LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 činky28.07.2015
Ahoj,
mám takový dotaz...
Doma jsem našel 3kg jednoruční činky, má z hlediska lezení posilování s nimi význam ?
Rozuměj, nepotřebuji takové ty svaly ala fitko na okrasu, ale rád bych aby to k něčemu bylo když už začnu :-)
 Re: činky28.07.2015
No tři kg jsou podle mě opravdu k ničemu. S nima máš ale zase jistotu, že určitě namakanej, jako sva
  Re: činky28.07.2015
Proč k ničemu? Minimálně by se s nima dalo chodit do školy nebo běhat... Pro maníky samozřejmě tréni
   Re: činky28.07.2015
No jak píšeš, tedy k ničemu...
  Re: činky29.07.2015
Nesouhlasím. :)
I s třemi kg a správnými cviky uděláš hodně parády. Sice s konkrétními cviky
   Re: činky29.07.2015
Silu s tim urcite nenazenes, ale kondici jo. Stejne jako bys ji nahnal na kruhovym treninku i bez ci
 Re: činky28.07.2015
Činku do jedné ruky, hrazdu do druhé ruky, shyb. Vyměnit strany a opakovat.
  Re: činky28.07.2015
Muj nazor je ten, ze clovek, ktery udela serii schybu na jedne ruce s cinkou v druhe, se nebude potr
   Re: činky29.07.2015
To taky nemela byt rada, ale pohlazeni ega..
 Re: činky29.07.2015
S podobnyma hmotnostma si davam kompenzacni cviceni na lokty kdyz pobolivaji.
Napr.
  Re: činky29.07.2015
Je nutne smazat mezeru v odkazu.
 Re: činky29.07.2015
Tak díky za odpovědi...
Našel jsem doma činky a tak mě to jen napadlo jestli k něčemu jsou, n
  Re: činky29.07.2015
3kg na biceps na nic, ale vzpažuj s nimi (do stran, před sebou, současně, na střídačku), nebo v před
   Re: činky30.07.2015
divam se, ze jsi zde narazil opravdu na znalce, opravdu 3kg je az nad hlavu, doda to perfektni kondi
    Re: činky30.07.2015
Jako vzdy Martas s vysoce fundovanou radou :D.
 Re: činky31.07.2015
přesně jak tu už radil někdo přede mnou, lehký činky neshazuju, smysl podle mě s takhle lehkejma má
 Re: činky09.09.2015
mám doma taky činky, ale kolem 5 kg. to už je lepší váha na ramena. rozpažování předpažování, dřepy

 Stenice v Tatrach28.07.2015
Nebyl jste nekdo v posledni dobe na Brncale, prip. dalsich tatranskych chatach? Pry se tam rozmohly stenice. Nevite, v jakem je to stavu?
 Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
V zime jsme po obou navstevach byli slusne pokousani. Jak na pokoji tak na povale. Jedina zavada na
  Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
Na Brnčalce štěnice? To si děláte kozy ne?
  Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
To musí být radost si to "natáhnout" k sobě do bytu, do domu...
   Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
Zapálit a postavit novou chatu
    Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
už zase?
     Re: Stenice v Tatrach29.07.2015
Jo, už zase. Novou, krásnou, plechovou, plastovou, skleněnou, kulatou ... Hlavně ale bez štěnic a s
    Re: Stenice v Tatrach02.08.2015
nestacilo by to nechat pres zimu vymrznout?
     Re: Stenice v Tatrach03.08.2015
Nestačilo, vydrží i mnoho let...
 Re: Stenice v Tatrach02.08.2015
Jo, taky mám slušné zkušenosti z Brnčály ze zimy. Pokousaný jsem byl řádně. Nejdřív jsem myslel, že
 Re: Stenice v Tatrach03.08.2015
Doporučuji MJEZDIT! Natáhli jsme si je domů, nešly odstranit (3x deratizace) a stejně jsme nakonec m
 Re: Stenice v Tatrach03.08.2015
Doporučuji MJEZDIT! Natáhli jsme si je domů, nešly odstranit (3x deratizace) a stejně jsme nakonec m
  Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
ad anonym 09:35:58 03.08.2015 :
nemam s tym osobnu skusenost, ale 3 dezinsekcie ( deratizac
 Re: Stenice v Tatrach03.08.2015
No sačí napsat na slovenskou hygienu a něco s tím budou muset začít dělat..
 Re: Stenice v Tatrach04.08.2015
Hmm, no to musí být Červená Vestička radostí bez sebe..
  Re: Stenice v Tatrach08.08.2015
Cau lezci, nezapajam sa zasadne do diskusii na internete, ale na toto odpoviem. Plostice niesu znako
   Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
Excelentní ukázka, jak nesmí vypadat krizová komunikace. Zajímalo by mě, o kolik se po tomto příspěv
    Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
Sice mimo téma, ale docela by mě zajímalo, jak by v tomto případě měla (mohla) vypadat krizová komun
     Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
Zatloukat, zatloukat, zatloukat.

Jsme-li přistiženi, zatloukat.

Nelze-
    Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
Ty vole... No teda o mne zcela jistě.
Fakt soda.
    Re: Stenice v Tatrach10.08.2015
Myslím si že neubyde vůbec nikdo, protože lidi co tam jezdí by tady nikdy nepsali takový kokotiny. V
     Re: Stenice v Tatrach10.08.2015
Kokotinu typu, ze tam byly stenice, kterou tu potvrdil Tomas Petrik?
   Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
To jsou mi zpusoby..
Za prve tu lide jen konstatovali sve zkusenosti, tak neni potreba se do
    Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
preklep: "na nasi strane je vse v poradku"
   Re: Stenice v Tatrach09.08.2015
To je zajímavý názor. I reakce. Co mne ale zaráží, že o jiných chatách v Tatrách se podobné info neo
   Re: Stenice v Tatrach10.08.2015
Brnčála byla jedna z nejpohodovějších chat v Tatrách. Tahle reakce mne doost zklamala!
    Re: Stenice v Tatrach10.08.2015
Mají tam zakázat psy, kočky, potkany, králíky a morčata
     Re: Stenice v Tatrach10.08.2015
To zvířectvo, cos vyjmenoval je rozhodně čistotnější než většina turistů obývající chatu :-).
      Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
(soudím podle sebe).
Navíc morče si dává sprchu dvakrát denně.
      Re: Stenice v Tatrach13.08.2015
Koukám další militantní vegan co staví zvířata na úroveň lidí (a někdy i výš...)
   Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
a jak to teda je v současné době? Dovezl si někdo domů nadílku v posledních týdnech?
 Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
Veškerej tenhle bordel nosí do Tater Polští "cepry". Pokud sem potkal někoho vyloženě zavš
  Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
Sem si nějak nevšiml, že by se XX let zpět, a to sem tam jezdil dost často, tohle svinstvo na Brnčal
   Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
Aká je teda situácia? Mám pocit že keby tam niečo také bolo tak už to rieši hygiena. Alebo že by hyg
   Re: Stenice v Tatrach11.08.2015
Je to jednoznacne nejcistsi a nejporadnejsi chata v tatrach. At si kazdej rika co chce, kdo tam jezd
    Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Ale jo o tom žádná. Já tam taky jezdím nejraději a mám to tam hrozně rád, ale když tam budou štěnice
     Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Asi jako na Zbojandě v únoru chytli tři kluci nějakej humáč z hajzlů...a z další party taky. Prostě
      Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Jak mohli chytit humáč z hajzlů v únoru na Zbojandě? V tu dobu jsou tam přece záchody vymrzlé po cel
       Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Chytli to jen ti kteří si na ten hajzl odvážně sedli. Můžeš to tam jít někdy vyzkoušet, možná budeš
        Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Už jsem to mnohokrát zkoušel v zimě i v létě. A furt nic... proto je mi to divné. Že by plíseň na pl
         Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
Týden mastičkama, pak to zmizelo. Co přesně to bylo, nevím... Je pravda že byli slunné dny a odpoled
          Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
:-)
          Re: Stenice v Tatrach12.08.2015
přenos chorob a parazitů via hazlové prkýnko je mýtus. víc toho chytíš od kliky u dveří, od papírove
           Re: Stenice v Tatrach13.08.2015
byl sem v indii a musím zaklepat, že sem si z tama "zatím" nic nedotáhl. a to jsme spali v
            Re: Stenice v Tatrach13.08.2015
Jasně, 7 chlapů...3 z jednoho oddílu, čtyři z jinýho který přišli nezávisle na sobě uplně v jinej de

 technické lezení/hákování28.07.2015
hákování technické lezení a nebo moderní název aid climbing
navzdory že tento styl je již záležitostí minulosti stále jsou lidé kteří tímto způsobem lezou tedy alspon v zahraničí
mně se tento styl lezení velmi zalíbil a proto se ptám jestl
 Re: technické lezení/hákování28.07.2015
AHoj, odkud jsi? Pokud nekde z okoli Brna, tak pomerne dost lidi z Brna jezdi v zimnim obdobi hákova
  Re: technické lezení/hákování28.07.2015
Ahoj jsem ze severu to je dost daleko ale diky za radu pokud budu nekdy v brne tak se poptam :)
 Re: technické lezení/hákování28.07.2015
Jsou na to knížky, hlavně americké, třeba BigWalls od Johna Longa. Největší kumšt je se nezamotat do
 Re: technické lezení/hákování28.07.2015
Hele, nejlepsi hakovacky jsou v zimne ve Skalaku, da se tam i drajtulovat.
  Re: technické lezení/hákování28.07.2015
Ze severu to jako MSK? Idealne pak Slovensko a zacit v Kostolecke uzine. Pada se do luftu :-)
  Re: technické lezení/hákování29.07.2015
..zatim bohuzel jen v zime..ale uz je v jednani i leto..tak si tam snad pristi sezonu poradne zahak
   Re: technické lezení/hákování29.07.2015
...ve skalaku pochopitelne
    Re: technické lezení/hákování29.07.2015
Hele, s ohledem na to, kdo všechno to tady čte, mysli na fakt, že se můžou najít debilové, kteří to
 Re: technické lezení/hákování02.08.2015
Jen bych rád vyvrátil názor, že je technické lezení na ústupu. Dají se tím překonat nelezitelné věci

 Mont Dolent28.07.2015
Ahoj,
neznáte někdo aktuální stav a vybavení bivaku Fiorio na Mont Dolent ? Deky, vaření, voda, WC ?
 Re: Mont Dolent28.07.2015
Deky jsou, voda teče všude kolem, stejně jako wc. Uvařit si musíš sám a na svym. Občas někdo nechá n
  Re: Mont Dolent28.07.2015
Dík za info, je tam opravdu těch 20 míst ? Bude nás 7 a nevím jak moc tam bývá (spíše v týdnu) plno.
   Re: Mont Dolent28.07.2015
při troše štěstí tam budete sami. Dvacet lidí se vejde v pohodě

 Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
      Petr Jandík na svých stránkách zveřejnil zajímavou úvahu.Při níž se snaží hodnotit efektivitu kouče.
      Ještě  zapomněl na Rakušany. Ti mají 4 kouče na 16 závodníků . Vyložené mrhání penězi.
 Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Jandika neni dobre brat v posledni dobe az tak vazne. Jeho prispevky jsou velmi tendencni a uz vubec
  Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
LRH efektivní! Kdo by to kdy tušil? A nejen v případě LHj a LH.
   Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
A ještě by se mělo dopočítat, že LHj je zároveň kouč docela dobrých závodníků v Kanadě.
  Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Když nevíš co psal, tak si to přečti
   Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Me uz se nejak ty Jandikovi tendencni kecy cist nechce. Informacni hodnota v tom je nulova.
    Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Když někdo chce něco kritizovat, tak si to musí nejdřív přečíst, jinak má nulovou hodnotu on.
     Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Kde tu vidis kritiku? Psal jsem, ze souhlasim s pisatelem prvniho prispevku, ze schopnosti kouce by
      Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
Bylo tu něco o tendenčních kecech a nulové informační hodnotě o tři řádky výš.
       Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
To se vztahovalo ke vetsine (vsem) prispevku Jandika za posledni rok.
    Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Sem si to teda přečet. O efektivitě koučů se tam nic nepíše, jen o vytíženosti - jakej kus kouče při
     Re: Efektivita kouče podle Jandíka27.07.2015
Jandík píše. " Největší luxus - jeden kouč na jednoho závodníka mají Ekvador a Velká Británie&q
      Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
O tom se samozřejmě diskutovat může, ale to už je jiná tématika. O tom by se měli vyjádřit sami závo
       Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
Kouč = trenér.
        Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
Ve tvém zjednodušeném pohledu na svět možná. Ale není tomu tak.
         Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
V české repre kouč = vedoucí. K trenérovi to má sakra daleko.
          Re: Efektivita kouče podle Jandíka28.07.2015
Aha, české pojetí :-( Takže manažer reprezentace.

 Nalezené vklíněnce26.07.2015
Ahoj,
dne jsem na Kozích hřbetech našel nějaké vklíněnce. Nepostrádá je náhodou někdo?

 trénink se zbraněma25.07.2015
ahoj, dá se někde v praze a okolí na umělé stěně trénovat i se zbraněma (plus normálně lezečky)?

a jinde v republice? staví tu někdo něco pro ledolezce?
 Re: trénink se zbraněma25.07.2015
To se musíš zeptat u prvního článku v pravém sloupci.
 Re: trénink se zbraněma26.07.2015
V Mamutu bych řekl tutově.Ten první článek v pravém sloupci to fakt jistí :D .Pokud jsi ovšem myslel
 Re: trénink se zbraněma27.07.2015
Za 5 mesicu se zacne zase trenovat v Gasteinu :)
  Re: trénink se zbraněma27.07.2015
Gastein je někde v Praze ?
   Re: trénink se zbraněma27.07.2015
Jj, jezdi tam tramvaj 22, je to v Sarce... Ne sorry, ja si nevsim ze to ma byt v Praze :D

 arco vícedelka v chládku ;o)25.07.2015
Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky
 Re: arco vícedelka v chládku ;o)26.07.2015
Zajímá mě stejný dotaz. Kdo je červ? :D
 Re: arco vícedelka v chládku ;o)26.07.2015
Sole e Pioggia na plotně naproti Slunečním plotnám. Svítí tak tak od 14 hodin. 300 m, 5B. Nebo nasto
  Re: arco vícedelka v chládku ;o)27.07.2015
Tohle (po 14. hodine + celovka) plati pro vicemene jakoukoliv stenu v udoli Sarca.

 arco vícedelka v chládku ;o)25.07.2015
Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky

 arco vícedelka v chládku ;o)25.07.2015
Ahoj, poradili by jste mi nějakou hezkou vícedélku v Arcu, ve které bychom se teď neupekli? =o) klasa do 5+ do 300m. může být i horského charakteru. Díky

1   ...   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   355   356   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mont Dolent
Ahoj,
neznáte někdo aktuální stav a vybavení bivaku Fiorio na Mont Dolent ? Deky, vaření, voda, WC ?
Zdenek06:49:36 28.07.2015
odpovědět 
 Re: Mont Dolent
Deky jsou, voda teče všude kolem, stejně jako wc. Uvařit si musíš sám a na svym. Občas někdo nechá nějaký těstoviny a různě plnou bombu, ale nespoléhal bych na to
d.09:35:30 28.07.2015
odpovědět 
  Re: Mont Dolent
Dík za info, je tam opravdu těch 20 míst ? Bude nás 7 a nevím jak moc tam bývá (spíše v týdnu) plno. Zdenek
zdenek13:36:17 28.07.2015
odpovědět 
   Re: Mont Dolent
při troše štěstí tam budete sami. Dvacet lidí se vejde v pohodě
d.13:43:31 28.07.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi