Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Fotky 22.07.2015 Ahoj, kdyz chci poslat na lezce fotku, komu ten meil mam smerovat. V navodu je napsano adminum, ale porad nevim komu konkretne.
  Re: Fotky 22.07.2015 Vsem ;)
  Re: Fotky 23.07.2015 jirkas nebo martan
    Re: Fotky 23.07.2015 Diky!
Calanques 22.07.2015 Ahoj, mohu dostat nějaké doporučení kde sehnat aspoň rámcového průvodce skalní oblasti Calanques, nejlépe podoblast Luminy? Díky.
  Re: Calanques 22.07.2015 uloz to, tam byl cely pruvodec
  Re: Calanques 22.07.2015 No vzhledem k tomu že tam přistěhovalci z Marseille dost často vykrádali auta už v 90tých letech, ta
    Re: Calanques 22.07.2015 :D
  Re: Calanques 23.07.2015 Např. v Sormiou dole u vesnice vybírají parkovné , a hlídají si to tam.Ale v létě bude asi přístupov
    Re: Calanques 23.07.2015 v Sormiou jsme byli sice ještě než se platilo, ale zase jsme parkovali přímo pod hospodskými předzah
      Re: Calanques 23.07.2015 Asi raději nechat auto za plotem v kempu a objednat taxíka...
  Re: Calanques 23.07.2015 Každopádně alespoň nechat otevřený kaslík u spolujezdce, prázdný kufr s nezataženou roletou a třeba
    Re: Calanques - Finale 24.07.2015 No díky za info, takhle jsem o tom, pravda, nepřemýšlel, v minulosti se nám nic nestalo, ale časy se
Český kras 21.07.2015 Ahoj,
doporučíte mi prosím cesty, příp. oblast v krase s hezkými cestami? Obtížnosti okolo 8.
Díkes.
  Re: Český kras 21.07.2015 Doporučené cesty plus minus 8, všechno odjištěno bh nebo nýty:
---
Srbsko, levý břeh (
    Re: Český kras 21.07.2015 ...a nově (2014) Solvayovy lomy, ale je to po po ledni na slunku cesty okolo 7, 2x8-, 1x8.
    Re: Český kras 22.07.2015 Hele zrovna Mikulasskou na Vlastu bych moc nedoporucoval, je to v te klase nejvic ojeta cesta v cele
      Re: Český kras 22.07.2015 Nevím, jestli se dá oklouzanost měřit, Mikulášská dole trochu oklouzaná je, ale oproti Listopadové,
        Re: Český kras 22.07.2015 No, s timhle moc nesouhlasim... Listopadovou, Ivanovou i Zeppeliny mam prelezene a prijdou mi mnohem
          Re: Český kras 22.07.2015 Ivanova (dolni) je pro me nejuklouzanejsi cesta siroko daleko. Te Mikulaska nesaha ani po kotniky ;)
            Re: Český kras 22.07.2015 No mne ta Ivanova docela sedla, tak mozna proto mi to tak neprijde, nektere listy jsou ojete fest, p
      Re: Český kras 22.07.2015 před povodněmi to byl voklouz, teď to pořád ještě na Bláže jde
Sportovky + vícedélky 20.07.2015 Zdravim, date mi prosim tip, kam vyrazit na tyden za sportovnim lezenim? Prioritou jsou sportovky v obtiznosti 6a - 7b. Ale rad bych to zkombinoval s vicedelkou - dobre odjistenou, nemam zatim zkusenost. A v restdayi bych rad dal nejaky trip po horach (Al
  Re: Sportovky + vícedélky 21.07.2015 Co treba Gastlosen? Sportovky, vicedelky i hory. Vse v jednom, jen trosku do kopce a sportovky spis
Zdarak 20.07.2015 Ahoj, chci si koupit novy zdarak ale nevim podle ceho se rozhodnout. Vybiram z SirJoseph K4, Millet Bivi Bag a Mammut Ultralight. Vsechny je maj v Hudaci, cena je srovnatelna (Nejlevnejsi je Millet). Dohledal jsem si ze vsechny maji nepromokavost 10000mm,
  Re: Zdarak 20.07.2015 Koukej hlavně na prodyšnost. Doporučuju High Point - slupec 20k, prodyšnost 30k.
Rákoska neud
    Re: Zdarak 20.07.2015 Všechny se rosí zevnitř.
      Re: Zdarak 20.07.2015 koukni na můj příspěvek ke žďáráku High Point.. ;)
  Re: Zdarak 20.07.2015 Mám High Point Dry Cover. A můžu jen doporučit! Spal jsem v něm už hodněkrát. Plánovaně i neplánovan
  Re: Zdarak 20.07.2015 proč nebrat Mammut? Protože to je Mammut!
    Re: Zdarak 20.07.2015 Aho, výhodou je mít pro sebe (jednoho) ždárák pro dva. Líp dejchá, máš víc místa,dáš vedle sebe i ba
  Re: Zdarak 20.07.2015 Ahoj, tak dekuji vsem za reakce, vypada to, ze nakonec vezmu fakt ten HP, ikdyz jsem na zacatku o ne
    Re: Zdarak 25.07.2015 Spatny neni ani zdarak od Tilaku, ale jelikoz je z Goretexu, tak cena je uz trochu mimo.
  Re: Zdarak 20.07.2015 mám žďárák z Gore-Texu a ještě k tomu propouštějící speciálně CO2. Vlhkost se v něm sráží, jakmile j
    Re: Zdarak 21.07.2015 mám US ARMY orginal GORE-TEX žďárák a nemůžu si ztěžovat. Dá se sehnat i za 2500kč
      Re: Zdarak 21.07.2015 Jenže není Gore jako Gore. Žďárák musí být z Gore-tex "air permeability" který má vyšší pr
        Re: Zdarak 04.09.2015 A proč by někdo šil ždáráky z goráče na boty, troubo? :D Myslíš, že by to bylo levnější? Asi těžko.<
  Re: Zdarak 28.07.2015 Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
  Re: Zdarak 28.07.2015 Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
Tatry firn? 18.07.2015 Ahoj, dá se v Tatrách ve žlabech ještě teď narazit na firn případně někde jinde na sněhové pole? Je třeba s sebou brát i cepoš a mačky nebo je to už na pohodu a obejdeme se bez toho? Co třeba Krčmarův žlab? Díky za rozumné odpovědi
  Re: Tatry firn? 18.07.2015 Vasne, ze da. Ale hodne vysoko a uz jen v severnich dolinach.
Krcmarak nevim, nebyl jsem...<
sušky-turnovská 18.07.2015 Ahoj nevíte někdo co to je za kruh a cestu,když nelezu na Turnovský cestě doprava po tý polici ke kruhu Turnovský,ale po tý spárce rovně,právě přes ten pro mě neznámý kruh a pak třeba ten borhák Turnovský na vršek?
    Re: sušky-turnovská 19.07.2015 díky
Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Ahoj, chystame se tohle leto do Bergelu a tentokrat si chci na tu vypravu poridit pruvodce. Zatim jsem narazil na 'Nicht als Granit' a 'Schweizer Plaisir Sud' muze mi nekdo z vas doporucit, ktery je vhodnejsi? Mam uz 'Schweizer Plaisir Selection' takze vi
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 To se přidávám. Měl jsem průvodce od Chrise Mellora- Bregaglia Climbing v PDFku. Podařilo se mi to o
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Mam oba. Plaisir je velmi dobre udelany pruvodce, na jednu, dve navstevy staci bohate. Cesty v nem j
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Zalezi na tom, co tam chces lezt.
Pokud ti jde o moderni, vynytovane cesty do 6b+, ta
    Re: Pruvodce - Bergell 20.07.2015 Dik za info, asi koupim Plaisir, protoze tady v Karlsruhe Nicht als Granit asi nikde nemaj a nevim j
  Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Nezakázaný ochranou přírody je to jen v Labáku na levym a na Křižáku, stále platí pravidla ČHS, že i
    Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Svaz to nezakazuje jen doporučuje nebo to chápu špatně? Cituji z pravidel na horosvazu: Použití chem
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Nasrat na klasiky, prasim i ve Skalaku...
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 no schválně co si začneš myslet o volech až jednou nebudeš náhodou maglajzovat a šáhneš do chytu zab
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Pokud řešíš to, že když je to zakázaný, tak se to nesmí, zatímco když je to JEN nedoporučený, tak to
        Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Šlo mi spíš o to, aby tam např. ochránci nezakázali lezení, když tam jednou za čas pojedu a "za
          Re: Na písek s Mg 17.07.2015 No...tak to zakáží, a co tě to trápí? Podle dotazu mi nepřijde, že by jsi nějak řešil morální aspekt
            Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Spíš by mě zajímal pohled jiných lidí na můj dotaz. Dozvěděl jsem se tady, že ochrana přírody povoli
              Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Na levým a na křižáku to bude v klidu. Jinde je to dobrý respektovat. Chápu, že to někdo má s sebou
                Re: Na písek s Mg 17.07.2015 nějakou takovou věcnou radu jsem čekal, díky moc za ni
              Re: Na písek s Mg 18.07.2015 Problém byl, že ty jsi motal dvě věci dohromady. První .... může tě za to někdo de iure postihnout?
  Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Jeď do Labáku, tam budeš v klidu.
    Re: Na písek s Mg 18.07.2015 Nebo na prachov. Tam je to taky v klidu.
      Re: Na písek s Mg 19.07.2015 Na Prachově to není žádoucí. Od této sezóny chodí po prachově ochranář s policajtama.
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Jedině Labák! Všude jinde se ti může stát že příjdeš k nějaké újmě. Ať na čumáku, nebo na matroši. J
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Jeste se prasi na Panteonu az jsem malem dostal pojeb ze neprasim taky :o
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Ještě nedávno bylo na SO u Ostrova Mg "bez omezení". Copak se změnilo? CHKO má někde napsa
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Nevím co je na SO, každopádně pro mě nic oficielního. V roce 2009 byl ze strany CHKO vydán na svaz p
        Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Tisá je maloplošné chráněné území a tenkrát šlo jen o ni. Ostrov nemá žádné omezení, to by v Návštěv
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Zda se ze na Ostrov se vztahuje tohle: "...používání Mg pouze při lezení cest udělaných po roce
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 vysvetlite mi niekto tu cesku mg schýzu ked sa na lane madzovat nesmie a dole na sutroch pri boulder
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Nejde o lano/nelano :) Jde o pískovec/jiné horniny
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 No ved práve preto to nechápem na veži je zákaz používať mg a na kamenoch pod nou nie? alebo ako tom
        Re: Na písek s Mg 20.07.2015 V Sasku už je taková schizofrenie, že ortodoxní klasici jsou ohledně boulderingu horší běž ochranáři
          Re: Na písek s Mg 20.07.2015 no je to na hlavu postavene clovek lezie na lane bez mg a potom ide okolo bouldrov a tam sa práši ja
            Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Vsak ona plati pro vsechny, to ze se nedodrzujou je jina vec..
              Re: Na písek s Mg 20.07.2015 No, mě taky štve, když dole je to OK a nahoře někdo potí chyty :-D
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Eržik je známej flamer takže mu na to neskočte ..
1
...
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
...
2263
Sportovky + vícedélky Zdravim, date mi prosim tip, kam vyrazit na tyden za sportovnim lezenim? Prioritou jsou sportovky v obtiznosti 6a - 7b. Ale rad bych to zkombinoval s vicedelkou - dobre odjistenou, nemam zatim zkusenost. A v restdayi bych rad dal nejaky trip po horach (Alpach).
Napadl me Zillertal a dostal jsem tip na Hollental.
Diky moc.
P.S.: jel ¨bych v terminu 24.7.- 2.8. a mam 2 mista v aute, kdyby nekdo mel zajem. Draajea 19:19:58 20.07.2015odpovědět
  Re: Sportovky + vícedélky Co treba Gastlosen? Sportovky, vicedelky i hory. Vse v jednom, jen trosku do kopce a sportovky spis tezsi, ale i lehci se najdou... 18:54:58 21.07.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: