážu na tvoje parkoviště a silnice ke skalám zadek. PS: ano skály jsou opravdu pro každého, ale pro každého, kdo OPRAVDU chce.
vašek k.22:23:08 05.06.2015
odpovědět 
         Re: kurzy Mammut Holešovice
Ale jo, v zásadě lezení nepopisuješ špatně. I když jsi tedy vynechal TR, ale nechci se hádat.

V každém případě jsi ale pořád nevysvětlil, jak lezení morálových věcí nebo překonávání sám sebe ve stěně souvisí s kvalitním zázemím a dobrým přístupem ke skále. Já se tu teď nebavím o dojištění nebo o jakémkoliv snižování náročnosti, ale o tom, že oficiální organizované místo, kde můžeš zaparkovat a přespat, je ve vztahu k pořádku pod skalami a vztahům s místními obyvateli a případně i ochránci lepší, než náhodně rozptýlené bivakující skupinky a auta zaparkovaná všude možně, kde se ho majitel odvážil nechat.
09:21:20 06.06.2015
odpovědět 
       Re: kurzy Mammut Holešovice
Co to je za blbost? Proc by jako nemohl prelezt neco moralovejsiho ci prelezt neco tezsiho? Trochu otevri oci.. Znam pripady, kdy typek vydrtil pekne hodnotne cesty jen tak skokem od sve domaci balkny.
22:51:35 05.06.2015
odpovědět 
        Re: kurzy Mammut Holešovice
Však jsem psal, že možná mezi sportovními "lezci" se najdou takoví, které si nejsou ochotni dojít pod skálu, nebo si jsou schopní pod skálou pustit rádio na plný kule, ale to jsou lidi, kteří mají s lezením pramálo společnýho byť lezou třeba v juře 7c. Hele kluci já mám totiž strach, že tím zázemím myslíte nejt na Ádrovský Bílý Růži po metru, aby si to mohl vylízt i ten borec z balkny, když skály patří všem.
vašek k.08:58:09 06.06.2015
odpovědět 
         Re: kurzy Mammut Holešovice
On ten borec z balkny tam prave casto ani nejt nepotrebuje :). Jo, blbe se to posloucha, ze trochu treninkove driny je dost k uzitku, ale je to tak. Nejak nevim, proc by borec z balky mel byt nachylnejsi k vecem o kterych tu tak fabulujes.
10:11:10 06.06.2015
odpovědět 
          Re: kurzy Mammut Holešovice
Jo, jenže ten borec natrénoval, protože je schopen se zapřít, vylezl, protože cesta pro něj byla výzva, došel pod skálu, protože se mu to líbí a všechno to na 99% dělal s kamarády. Jestli si myslíš, že mám problém s balknou tak seš úplně mimo. Problém mám například s tím, když někdo při lezení místo ptáků poslouchá rádio, nebo když chce pod každou skálou stánek s hranolkama. Lezení je pro každého, kdo ctí přírodu. Pro ty ostatní ne.
vašek k.10:58:38 06.06.2015
odpovědět 
           Re: kurzy Mammut Holešovice
No vidíš, a to právě není pravda. Lezení je lezení. Ty to možná máš spojeno s láskou k přírodě, ale jiný zase ne. Co když někdo chodí lézt na skály jen proto, že je rád venku? A co je to venku? Každý se rád obklopuje něčím jiným. Někdo má rád panenskou přírodu, někomu vyhovuje pozorovat i třeba turistický ruch okolo. Jsou lidé samotáři, jsou lidé, co všechno rádi v kolektivu. Někdo nechce o civilizaci ani slyšet, jiný zase rád každých pár kilometrů občerstvení. Někdo má rád divočinu, jiný má za super pobyt v přírodě třeba procházku pečlivě udržovaným prostředím zámeckých parků.

Takže proto píšu, že nám tu předhazuješ svoje představy a svoje hodnoty a nebereš ohled na ostatní.
18:00:16 06.06.2015
odpovědět 
            Re: kurzy Mammut Holešovice
Nekrmte už toho trolla... :))
21:21:31 06.06.2015
odpovědět 
             Re: kurzy Mammut Holešovice
Souhlasím, lidem, kteří by tu ostatním chtěli předepisovat, co smí kdy a kde poslouchat a zda a jak smí nebo nesmí do skal, by tu ani neměli nechat právo psát příspěvky.
21:48:41 06.06.2015
odpovědět 
              Re: kurzy Mammut Holešovice
Nikomu nic nepřikazuju, chci jenom toleranci vůči přírodě, abych mohl na opravdický skály vodit jednou i svoje potomky a učit je například místo druhů betonu druhy stromů. Ostatní si dělejte jak chcete, ale nedělejte ze skal dysneyland. Myslím si, že zakázat psát příspěvky by se mělo nepodepsaným.
vašek k.11:25:42 07.06.2015
odpovědět 
               Re: kurzy Mammut Holešovice
Já s tebou prakticky se vším souhlasím, také nechci ve skalách lunapark. Ale pořád nechápu, jak to souvisí s tím parkovištěm a zázemí. Naopak na tom můžeš vydělat . Nikdo tu nepíše o lunaparku, ale pokud bude mít někdo skály tak daleko, že je to na delší a komplikovanější cestu, asi tam nepojede na chvíli, ale třeba na celý víkend. Což s sebou nese problém kde přespat, co jíst, kde nechat odpadky, protože každý druhý je prostě odnést neumí, včetně bordelu večer, neb ne každý půjde v osm spát. Když kousek od skály uděláš parkoviště, lidi přijedou, zalezou a odjedou. Případně se jim u parkoviště dá nabídnout nějaký plac na přespání. K tomu se může udělat nějaká kontrola na bordel a spaní přímo pod skalou. A jako výsledek máš relativní klid ve skalách, protože hlavní rozruch se přesune jinam, k parkovišti a placu se stany, část lidí odjede úplně. Což teď nemůže, protože potřebný plac chybí a odjet se nevyplatí.
12:51:19 07.06.2015
odpovědět 
                Re: kurzy Mammut Holešovice
Uznávám, že pár skal takových snesu. Zvlášť tam, kde je to stejně ztracený- třeba když okolo vede dálnice, či pokud jsou blízko města. Ale jinak razantnější zásahy do přírody tam kde ještě ňáká je, kvůli lezcům bych nesnesl.
vašek k.13:50:37 07.06.2015
odpovědět 
                 Re: kurzy Mammut Holešovice
No však, kdybys přemýšlel v širších souvislostech, tak bys dospěl k tomu, že když nikde není nic, lidi jezdí všude. Ale když bys u 3/4 něco udělal, na tu 1/4 přestane většina lidí jezdit, protože když budou mít možnost, pojedou jinam. Takže díky vybudování zázemí u již "zprasených" skal máš možnost ochránit ten zbytek. Od lidí i od bordelu. Lidé jsou líní, věř, že by se návštěvnost ve vybraných lokalitách snížila.
14:48:58 07.06.2015
odpovědět 
           Re: kurzy Mammut Holešovice
Jeden chce to a druhy zas tohle.. Problem je, kdyz si lidi prestanou uvedomovat, ze ten jejich pristup treba nemusi byt ten jediny svetospravny. Zij a nech zit. Taky bych rad, aby se svet ridil podle me, ale uz jsem se tak nejak smiril s tim, ze to tak asi nebude ;).
21:47:51 06.06.2015
odpovědět 
            Re: kurzy Mammut Holešovice
S tímhle souhlasím a právě proto si myslím, že je lepší kompromis a vymyslet řízené řešení, které bude vyhovovat oběma stranám, než to nechat živelně, aby si obě strany dělaly naschvály a svými radikálními názory situaci ještě více hrotily.
22:03:16 06.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
A ještě dodatek - když ti vadí bordel a přelidnění, proč se ve skalách neplatí? Udělej tam zázemí, omez kapacitu na nějaký max počet lezců zároveň, z peněz pak můžeš zafinacovat péči o oblast, tedy úklid a další, a ještě ti zbude na život. Lidí bys podle mne měl dostatek.
22:23:43 04.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
Jestlipak taky Libor udělá kurz pro starý nevyzrálý pardály, kterým už nejde postavit stanoviště...kurz navážení do holek by se to jmenovalo :-p
22:53:05 04.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
LRH = Libor Rad Harasi :) to se vo nom vi :)
13:35:28 05.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
jeste nedostal facana? :-) otázka času
23:17:23 05.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
Jak se divam na přispěvky, tak mam spíše pocit, že Vam vadí, že kurzy jsou za peníze. Někdo veme 4 kamarady zadara a nekdo 4 za peníze, jeky je rozdíl? U Libora je jistota , že ty 4 nauči zaklady pro lezení, Ty co uči kamarady zadara jsem potkal a hruzou mi stali vlasy na hlavě, učit neumí všichni co umi lezt. Jo a pod sve nazory se podepište, nebo se bojite?
stenly08:59:58 05.06.2015
odpovědět 
 Re: kurzy Mammut Holešovice
Jak se divam na přispěvky, tak mam spíše pocit, že Vam vadí, že kurzy jsou za peníze. Někdo veme 4 kamarady zadara a nekdo 4 za peníze, jeky je rozdíl? U Libora je jistota , že ty 4 nauči zaklady pro lezení, Ty co uči kamarady zadara jsem potkal a hruzou mi stali vlasy na hlavě, učit neumí všichni co umi lezt. Jo a pod sve nazory se podepište, nebo se bojite?
stenly09:00:10 05.06.2015
odpovědět 
  Re: kurzy Mammut Holešovice
No koukám, že nejsem, jedinej z jiné planety. Takových je tu víc, že. Asi nemá smysl tu prezentovat svůj názor. Proti Liborovi nic moc nemá. V mnoha věcech sním souhlasím.
Karel09:36:00 05.06.2015
odpovědět 
   Re: kurzy Mammut Holešovice
Ale vyse k Vaskovi K.- to prenytovani Bile Ruze v Adru by se mi libilo, ani by to nemuselo byt po metrustaci normalka vapnarsky, rad bych si to totiž na prvním zkusil. Kde se na to sbiraj podpisy???
Martas.20:47:00 07.06.2015
odpovědět 
    Re: kurzy Mammut Holešovice
Zeptej se na piskari.cz myslím, že tě vypátraj a použijou tvoji hlavu jako kinderkopf.
vašek k.21:25:52 07.06.2015
odpovědět 
    Re: kurzy Mammut Holešovice
Vašku, seš dobrej, že si dokážeš s tím borcem, co se bojí i jen pdepsat ještě něco psát. Je to naprostý ignorant, mrzí mě, že takoví lidé jezdí do skal. Potěšil si mě, že nejsem sám kdo má na lazení obdobný názor a uznáva lezení tím čím bylo a snad ještě je.
Karel21:40:19 07.06.2015
odpovědět 
     Re: kurzy Mammut Holešovice
Neboj, na písku je nás většina. A když budem mít (na rozdíl od těch línejch) potomstvo, tak nás bude ještě víc :-).
vašek k.22:02:18 07.06.2015
odpovědět 
     Re: kurzy Mammut Holešovice
No jo, mrzí :-) A zatím si tam jiní dělají komerční akce a kurzy :-)

A co se týká podpisu, je rozdíl mezi "bojí" a "nemá potřebu". Až si budu myslet, že mé jméno bude důležité, rád se podepíšu. Ale v případech, kde jméno není důležité, nevidím k tomu důvod. A než bych psal třeba Karel, jako píšeš ty, raději nebudu psát nic. Vypovídací hodnota je stejná. Ale proč to vlastěn píšu, stejně se mnou diskutovat nechceš a jistě ani nebudeš...
22:10:14 07.06.2015
odpovědět 
      Re: kurzy Mammut Holešovice
Jasný, pro tebe asi podpis nemá smysl, ale až zase splodíš nejaký chytrý komentář tak já byhc aspoň věděl o jakého v... se jedná a neztrácel ycbh čas jeho čtením. Ve skalách, doufám, že tě nikdy nepotkám, takže tvé jméno opravdu znát nepotřebuju. Jinak co máš pravdu, o další výměnu názorů s tebou opravdu nestojím.
Karel06:58:31 08.06.2015
odpovědět 
       Re: kurzy Mammut Holešovice
Jako problém bych spíše viděl, že ty a tobě podobní tu plodíte jen jakési pseudožvásty o tom, jak je lezení sluníčkové, ale reálný a podložitelný argument tu od vás nepadl ani jeden. Naopak se tady na Lezci čím dál častěji objevují varování před situací pod skalou, o zákazech a nebo jiných omezeních ze strany místních nebo úřadů. Gratuluji. Já jsem podle tebe debil s blbými názory, ale nějak tu uteklo, že to jsou právě lezci, které za jejich chování ze skal a jejich okolí vyhazují. Kde asi bude chybka? :-) Takže klidně na moji adresu říkej co chceš, realita hovoří poměrně přesně sama za sebe.
07:45:57 08.06.2015
odpovědět 
        Re: kurzy Mammut Holešovice
A to já s tebou zase souhlasím, napsal si to přesně..a to můj vztah k přírodě, jsem si jist, je tisíckrát silnější, než u takových Karlů a Vašků
glum10:12:15 08.06.2015
odpovědět 
        Re: kurzy Mammut Holešovice
Nejde o žádný sluníčkářství, ani o žádnou jinou ideologii, protože elementární úcta k přírodě není ideologie ale nezpochybnitelná vlastnost dobrého člověka a tím spíš lezce ( protože pokud ji nemá, ohrožuje ji více než lidé, kteří mimo město pobívají méně). Kdo ji nemá, není dobrý člověk. To je také nezpochybnitelné. Z přírody jsme vzešli a jsme její součástí. To že se od ní odvracíme, se nám pěkně vrací například všemožnýma nemocema ( něco o tom vím, jsem v oboru).
vašek k.13:44:30 08.06.2015
odpovědět 
         Re: kurzy Mammut Holešovice
Ach jo, ano, asi už po milionté píšu, že máš pravdu. Tohle já přeci nerozporuji. Ale ty stále odmítáš vysvětlit souvislosti té lásky k přírodě a zázemím pro lezce nebo způsobem dopravy do lezecké oblasti.

Přeci přírodu mohu mít rád a chovat se k ní slušně, i když místo dopravy vlakem a následných pěti km pěšky zaparkuji 10 minut od skály. A naopak, že někdo někam musí dojít pěšky ještě neznamená, že má rád přírodu. Dokonce si dovolím tvrdit, že řada lidí, co jede do přírody jen tak na skok, protže jim to třeba na délší dobu neumožní rodina nebo práce, ji má možná raději a chová se zde slušněji, než mnozí lezci "trampové."
16:15:44 08.06.2015
odpovědět 
          Re: kurzy Mammut Holešovice
Pokud zázemí bude reagovat pouze na poptávku lidí, kteří mají opravdu zájem a v oblastech, kde to je jinak neudržitelné (tzn. záchodky a odpaďáky pomůžou udržet pořádek, který by jinak zkolaboval) tak to chápu. Pokud by bylo napřed zázemí a pak se tam nahrnou lidi bez vstahu k přírodě, kteří lezení berou jen jako prostředí pro kůl fotky na fejs, tak to je konec. Myslím že takto vybudované zázemí je v podstatě dostatečné- soudě podle těch oblastí, které znám. Je možné, že jinde v Čechách se upracovaný fotřík nemá šanci odpoledne po práci dostat na skály i když je má blízko a stačilo by přitom opravit cestu a udělat plac pro auto s WC budkou. V tom případě mu ten plac přeju,ale chce to dělat s rozumem a citlivě... ano myslím že bychom se dokázali dohodnout.
vašek k.19:31:23 08.06.2015
odpovědět 
      Re: kurzy Mammut Holešovice
Ty a nenapadlo tě, že by třeba diskusi obecně prospělo, kdyby sis nějaký ten podpis vytvořil, klidně i nějakou přezdívku, kterou bys používal stále a byl pod ní na lezci identifikovatelný?
Došlík14:19:40 08.06.2015
odpovědět 
       Re: kurzy Mammut Holešovice
Asi ano, ale jak je vidět, velmi dobře si poradíte i bez toho :-)
16:16:45 08.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi