Ahoj, mám dotaz. Chcem jét do Ventu a vymýšlíme trasu. Praha- Plzeň- Mnichov je jasné. Ale co pak jét směrem na Rosenheim, odbočit na Kufstein a pak Instruck až Vent nebo jét Mnichov- Garmisch Partenkirchen - Vent? Díky za rady, rádi bychom aby cesta vyšl
Začátkem července odlétáme do Oše a na Pamír, nemáte někdo informace ohledně možnosti nákupu plynu v Oši?
Oslovil jsem několik místních agentur, ale žádná mi neodpověděla.
Začátkem července odlétáme do Oše a na Pamír, nemáte někdo informace ohledně možnosti nákupu plynu v Oši?
Oslovil jsem několik místních agentur, ale žádná mi neodpověděla.
Ahoj, poraďte hezké cesty (nejlépe pevné a dobře zajištěné)v Dubských skalách. Vím, že materiál tam není moc pevný, ale jedu tam na dovolenou, tak bych tam rád i něco vylezl. Obtížnostně nejlépe do IXb, ale snesu i cesty do Xb.
Ahoj,
ve vašem průvodci skalních oblastí je uvedeno, že Černá skála u Řevnic je tvořena bazaltem, což není přesné. Hornina v době vzniku bazaltem (vulkanická výlevná hornina) byla, ale záhy nato byla postižena přeměnou minerálů, takže v dnešním sta
Uměl by někdo srovnat technickou, popř. fyzickou obtížnost výstupů na Glockner s Matterhornem? Konkrétně tedy Strudlgrat vs. Hörnligrat? Samozřejmě za stejných klimatických podmínek...
Díky a zdravím
Uměl by někdo srovnat technickou, popř. fyzickou obtížnost výstupů na Glockner s Matterhornem? Konkrétně tedy Strudlgrat vs. Hörnligrat? Samozřejmě za stejných klimatických podmínek...
Díky a zdravím
Ahoj, mám dotaz. Chcem jét do Ventu a vymýšlíme trasu. Praha- Plzeň- Mnichov je jasné. Ale co pak jét směrem na Rosenheim, odbočit na Kufstein a pak Instruck až Vent nebo jét Mnichov- Garmisch Partenkirchen - Vent? Díky za rady, rádi bychom aby cesta vyšla co nejlevněji, takže bez nějakých plateb za průjezd navíc tunely. Díky moc!
Když už se vyhnout dálnici v Rakousku, tak to vemte přes Ga-Pa. My tam jezdíme dodávkou a tam z Ga-Pa jedem na Zugspitze do Ehrwaldu, pak na Imst no a pak už kousek a jsi v Otzalu. Pokud z GaPa pojedete Mittenwald, tak je to asi blíž, ale je tam fakt brutus kopec a větší provoz a prostě tu cestu nemám moc rád, tu používám, když jedem na Stubai. Ale i tak nejvíc jezdíme po dálnici, když se v neděli vracíš z GaPa počítej že do Mnichova se vrací každej a postojíš si.
Rakouská dálniční známka stojí cca 300kč/10dní takže na tom moc neušetříte.
Ani přes Kufstein ani přes Ga-Pa se za žádné tunely neplatí. Na dálníci přes Kufstein je strašně dlouho omezená rychlost na 100Km/h takže přesto že jedeš po dálnici, cesta zas tak moc neubíhá. Přes Ga-Pa jedeš přes 2 sedla, takže jsou tam nějaké serpentiny. My většinou jezdíme přes Ga-Pa. V Brennbichlu pouze podjedeš dálnici a pokračuješ buď do Pitztalu, nebo Oetztalu...
Dost zalezi na tom, v kterou denni dobu pojedes. V pracovni spicce (8-10, 16-19) prujezd Mnichovem zapomen, to si pekne postojis. Taky nedele vecer (18-21) nic moc.
Na druhou stranu, jak pravil kolega, je mezi Kufsteinem a Ötztalem natrvalo omezeni 100, takze to trva. A jezdit rychle se prilis nevyplati, je tam nekolik radaru a rakousti policajti, pokrevni to bratri VB, cihaji zejmena na nic netusici pocestne.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.