Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Krvavá spára14.06.2015
Je schopen někdo znalý skaláku objasnit, co znamená že je v průvodci napsáno u  Krvavé spáry na Ocún u prvovýstupce Kuchaře "jištěn"? Použili dole vlaštovkou, nebo to lezl celý TR? Přišlo by mi to celkem nefér kdyby to lezl celý TR a přitom
 Re: Krvavá spára14.06.2015
Poznamka jisten znamena ze to za nim jistic nelezl. On to nabouchal normal zezdola
  Re: Krvavá spára14.06.2015
Oukej, tak beru zpět. Byl to fakt bouchač. Už jsem si myslel, že jsem našel důvod proč by se tam měl
 Re: Krvavá spára14.06.2015
Takových cest je spousta.Prvolezec to zmákne a druholezci jsou jen na jištění a podávání materiálu d
  Re: Krvavá spára14.06.2015
nebo to druholezec byl nucen oprasit (slapnul na kruh, chyt se za lano) a nez aby mel nadosmrti vost
 Re: Krvavá spára14.06.2015
čemu říkáš "totální vražda"-cesta je slušně odjištěná, dokonce má kruh. zajeď si do Ádru
  Re: Krvavá spára15.06.2015
Tak v samozřejmě, vždycky existují větší, ale jestli todle není vražda, tak už pak fakt nevím co je.
   Re: Krvavá spára15.06.2015
začíná mě to lákat, po Barthově na Dračí a Jeschkeho na Maják jsem si říkal, že na spáry na Hrubici
   Re: Krvavá spára15.06.2015
no to je právě vono, spára kde jsou žáby vlastně není ani poctivá spára. spárařská technika se ukáže
 Re: Krvavá spára24.06.2015
Mě by zajímalo, zda to někdo lezl. Díky
  Re: Krvavá spára25.06.2015
Ano, lezl.

 Rabštejn po dešti14.06.2015
Ahoj, má někdo zkušenost, jak rychle schne Rabštejn? Včera byl večer docela slušný slejvák a tak by mne zajímalo, jestli dnes v cca 14+ by to mohlo být OK. Díky

 Lezení Bosna a Hercegovina10.06.2015
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s lezením v Bosně a Hercegovině? Znáte tam nějakou oblast? Díky, Jeňa

 volné nohavičky úvazku10.06.2015
Ahojte!

Mám dotaz. Koupil jsem si nový sedák a přijde mi, že mám dost volné nohavičky i při úplném utažení. Nejsem si jistý zda to něčemu vadí.. Jak to máte s nohavičkami Vy? Vadí, když jsou nohavičky volnější?
Zvažuji zda úvazek vr
 Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
Já třeba nohavičky nikdy neutahuji, mám je dost na volno, tak mi to vyhovuje a nikdy jsem neměl prob
 Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
když jsem byl jinoch v rozpuku, kombinoval jsem opasek M a nohavice L, teď mám běžnou konfekci a až
  Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
Starý sedák jsem měl Black Diamond ve velikost M a pohoda.. :) Nevyhovovaly mi materiálová poutka a
   Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
Asie má technologie šití a lepení a sváření textilií. Evropa ne. To je důvod. (Nejlépe na tom jsou c
    Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
To jako fakt? :D
A co třeba České firmy RE, Ocún, Singingrock, Tendon...? :) Myslel jsem, že
     Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
Tak určitě... Něco si umíme udělat i u nás v našich malých dílničkách. Rozhodně ne všechno a až na v
      Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
No jo, Ocún i Singing Rock u tebe neinzeruje co? On Black Diamond není jinde ani v kvalitě, ani v te
       Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Svatá prostoto...
       Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
To je pravda, že není tam kde ostatní. Black Diamond je v současnosti před krachem.
      Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Co to je zase za vyplod..? Jo, jo, neco usit vyzaduje neskutecne narocne technologicke principy, kte
       Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Rozvědčík Tureček se vyzná ve všem, i v textilním průmyslu...
     Re: volné nohavičky úvazku10.06.2015
Sedáky zmíněných firem se dělají u nás. Železo na východě.
     Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
České firmy :D :D .. neeeee.
      Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Proč ne, dělají super věci, často o něco levnější a ještě vydělává česká firma.
       Re: volné nohavičky úvazku12.06.2015
Podle čeho se pozná česká firma?
      Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
český firmy se v pohodě dotáhli na řadu i známejch zahraničních.. dneska všechny výrobky stojej za p
  Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Lukas: Jak máš na mysli to /kombinovat jiná velikost pasu a nohaviček/. Samostatně nekoupíš.
   Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
bývávalo. tenkrát v dávnověku. nepoužívali jsme internet. a kdo měl mobil, to byl pane zbohatlík. sm
    Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Jo, psal jsem nedávno do Hulyšopu, jestli by mi jejich sedák takto nakombinovali (tj. různá velikost
     Re: volné nohavičky úvazku12.06.2015
Hudy je už jen předraženej butik pro outdoor snoby :-(
 Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
hlavně bacha na koule.
 Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Záleží na tom co je u tebe moc volné ? dáš tam pěst na štorc ?
  Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
JJ, dám
   Re: volné nohavičky úvazku11.06.2015
Tak bacha ať ti to neskřípne gule!!
 Re: volné nohavičky úvazku12.06.2015
Bikere, poslyš: vyhřezlý varle nejni žádná p*del. To ti poví na každým BOZP práce ve vejškách: nohav
  Re: volné nohavičky úvazku12.06.2015
uz to taky utahuju.
 Re: volné nohavičky úvazku12.06.2015
co tady pořád řešíte? volný nohavičky jsou ok. nemudruj a lez

 Oberst-Klinke Hutte10.06.2015
Zdar, jak je to se spanim ve stanu, popř pod širákem v Gesausech? Konkrétně kolem Sparafeldu, Riffelu a Kalblingu. Nějakej konkrétní tip, nejlépe s vodou okolo? Díky, Radim
P.S. jde nám jenom o to někam zalézt pozdě večer a ráno zas brzo pryč, jsme
 Re: Oberst-Klinke Hutte10.06.2015
u oberst-klinke jsme loni spali v autě (dodávce), spáčů v dodávkách s matracemi tam také pár bylo, i
  Re: Oberst-Klinke Hutte10.06.2015
dík moc
   Re: Oberst-Klinke Hutte10.06.2015
Nás předloni zase osobně asi ve dvě hodiny ráno navštívil sám šéf národního parku na odpočívadle u s
    Re: Oberst-Klinke Hutte10.06.2015
no, to je totiž takovej ten pocitovej rozdíl mezi západem a divokým východem. v těch alpskej zemích
     Re: Oberst-Klinke Hutte11.06.2015
Tak právě, počítáme že ráno vypadneme brzo obejdeme ten okruh Riffle, Sparafeld, ten třetí KKK, no n
      Re: Oberst-Klinke Hutte12.06.2015
My jsme byli na Oberst-Klinke vloni a to zrovna nový nájemce otevřel. Chtěli jsme Matrazenlager, ale
       Re: Oberst-Klinke Hutte16.06.2015
Tak jenom aktuální info. Mýtné se platí už 7EUR. Chatař je dobrej, nemá sice točený pivko a smrděj t

 Průvodce Ostrov10.06.2015
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s průvodcem na Ostrov? Dělá se novej nebo  mám pořád hledat toho staryho někde v antikvariatu??
 Re: Průvodce Ostrov10.06.2015
Domnívám se, že nejnovější českej je ten 2002. Ale němci vydali ostrov v němčině nějakej 2009 ...
  Re: Průvodce Ostrov10.06.2015
Díky moc, ale německy umim akorát "zasraná zelená spára" :) Tak nezbejvá než čekat :D
   Re: Průvodce Ostrov10.06.2015
A jak se řekne zasraná zelená spára?
  Re: Průvodce Ostrov10.06.2015
Ono v tom nemeckym je stejne prakticky jen to co v ceskym z roku 2002. A novejsi jen tak nebude.
 Re: Průvodce Ostrov10.06.2015
Průvodce z roku 2002 sem nedávno viděla v Refugiu v Tisé.
 Re: Průvodce Ostrov25.06.2015
Hobláka 2002 mají skutečně v Refu. Ale chybí tam spousta cest. Kittler z 2009 je celkem dobrej, ale
 Re: Průvodce Ostrov25.06.2015
Hobláka 2002 mají skutečně v Refu. Ale chybí tam spousta cest. Kittler z 2009 je celkem dobrej, ale

 Großglockner Hochalpenstraße 10.06.2015
Nevíte někdo zda je možné projet Großglockner Hochalpenstraße i po otevírací době?
 Re: Großglockner Hochalpenstraße 10.06.2015
Minuly rok jsme se ptali chlapika v budce a tvrdil ze ne.Jestli ale fyzicky zavrou zavory to nevim.
  Re: Großglockner Hochalpenstraße 10.06.2015
My tam jezdili vždycky k půlnoci a jedna závora byla vždy zvednuta. Celkem asi 3 x v letech 2012-201
   Re: Großglockner Hochalpenstraße 10.06.2015
Taky tak jezdíme.
    Re: Großglockner Hochalpenstraße 10.06.2015
Díky moc

 theracane back09.06.2015
ahoj, nevíte někdo kde bych koupil tuto automasážní pomůcku v česku? díky

http://www.brettsnaturalhealth.com/ product/th
 Re: theracane back09.06.2015
To vypadá jak hák pod nástřešní žlab, tak trochu... Arcos nebo Krolan.
  Re: theracane back10.06.2015
myslíš hák na rýnu jo? že ty néseš z brna :D

 Vyhledávání09.06.2015
Ahoj, tohle je dotaz spíš na administrátora webu. Docela mě štve místní vyhledávač cest... Když zadám jméno cesty bez diakritiky respektive s drobným překlepem, tak to nic nenajde. Například po zadani "Ceska" nevidím žádný výsledek... Je to tak

 Cesta Praha- Vent09.06.2015
Ahoj, mám dotaz. Chcem jét do Ventu a vymýšlíme trasu. Praha- Plzeň- Mnichov je jasné. Ale co pak jét směrem na Rosenheim, odbočit na Kufstein a pak Instruck až Vent nebo jét Mnichov- Garmisch Partenkirchen - Vent? Díky za rady, rádi bychom aby cesta vyšl
 Re: Cesta Praha- Vent09.06.2015
Nejlepsi je se podivat pred Mnichovem na Google Maps se zapnutou vrstvou traffic, a nasledne provest
 Re: Cesta Praha- Vent09.06.2015
Když už se vyhnout dálnici v Rakousku, tak to vemte přes Ga-Pa. My tam jezdíme dodávkou a tam z Ga-P
 Re: Cesta Praha- Vent10.06.2015
Rakouská dálniční známka stojí cca 300kč/10dní takže na tom moc neušetříte.
Ani přes Kufstein
 Re: Cesta Praha- Vent10.06.2015
Dost zalezi na tom, v kterou denni dobu pojedes. V pracovni spicce (8-10, 16-19) prujezd Mnichovem z

1   ...   346   347   348   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   364   365   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Krvavá spára
Je schopen někdo znalý skaláku objasnit, co znamená že je v průvodci napsáno u  Krvavé spáry na Ocún u prvovýstupce Kuchaře "jištěn"? Použili dole vlaštovkou, nebo to lezl celý TR? Přišlo by mi to celkem nefér kdyby to lezl celý TR a přitom dal do cesty pouze jeden kruh a tím vytvořil totální vraždu. Byť k němu chovám sympatie, vůbec nerozumím, co ho k tomu vedlo.
vašek k.16:27:53 14.06.2015
odpovědět 
 Re: Krvavá spára
Poznamka jisten znamena ze to za nim jistic nelezl. On to nabouchal normal zezdola
18:26:51 14.06.2015
odpovědět 
  Re: Krvavá spára
Oukej, tak beru zpět. Byl to fakt bouchač. Už jsem si myslel, že jsem našel důvod proč by se tam měl dodat kruh :-)
vašek k.19:13:17 14.06.2015
odpovědět 
 Re: Krvavá spára
Takových cest je spousta.Prvolezec to zmákne a druholezci jsou jen na jištění a podávání materiálu do stěny.
dědek18:38:05 14.06.2015
odpovědět 
  Re: Krvavá spára
nebo to druholezec byl nucen oprasit (slapnul na kruh, chyt se za lano) a nez aby mel nadosmrti vostudu tak radsi zustal v anonymite.
21:38:25 14.06.2015
odpovědět 
 Re: Krvavá spára
čemu říkáš "totální vražda"-cesta je slušně odjištěná, dokonce má kruh. zajeď si do Ádru
21:51:35 14.06.2015
odpovědět 
  Re: Krvavá spára
Tak v samozřejmě, vždycky existují větší, ale jestli todle není vražda, tak už pak fakt nevím co je. Četl jsem jakýsi článek o ní, kde se některé naše pískařské hvězdy shodly, że to je vražda. Jenom Prachtel pronesl že když to vylezla žena, shodil by to na VIIb a sebral vykřičník. Když to porovnáš s typickými ( né s těmy extrémy) cestami v Ádru, tak sou zajištěný o něco líp. Třeba Iljův odkaz, Slunovrat... A to jsou ještě k tomu cesty kde často drží žába, a dáš tam nějaký bambule (někdo ještě víc ufounů)- na rozdíl od téhle širočiny.
vašek k.07:00:52 15.06.2015
odpovědět 
   Re: Krvavá spára
začíná mě to lákat, po Barthově na Dračí a Jeschkeho na Maják jsem si říkal, že na spáry na Hrubici nemá cenu jezdit. Leda kvůli číslům.
09:36:19 15.06.2015
odpovědět 
   Re: Krvavá spára
no to je právě vono, spára kde jsou žáby vlastně není ani poctivá spára. spárařská technika se ukáže v širočinách. jakej je rozdíl mezi 15ti metrovou žábovací spárou a 15ti metrovou širočinou. žádnej, všude hrozí stejně dlouhej pád, jenom ty širočiny leze málo lidí.
20:23:19 15.06.2015
odpovědět 
 Re: Krvavá spára
Mě by zajímalo, zda to někdo lezl. Díky
kudrnáč23:05:45 24.06.2015
odpovědět 
  Re: Krvavá spára
Ano, lezl.
Aleš09:18:17 25.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi