Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jetříchovice 24.06.2015 Čau, nevíte, zde je možno někde kolem Jetříchovic, se zajistit ze zhora.
  Re: Jetříchovice 24.06.2015 Zkus si přečíst podmínky lezení na pískovcích a v NPČŠ.
  Re: Jetříchovice 27.06.2015 TR je asi všude na písku nežádoucí. Lehké hezké cesty, kde ti stačí několik smyček do hodin jsou tře
  Re: Jetříchovice 01.07.2015 Ahoj, určitě ne - toprope se v místních tradičních oblastech netoleruje. Ale dají se najít pěkné, le
Trenér 24.06.2015 Ahoj, mate nekdo zkusenosti s trenovanim podle trenera? Myslim opravdu trenink za ucelem top lezeni. S kym? Doporuceni?
  Re: Trenér 24.06.2015 Definuj top lezení.
    Re: Trenér 24.06.2015 top bude asi, že chce být mezi českou lezeckou elitou
    Re: Trenér 24.06.2015 8c a vic
      Re: Trenér 25.06.2015 pokud se k 8c nepropracujes uz jako dite jen a pouze vicemene prirozenym lezenim tak myslim ze je le
        Re: Trenér 25.06.2015 Je to smutné, ale je to tak. Také to nese velké životní změny. Zvaš, co všechno seš ochotný obětovat
          Re: Trenér 25.06.2015 beztak je to jen hoax. na 8c se dostaneš sám, literatury je všude dost, dobrých lezců taky, internet
          Re: Trenér 25.06.2015 Lezci, kteří se k obtížnostem okolo 8c dostali již v útlém věku mají sice výhodu, ale nemyslím si, ž
            Re: Trenér 25.06.2015 začal jsem lézt v 28 a můžu zodpovědně říct, že je pekelně těžké propracovat se do vyšších čísel. Ne
              Re: Trenér 25.06.2015 No tohle vsecko by ti rek trener, po kterym marne patram :-) Taky jsem ke 30ti. Ale trebas Ben Moon
                Re: Trenér 25.06.2015 podle mě Kareš, Lipenská, nikoho jinýho neznám
                Re: Trenér 25.06.2015 Sice nelezu Top, ale doporucim. Neni to tak jedboduchy :-). Napis mi mejl.
                Re: Trenér 25.06.2015 Moon nebude zrovna dobrej příklad, ten to má teď už jako druhej vrchol, takže rozhodně nezačínal od
                Re: Trenér 26.06.2015 ben moon a tahle garda ale lezla prásky už v mládí. Ti ve triceti nezacinali
              Re: Trenér 26.06.2015 no začínat v 28 není nic extra, pokud si teda před tím nedělal nějakej silovější sport na úrovni. a
                Re: Trenér 26.06.2015 Ja zacinal ve 24 a ted po tricitce muzu trenovat i 7x tydne,ALE v cyklech stridajicich tyhle hard ty
                  Re: Trenér 26.06.2015 jenže tady se (aspoň já) bavíme o treninku, kdy z bouldrovky odcházím, když neudržím ani velké chyty
                    Re: Trenér 26.06.2015 to lehké lezení bych neřekl že forma klesá, ale spíš je stejná, ale zase se ladí technika, koordinac
                    Re: Trenér 26.06.2015 Nevím, jestli ve svém případě můžu mluvit o tréningu, ale..mám pocit, že mi vyhovují spíš kratší (1h
                      Re: Trenér 26.06.2015 to je otázka. budto trénovat hodinu každej den, nebo 3x týdně 2,5hod
                        Re: Trenér 26.06.2015 No, spíš ty 2,5hodiny pětkrát týdně, a dokrmit to druhou fází, jestli se bavíme o 8céčkách.
                          Re: Trenér 26.06.2015 Souhlas. Dvě fáze jako to má Adámek a ono to půjde :-D
Je to hrozně o hlavě aby sis něco hne
                            Re: Trenér 26.06.2015 ok, a kdo mi poradí s tím jídlem (konec konců to byla otázka úplně na začátku-konkrétní jméno v praz
                              Re: Trenér 26.06.2015 Faktem je, že objemové období tréninku je charakteristické taky tím, že do tréninku nastupuješ se zb
                                Re: Trenér 29.06.2015 Tady by nebylo od věci zjistit, jak jsi na tom s kvalitou tréninku. Kvantita by byla, ale co kvalita
        Re: Trenér 26.06.2015 No já sice o top lezení nemám vůbec šajnu, ale vím, že existují lezci, co začali třeba ve dvaceti a
  Re: Trenér 28.06.2015 Ahoj, docela mě zajímají vaše postřehy. Napiště co lezete průměr pořád a co max, třeba do závorek. N
    Re: Trenér 28.06.2015 Divím se, že tady tolik lidí naletělo. A diskutuje něco, co je jasnej flame. Když se podívám, kolik
      Re: Trenér 28.06.2015 Konkrétně 3. lezec v nynějším pořadí má jedno 8c a čtvrtý už pak 8c nemá.
        Re: Trenér 28.06.2015 Zebricek nezohlednuje jen obtiznost, ale take pocet. Neni az tak malo lezcu, kteri si denicek nevedo
          Re: Trenér 28.06.2015 Mezi českými lezci není, skutečně není. Diskutovat proto, že se na tu obtížnost dostaneš tréninkem j
            Re: Trenér 28.06.2015 To vis, ze je. Aniz bych listoval zebrickem (tobe to ale pred prohlasovanim bludu doporucuji): Pribi
              Re: Trenér 28.06.2015 To jsou úplně celá kvanta. Snad mě budou prsty na obou rukách stačit.
                Re: Trenér 29.06.2015 Netvrdim, ze to jsou vsichni... Je jich o dost vic.
            Re: Trenér 28.06.2015 No já znám minimálně tři případy, co netrénujou, jenom lezou, a 8c dají. A všem je hodně přes třicet
              Re: Trenér 29.06.2015 ty sice vzdy tvrdis ze niekoho takeho poznas ale nikdy nenapises konkretne meno. myslis ze ti franti
                Re: Trenér 29.06.2015 A jak si to overis? Pojedes se na ne podivat? Vsak i v cechach je par lidi, co 8c lezou a moc se o n
                  Re: Trenér 29.06.2015 nebud smiesny
                    Re: Trenér 29.06.2015 Aneb, kdyz si nezapisujes verejny zebricek, tak neexistujes :D.
                Re: Trenér 29.06.2015 Co třeba tady?
Wildspitze, podmínky 24.06.2015 Nebyl někdo nebo nemá někdo informace o podmínkách na trase přes Breslauer Huette na Wildspitze? Díky.
  Re: Wildspitze, podmínky 24.06.2015 Týden zpět- cesta k chatě v pohodě, křižovalo se jen malé sněhové pole v prudkém stoupáku pod chatou
telefon na Jakuba Myšku? 24.06.2015 Ahoj, nemáte někdo kontat na Jakuba Myšku z Barchova u Pardubic? Potřeboval bych ho dohonit a na mail nereaguje. pokud někdo víte, tak pls ne na zeď ale mě do mailu :)
Díky BB
  Re: telefon na Jakuba Myšku? 25.06.2015 On uz se pravdepodobne v mezidobi dohonil sam, ne?
    Re: telefon na Jakuba Myšku? 26.06.2015 zatím jsem ho nesehnal..
      Re: telefon na Jakuba Myšku? 26.06.2015 Pokud seženeš, pak určitě dohoněného...
Foto dne -Slunečník 23.06.2015 Zdarec. Netušíte jestli vedouo nějaké cesty na Slunečník, který se stal dnešním fotem dne? A pokud ano, existuje na to nějaký průvodce? Je to vůbec ofiko povolené? Leze se i jinde v Krkonoších? Předem díky všem za inteligentní (!) odpovědi!
  Re: Foto dne -Slunečník 23.06.2015 Heplglblagblllllll bů bů bů..je to dost inteligentní?
    Re: Foto dne -Slunečník 25.06.2015 Martas nezklamal, jako vzdy...
  Re: Foto dne -Slunečník 23.06.2015 V Krkonoších se lezou povolený i nepovolený ledy, skála a mixy ve Sněžnejch jamách, Hnědá skála, Hra
  Re: Foto dne -Slunečník 23.06.2015 dělá si prdel, dyť je to kvak por děti turistů :)
  Re: Foto dne -Slunečník 23.06.2015 V Krkonosich se leze hodne - Sokoliki a okoli.
  Re: Foto dne -Slunečník 24.06.2015 Je to nejděžší bigwall Evropy, nejkratší vícedýlka má 27 dýlek, všechno po vlastním. Má na to jen hr
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 Antikvariát, knihovna: Jan Novotný a kolektiv (1987): Nepískovcové skály v Čechách, horolezecký prův
    Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 na Polínku se dá zakládat celkem slušně, ale jen v některých cestách. Pak mé napadaj Svatošské skáy,
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 Kamýk, Mařenka, Bílá skála, Prosečnice
    Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 No v Prosecnici se po vlastnim leze fakt vyborne :).
      Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 24.06.2015 v Prosečnici je 30 cest po svém. Obtížnostně do 8 UIAA a výškově do 15 metrů.
        Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 24.06.2015 A jsou fakt nadherny, tam stoji za to z Plzne jet ;).
          Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 24.06.2015 Zaved bych te na deset z nich, kvůli kterým by to za návštěvu opravdu stalo. A na rozdíl od Mařenky,
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 Šanův kout na Srbáči. Černolice. Pro pokročilejší pak Sv. Ján. Kvaky na Křivoklátsku.
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 Pokud uz by ses vydal na Vltavskou žulu, tak nejlepsi na tradicni lezeni jsou (v danem poradi) - Jic
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 23.06.2015 Radyně, Žďár u Rokycan, Kozelka (500 cest, jen smyčky a kruhy), Svatošské skály, Pernštejn, Konstant
    Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 24.06.2015 do 100 kiláků od Plzně?
      Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně 24.06.2015 Bořeň je bohuel 113 kiláků
gri-gri 1 22.06.2015 Všem kdo používáte staré gri-gri ,dávejte bacha ,kamarád mi projel bez zachycení naštěstí od 3presky na umělce .Drážka pro lano po srovnání s novým tipem dost vybroušená a 9mm lano s teflonem na povrchu nemělo šanci.Naštěstí jen naražená pata a já spálená
  Re: gri-gri 1 22.06.2015 GG1 nemělo moc promakanou metodiku v návodu, u GG2 je to mnohem lepší. Jinak dělá strašně moc lidí,
    Re: gri-gri 1 22.06.2015 Pardon, ten slovosled se mi vůbec nepodařil. Někteří lidé při jištění osmou podávají lano tak, že ho
  Re: gri-gri 1 22.06.2015 podívej do návodu, pro jaký průměr lan je GG1 určená a pak si dej před zrcadlem pár facek a buď rád,
    Re: gri-gri 1 22.06.2015 S tím lanem do teď nebyl problém,mám ho rok a vždy chytlo bez problémů až jednou.....
      Re: gri-gri 1 22.06.2015 Jistit nové lano průměru 9mm přes staré Gri Gri, to může napadnout jen vola...
        Re: gri-gri 1 22.06.2015 Přesně tak. Na gg1 je jasně napsáné, na jaké průměry je. Ale proč to respektovat, že? Vlastně ani ne
          Re: gri-gri 1 22.06.2015 Co je na tom argumentu prosím stejného? Můžeš vysvětlit?
          Re: gri-gri 1 22.06.2015 Myšleno jen jako upozornění,aby se tento problém nestal někomu jinému.A vždy když kupuji něco nového
            Re: gri-gri 1 22.06.2015 Odborníci?:-D Tak každej desátej:-/
              Re: gri-gri 1 22.06.2015 Až se dozvíš kolik berou prodavači v Rockpointu a pravděpodbně i Hudy, tak budeš mile překvapenej ka
          Re: gri-gri 1 22.06.2015 To přirovnání sedí jak prdel na hrnec, nejsi absolvent kurzu tvůrčího psaní?
Na uprc
            Re: gri-gri 1 23.06.2015 :))
          Re: gri-gri 1 22.06.2015 socánku mačko, tvoje přirovnání těžce padá na hubu.ty asi budeš tak multikulturně obohacen,že musíš
    Re: gri-gri 1 22.06.2015 Nejsou čistě náhodou parametry/průměry lan, resp. jejich rozmezí přímo vyraženo na těle? Radši to vl
  Re: gri-gri 1 22.06.2015 Ak som to správne vyhľadal, tak Grigri 1 je určené od priemeru 10 do 11. Nechápem, ako niekto do toh
  Re: gri-gri 1 23.06.2015 neverim ze ti ti spalilo tu ruku pod grigri
Watzmann Ostwand 22.06.2015 Poradi mi nekdo z vas,kdo uz lezl Berchtesgaden weg zda je v ceste nejake zelezo?Vim,ze se jde 90% steny bez jisteni ...V tech tezssi mistech neco je,nebo je to vyhradne po vlastnim jisteni?A tip na bezplatne parkovani nekde pobliz jezera Königsee na ty 2
  Re: Watzmann Ostwand 22.06.2015 O cestě nic nevím, ale děkuji za inspiraci, tohle je krásné!!!
  Re: Watzmann Ostwand 22.06.2015 topíčko na bergsteigen? gůglované topíčko kdekoli jinde?
nějaké to železo tam nepochybně je,
  Re: Watzmann Ostwand 22.06.2015 My jsme to lezli. Veškeré železo jsme potkali na Platte (asi dva kruhy) a pak nahoře na výlezové spá
    Re: Watzmann Ostwand 22.06.2015 Tož souhlas s Kurdem. Koukni jen ještě na
    Re: Watzmann Ostwand 24.06.2015 Presne nejaky nejt byl jen v tech plotnach a jeden uplne nahore v takovem exponovanejsim previsku. N
podmínka na Glockneru 20.06.2015 Ahojte!
Nebyli jste teď někdy na Glockneru? Zajímá mě podmínka v Mayerlrampe nebo Pallavicinim... :)
Díky!
  Re: podmínka na Glockneru 23.06.2015 V pátek 20 cm nového sněhu....
    Re: podmínka na Glockneru 23.06.2015 Padaj tam ted laviny.
Co je RC 19.06.2015 Ahoj co je zkratka RC ?
Dík za info ...
  Re: Co je RC 19.06.2015 Red Circle. To je jedna z těch definic jako je RP. To samé jako Top Rope, pokud si dobře vzpomínám.<
  Re: Co je RC 19.06.2015 Je to něco mezi RP a AF. Po pádu nemusíš až na zem, ale jen na místo, kde se udržíš bez pomocí rukou
    Re: Co je RC 20.06.2015 POoužívá, to že to ty neznáš to neznamená.
RK je to, že máš cvaklý nějaký jištění ze země neb
      Re: Co je RC 20.06.2015 Ahoj perfektní děkuji.
Šlo mi o to když člověk (vetšinou na písku) leze za parťákem a dá to v
        Re: Co je RC 21.06.2015 Pak je to TR, ale nemá to sportovní hodnotu.
          Re: Co je RC 21.06.2015 To právě ne. Kdyby jsi četl pozorně příspěvek od George, zjistil bys že to je RC. Jinak souhlasím, ž
      Re: Co je RC 21.06.2015 Přesně tak, ve sportovním lezení se RK používá relativně často. Cvakneš si první nebo první dvě jišt
  Re: Co je RC 20.06.2015 Radio control :)
    Re: Co je RC 20.06.2015 Remote control
      Re: Co je RC 20.06.2015 růra čuráku :-D
        Re: Co je RC 21.06.2015 takhle kvalitni prispevek by mel v diskuzi byt vic nez 3x
1
...
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
...
2263
Wildspitze, podmínky Nebyl někdo nebo nemá někdo informace o podmínkách na trase přes Breslauer Huette na Wildspitze? Díky. Vašek 10:14:58 24.06.2015odpovědět
  Re: Wildspitze, podmínky Týden zpět- cesta k chatě v pohodě, křižovalo se jen malé sněhové pole v prudkém stoupáku pod chatou, ale to je tam snad dycky. My měli ještě wintráč, ale chata se poté otevírala 19.6. Těsně nad chatou už nafurt větší či menší sněhová políčka. Chvilku kameny, chvilku sníh. Za nás vyšší teploty, boření po kotníky, někdy po koule. Do sedla Mitterkarjoch vyšlapána cesta, ale je to dost hluboký, pokud to zafunělo bude to prošlapávačka. Na ledovci sníh tak po kotníky, místy víc, trhliny neviděny, jen boční u Vorgipfelu. Hřebínek na Wild pod sněhem, ale dalo se. Honza 10:46:10 24.06.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: