Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pád na Kobyle 16.06.2015 Je něco nového ohledně zjištění důvodů, proč se přetrhlo lano na Kobyle? Díky moc. Profesionální zájem.
  Re: Pád na Kobyle 16.06.2015 Co jsem slyšel, tak lano se šmiklo o dřík kruhu. Co by mě taky zajímalo, jestli v kruhu byla expresk
    Re: Pád na Kobyle 16.06.2015 opravuji - šmiknutí o kruh je pouhá spekulace těch co tam nebyli a lano na vlastní oči neviděli.
      Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 To se fakt muze smiknout o kruh? Jakej ma ten kruh prumer? IMO by se to nemelo smiknout ani o borhak
        Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 o dřík kruhu...
        Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 možná někde, za velmi specifických podmínek se může lano naškubnout o dřík kruhu, ale rozhodně ne u
          Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 souhlasím s tím, že šmiknutí o hranu dříku kruhu je děsně nepravděpodobné. ale jediné rozumné vysvět
            Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 To by spíš upadl na schodech nebo ze stromu když lezl zachraňovat veverku...
Tipuju fakt ten
              Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 na jandíkovsku (hory-info) jsou docela slušné fotky. je to čtyřhran a dost čumí ze skály ven.
                Re: Pád na Kobyle 17.06.2015 Tam je to jen z dálky. Já myslel detail dříku. Jestli hranatej orezlej tak bych tipnul že se to o ně
                  Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 je to pár let co jsem tam naposled poseděl, ale čtyřhran, tedy lépeřečeno plocháč od voka tak 10x30
                  Re: Pád na Kobyle 22.06.2015 schvalne som sa ho pri zlaneni nedavno snazil obzriet, hrana tam je, jak je to rezave tak aj dost os
              Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 O padani ze schodu budes pojistovnu blbe presvedcovat, kdyz te prevazel vrtulnik od Kobyly :)
  Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 Doufal jsem v nějaké info od účastníků, zveřejnění zprávy kriminalistického ústavu, policie. Přeci j
    Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 Technicky to možná je otázka minuty, prakticky to ale znamená, že musí být jmenován znalec, musí si
    Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 hele chápu tě a omlouvám se že se zase rozjely spekulace.
ono je to tím že mě to taky děsně
      Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 K tvojí teorii.
v zásadě jsou možné varianty:
- šmiknutí o kruh - nejpravděpodobnější<
        Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 Myslím žes to nepochopil. Bylo to myšleno tak, že po pádu se lezec s jističem domluvili, že bude nej
          Re: Pád na Kobyle 18.06.2015 nechci nikomu nasazovat psí hlavu a nikomu křivdit, aktéry příhody neznám ani z doslechu a nelustrov
            Re: Pád na Kobyle 19.06.2015 Snažil jsem se získat informace od účastníka. Odkázal mě na dobu po závěru policie. Budu to zkoušet
zwerchwand 15.06.2015 tak jsme v neděli popolejzali na Zwerchwandu (nad Bad Goisern), a tak nám bylo až divný že jsme tam sami, a když jsme odcházeli po pěšině, tak tam byla cedule že kvůlivá sokolům je tam zákaz každý rok do 15. června (my jsme se k nástupu drali nějakou kozí
  Re: zwerchwand 16.06.2015 A co ste lezli? My sme nebyly přímo na této stěně, ale v okolí. Vystřídali jsme 4 různé stěny v okru
    Re: zwerchwand 16.06.2015 Pruvodce? Evropska flora v prihorskych oblastech, a take Ornitologicky pruvodce predhuri vapencovych
      Re: zwerchwand 16.06.2015 hm, to jsem nepsal já, já se podepisuju, ale uznávám že je to ftipný.
jo, v týhle nadmořský v
        Re: zwerchwand 16.06.2015 jo a my softmoveři jsme lezli vergissmeinicht (kde jsme samozřejmě v klíčovým hákli) a doris. asi př
Mapa Matterhorn + okolí... 15.06.2015 Hojte,
Nemáte někdo mapu Matterhornu + okolních kopců Monterosa, Breithorn, atp... ? Nejlépe 1:25000...
Můžete zaslat na mail nebo poradit kde stáhnout?
Díky za pomoc a tip...
M.
  Re: Mapa Matterhorn + okolí... 15.06.2015 http:// gps-tracks.com/ TrackToGoogleSatMap.aspx? TrackId= H00097&LangDialog= d&FiOrt= gpstr
Cesta v Labaku 14.06.2015 Ahoj, nevite jak se jmenuje cesta v Labaku na Pravym brehu, vede bud na Kardinala nebo na Kazatele, zacina takovou lehkou stenkou, jeden borhak za druhym, doleze se na plosinku a pak se leze po hrane pres nekolik bh az ke slanovacimu bh. Kdyz se leze ta h
  Re: Cesta v Labaku 14.06.2015 Jo a jeste jaka je to obtiznost? Prislo mi to jako neco kolem VII. Diky :)
    Re: Cesta v Labaku 14.06.2015 loni to tu řešili, byla nová. Jestli je to teda ta co myslim. Tak zkus pohledat.
      Re: Cesta v Labaku 14.06.2015 A ja to uz nasla na horosvazu - Drsny spasitel VIIc na Kardinála.
Krvavá spára 14.06.2015 Je schopen někdo znalý skaláku objasnit, co znamená že je v průvodci napsáno u Krvavé spáry na Ocún u prvovýstupce Kuchaře "jištěn"? Použili dole vlaštovkou, nebo to lezl celý TR? Přišlo by mi to celkem nefér kdyby to lezl celý TR a přitom
  Re: Krvavá spára 14.06.2015 Poznamka jisten znamena ze to za nim jistic nelezl. On to nabouchal normal zezdola
    Re: Krvavá spára 14.06.2015 Oukej, tak beru zpět. Byl to fakt bouchač. Už jsem si myslel, že jsem našel důvod proč by se tam měl
  Re: Krvavá spára 14.06.2015 Takových cest je spousta.Prvolezec to zmákne a druholezci jsou jen na jištění a podávání materiálu d
    Re: Krvavá spára 14.06.2015 nebo to druholezec byl nucen oprasit (slapnul na kruh, chyt se za lano) a nez aby mel nadosmrti vost
  Re: Krvavá spára 14.06.2015 čemu říkáš "totální vražda"-cesta je slušně odjištěná, dokonce má kruh. zajeď si do Ádru
    Re: Krvavá spára 15.06.2015 Tak v samozřejmě, vždycky existují větší, ale jestli todle není vražda, tak už pak fakt nevím co je.
      Re: Krvavá spára 15.06.2015 začíná mě to lákat, po Barthově na Dračí a Jeschkeho na Maják jsem si říkal, že na spáry na Hrubici
      Re: Krvavá spára 15.06.2015 no to je právě vono, spára kde jsou žáby vlastně není ani poctivá spára. spárařská technika se ukáže
  Re: Krvavá spára 24.06.2015 Mě by zajímalo, zda to někdo lezl. Díky
    Re: Krvavá spára 25.06.2015 Ano, lezl.
Rabštejn po dešti 14.06.2015 Ahoj, má někdo zkušenost, jak rychle schne Rabštejn? Včera byl večer docela slušný slejvák a tak by mne zajímalo, jestli dnes v cca 14+ by to mohlo být OK. Díky
Lezení Bosna a Hercegovina 10.06.2015 Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s lezením v Bosně a Hercegovině? Znáte tam nějakou oblast? Díky, Jeňa
volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Ahojte!
Mám dotaz. Koupil jsem si nový sedák a přijde mi, že mám dost volné nohavičky i při úplném utažení. Nejsem si jistý zda to něčemu vadí.. Jak to máte s nohavičkami Vy? Vadí, když jsou nohavičky volnější?
Zvažuji zda úvazek vr
  Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Já třeba nohavičky nikdy neutahuji, mám je dost na volno, tak mi to vyhovuje a nikdy jsem neměl prob
  Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 když jsem byl jinoch v rozpuku, kombinoval jsem opasek M a nohavice L, teď mám běžnou konfekci a až
    Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Starý sedák jsem měl Black Diamond ve velikost M a pohoda.. :) Nevyhovovaly mi materiálová poutka a
      Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Asie má technologie šití a lepení a sváření textilií. Evropa ne. To je důvod. (Nejlépe na tom jsou c
        Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 To jako fakt? :D
A co třeba České firmy RE, Ocún, Singingrock, Tendon...? :) Myslel jsem, že
          Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Tak určitě... Něco si umíme udělat i u nás v našich malých dílničkách. Rozhodně ne všechno a až na v
            Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 No jo, Ocún i Singing Rock u tebe neinzeruje co? On Black Diamond není jinde ani v kvalitě, ani v te
              Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Svatá prostoto...
              Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 To je pravda, že není tam kde ostatní. Black Diamond je v současnosti před krachem.
            Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Co to je zase za vyplod..? Jo, jo, neco usit vyzaduje neskutecne narocne technologicke principy, kte
              Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Rozvědčík Tureček se vyzná ve všem, i v textilním průmyslu...
          Re: volné nohavičky úvazku 10.06.2015 Sedáky zmíněných firem se dělají u nás. Železo na východě.
          Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 České firmy :D :D .. neeeee.
            Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Proč ne, dělají super věci, často o něco levnější a ještě vydělává česká firma.
              Re: volné nohavičky úvazku 12.06.2015 Podle čeho se pozná česká firma?
            Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 český firmy se v pohodě dotáhli na řadu i známejch zahraničních.. dneska všechny výrobky stojej za p
    Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Lukas: Jak máš na mysli to /kombinovat jiná velikost pasu a nohaviček/. Samostatně nekoupíš.
      Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 bývávalo. tenkrát v dávnověku. nepoužívali jsme internet. a kdo měl mobil, to byl pane zbohatlík. sm
        Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Jo, psal jsem nedávno do Hulyšopu, jestli by mi jejich sedák takto nakombinovali (tj. různá velikost
          Re: volné nohavičky úvazku 12.06.2015 Hudy je už jen předraženej butik pro outdoor snoby :-(
  Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 hlavně bacha na koule.
  Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Záleží na tom co je u tebe moc volné ? dáš tam pěst na štorc ?
    Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 JJ, dám
      Re: volné nohavičky úvazku 11.06.2015 Tak bacha ať ti to neskřípne gule!!
  Re: volné nohavičky úvazku 12.06.2015 Bikere, poslyš: vyhřezlý varle nejni žádná p*del. To ti poví na každým BOZP práce ve vejškách: nohav
    Re: volné nohavičky úvazku 12.06.2015 uz to taky utahuju.
  Re: volné nohavičky úvazku 12.06.2015 co tady pořád řešíte? volný nohavičky jsou ok. nemudruj a lez
Oberst-Klinke Hutte 10.06.2015 Zdar, jak je to se spanim ve stanu, popř pod širákem v Gesausech? Konkrétně kolem Sparafeldu, Riffelu a Kalblingu. Nějakej konkrétní tip, nejlépe s vodou okolo? Díky, Radim
P.S. jde nám jenom o to někam zalézt pozdě večer a ráno zas brzo pryč, jsme
  Re: Oberst-Klinke Hutte 10.06.2015 u oberst-klinke jsme loni spali v autě (dodávce), spáčů v dodávkách s matracemi tam také pár bylo, i
    Re: Oberst-Klinke Hutte 10.06.2015 dík moc
      Re: Oberst-Klinke Hutte 10.06.2015 Nás předloni zase osobně asi ve dvě hodiny ráno navštívil sám šéf národního parku na odpočívadle u s
        Re: Oberst-Klinke Hutte 10.06.2015 no, to je totiž takovej ten pocitovej rozdíl mezi západem a divokým východem. v těch alpskej zemích
          Re: Oberst-Klinke Hutte 11.06.2015 Tak právě, počítáme že ráno vypadneme brzo obejdeme ten okruh Riffle, Sparafeld, ten třetí KKK, no n
            Re: Oberst-Klinke Hutte 12.06.2015 My jsme byli na Oberst-Klinke vloni a to zrovna nový nájemce otevřel. Chtěli jsme Matrazenlager, ale
              Re: Oberst-Klinke Hutte 16.06.2015 Tak jenom aktuální info. Mýtné se platí už 7EUR. Chatař je dobrej, nemá sice točený pivko a smrděj t
Průvodce Ostrov 10.06.2015 Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s průvodcem na Ostrov? Dělá se novej nebo mám pořád hledat toho staryho někde v antikvariatu??
  Re: Průvodce Ostrov 10.06.2015 Domnívám se, že nejnovější českej je ten 2002. Ale němci vydali ostrov v němčině nějakej 2009 ...
    Re: Průvodce Ostrov 10.06.2015 Díky moc, ale německy umim akorát "zasraná zelená spára" :) Tak nezbejvá než čekat :D
      Re: Průvodce Ostrov 10.06.2015 A jak se řekne zasraná zelená spára?
    Re: Průvodce Ostrov 10.06.2015 Ono v tom nemeckym je stejne prakticky jen to co v ceskym z roku 2002. A novejsi jen tak nebude.
  Re: Průvodce Ostrov 10.06.2015 Průvodce z roku 2002 sem nedávno viděla v Refugiu v Tisé.
  Re: Průvodce Ostrov 25.06.2015 Hobláka 2002 mají skutečně v Refu. Ale chybí tam spousta cest. Kittler z 2009 je celkem dobrej, ale
  Re: Průvodce Ostrov 25.06.2015 Hobláka 2002 mají skutečně v Refu. Ale chybí tam spousta cest. Kittler z 2009 je celkem dobrej, ale
1
...
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
...
2263
Cesta v Labaku Ahoj, nevite jak se jmenuje cesta v Labaku na Pravym brehu, vede bud na Kardinala nebo na Kazatele, zacina takovou lehkou stenkou, jeden borhak za druhym, doleze se na plosinku a pak se leze po hrane pres nekolik bh az ke slanovacimu bh. Kdyz se leze ta hrana, hned napravo je cesta Wau Wau. Nenasla jsem ji ani na lezci ani na skalnich oblastech, ale skoro vzdy jsou v ni nalezli nejaci nemci... Adikeite 20:14:08 14.06.2015odpovědět
  Re: Cesta v Labaku Jo a jeste jaka je to obtiznost? Prislo mi to jako neco kolem VII. Diky :) Adikeite 20:16:30 14.06.2015odpovědět
    Re: Cesta v Labaku loni to tu řešili, byla nová. Jestli je to teda ta co myslim. Tak zkus pohledat. 22:17:57 14.06.2015odpovědět
      Re: Cesta v Labaku A ja to uz nasla na horosvazu - Drsny spasitel VIIc na Kardinála. Adikeite 22:40:16 14.06.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: