Za 14 dní se chystáme na Dufourspitze švýcarskou cestou, nahoru přes hřeben, dolu bychom rádi slanili na Silbersattel a pak sešli po ledovci. V diskuzích se šíří různé rozporné informace o průchodnosti ledovce Monte Rosa Gletscher (viz třeba zde
Ahoj, dá se v Tatrách ve žlabech ještě teď narazit na firn případně někde jinde na sněhové pole? Je třeba s sebou brát i cepoš a mačky nebo je to už na pohodu a obejdeme se bez toho? Co třeba Krčmarův žlab? Díky za rozumné odpovědi
Ahoj nevíte někdo co to je za kruh a cestu,když nelezu na Turnovský cestě doprava po tý polici ke kruhu Turnovský,ale po tý spárce rovně,právě přes ten pro mě neznámý kruh a pak třeba ten borhák Turnovský na vršek?
Ahoj, chystame se tohle leto do Bergelu a tentokrat si chci na tu vypravu poridit pruvodce. Zatim jsem narazil na 'Nicht als Granit' a 'Schweizer Plaisir Sud' muze mi nekdo z vas doporucit, ktery je vhodnejsi? Mam uz 'Schweizer Plaisir Selection' takze vi
Ahoj, mám dotaz na oblast Velká. Podle průvodce tam vedou dvě cesty. Jedna vrchem skrz rokli a druhá od hospody. Zatím sem vždy přicházel od hospody ale pokaždé si říkám že asi není úplně košér procházet přes pozemek na konci cesty. Je tam karavan a občas
Ahoj lidi koncem září letíme s přítelkyní do Malagy a chceme si tam půjčit na 10 dní auto.Pokud mate někdo nějaké zkušenosti budu rád za info.Co platit. Co neplatit. Na co si dát pozor. Díky moc
Michal
tak jsem si pájkou utavil konce lana, ale ejhle, hned při prvním lezení se mi oplet přetáh přes jádro. nejde někde v Praze utavit odborně, nebo pořešit aby na koncích oplet neutíkal? díkes
Ahoj, mám dotaz na oblast Velká. Podle průvodce tam vedou dvě cesty. Jedna vrchem skrz rokli a druhá od hospody. Zatím sem vždy přicházel od hospody ale pokaždé si říkám že asi není úplně košér procházet přes pozemek na konci cesty. Je tam karavan a občas tam i parkuje auto. Nikdy sem nepotkal majitele takže se chci zeptat zde. Je tato cesta ok?
Pozemek má pronajatý fajn člověk a dokonce lezec. Taky doufám, že mu průchod lezců nevadí. Jen s auty by se mělo parkovat v obci nebo u Heroldů. Protože tam není místo a už dvě auta zatarasí průjezd.
Ahoj, uživatel pozemku s karavanem je "lezcům nakloněný", takže průchod ve vší slušnosti není problém. Akorát nejezděte parkovat na tu štěrkovku pod chatama, bo je úzká, svépomocí udržovaná a je to jediný místo pro chataře na parkování a otáčení aut, to byla jediná výhrada chatařů. Dík.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.