Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jetříchovice24.06.2015
Čau, nevíte, zde je možno někde kolem Jetříchovic, se zajistit ze zhora.
 Re: Jetříchovice24.06.2015
Zkus si přečíst podmínky lezení na pískovcích a v NPČŠ.
 Re: Jetříchovice27.06.2015
TR je asi všude na písku nežádoucí. Lehké hezké cesty, kde ti stačí několik smyček do hodin jsou tře
 Re: Jetříchovice01.07.2015
Ahoj, určitě ne - toprope se v místních tradičních oblastech netoleruje. Ale dají se najít pěkné, le

 Trenér24.06.2015
Ahoj, mate nekdo zkusenosti s trenovanim podle trenera? Myslim opravdu trenink za ucelem top lezeni. S kym? Doporuceni?
 Re: Trenér24.06.2015
Definuj top lezení.
  Re: Trenér24.06.2015
top bude asi, že chce být mezi českou lezeckou elitou
  Re: Trenér24.06.2015
8c a vic
   Re: Trenér25.06.2015
pokud se k 8c nepropracujes uz jako dite jen a pouze vicemene prirozenym lezenim tak myslim ze je le
    Re: Trenér25.06.2015
Je to smutné, ale je to tak. Také to nese velké životní změny. Zvaš, co všechno seš ochotný obětovat
     Re: Trenér25.06.2015
beztak je to jen hoax. na 8c se dostaneš sám, literatury je všude dost, dobrých lezců taky, internet
     Re: Trenér25.06.2015
Lezci, kteří se k obtížnostem okolo 8c dostali již v útlém věku mají sice výhodu, ale nemyslím si, ž
      Re: Trenér25.06.2015
začal jsem lézt v 28 a můžu zodpovědně říct, že je pekelně těžké propracovat se do vyšších čísel. Ne
       Re: Trenér25.06.2015
No tohle vsecko by ti rek trener, po kterym marne patram :-) Taky jsem ke 30ti. Ale trebas Ben Moon
        Re: Trenér25.06.2015
podle mě Kareš, Lipenská, nikoho jinýho neznám
        Re: Trenér25.06.2015
Sice nelezu Top, ale doporucim. Neni to tak jedboduchy :-). Napis mi mejl.
        Re: Trenér25.06.2015
Moon nebude zrovna dobrej příklad, ten to má teď už jako druhej vrchol, takže rozhodně nezačínal od
        Re: Trenér26.06.2015
ben moon a tahle garda ale lezla prásky už v mládí. Ti ve triceti nezacinali
       Re: Trenér26.06.2015
no začínat v 28 není nic extra, pokud si teda před tím nedělal nějakej silovější sport na úrovni. a
        Re: Trenér26.06.2015
Ja zacinal ve 24 a ted po tricitce muzu trenovat i 7x tydne,ALE v cyklech stridajicich tyhle hard ty
         Re: Trenér26.06.2015
jenže tady se (aspoň já) bavíme o treninku, kdy z bouldrovky odcházím, když neudržím ani velké chyty
          Re: Trenér26.06.2015
to lehké lezení bych neřekl že forma klesá, ale spíš je stejná, ale zase se ladí technika, koordinac
          Re: Trenér26.06.2015
Nevím, jestli ve svém případě můžu mluvit o tréningu, ale..mám pocit, že mi vyhovují spíš kratší (1h
           Re: Trenér26.06.2015
to je otázka. budto trénovat hodinu každej den, nebo 3x týdně 2,5hod
            Re: Trenér26.06.2015
No, spíš ty 2,5hodiny pětkrát týdně, a dokrmit to druhou fází, jestli se bavíme o 8céčkách.
             Re: Trenér26.06.2015
Souhlas. Dvě fáze jako to má Adámek a ono to půjde :-D
Je to hrozně o hlavě aby sis něco hne
              Re: Trenér26.06.2015
ok, a kdo mi poradí s tím jídlem (konec konců to byla otázka úplně na začátku-konkrétní jméno v praz
               Re: Trenér26.06.2015
Faktem je, že objemové období tréninku je charakteristické taky tím, že do tréninku nastupuješ se zb
                Re: Trenér29.06.2015
Tady by nebylo od věci zjistit, jak jsi na tom s kvalitou tréninku. Kvantita by byla, ale co kvalita
    Re: Trenér26.06.2015
No já sice o top lezení nemám vůbec šajnu, ale vím, že existují lezci, co začali třeba ve dvaceti a
 Re: Trenér28.06.2015
Ahoj, docela mě zajímají vaše postřehy. Napiště co lezete průměr pořád a co max, třeba do závorek. N
  Re: Trenér28.06.2015
Divím se, že tady tolik lidí naletělo. A diskutuje něco, co je jasnej flame. Když se podívám, kolik
   Re: Trenér28.06.2015
Konkrétně 3. lezec v nynějším pořadí má jedno 8c a čtvrtý už pak 8c nemá.
    Re: Trenér28.06.2015
Zebricek nezohlednuje jen obtiznost, ale take pocet. Neni az tak malo lezcu, kteri si denicek nevedo
     Re: Trenér28.06.2015
Mezi českými lezci není, skutečně není. Diskutovat proto, že se na tu obtížnost dostaneš tréninkem j
      Re: Trenér28.06.2015
To vis, ze je. Aniz bych listoval zebrickem (tobe to ale pred prohlasovanim bludu doporucuji): Pribi
       Re: Trenér28.06.2015
To jsou úplně celá kvanta. Snad mě budou prsty na obou rukách stačit.
        Re: Trenér29.06.2015
Netvrdim, ze to jsou vsichni... Je jich o dost vic.
      Re: Trenér28.06.2015
No já znám minimálně tři případy, co netrénujou, jenom lezou, a 8c dají. A všem je hodně přes třicet
       Re: Trenér29.06.2015
ty sice vzdy tvrdis ze niekoho takeho poznas ale nikdy nenapises konkretne meno. myslis ze ti franti
        Re: Trenér29.06.2015
A jak si to overis? Pojedes se na ne podivat? Vsak i v cechach je par lidi, co 8c lezou a moc se o n
         Re: Trenér29.06.2015
nebud smiesny
          Re: Trenér29.06.2015
Aneb, kdyz si nezapisujes verejny zebricek, tak neexistujes :D.
        Re: Trenér29.06.2015
Co třeba tady?

 Wildspitze, podmínky24.06.2015
Nebyl někdo nebo nemá někdo informace o podmínkách na trase přes Breslauer Huette na Wildspitze? Díky.
 Re: Wildspitze, podmínky24.06.2015
Týden zpět- cesta k chatě v pohodě, křižovalo se jen malé sněhové pole v prudkém stoupáku pod chatou

 telefon na Jakuba Myšku? 24.06.2015
Ahoj, nemáte někdo kontat na Jakuba Myšku z Barchova u Pardubic? Potřeboval bych ho dohonit a na mail nereaguje. pokud někdo víte, tak pls ne na zeď ale mě do mailu :)
Díky BB
 Re: telefon na Jakuba Myšku? 25.06.2015
On uz se pravdepodobne v mezidobi dohonil sam, ne?
  Re: telefon na Jakuba Myšku? 26.06.2015
zatím jsem ho nesehnal..
   Re: telefon na Jakuba Myšku? 26.06.2015
Pokud seženeš, pak určitě dohoněného...

 Foto dne -Slunečník23.06.2015
Zdarec. Netušíte jestli vedouo nějaké cesty na Slunečník, který se stal dnešním fotem dne? A pokud ano, existuje na to nějaký průvodce? Je to vůbec ofiko povolené? Leze se i jinde v Krkonoších? Předem díky všem za inteligentní (!) odpovědi!
 Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
Heplglblagblllllll bů bů bů..je to dost inteligentní?
  Re: Foto dne -Slunečník25.06.2015
Martas nezklamal, jako vzdy...
 Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
V Krkonoších se lezou povolený i nepovolený ledy, skála a mixy ve Sněžnejch jamách, Hnědá skála, Hra
  Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
poslké horo stránky Krkonoš
  Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
v Krkonoších se leze. všude možně. platí zásada - lez a drž hubu. nedávej voka, nepucuj, buď nenápad
 Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
dělá si prdel, dyť je to kvak por děti turistů :)
 Re: Foto dne -Slunečník23.06.2015
V Krkonosich se leze hodne - Sokoliki a okoli.
 Re: Foto dne -Slunečník24.06.2015
Je to nejděžší bigwall Evropy, nejkratší vícedýlka má 27 dýlek, všechno po vlastním. Má na to jen hr

 Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Ahoj, prosím zkušené lezce z plzeňska, je tu do tak 100 km oblast, kde se dá lézt po vlastním a je to spíš pro začátečníky? Dík za radu
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Antikvariát, knihovna: Jan Novotný a kolektiv (1987): Nepískovcové skály v Čechách, horolezecký prův
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
na Polínku se dá zakládat celkem slušně, ale jen v některých cestách. Pak mé napadaj Svatošské skáy,
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Kamýk, Mařenka, Bílá skála, Prosečnice
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
No v Prosecnici se po vlastnim leze fakt vyborne :).
   Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně24.06.2015
v Prosečnici je 30 cest po svém. Obtížnostně do 8 UIAA a výškově do 15 metrů.
    Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně24.06.2015
A jsou fakt nadherny, tam stoji za to z Plzne jet ;).
     Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně24.06.2015
Zaved bych te na deset z nich, kvůli kterým by to za návštěvu opravdu stalo. A na rozdíl od Mařenky,
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Šanův kout na Srbáči. Černolice. Pro pokročilejší pak Sv. Ján. Kvaky na Křivoklátsku.
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
moc díky!
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Pokud uz by ses vydal na Vltavskou žulu, tak nejlepsi na tradicni lezeni jsou (v danem poradi) - Jic
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Kapucinske skaly
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
Radyně, Žďár u Rokycan, Kozelka (500 cest, jen smyčky a kruhy), Svatošské skály, Pernštejn, Konstant
 Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně23.06.2015
bořeň?
  Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně24.06.2015
do 100 kiláků od Plzně?
   Re: Lezení po vlastním do 100 km od Plzně24.06.2015
Bořeň je bohuel 113 kiláků

 gri-gri 122.06.2015
Všem kdo používáte staré gri-gri ,dávejte bacha ,kamarád mi projel bez zachycení naštěstí od 3presky na umělce .Drážka pro lano po srovnání s novým tipem dost vybroušená a 9mm lano s teflonem na povrchu nemělo šanci.Naštěstí jen naražená pata a já spálená
 Re: gri-gri 122.06.2015
GG1 nemělo moc promakanou metodiku v návodu, u GG2 je to mnohem lepší. Jinak dělá strašně moc lidí,
  Re: gri-gri 122.06.2015
Pardon, ten slovosled se mi vůbec nepodařil. Někteří lidé při jištění osmou podávají lano tak, že ho
 Re: gri-gri 122.06.2015
podívej do návodu, pro jaký průměr lan je GG1 určená a pak si dej před zrcadlem pár facek a buď rád,
  Re: gri-gri 122.06.2015
S tím lanem do teď nebyl problém,mám ho rok a vždy chytlo bez problémů až jednou.....
   Re: gri-gri 122.06.2015
Jistit nové lano průměru 9mm přes staré Gri Gri, to může napadnout jen vola...
    Re: gri-gri 122.06.2015
Přesně tak. Na gg1 je jasně napsáné, na jaké průměry je. Ale proč to respektovat, že? Vlastně ani ne
     Re: gri-gri 122.06.2015
Co je na tom argumentu prosím stejného? Můžeš vysvětlit?
     Re: gri-gri 122.06.2015
Myšleno jen jako upozornění,aby se tento problém nestal někomu jinému.A vždy když kupuji něco nového
      Re: gri-gri 122.06.2015
Odborníci?:-D Tak každej desátej:-/
       Re: gri-gri 122.06.2015
Až se dozvíš kolik berou prodavači v Rockpointu a pravděpodbně i Hudy, tak budeš mile překvapenej ka
     Re: gri-gri 122.06.2015
To přirovnání sedí jak prdel na hrnec, nejsi absolvent kurzu tvůrčího psaní?

Na uprc
      Re: gri-gri 123.06.2015
:))
     Re: gri-gri 122.06.2015
socánku mačko, tvoje přirovnání těžce padá na hubu.ty asi budeš tak multikulturně obohacen,že musíš
  Re: gri-gri 122.06.2015
Nejsou čistě náhodou parametry/průměry lan, resp. jejich rozmezí přímo vyraženo na těle? Radši to vl
 Re: gri-gri 122.06.2015
Ak som to správne vyhľadal, tak Grigri 1 je určené od priemeru 10 do 11. Nechápem, ako niekto do toh
 Re: gri-gri 123.06.2015
neverim ze ti ti spalilo tu ruku pod grigri

 Watzmann Ostwand22.06.2015
Poradi mi nekdo z vas,kdo uz lezl Berchtesgaden weg zda je v ceste nejake zelezo?Vim,ze se jde 90% steny bez jisteni ...V tech tezssi mistech neco je,nebo je to vyhradne po vlastnim jisteni?A tip na bezplatne parkovani nekde pobliz jezera Königsee na ty 2
 Re: Watzmann Ostwand22.06.2015
O cestě nic nevím, ale děkuji za inspiraci, tohle je krásné!!!
 Re: Watzmann Ostwand22.06.2015
topíčko na bergsteigen? gůglované topíčko kdekoli jinde?
nějaké to železo tam nepochybně je,
 Re: Watzmann Ostwand22.06.2015
My jsme to lezli. Veškeré železo jsme potkali na Platte (asi dva kruhy) a pak nahoře na výlezové spá
  Re: Watzmann Ostwand22.06.2015
Tož souhlas s Kurdem. Koukni jen ještě na
  Re: Watzmann Ostwand24.06.2015
Presne nejaky nejt byl jen v tech plotnach a jeden uplne nahore v takovem exponovanejsim previsku. N

 podmínka na Glockneru20.06.2015
Ahojte!

Nebyli jste teď někdy na Glockneru? Zajímá mě podmínka v Mayerlrampe nebo Pallavicinim... :)

Díky!
 Re: podmínka na Glockneru23.06.2015
V pátek 20 cm nového sněhu....
  Re: podmínka na Glockneru23.06.2015
Padaj tam ted laviny.

 Co je RC19.06.2015
Ahoj co je zkratka RC ?
Dík za info ...
 Re: Co je RC19.06.2015
Red Circle. To je jedna z těch definic jako je RP. To samé jako Top Rope, pokud si dobře vzpomínám.<
 Re: Co je RC19.06.2015
Je to něco mezi RP a AF. Po pádu nemusíš až na zem, ale jen na místo, kde se udržíš bez pomocí rukou
  Re: Co je RC20.06.2015
POoužívá, to že to ty neznáš to neznamená.
RK je to, že máš cvaklý nějaký jištění ze země neb
   Re: Co je RC20.06.2015
Ahoj perfektní děkuji.
Šlo mi o to když člověk (vetšinou na písku) leze za parťákem a dá to v
    Re: Co je RC21.06.2015
Pak je to TR, ale nemá to sportovní hodnotu.
     Re: Co je RC21.06.2015
To právě ne. Kdyby jsi četl pozorně příspěvek od George, zjistil bys že to je RC. Jinak souhlasím, ž
   Re: Co je RC21.06.2015
Přesně tak, ve sportovním lezení se RK používá relativně často. Cvakneš si první nebo první dvě jišt
 Re: Co je RC20.06.2015
Radio control :)
  Re: Co je RC20.06.2015
Remote control
   Re: Co je RC20.06.2015
růra čuráku :-D
    Re: Co je RC21.06.2015
takhle kvalitni prispevek by mel v diskuzi byt vic nez 3x

1   ...   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   359   360   361   362   363   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Trenér
Ahoj, mate nekdo zkusenosti s trenovanim podle trenera? Myslim opravdu trenink za ucelem top lezeni. S kym? Doporuceni?
T.18:04:54 24.06.2015
odpovědět 
 Re: Trenér
Definuj top lezení.
pbla402418:25:43 24.06.2015
odpovědět 
  Re: Trenér
top bude asi, že chce být mezi českou lezeckou elitou
honza19:25:37 24.06.2015
odpovědět 
  Re: Trenér
8c a vic
T.20:20:55 24.06.2015
odpovědět 
   Re: Trenér
pokud se k 8c nepropracujes uz jako dite jen a pouze vicemene prirozenym lezenim tak myslim ze je lepsi to prehodnotit a stat se radeji vynikajicim hobikem nez se snazit dohnat neco co uz nejde...
12:28:35 25.06.2015
odpovědět 
    Re: Trenér
Je to smutné, ale je to tak. Také to nese velké životní změny. Zvaš, co všechno seš ochotný obětovat a změnit.
Jinak je určitě dobré, když ti někdo v začátcích pomůže, než pochopíš správný systém tréninku a co tvé tělo chce a zvládne.
Karel13:24:46 25.06.2015
odpovědět 
     Re: Trenér
beztak je to jen hoax. na 8c se dostaneš sám, literatury je všude dost, dobrých lezců taky, internet plnej. jen si to poskládat a makat. podívej se na tréninky těch nej na youtube. trénují 15h týdně +- , což nemůžeš začít ted z ničeho nic, ale postupně se k tomu dopracovávat. je to dřina, pokud pracuješ fyzicky, zapomen na to. musíš být kancelářská krysa. a hlavně, musíš chtít, pak už si cestu najdeš. trenér ti stejně jen sepíše plán, jendou za čas tě zkontroluje, jestli se lepšíš, tuhle támhle něco v plánu změní. ale to zvládneš i sám, důležitý je trénovat svoje slabiny taky
honza13:43:09 25.06.2015
odpovědět 
     Re: Trenér
Lezci, kteří se k obtížnostem okolo 8c dostali již v útlém věku mají sice výhodu, ale nemyslím si, že je problém se na danou úroveň propracovat i později. Je samozřejmě nutné v tréninku efektivně a dlouhodobě pracovat. Časově to je v řádu několika let. Dobrý trenér v daném procesu hraje zásadní roli, neboť Ti poskytne důležité informace o systému tréninku, tréninkových prostředcích, dávkách a celkové teorii, díky které zkrátíš čas nutný k dosažení výkonnosti na minimum.
Martin Jech13:59:51 25.06.2015
odpovědět 
      Re: Trenér
začal jsem lézt v 28 a můžu zodpovědně říct, že je pekelně těžké propracovat se do vyšších čísel. Nejprve začnou bolet prsty, tak se musí s odhodláním dolů a pěkně se vylézt v nízkých číslech, aby zesílily klouby, poutka atd. No a čím je člověk starší, tím je horší regenerace a fakt mi nejde chodit na bouldrovku po, út, st, čt jako ty young guns, co tam vídám.

Anebo mi, prosím, řekni, co bych pro regeneraci měl dělat? Zatím mám prostě den oraz.
16:27:35 25.06.2015
odpovědět 
       Re: Trenér
No tohle vsecko by ti rek trener, po kterym marne patram :-) Taky jsem ke 30ti. Ale trebas Ben Moon a tahle garda dokazujou, ze to jde. Ale sehnat v CR trenera, jako opravdu trenera, kterej s tebou bude konzultovat treninkovej denik, vysledky dlouhodbe, kratkodobe.. to asi v cr nikdo takovej neni, co? Co jsem tak koukal, tak zaplatit si na 3mesice a dostat xkrat zkopirovanej mustr.. to uz si ho muzou rovnou stahnout z netu..
T.17:27:49 25.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
podle mě Kareš, Lipenská, nikoho jinýho neznám
honza20:00:49 25.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
Sice nelezu Top, ale doporucim. Neni to tak jedboduchy :-). Napis mi mejl.
Azbest20:17:09 25.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
Moon nebude zrovna dobrej příklad, ten to má teď už jako druhej vrchol, takže rozhodně nezačínal od nuly..
22:22:22 25.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
ben moon a tahle garda ale lezla prásky už v mládí. Ti ve triceti nezacinali
09:24:27 26.06.2015
odpovědět 
       Re: Trenér
no začínat v 28 není nic extra, pokud si teda před tím nedělal nějakej silovější sport na úrovni. a jak říkáš, ve 30 už se nedá chodit každej den na bouldrovku (mluvím taky z vlastní zkušenosti:), stejně tak se snad ani nedá trénovat 5x týdně (myslím jako silový cvičení, to se dá tak 2-3x, pak jen nějakej běh a strečink a tak)
honza07:55:11 26.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
Ja zacinal ve 24 a ted po tricitce muzu trenovat i 7x tydne,ALE v cyklech stridajicich tyhle hard tydny se soft obdobim. Ja trenuju v podstate kazdy rok jinak nez ten predchozi at uz kvuli vnejsim vlivum nebo kvuli vyvoji vlastniho treninku a boji proti stagnaci. Momentalne mi sedi trenovat 2-3 tydny 5-6x tydne a pak soft tyden, kdy lezu jenom tak 3x a spis na pohodu. Kazdy je individual, kazdemu sedi neco jineho. I po tricitce to jde, jenom to chce vic poslouchat telo. Nehazte flintu do zita..
m.10:15:05 26.06.2015
odpovědět 
         Re: Trenér
jenže tady se (aspoň já) bavíme o treninku, kdy z bouldrovky odcházím, když neudržím ani velké chyty a jsem úplně hotový. Lehký trenink mi nic nedává. Lézt na pohodu znamená pro mě ne udržování, ale slábnutí. A 24 mi bylo před 16 lety.

Teď raď!
10:49:28 26.06.2015
odpovědět 
          Re: Trenér
to lehké lezení bych neřekl že forma klesá, ale spíš je stejná, ale zase se ladí technika, koordinace. taky důležité. v jedné fázi trénuješ všeobecně (na začátku) bušíš v posilovně na stěně, na boudlrovce, běháš, prostě do sebe kydáš objemy různýho nestereotipního, pohybu, v další fázi jedeš sílu -kampus, boudlry a poslední fázi ladíš techniku , koordinaci a dotrénuješ co ti nemín jde. já teda tahle nezvládám trénovat, seknu se někde v tréninku síly, a poslední fáze a to pořád nějak střídám, do toho posilka...a možná proto se taky zlepšuju jen pomalu. ale lepší pomalu než si něco posrat a půl roku s něčím marodit
honza10:58:38 26.06.2015
odpovědět 
          Re: Trenér
Nevím, jestli ve svém případě můžu mluvit o tréningu, ale..mám pocit, že mi vyhovují spíš kratší (1h), ale intenzívní tréningy, kdy neodcházím úplně vyřízenej (naopak mám pocit, že bych tam klidně ještě hoďku vydržel). Tělo pak nepotřebuje regenerovat tak dlouho a dá se to dělat častěji.
10:59:52 26.06.2015
odpovědět 
           Re: Trenér
to je otázka. budto trénovat hodinu každej den, nebo 3x týdně 2,5hod
honza13:07:16 26.06.2015
odpovědět 
            Re: Trenér
No, spíš ty 2,5hodiny pětkrát týdně, a dokrmit to druhou fází, jestli se bavíme o 8céčkách.
Komár14:10:55 26.06.2015
odpovědět 
             Re: Trenér
Souhlas. Dvě fáze jako to má Adámek a ono to půjde :-D
Je to hrozně o hlavě aby sis něco hned při prvním zlepšení neutrhl či nenatáhl..
Regenerace je daná jídlem, pokud si po tvrdém tréninku na hadry a ráno se tak probudíš, tak špatně jíš, piješ žiješ....
Já trénuju cca 5x týdně a furt můžu :-)
OndraH14:27:38 26.06.2015
odpovědět 
              Re: Trenér
ok, a kdo mi poradí s tím jídlem (konec konců to byla otázka úplně na začátku-konkrétní jméno v praze, prosím)? a kolik ti je? už jsem psal, že znám 16-leté, co valej každý den 3 hodiny, ale já jsem věkem fakt jinde. a kámoš co dává 8a mi tvrdí, že taky nezvládá 2 dny za sebou
14:43:26 26.06.2015
odpovědět 
               Re: Trenér
Faktem je, že objemové období tréninku je charakteristické taky tím, že do tréninku nastupuješ se zbytkovou únavou z posledního tréninku. Takže seš vlastně v pohodě, ne?
Já jsem z těch mladých, takže to mám vlastně jednoduché. Základem je nechlastat, rozumně jíst, a ono mi to lezení pětkrát týdně (dvakrát třeba dvoufáze) a nějaké plavání k tomu, krásně fungovalo. Ale tak nějak nevěřím, že za deset let mi to prostě nepůjde. A "čekat na podmínku", to taky nejde. Mnohdy začneš bušit s mírně nataženým svalem. Když si na to budeš dávat pozor a vyhodnotíš, že nic nehrozí, tak se nic neděje...
K.18:03:32 26.06.2015
odpovědět 
                Re: Trenér
Tady by nebylo od věci zjistit, jak jsi na tom s kvalitou tréninku. Kvantita by byla, ale co kvalita? Na té záleží skoro více, jak na tom množství. A k tomu, že s tvým tréninkem není něco tak úplně v pořádku, mne vedou ty tvé kombinace. Zkus si o jednotlivých sportech něco zjstit, zejména pak o vhodnosti jejich kombinací.
09:55:43 29.06.2015
odpovědět 
    Re: Trenér
No já sice o top lezení nemám vůbec šajnu, ale vím, že existují lezci, co začali třeba ve dvaceti a jsou hodně dobrý. Třeba Jitka Mázlová. Sice nelze 8c, ale zas je to ženská. začala ve dvaceti, a to ještě k tomu ňákou dobu lezla jen v horách.
vašek k.16:14:44 26.06.2015
odpovědět 
 Re: Trenér
Ahoj, docela mě zajímají vaše postřehy. Napiště co lezete průměr pořád a co max, třeba do závorek. Např. 6c(7a+)... Jen pro srovnání, aby tu neradili 6a lezci!
Dle mého názoru do 6b(+), tj. do cca do 7+ se nic moc neděje, pak začíná soustavný lezení nebo trénink a výš (7c-8a), kam jsem se ještě nedostal, už obojí. Prostě se musí jak bušit na tréninku, tak venku. Podřídit v podstatě vše!
Prosím, neberte mě za každý slovo, jak je tady v diskuzích už zvykem. Dík.
Esu17:15:22 28.06.2015
odpovědět 
  Re: Trenér
Divím se, že tady tolik lidí naletělo. A diskutuje něco, co je jasnej flame. Když se podívám, kolik lidí tady na lezci má vylezeno poctivé 8c (ne nějakou ojebávku a samozřejmě francouzké), tak jich je tak málo, že musí být více než jasný, že na 8c se prostě nedostaneš. Smiř se s tím chlapče. Můžeš se zeptat těch, co maj 8c. Oni ti to potvrdí. Vsadím na to svoje boty.
Papuč18:10:56 28.06.2015
odpovědět 
   Re: Trenér
Konkrétně 3. lezec v nynějším pořadí má jedno 8c a čtvrtý už pak 8c nemá.
Papuč18:15:24 28.06.2015
odpovědět 
    Re: Trenér
Zebricek nezohlednuje jen obtiznost, ale take pocet. Neni az tak malo lezcu, kteri si denicek nevedou ci jsou mimo nejvyssi pricky zebricku a pritom maji 8c. I kdyz, pravda, 8c masovka neni :).
20:27:10 28.06.2015
odpovědět 
     Re: Trenér
Mezi českými lezci není, skutečně není. Diskutovat proto, že se na tu obtížnost dostaneš tréninkem je zcela absurdní a vlastně také bezvýznamné.
20:47:58 28.06.2015
odpovědět 
      Re: Trenér
To vis, ze je. Aniz bych listoval zebrickem (tobe to ale pred prohlasovanim bludu doporucuji): Pribil, Sindel, Rozsypal, Jungling, Mrazek, Vopatova a urcite mnozi dalsi na ktere si ted nevzpomenu nejake to 8c prelezli.
21:18:09 28.06.2015
odpovědět 
       Re: Trenér
To jsou úplně celá kvanta. Snad mě budou prsty na obou rukách stačit.
21:27:55 28.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
Netvrdim, ze to jsou vsichni... Je jich o dost vic.
12:37:12 29.06.2015
odpovědět 
      Re: Trenér
No já znám minimálně tři případy, co netrénujou, jenom lezou, a 8c dají. A všem je hodně přes třicet.
pbla402421:54:11 28.06.2015
odpovědět 
       Re: Trenér
ty sice vzdy tvrdis ze niekoho takeho poznas ale nikdy nenapises konkretne meno. myslis ze ti frantici sa na teba nahnevaju ked ich spomenies na ceskom webe? my si potom aspon mozeme overit tvoje tvrdenie.
07:39:18 29.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
A jak si to overis? Pojedes se na ne podivat? Vsak i v cechach je par lidi, co 8c lezou a moc se o nich nevi.
10:39:30 29.06.2015
odpovědět 
         Re: Trenér
nebud smiesny
10:43:10 29.06.2015
odpovědět 
          Re: Trenér
Aneb, kdyz si nezapisujes verejny zebricek, tak neexistujes :D.
12:38:43 29.06.2015
odpovědět 
        Re: Trenér
Co třeba tady?
http://www.kairn.com/fr/esc alade/12763/les-derni eres-coches-dans-le-sud-lebret-bl aha-faugeras-caprez.html

Blaise Faugeras réalise "Quoussai mdlf" 8c
pbla402410:51:43 29.06.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi