Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Fotky 22.07.2015 Ahoj, kdyz chci poslat na lezce fotku, komu ten meil mam smerovat. V navodu je napsano adminum, ale porad nevim komu konkretne.
  Re: Fotky 22.07.2015 Vsem ;)
  Re: Fotky 23.07.2015 jirkas nebo martan
    Re: Fotky 23.07.2015 Diky!
Calanques 22.07.2015 Ahoj, mohu dostat nějaké doporučení kde sehnat aspoň rámcového průvodce skalní oblasti Calanques, nejlépe podoblast Luminy? Díky.
  Re: Calanques 22.07.2015 uloz to, tam byl cely pruvodec
  Re: Calanques 22.07.2015 No vzhledem k tomu že tam přistěhovalci z Marseille dost často vykrádali auta už v 90tých letech, ta
    Re: Calanques 22.07.2015 :D
  Re: Calanques 23.07.2015 Např. v Sormiou dole u vesnice vybírají parkovné , a hlídají si to tam.Ale v létě bude asi přístupov
    Re: Calanques 23.07.2015 v Sormiou jsme byli sice ještě než se platilo, ale zase jsme parkovali přímo pod hospodskými předzah
      Re: Calanques 23.07.2015 Asi raději nechat auto za plotem v kempu a objednat taxíka...
  Re: Calanques 23.07.2015 Každopádně alespoň nechat otevřený kaslík u spolujezdce, prázdný kufr s nezataženou roletou a třeba
    Re: Calanques - Finale 24.07.2015 No díky za info, takhle jsem o tom, pravda, nepřemýšlel, v minulosti se nám nic nestalo, ale časy se
Český kras 21.07.2015 Ahoj,
doporučíte mi prosím cesty, příp. oblast v krase s hezkými cestami? Obtížnosti okolo 8.
Díkes.
  Re: Český kras 21.07.2015 Doporučené cesty plus minus 8, všechno odjištěno bh nebo nýty:
---
Srbsko, levý břeh (
    Re: Český kras 21.07.2015 ...a nově (2014) Solvayovy lomy, ale je to po po ledni na slunku cesty okolo 7, 2x8-, 1x8.
    Re: Český kras 22.07.2015 Hele zrovna Mikulasskou na Vlastu bych moc nedoporucoval, je to v te klase nejvic ojeta cesta v cele
      Re: Český kras 22.07.2015 Nevím, jestli se dá oklouzanost měřit, Mikulášská dole trochu oklouzaná je, ale oproti Listopadové,
        Re: Český kras 22.07.2015 No, s timhle moc nesouhlasim... Listopadovou, Ivanovou i Zeppeliny mam prelezene a prijdou mi mnohem
          Re: Český kras 22.07.2015 Ivanova (dolni) je pro me nejuklouzanejsi cesta siroko daleko. Te Mikulaska nesaha ani po kotniky ;)
            Re: Český kras 22.07.2015 No mne ta Ivanova docela sedla, tak mozna proto mi to tak neprijde, nektere listy jsou ojete fest, p
      Re: Český kras 22.07.2015 před povodněmi to byl voklouz, teď to pořád ještě na Bláže jde
Sportovky + vícedélky 20.07.2015 Zdravim, date mi prosim tip, kam vyrazit na tyden za sportovnim lezenim? Prioritou jsou sportovky v obtiznosti 6a - 7b. Ale rad bych to zkombinoval s vicedelkou - dobre odjistenou, nemam zatim zkusenost. A v restdayi bych rad dal nejaky trip po horach (Al
  Re: Sportovky + vícedélky 21.07.2015 Co treba Gastlosen? Sportovky, vicedelky i hory. Vse v jednom, jen trosku do kopce a sportovky spis
Zdarak 20.07.2015 Ahoj, chci si koupit novy zdarak ale nevim podle ceho se rozhodnout. Vybiram z SirJoseph K4, Millet Bivi Bag a Mammut Ultralight. Vsechny je maj v Hudaci, cena je srovnatelna (Nejlevnejsi je Millet). Dohledal jsem si ze vsechny maji nepromokavost 10000mm,
  Re: Zdarak 20.07.2015 Koukej hlavně na prodyšnost. Doporučuju High Point - slupec 20k, prodyšnost 30k.
Rákoska neud
    Re: Zdarak 20.07.2015 Všechny se rosí zevnitř.
      Re: Zdarak 20.07.2015 koukni na můj příspěvek ke žďáráku High Point.. ;)
  Re: Zdarak 20.07.2015 Mám High Point Dry Cover. A můžu jen doporučit! Spal jsem v něm už hodněkrát. Plánovaně i neplánovan
  Re: Zdarak 20.07.2015 proč nebrat Mammut? Protože to je Mammut!
    Re: Zdarak 20.07.2015 Aho, výhodou je mít pro sebe (jednoho) ždárák pro dva. Líp dejchá, máš víc místa,dáš vedle sebe i ba
  Re: Zdarak 20.07.2015 Ahoj, tak dekuji vsem za reakce, vypada to, ze nakonec vezmu fakt ten HP, ikdyz jsem na zacatku o ne
    Re: Zdarak 25.07.2015 Spatny neni ani zdarak od Tilaku, ale jelikoz je z Goretexu, tak cena je uz trochu mimo.
  Re: Zdarak 20.07.2015 mám žďárák z Gore-Texu a ještě k tomu propouštějící speciálně CO2. Vlhkost se v něm sráží, jakmile j
    Re: Zdarak 21.07.2015 mám US ARMY orginal GORE-TEX žďárák a nemůžu si ztěžovat. Dá se sehnat i za 2500kč
      Re: Zdarak 21.07.2015 Jenže není Gore jako Gore. Žďárák musí být z Gore-tex "air permeability" který má vyšší pr
        Re: Zdarak 04.09.2015 A proč by někdo šil ždáráky z goráče na boty, troubo? :D Myslíš, že by to bylo levnější? Asi těžko.<
  Re: Zdarak 28.07.2015 Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
  Re: Zdarak 28.07.2015 Určitě si pořiď žďárák z Gore-texu. Mam už alespon 13 let žďárák od Kammsportu (dnešní Tilak) a nikd
Tatry firn? 18.07.2015 Ahoj, dá se v Tatrách ve žlabech ještě teď narazit na firn případně někde jinde na sněhové pole? Je třeba s sebou brát i cepoš a mačky nebo je to už na pohodu a obejdeme se bez toho? Co třeba Krčmarův žlab? Díky za rozumné odpovědi
  Re: Tatry firn? 18.07.2015 Vasne, ze da. Ale hodne vysoko a uz jen v severnich dolinach.
Krcmarak nevim, nebyl jsem...<
sušky-turnovská 18.07.2015 Ahoj nevíte někdo co to je za kruh a cestu,když nelezu na Turnovský cestě doprava po tý polici ke kruhu Turnovský,ale po tý spárce rovně,právě přes ten pro mě neznámý kruh a pak třeba ten borhák Turnovský na vršek?
    Re: sušky-turnovská 19.07.2015 díky
Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Ahoj, chystame se tohle leto do Bergelu a tentokrat si chci na tu vypravu poridit pruvodce. Zatim jsem narazil na 'Nicht als Granit' a 'Schweizer Plaisir Sud' muze mi nekdo z vas doporucit, ktery je vhodnejsi? Mam uz 'Schweizer Plaisir Selection' takze vi
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 To se přidávám. Měl jsem průvodce od Chrise Mellora- Bregaglia Climbing v PDFku. Podařilo se mi to o
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Mam oba. Plaisir je velmi dobre udelany pruvodce, na jednu, dve navstevy staci bohate. Cesty v nem j
  Re: Pruvodce - Bergell 17.07.2015 Zalezi na tom, co tam chces lezt.
Pokud ti jde o moderni, vynytovane cesty do 6b+, ta
    Re: Pruvodce - Bergell 20.07.2015 Dik za info, asi koupim Plaisir, protoze tady v Karlsruhe Nicht als Granit asi nikde nemaj a nevim j
  Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Nezakázaný ochranou přírody je to jen v Labáku na levym a na Křižáku, stále platí pravidla ČHS, že i
    Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Svaz to nezakazuje jen doporučuje nebo to chápu špatně? Cituji z pravidel na horosvazu: Použití chem
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Nasrat na klasiky, prasim i ve Skalaku...
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 no schválně co si začneš myslet o volech až jednou nebudeš náhodou maglajzovat a šáhneš do chytu zab
      Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Pokud řešíš to, že když je to zakázaný, tak se to nesmí, zatímco když je to JEN nedoporučený, tak to
        Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Šlo mi spíš o to, aby tam např. ochránci nezakázali lezení, když tam jednou za čas pojedu a "za
          Re: Na písek s Mg 17.07.2015 No...tak to zakáží, a co tě to trápí? Podle dotazu mi nepřijde, že by jsi nějak řešil morální aspekt
            Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Spíš by mě zajímal pohled jiných lidí na můj dotaz. Dozvěděl jsem se tady, že ochrana přírody povoli
              Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Na levým a na křižáku to bude v klidu. Jinde je to dobrý respektovat. Chápu, že to někdo má s sebou
                Re: Na písek s Mg 17.07.2015 nějakou takovou věcnou radu jsem čekal, díky moc za ni
              Re: Na písek s Mg 18.07.2015 Problém byl, že ty jsi motal dvě věci dohromady. První .... může tě za to někdo de iure postihnout?
  Re: Na písek s Mg 17.07.2015 Jeď do Labáku, tam budeš v klidu.
    Re: Na písek s Mg 18.07.2015 Nebo na prachov. Tam je to taky v klidu.
      Re: Na písek s Mg 19.07.2015 Na Prachově to není žádoucí. Od této sezóny chodí po prachově ochranář s policajtama.
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Jedině Labák! Všude jinde se ti může stát že příjdeš k nějaké újmě. Ať na čumáku, nebo na matroši. J
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Jeste se prasi na Panteonu az jsem malem dostal pojeb ze neprasim taky :o
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Ještě nedávno bylo na SO u Ostrova Mg "bez omezení". Copak se změnilo? CHKO má někde napsa
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Nevím co je na SO, každopádně pro mě nic oficielního. V roce 2009 byl ze strany CHKO vydán na svaz p
        Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Tisá je maloplošné chráněné území a tenkrát šlo jen o ni. Ostrov nemá žádné omezení, to by v Návštěv
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Zda se ze na Ostrov se vztahuje tohle: "...používání Mg pouze při lezení cest udělaných po roce
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 vysvetlite mi niekto tu cesku mg schýzu ked sa na lane madzovat nesmie a dole na sutroch pri boulder
    Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Nejde o lano/nelano :) Jde o pískovec/jiné horniny
      Re: Na písek s Mg 20.07.2015 No ved práve preto to nechápem na veži je zákaz používať mg a na kamenoch pod nou nie? alebo ako tom
        Re: Na písek s Mg 20.07.2015 V Sasku už je taková schizofrenie, že ortodoxní klasici jsou ohledně boulderingu horší běž ochranáři
          Re: Na písek s Mg 20.07.2015 no je to na hlavu postavene clovek lezie na lane bez mg a potom ide okolo bouldrov a tam sa práši ja
            Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Vsak ona plati pro vsechny, to ze se nedodrzujou je jina vec..
              Re: Na písek s Mg 20.07.2015 No, mě taky štve, když dole je to OK a nahoře někdo potí chyty :-D
  Re: Na písek s Mg 20.07.2015 Eržik je známej flamer takže mu na to neskočte ..
1
...
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
...
2263
Calanques Ahoj, mohu dostat nějaké doporučení kde sehnat aspoň rámcového průvodce skalní oblasti Calanques, nejlépe podoblast Luminy? Díky. didi 13:16:28 22.07.2015odpovědět
  Re: Calanques uloz to, tam byl cely pruvodec 13:24:08 22.07.2015odpovědět
  Re: Calanques No vzhledem k tomu že tam přistěhovalci z Marseille dost často vykrádali auta už v 90tých letech, tak teď bych to tam neriskoval ... kkt 13:42:49 22.07.2015odpovědět
    Re: Calanques :D 16:53:04 22.07.2015odpovědět
  Re: Calanques Např. v Sormiou dole u vesnice vybírají parkovné , a hlídají si to tam.Ale v létě bude asi přístupová cesta kvůli požárům uzavřena. 09:19:53 23.07.2015odpovědět
    Re: Calanques v Sormiou jsme byli sice ještě než se platilo, ale zase jsme parkovali přímo pod hospodskými předzahrádkami. Bylo tam asi 10 míst a 4 hromádky vytlučeného autoskla. Fakt bych jel jinam než na Marseilleské předměstí. 09:25:08 23.07.2015odpovědět
      Re: Calanques Asi raději nechat auto za plotem v kempu a objednat taxíka... K. 09:42:44 23.07.2015odpovědět
  Re: Calanques Každopádně alespoň nechat otevřený kaslík u spolujezdce, prázdný kufr s nezataženou roletou a třeba v Russan nechat raději i odemčené auto. 12:09:49 23.07.2015odpovědět
    Re: Calanques - Finale No díky za info, takhle jsem o tom, pravda, nepřemýšlel, v minulosti se nám nic nestalo, ale časy se mění... Má někdo zkušenost, jak to vypadá s provozem kempu ve Finále, pod Monte Cuco? Didi 07:23:17 24.07.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: