Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zdarak20.07.2015
Ahoj, chci si koupit novy zdarak ale nevim podle ceho se rozhodnout. Vybiram z SirJoseph K4, Millet Bivi Bag a Mammut Ultralight. Vsechny je maj v Hudaci, cena je srovnatelna (Nejlevnejsi je Millet). Dohledal jsem si ze vsechny maji nepromokavost 10000mm,
 Re: Zdarak20.07.2015
Koukej hlavně na prodyšnost. Doporučuju High Point - slupec 20k, prodyšnost 30k.
Rákoska neud
  Re: Zdarak20.07.2015
Všechny se rosí zevnitř.
   Re: Zdarak20.07.2015
koukni na můj příspěvek ke žďáráku High Point.. ;)
 Re: Zdarak20.07.2015
Mám High Point Dry Cover. A můžu jen doporučit! Spal jsem v něm už hodněkrát. Plánovaně i neplánovan
 Re: Zdarak20.07.2015
proč nebrat Mammut? Protože to je Mammut!
  Re: Zdarak20.07.2015
Aho, výhodou je mít pro sebe (jednoho) ždárák pro dva. Líp dejchá, máš víc místa,dáš vedle sebe i ba
 Re: Zdarak20.07.2015
Ahoj, tak dekuji vsem za reakce, vypada to, ze nakonec vezmu fakt ten HP, ikdyz jsem na zacatku o ne
  Re: Zdarak25.07.2015
Spatny neni ani zdarak od Tilaku, ale jelikoz je z Goretexu, tak cena je uz trochu mimo.
 Re: Zdarak20.07.2015
mám žďárák z Gore-Texu a ještě k tomu propouštějící speciálně CO2. Vlhkost se v něm sráží, jakmile j
  Re: Zdarak21.07.2015
mám US ARMY orginal GORE-TEX žďárák a nemůžu si ztěžovat. Dá se sehnat i za 2500kč
   Re: Zdarak21.07.2015
Jenže není Gore jako Gore. Žďárák musí být z Gore-tex "air permeability" který má vyšší pr
    Re: Zdarak04.09.2015
A proč by někdo šil ždáráky z goráče na boty, troubo? :D Myslíš, že by to bylo levnější? Asi těžko.<
 Re: Zdarak28.07.2015
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
 Re: Zdarak28.07.2015
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd

 Dufourspitze a průchodnost ledovce18.07.2015
Za 14 dní se chystáme na Dufourspitze švýcarskou cestou, nahoru přes hřeben, dolu bychom rádi slanili na Silbersattel a pak sešli po ledovci. V diskuzích se šíří různé rozporné informace o průchodnosti ledovce Monte Rosa Gletscher (viz třeba zde
 Re: Dufourspitze a průchodnost ledovce22.08.2015
Ahoj, protože sem nikdo nepřihodil žádné moudro, prostě jsme to zkusili. Ledovec je (k 5.8.2015) úpl

 Tatry firn?18.07.2015
Ahoj, dá se v Tatrách ve žlabech ještě teď narazit na firn případně někde jinde na sněhové pole? Je třeba s sebou brát i cepoš a mačky nebo je to už na pohodu a obejdeme se bez toho? Co třeba Krčmarův žlab? Díky za rozumné odpovědi
 Re: Tatry firn?18.07.2015
Vasne, ze da. Ale hodne vysoko a uz jen v severnich dolinach.
Krcmarak nevim, nebyl jsem...<

 sušky-turnovská18.07.2015
Ahoj nevíte někdo co to je za kruh a cestu,když nelezu na Turnovský cestě doprava po tý polici ke kruhu Turnovský,ale po tý spárce rovně,právě přes ten pro mě neznámý kruh a pak třeba ten borhák Turnovský na vršek?
 Re: sušky-turnovská18.07.2015
  Re: sušky-turnovská19.07.2015
díky

 Pruvodce - Bergell17.07.2015
Ahoj, chystame se tohle leto do Bergelu a tentokrat si chci na tu vypravu poridit pruvodce. Zatim jsem narazil na 'Nicht als Granit' a 'Schweizer Plaisir Sud' muze mi nekdo z vas doporucit, ktery je vhodnejsi? Mam uz 'Schweizer Plaisir Selection' takze vi
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
To se přidávám. Měl jsem průvodce od Chrise Mellora- Bregaglia Climbing v PDFku. Podařilo se mi to o
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
Mam oba. Plaisir je velmi dobre udelany pruvodce, na jednu, dve navstevy staci bohate. Cesty v nem j
 Re: Pruvodce - Bergell17.07.2015
Zalezi na tom, co tam chces lezt.

Pokud ti jde o moderni, vynytovane cesty do 6b+, ta
  Re: Pruvodce - Bergell20.07.2015
Dik za info, asi koupim Plaisir, protoze tady v Karlsruhe Nicht als Granit asi nikde nemaj a nevim j

 Na písek s Mg17.07.2015
Poraďte, kde můžu jet na písek (Čechy) a používat tam Mg. Vím že je to na http://www.skalnioblasti.cz/5_index.asp?cmd=5, ale
 Re: Na písek s Mg17.07.2015
Nezakázaný ochranou přírody je to jen v Labáku na levym a na Křižáku, stále platí pravidla ČHS, že i
  Re: Na písek s Mg17.07.2015
Svaz to nezakazuje jen doporučuje nebo to chápu špatně? Cituji z pravidel na horosvazu: Použití chem
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
Nasrat na klasiky, prasim i ve Skalaku...
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
no schválně co si začneš myslet o volech až jednou nebudeš náhodou maglajzovat a šáhneš do chytu zab
   Re: Na písek s Mg17.07.2015
Pokud řešíš to, že když je to zakázaný, tak se to nesmí, zatímco když je to JEN nedoporučený, tak to
    Re: Na písek s Mg17.07.2015
Šlo mi spíš o to, aby tam např. ochránci nezakázali lezení, když tam jednou za čas pojedu a "za
     Re: Na písek s Mg17.07.2015
No...tak to zakáží, a co tě to trápí? Podle dotazu mi nepřijde, že by jsi nějak řešil morální aspekt
      Re: Na písek s Mg17.07.2015
Spíš by mě zajímal pohled jiných lidí na můj dotaz. Dozvěděl jsem se tady, že ochrana přírody povoli
       Re: Na písek s Mg17.07.2015
Na levým a na křižáku to bude v klidu. Jinde je to dobrý respektovat. Chápu, že to někdo má s sebou
        Re: Na písek s Mg17.07.2015
nějakou takovou věcnou radu jsem čekal, díky moc za ni
       Re: Na písek s Mg18.07.2015
Problém byl, že ty jsi motal dvě věci dohromady. První .... může tě za to někdo de iure postihnout?
 Re: Na písek s Mg17.07.2015
Jeď do Labáku, tam budeš v klidu.
  Re: Na písek s Mg18.07.2015
Nebo na prachov. Tam je to taky v klidu.
   Re: Na písek s Mg19.07.2015
Na Prachově to není žádoucí. Od této sezóny chodí po prachově ochranář s policajtama.
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
Jedině Labák! Všude jinde se ti může stát že příjdeš k nějaké újmě. Ať na čumáku, nebo na matroši. J
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Jeste se prasi na Panteonu az jsem malem dostal pojeb ze neprasim taky :o
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Ještě nedávno bylo na SO u Ostrova Mg "bez omezení". Copak se změnilo? CHKO má někde napsa
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
Nevím co je na SO, každopádně pro mě nic oficielního. V roce 2009 byl ze strany CHKO vydán na svaz p
    Re: Na písek s Mg20.07.2015
Tisá je maloplošné chráněné území a tenkrát šlo jen o ni. Ostrov nemá žádné omezení, to by v Návštěv
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
Zda se ze na Ostrov se vztahuje tohle: "...používání Mg pouze při lezení cest udělaných po roce
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
vysvetlite mi niekto tu cesku mg schýzu ked sa na lane madzovat nesmie a dole na sutroch pri boulder
  Re: Na písek s Mg20.07.2015
Nejde o lano/nelano :) Jde o pískovec/jiné horniny
   Re: Na písek s Mg20.07.2015
No ved práve preto to nechápem na veži je zákaz používať mg a na kamenoch pod nou nie? alebo ako tom
    Re: Na písek s Mg20.07.2015
V Sasku už je taková schizofrenie, že ortodoxní klasici jsou ohledně boulderingu horší běž ochranáři
     Re: Na písek s Mg20.07.2015
no je to na hlavu postavene clovek lezie na lane bez mg a potom ide okolo bouldrov a tam sa práši ja
      Re: Na písek s Mg20.07.2015
Vsak ona plati pro vsechny, to ze se nedodrzujou je jina vec..
       Re: Na písek s Mg20.07.2015
No, mě taky štve, když dole je to OK a nahoře někdo potí chyty :-D
 Re: Na písek s Mg20.07.2015
Eržik je známej flamer takže mu na to neskočte ..

 Velká - přístup17.07.2015
Ahoj, mám dotaz na oblast Velká. Podle průvodce tam vedou dvě cesty. Jedna vrchem skrz rokli a druhá od hospody. Zatím sem vždy přicházel od hospody ale pokaždé si říkám že asi není úplně košér procházet přes pozemek na konci cesty. Je tam karavan a občas
 Re: Velká - přístup17.07.2015
Pozemek má pronajatý fajn člověk a dokonce lezec. Taky doufám, že mu průchod lezců nevadí. Jen s aut
 Re: Velká - přístup17.07.2015
Ahoj, uživatel pozemku s karavanem je "lezcům nakloněný", takže průchod ve vší slušnosti není problé
  Re: Velká - přístup17.07.2015
Parkuji vždy přímo v obci a to u malého mostku u autobusové zastávky. Díky za vyjasnění situace!

 Lezení Lefkada (Řecko)16.07.2015
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s lezením na ostrově Lefkada? Díky!

 Auto ve Španělsku16.07.2015
Ahoj lidi koncem září letíme s přítelkyní do Malagy a chceme si tam půjčit na 10 dní auto.Pokud mate někdo nějaké zkušenosti budu rád za info.Co platit. Co neplatit. Na co si dát pozor. Díky moc
Michal
 Re: Auto ve Španělsku16.07.2015
ahoj, mame dobrou zkusenost s pujcovnou centauro. Praktikujeme to stylem, ze bereme plnou nadrz a s
 Re: Auto ve Španělsku16.07.2015
Většina půjčoven akceptuje jen kreditní a ne debetní karty.
  Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
auto před vrácením vypíglovat, jinak dávaj tučný pokuty (vlastní zkušenost)
 Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Dej si bacha, aby byl řidič současně majitelem karty, kterou se za auto platí. Kombinace, že řidič j
  Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Díky za info. Vhápu to tak,že pokud zaplatím pojištění tak neplatím zálohu co strhávají z karty. Vím
 Re: Auto ve Španělsku17.07.2015
Cau,
mam dobrou zkusenost se Sixtem - slusny ceny a neuctovali zadny skryty poplatky, prestoz

 palba lana profi . Praha15.07.2015
tak jsem si pájkou utavil konce lana, ale ejhle, hned při prvním lezení se mi oplet přetáh přes jádro. nejde někde v Praze utavit odborně, nebo pořešit aby na koncích oplet neutíkal? díkes
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Nestačí jen pajkou zaříznout, ale musíš doslova roztavit posledních 5-10mm lana, aby se smichala hmo
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Ahoj, lano rozmotej, seřízni konce a pak celé lano protáhni mezi rukama, uvolněný oplet se ti pravdě
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
doplňuji - říznout a s chlupatým řezem několikrát proslanit na podstatné části špagátu přiléhající k
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Pokud si to řezal klasikou trafo páječkou, tak se místo očka dají koupit regulerní řezací hroty, je
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Kde se prosím dá koupit ten řezací hrot? Díky.
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Kdesi jsem kdysi cetl, jak rezat lana; a praxe ukazuje, ze je to prakticke.
a) misto rezu nej
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
wwww.lezec.cz/clanek.php?key=4175
 Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
kluci dík, ale já jsem to právě řezal tím plíškem na pájce . roztavil se konec pramenů jádra, rozta
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Pomalu nad svíčkou kousek nad plamenem (nestrkat do plamene), na několikrát ohřívat aby se promíchal
  Re: palba lana profi . Praha16.07.2015
Mašinou
   Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Utrazvukem
  Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Ultrazvukem ... posledních pár centimetrů
  Re: palba lana profi . Praha17.07.2015
Přečti si 3. a 4. příspěvek shora, od K. a Lukas B., důvod proč ti to "nedrží" není v tom,

1   ...   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   355   356   357   358   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zdarak
Ahoj, chci si koupit novy zdarak ale nevim podle ceho se rozhodnout. Vybiram z SirJoseph K4, Millet Bivi Bag a Mammut Ultralight. Vsechny je maj v Hudaci, cena je srovnatelna (Nejlevnejsi je Millet). Dohledal jsem si ze vsechny maji nepromokavost 10000mm, co me laka je ten Mammut vzhledem k tomu ze je fakt temer dvakrat lehci (280g) Mate nekdo zkusenost respektive nejaky argument proc nebrat Mammut?
Radek11:20:34 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
Koukej hlavně na prodyšnost. Doporučuju High Point - slupec 20k, prodyšnost 30k.
Rákoska neudává ale "podlážka PU zátěr" = dejchá jen vrchem, Mammut a Millet dejchaj málo = se spacákem to je jako když ho poleješ litrem vody, bez spacáku se rosit nemusí. Mám od Salewy prodyšnost 10k a rosí se jak igelit... HP je v pohodě. Jen střih by mohli upravit - zip pro nohy aby šel natáhnout přes hlavu s mačkama na nohou...
12:29:44 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Zdarak
Všechny se rosí zevnitř.
Kuba Turek13:25:58 20.07.2015
odpovědět 
   Re: Zdarak
koukni na můj příspěvek ke žďáráku High Point.. ;)
 BikerM13:34:27 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
Mám High Point Dry Cover. A můžu jen doporučit! Spal jsem v něm už hodněkrát. Plánovaně i neplánovaně a vždycky se osvědčil na jedničku! Nikdy se mi nestalo, že by byl zespodu orosený a měl bych mokrý spacák. Zkušenosti mám jak z -16°C, tak i z +23°C, zároveň z vydatné bouřky, deště a sucha, vždycky pohoda. Nevím, možná se potím méně a jde ze mě méně vodních par při spánku, ale fakt jsem maximálně spokojený. Nikdy mi zároveň nepromokl... ;)
 BikerM13:33:42 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
proč nebrat Mammut? Protože to je Mammut!
13:39:28 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Zdarak
Aho, výhodou je mít pro sebe (jednoho) ždárák pro dva. Líp dejchá, máš víc místa,dáš vedle sebe i batoh, můžeš se jen přikrýjt, udělat střechu bivaku. cokoli tě napadne.Zip v nohách dobrý. Nudle pro jednoho je prakticky k ničemu.
Viktor15:19:59 20.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
Ahoj, tak dekuji vsem za reakce, vypada to, ze nakonec vezmu fakt ten HP, ikdyz jsem na zacatku o nem vubec neuvazoval, respektive nevedel :D
Radek16:35:52 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Zdarak
Spatny neni ani zdarak od Tilaku, ale jelikoz je z Goretexu, tak cena je uz trochu mimo.
18:55:14 25.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
mám žďárák z Gore-Texu a ještě k tomu propouštějící speciálně CO2. Vlhkost se v něm sráží, jakmile je nutné se do něj celý zavřít. Prostě co vydýcháš ven, to žádná membrána nezvládne odvést. Také zvedá teplotní komfort, což je někdy výhoda. Jindy seš tam jak v sauně a čekáš, až ten zpropadenej slejvák přestane. Je to stejné jako u bund, prostě zázraky se nekonají, je nutno rozepínat zipečky a ladit teplotní komfort, ale jakmile to musíš utemovat, tak to prostě bude přinejmenším vlhké.
19:36:47 20.07.2015
odpovědět 
  Re: Zdarak
mám US ARMY orginal GORE-TEX žďárák a nemůžu si ztěžovat. Dá se sehnat i za 2500kč
00:12:22 21.07.2015
odpovědět 
   Re: Zdarak
Jenže není Gore jako Gore. Žďárák musí být z Gore-tex "air permeability" který má vyšší prodyšnost než Gore do oblečení a bot. Verze "air permeability" je Gore-tex bez vnitřní/rubové krycí vrstvy, která se u Gore pro oblečení a boty dává jako ochrana membrány před tělesnou mastnotou.
vonkreuz13:01:47 21.07.2015
odpovědět 
    Re: Zdarak
A proč by někdo šil ždáráky z goráče na boty, troubo? :D Myslíš, že by to bylo levnější? Asi těžko.

Sám mám tyhle vojenské ždáráky dva, v jednom spím už mnoho let sám a druhý jsem loni přikoupil pro polovičku asi za 1800. S voděodolností ani paropropustností nemám problém. Vlezu se do něj i s karimatkou a botami. Co mi na nich vadí, je váha 1kg a taky bych uvítal lepší systém zavírání vršku.
a12:42:17 04.09.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikdy ani v létě ani v zimě se mi vnem spacak nezaparil. Je delší cca 2, 5m, takze do noh tki vleze i batoh. Mam vnem stravene stovky nocí a naopak kluci co maji jine bez gtx tak maji vetsinou rano oroseno zevnitř.
P.09:11:42 28.07.2015
odpovědět 
 Re: Zdarak
Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikdy ani v létě ani v zimě se mi vnem spacak nezaparil. Je delší cca 2, 5m, takze do noh tki vleze i batoh. Mam vnem stravene stovky nocí a naopak kluci co maji jine bez gtx tak maji vetsinou rano oroseno zevnitř.
P.09:12:05 28.07.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi