Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Bouldrovka - Velké Meziříčí
K2-Žilina - Žilina

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zdarak20.07.2015
Ahoj, chci si koupit novy zdarak ale nevim podle ceho se rozhodnout. Vybiram z SirJoseph K4, Millet Bivi Bag a Mammut Ultralight. Vsechny je maj v Hudaci, cena je srovnatelna (Nejlevnejsi je Millet). Dohledal jsem si ze vsechny maji nepromokavost 10000mm,
 Re: Zdarak20.07.2015
Koukej hlavně na prodyšnost. Doporučuju High Point - slupec 20k, prodyšnost 30k.
Rákoska neud
  Re: Zdarak20.07.2015
Všechny se rosí zevnitř.
   Re: Zdarak20.07.2015
koukni na můj příspěvek ke žďáráku High Point.. ;)
 Re: Zdarak20.07.2015
Mám High Point Dry Cover. A můžu jen doporučit! Spal jsem v něm už hodněkrát. Plánovaně i neplánovan
 Re: Zdarak20.07.2015
proč nebrat Mammut? Protože to je Mammut!
  Re: Zdarak20.07.2015
Aho, výhodou je mít pro sebe (jednoho) ždárák pro dva. Líp dejchá, máš víc místa,dáš vedle sebe i ba
 Re: Zdarak20.07.2015
Ahoj, tak dekuji vsem za reakce, vypada to, ze nakonec vezmu fakt ten HP, ikdyz jsem na zacatku o ne
  Re: Zdarak25.07.2015
Spatny neni ani zdarak od Tilaku, ale jelikoz je z Goretexu, tak cena je uz trochu mimo.
 Re: Zdarak20.07.2015
mám žďárák z Gore-Texu a ještě k tomu propouštějící speciálně CO2. Vlhkost se v něm sráží, jakmile j
  Re: Zdarak21.07.2015
mám US ARMY orginal GORE-TEX žďárák a nemůžu si ztěžovat. Dá se sehnat i za 2500kč
   Re: Zdarak21.07.2015
Jenže není Gore jako Gore. Žďárák musí být z Gore-tex "air permeability" který má vyšší pr
    Re: Zdarak04.09.2015
A proč by někdo šil ždáráky z goráče na boty, troubo? :D Myslíš, že by to bylo levnější? Asi těžko.<
 Re: Zdarak28.07.2015
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
 Re: Zdarak28.07.2015
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd

 Dufourspitze a průchodnost ledovce18.07.2015
Za 14 dní se chystáme na Dufourspitze švýcarskou cestou, nahoru přes hřeben, dolu bychom rádi slanili na Silbersattel a pak sešli po ledovci. V diskuzích se šíří různé rozporné informace o průchodnosti ledovce Monte Rosa Gletscher (viz třeba zde
 Re: Dufourspitze a průchodnost ledovce22.08.2015
Ahoj, protože sem nikdo nepřihodil žádné moudro, prostě jsme to zkusili. Ledovec je (k 5.8.2015) úpl

 Tatry firn?18.07.2015
Ahoj, dá se v Tatrách ve žlabech ještě teď narazit na firn případně někde jinde na sněhové pole? Je třeba s sebou brát i cepoš a mačky nebo je to už na pohodu a obejdeme se bez toho? Co třeba Krčmarův žlab? Díky za rozumné odpovědi
 Re: Tatry firn?18.07.2015
Vasne, ze da. Ale hodne vysoko a uz jen v severnich dolinach.
Krcmarak nevim, nebyl jsem...<

 sušky-turnovská18.07.2015
Ahoj nevíte někdo co to je za kruh a cestu,když nelezu na Turnovský cestě doprava po tý polici ke kruhu Turnovský,ale po tý spárce rovně,právě přes ten pro mě neznámý kruh a pak třeba ten borhák Turnovský na vršek?
 Re: sušky-turnovská18.07.2015
  Re: sušky-turnovská19.07.2015
díky

 Pruvodce - Bergell17.07.2015
Ahoj, chystame se tohle leto do Bergelu a tentokrat si chci na tu vypravu poridit pruvodce. Zatim jsem narazil na 'Nicht als Granit' a 'Schweizer Plaisir Sud' muze mi nekdo z vas doporucit, ktery je vhodnejsi? Mam uz 'Schweizer Plaisir Selection' takze vi
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
To se přidávám. Měl jsem průvodce od Chrise Mellora- Bregaglia Climbing v PDFku. Podařilo se mi to o
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
Mam oba. Plaisir je velmi dobre udelany pruvodce, na jednu, dve navstevy staci bohate. Cesty v nem j
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
Zalezi na tom, co tam chces lezt.

Pokud ti jde o moderni, vynytovane cesty do 6b+, ta
  Re: Pruvodce - Bergell20.07.2015
Dik za info, asi koupim Plaisir, protoze tady v Karlsruhe Nicht als Granit asi nikde nemaj a nevim j

 Na písek s Mg17.07.2015
Poraďte, kde můžu jet na písek (Čechy) a používat tam Mg. Vím že je to na http://www.skalnioblasti.cz/5_index.asp?cmd=5, ale
 Re: Na písek s Mg17.07.2015
Nezakázaný ochranou přírody je to jen v Labáku na levym a na Křižáku, stále platí pravidla ČHS, že i
  Re: Na písek s Mg17.07.2015
Svaz to nezakazuje jen doporučuje nebo to chápu špatně? Cituji z pravidel na horosvazu: Použití chem
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
Nasrat na klasiky, prasim i ve Skalaku...
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
no schválně co si začneš myslet o volech až jednou nebudeš náhodou maglajzovat a šáhneš do chytu zab
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
Pokud řešíš to, že když je to zakázaný, tak se to nesmí, zatímco když je to JEN nedoporučený, tak to
    Re: Na písek s Mg17.07.2015
Šlo mi spíš o to, aby tam např. ochránci nezakázali lezení, když tam jednou za čas pojedu a "za
     Re: Na písek s Mg17.07.2015
No...tak to zakáží, a co tě to trápí? Podle dotazu mi nepřijde, že by jsi nějak řešil morální aspekt
      Re: Na písek s Mg17.07.2015
Spíš by mě zajímal pohled jiných lidí na můj dotaz. Dozvěděl jsem se tady, že ochrana přírody povoli
       Re: Na písek s Mg17.07.2015
Na levým a na křižáku to bude v klidu. Jinde je to dobrý respektovat. Chápu, že to někdo má s sebou
        Re: Na písek s Mg17.07.2015
nějakou takovou věcnou radu jsem čekal, díky moc za ni
       Re: Na písek s Mg18.07.2015
Problém byl, že ty jsi motal dvě věci dohromady. První .... může tě za to někdo de iure postihnout?
 Re: Na písek s Mg17.07.2015
Jeď do Labáku, tam budeš v klidu.
  Re: Na písek s Mg18.07.2015
Nebo na prachov. Tam je to taky v klidu.
   Re: Na písek s Mg19.07.2015
Na Prachově to není žádoucí. Od této sezóny chodí po prachově ochranář s policajtama.
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
Jedině Labák! Všude jinde se ti může stát že příjdeš k nějaké újmě. Ať na čumáku, nebo na matroši. J
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Jeste se prasi na Panteonu az jsem malem dostal pojeb ze neprasim taky :o
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Ještě nedávno bylo na SO u Ostrova Mg "bez omezení". Copak se změnilo? CHKO má někde napsa
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
Nevím co je na SO, každopádně pro mě nic oficielního. V roce 2009 byl ze strany CHKO vydán na svaz p
    Re: Na písek s Mg20.07.2015
Tisá je maloplošné chráněné území a tenkrát šlo jen o ni. Ostrov nemá žádné omezení, to by v Návštěv
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
Zda se ze na Ostrov se vztahuje tohle: "...používání Mg pouze při lezení cest udělaných po roce
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
vysvetlite mi niekto tu cesku mg schýzu ked sa na lane madzovat nesmie a dole na sutroch pri boulder
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Nejde o lano/nelano :) Jde o pískovec/jiné horniny
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
No ved práve preto to nechápem na veži je zákaz používať mg a na kamenoch pod nou nie? alebo ako tom
    Re: Na písek s Mg20.07.2015
V Sasku už je taková schizofrenie, že ortodoxní klasici jsou ohledně boulderingu horší běž ochranáři
     Re: Na písek s Mg20.07.2015
no je to na hlavu postavene clovek lezie na lane bez mg a potom ide okolo bouldrov a tam sa práši ja
      Re: Na písek s Mg20.07.2015
Vsak ona plati pro vsechny, to ze se nedodrzujou je jina vec..
       Re: Na písek s Mg20.07.2015
No, mě taky štve, když dole je to OK a nahoře někdo potí chyty :-D
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
Eržik je známej flamer takže mu na to neskočte ..

 Velká - přístup17.07.2015
Ahoj, mám dotaz na oblast Velká. Podle průvodce tam vedou dvě cesty. Jedna vrchem skrz rokli a druhá od hospody. Zatím sem vždy přicházel od hospody ale pokaždé si říkám že asi není úplně košér procházet přes pozemek na konci cesty. Je tam karavan a občas
 Re: Velká - přístup17.07.2015
Pozemek má pronajatý fajn člověk a dokonce lezec. Taky doufám, že mu průchod lezců nevadí. Jen s aut
 Re: Velká - přístup17.07.2015
Ahoj, uživatel pozemku s karavanem je "lezcům nakloněný", takže průchod ve vší slušnosti není problé
  Re: Velká - přístup17.07.2015
Parkuji vždy přímo v obci a to u malého mostku u autobusové zastávky. Díky za vyjasnění situace!

 Lezení Lefkada (Řecko)16.07.2015
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením na ostrově Lefkada? Díky!

 Auto ve Španělsku16.07.2015
Ahoj lidi koncem září letíme s přítelkyní do Malagy a chceme si tam půjčit na 10 dní auto.Pokud mate někdo nějaké zkušenosti budu rád za info.Co platit. Co neplatit. Na co si dát pozor. Díky moc
Michal
 Re: Auto ve Španělsku16.07.2015
ahoj, mame dobrou zkusenost s pujcovnou centauro. Praktikujeme to stylem, ze bereme plnou nadrz a s
 Re: Auto ve Španělsku16.07.2015
Většina půjčoven akceptuje jen kreditní a ne debetní karty.
  Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
auto před vrácením vypíglovat, jinak dávaj tučný pokuty (vlastní zkušenost)
 Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Dej si bacha, aby byl řidič současně majitelem karty, kterou se za auto platí. Kombinace, že řidič j
  Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Díky za info. Vhápu to tak,že pokud zaplatím pojištění tak neplatím zálohu co strhávají z karty. Vím
 Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Cau,
mam dobrou zkusenost se Sixtem - slusny ceny a neuctovali zadny skryty poplatky, prestoz

 palba lana profi . Praha15.07.2015
tak jsem si pájkou utavil konce lana, ale ejhle, hned při prvním lezení se mi oplet přetáh přes jádro. nejde někde v Praze utavit odborně, nebo pořešit aby na koncích oplet neutíkal? díkes
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Nestačí jen pajkou zaříznout, ale musíš doslova roztavit posledních 5-10mm lana, aby se smichala hmo
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Ahoj, lano rozmotej, seřízni konce a pak celé lano protáhni mezi rukama, uvolněný oplet se ti pravdě
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
doplňuji - říznout a s chlupatým řezem několikrát proslanit na podstatné části špagátu přiléhající k
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Pokud si to řezal klasikou trafo páječkou, tak se místo očka dají koupit regulerní řezací hroty, je
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Kde se prosím dá koupit ten řezací hrot? Díky.
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Kdesi jsem kdysi cetl, jak rezat lana; a praxe ukazuje, ze je to prakticke.
a) misto rezu nej
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
wwww.lezec.cz/clanek.php?key=4175
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
kluci dík, ale já jsem to právě řezal tím plíškem na pájce . roztavil se konec pramenů jádra, rozta
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Pomalu nad svíčkou kousek nad plamenem (nestrkat do plamene), na několikrát ohřívat aby se promíchal
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Mašinou
   Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Utrazvukem
  Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Ultrazvukem ... posledních pár centimetrů
  Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Přečti si 3. a 4. příspěvek shora, od K. a Lukas B., důvod proč ti to "nedrží" není v tom,

1   ...   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Na písek s Mg
Poraďte, kde můžu jet na písek (Čechy) a používat tam Mg. Vím že je to na http://www.skalnioblasti.cz/5_index.asp?cmd=5, ale je tam spousta dodatků a dokumentů, takže bych byl rád kdyby by mi s tím někdo znalý poradil ať mi pak ve skalách nikdo nenadává.
Eržik12:46:55 17.07.2015
odpovědět 
 Re: Na písek s Mg
Nezakázaný ochranou přírody je to jen v Labáku na levym a na Křižáku, stále platí pravidla ČHS, že i tam až od stupně IX
m.13:29:35 17.07.2015
odpovědět 
  Re: Na písek s Mg
Svaz to nezakazuje jen doporučuje nebo to chápu špatně? Cituji z pravidel na horosvazu: Použití chemických a minerálních látek, které by měly sloužit ke zvýšení tření na skalách (např. magnesium) není součástí dlouhodobé tradice pískovcového lezení a snižuje sportovní hodnotu výstupu. Je považováno za nevhodné především v oblastech vnímaných jako klasické, v cestách nižší obtížnosti (do IXa) a u výstupů vzniklých před rokem 1980. OVK mohou rozhodnout o úplném zákazu chemických a minerálních látek v dané skalní oblasti.
Staré morálovky mě stejně netáhnou, ale podle tohoto odstavce mi z toho vychazí že je povolené i lezení s mg na lehčích cestách s tím že budu u klasiků za vola.
Eržik14:45:05 17.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
Nasrat na klasiky, prasim i ve Skalaku...
14:52:02 17.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
no schválně co si začneš myslet o volech až jednou nebudeš náhodou maglajzovat a šáhneš do chytu zablitýho od mg... (na písku)
15:12:35 17.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
Pokud řešíš to, že když je to zakázaný, tak se to nesmí, zatímco když je to JEN nedoporučený, tak to klidně voprášíš, tak je to stejně u prdele, protože on tě tam těžko bude někdo nějak ofiko řešit a nahánět ...

Prostě pokud na to doporučení sereš, tak nevím co řešíš. Stejně si polezeš jak ty sám chceš. A pokud jej hodláš respektovat, tak opět nevím co řešíš. V obou případech je situace zcela jasná.

A pokud tu hledáš rozhřešení, tak to teda potěš.

Jinak si stejně myslím, že ten dotaz je akorát tak pokus si tu dělat prdel.
MM16:17:22 17.07.2015
odpovědět 
    Re: Na písek s Mg
Šlo mi spíš o to, aby tam např. ochránci nezakázali lezení, když tam jednou za čas pojedu a "zapráším" to tam - jestli je to ochranou přírody zakázané nebo povolené. To že to není v souladu s pravidly mě až tak moc nezajímá - když to není vyloženě zakázané, je to "povolené".
Eržik17:12:01 17.07.2015
odpovědět 
     Re: Na písek s Mg
No...tak to zakáží, a co tě to trápí? Podle dotazu mi nepřijde, že by jsi nějak řešil morální aspekty lezení na písku.

A až to zakáží .. pokud by to zakázali .. tak tam prostě polezeš dál, protože s trochou snahy a štěstí tě stejně nechytnou.
MM20:36:18 17.07.2015
odpovědět 
      Re: Na písek s Mg
Spíš by mě zajímal pohled jiných lidí na můj dotaz. Dozvěděl jsem se tady, že ochrana přírody povolila Mg na levým břehu v Labáku a Křižáku. Svaz vydal pravidla, která používání Mg na těchto místech vyloženě nezakazují (více výše). Když teda budu používat na Křížáku a v Labáku (na levým) Mg s rozumem i v lehčích cestách něž IX (na novějších cestách - ne na klasických), chovám se tak, aby to nikomu nevadilo? Mám rád prostředí pískovcových skal a zajímalo by mě, když se budu chovat, jak jsem teď popsal výše, jestli bych mohl narazit na někoho, kdo by mi kvůli tomu dělal problémy - stahoval ze skály, hádal se mnou, chtěl se prát apod.
Eržik22:09:49 17.07.2015
odpovědět 
       Re: Na písek s Mg
Na levým a na křižáku to bude v klidu. Jinde je to dobrý respektovat. Chápu, že to někdo má s sebou pro jistotu na nějaký vostřejší osmě a šáhne si jednou dvakrát, ale jakmile opráší celou cestu..
Takže když budeš rozumnej, potíže tam nečekej. Jinde počítej s tim, že budeš různě upozorněnej podle nátury a nálady dotyčnýho. Někde mile, někde nemile...kamarádovi, než se z něj stal klasik, kdysi v Drábkách jeden dobrák rozřezal batoh. Tenkrát byl nasranej, pozdějc to bral naopak jako dobrou výchovu (i když sám takhle nikoho nevychovával). Tož asi tak.
T.22:28:12 17.07.2015
odpovědět 
        Re: Na písek s Mg
nějakou takovou věcnou radu jsem čekal, díky moc za ni
Eržik23:35:07 17.07.2015
odpovědět 
       Re: Na písek s Mg
Problém byl, že ty jsi motal dvě věci dohromady. První .... může tě za to někdo de iure postihnout? Druhé .... může někdo vyjádřit svoji osobní nelibost(jak, to záleží na situaci a jeho nátuře) s tím, že lezeš s mágem na písku lehkou cestu?

V prvém případě to čistě závisí na konkrétním omezení v konkrétní oblasti, kdy se jedná o omezení ze strany ochranářů, tito jeho dodržování kontrolují a porušení mají právo sankcionovat.

V druhém záleží čistě na koho narazíš. De iure tě sankcionovat samozřejmě nemůže, dát ti jasně najevo co si o tvém počínání myslí ale samozřejmě může podle libosti. Ale to se týče chování obecně, ne jen mága.

Osobně mám zkušenost, že slušný a rozumný člověk s respektem k přírodě a ostatním problémy mívá jen výjimečně. Nakolik to splňuješ musíš vědět sám....a nebo to v praxi otestovat:-). Rozhřešení z diskuze na Lezci ti v každém případě bude v reálu prd platné:-))).
MM13:22:43 18.07.2015
odpovědět 
 Re: Na písek s Mg
Jeď do Labáku, tam budeš v klidu.
v.ještěr15:52:50 17.07.2015
odpovědět 
  Re: Na písek s Mg
Nebo na prachov. Tam je to taky v klidu.
Honza21:42:54 18.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
Na Prachově to není žádoucí. Od této sezóny chodí po prachově ochranář s policajtama.
v.ještěr08:38:31 19.07.2015
odpovědět 
 Re: Na písek s Mg
Jedině Labák! Všude jinde se ti může stát že příjdeš k nějaké újmě. Ať na čumáku, nebo na matroši. Jinak pokud se jedná o Prachov, Sušky, Ostrov, Tisou, Skalák...všude je to zakázáno. A pokud to nebudeš dodržovat, můžeš bejt celkem překvapenej. Normálně na písku nikdo nemáguje. Kecy tady na lezci v diskuzích že tam všichni mágujou ve 4-kách, píšou lidi který tam zřejmě nikdy nelezli. Prostě mágo NE-E!
Petr06:17:53 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Na písek s Mg
Jeste se prasi na Panteonu az jsem malem dostal pojeb ze neprasim taky :o
A08:24:20 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Na písek s Mg
Ještě nedávno bylo na SO u Ostrova Mg "bez omezení". Copak se změnilo? CHKO má někde napsaný plošný zákaz? Nebo je to nějaká " lesárna" z Tisé?
Bída08:35:30 20.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
Nevím co je na SO, každopádně pro mě nic oficielního. V roce 2009 byl ze strany CHKO vydán na svaz požadavek na zakázání lezení s Mg. Tenkrát tuším došlo k nějaké nepsané dohodě že se v oblastech jako je Ostrov, Rájec, Tisá...poleze bez Mg a Labák se bude tolerovat. Takhle bylo apelováno na členy ČHS, a tak se reálně v danných oblastech i děje. Takže vzhledem k tomu že se to tam z 99% dodržuje nebylo potřeba vydávat žádný direktivní zákaz.
Petr09:35:46 20.07.2015
odpovědět 
    Re: Na písek s Mg
Tisá je maloplošné chráněné území a tenkrát šlo jen o ni. Ostrov nemá žádné omezení, to by v Návštěvním řádu musel být plošný zákaz horolezectví pro celou CHKO a muselo by se žádat o výjimku. Na horosvazu je jen odkaz na platná pravidla.
Bída10:46:41 20.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
Zda se ze na Ostrov se vztahuje tohle: "...používání Mg pouze při lezení cest udělaných po roce 1990, s obtížností nejméně 9b."
12:22:10 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Na písek s Mg
vysvetlite mi niekto tu cesku mg schýzu ked sa na lane madzovat nesmie a dole na sutroch pri boulderingu sa veselo madzuje. Má to nejaku logiku alebo?
lk09:23:44 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Na písek s Mg
Nejde o lano/nelano :) Jde o pískovec/jiné horniny
Petr09:36:50 20.07.2015
odpovědět 
   Re: Na písek s Mg
No ved práve preto to nechápem na veži je zákaz používať mg a na kamenoch pod nou nie? alebo ako tomu mám rozumiet :)
10:03:09 20.07.2015
odpovědět 
    Re: Na písek s Mg
V Sasku už je taková schizofrenie, že ortodoxní klasici jsou ohledně boulderingu horší běž ochranáři. U nás se svaz tváří, že bouldering neexistuje a nepotřebuje pravidla.
Bída10:52:41 20.07.2015
odpovědět 
     Re: Na písek s Mg
no je to na hlavu postavene clovek lezie na lane bez mg a potom ide okolo bouldrov a tam sa práši jak o život...tak ked pravidla tak by mali platit pre vsetkych
11:27:43 20.07.2015
odpovědět 
      Re: Na písek s Mg
Vsak ona plati pro vsechny, to ze se nedodrzujou je jina vec..
11:55:59 20.07.2015
odpovědět 
       Re: Na písek s Mg
No, mě taky štve, když dole je to OK a nahoře někdo potí chyty :-D
Bída13:25:40 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Na písek s Mg
Eržik je známej flamer takže mu na to neskočte ..
kkt10:00:19 20.07.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi