Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení v horách05.08.2015
Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi j
 Re: lezení v horách05.08.2015
Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem.
  Re: lezení v horách05.08.2015
No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl l
   Re: lezení v horách06.08.2015
Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbs
 Re: lezení v horách05.08.2015
Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náro
 Re: lezení v horách06.08.2015
Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
 Re: lezení v horách07.08.2015
Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu z
  Re: lezení v horách07.08.2015
Děkuju:)
  Re: lezení v horách07.08.2015
S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všu
 Re: lezení v horách07.08.2015
Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo,
 Re: lezení v horách10.08.2015
ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasi
 Re: lezení v horách11.08.2015
Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolec

 Sušky nova cesta05.08.2015
Už jste někdo lezl novou cestu na Suškách vedle Minolty? Jaka to je klasifikace? Dík
 Re: Sušky nova cesta10.08.2015
1. Ne
2. Nevim
3. Nemas zac

 Foto dne05.08.2015
Kde to je, píše se tam Ostrov, to je ten u Varů? Koukal jsem do průvodce, ale náhorní cestu nikdy nevidím? Můžete mi prosím dát bližší info..
Díky
 Re: Foto dne05.08.2015
ne, je to o 100km severovýchodně dál
 Re: Foto dne05.08.2015
Podívej se, co je napsané pod fotkou. Jinak Ostrov je velmi známá pískovcová oblast v Čechách s něko
  Re: Foto dne05.08.2015
Ostrov u Varů? Děláš si srandu?...

 Lano Tendon LOWE 8.405.08.2015
Může někdo poradit kde lze aktuálně koupit 60m v modré barvě? Lanex je skladem nemá a nestihne vyrobit. Procházel jsem obchodníky a nic...

 delka lana04.08.2015
muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
 Re: delka lana04.08.2015
To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
  Re: delka lana04.08.2015
a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezene
 Re: delka lana05.08.2015
vem 60 a moc to neřeš :)
 Re: delka lana05.08.2015
Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
 Re: delka lana05.08.2015
60tka je standard.
 Re: delka lana05.08.2015
Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
 Re: delka lana05.08.2015
asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotk
  Re: delka lana05.08.2015
Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
   Re: delka lana05.08.2015
Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude
   Re: delka lana05.08.2015
když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No
   Re: delka lana05.08.2015
jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první
 Re: delka lana05.08.2015
Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli do
  Re: delka lana05.08.2015
V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
   Re: delka lana05.08.2015
Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na d
    Re: delka lana05.08.2015
Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu
     Re: delka lana05.08.2015
dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každ
      Re: delka lana09.08.2015
parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do b

 Master 9,2 - cena04.08.2015
Pokukuji po novém tenkém dlouhém... A zarazila mě cena Tendon Mastru 9,2, který je na stejné metráži znatelně dražší, než jeho bráchové. To máme: 80m, complete shield: 8,9: 4916Kč, 9,1: 4357Kč, 9,2: 5076Kč, 9,4: 4343Kč. Nevíte někdo, co je na té 9,2 lepší
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tenké s komplet shieldem dej do ruky své dívce, která tě bude brát osmou a zhurta ji do toho začni s
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Mno, přestože cítím, že již mám jakési zkušenosti s lany této tloušťky, včetně CS, a přestože vím co
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odkud jsou ty ceny? Master 9.2 se už pokud vím nevyrábí. A v E-shopu Lanexu ceny monotónně klesají o
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Vyjel jsem je na Heurece... Aha, takže žeby 9,2 byla již nedostatkové zboží a proto je dražší? :-D T
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Já vždycky rád poradím :) Na Heuréce kupovat lano??? Tendon/lanex má poštovné zdarma, když se zaregi
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
A nechces uz mu konecne odpovedet na jeho otazku? :)
     Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odpověď byla, že se už 9.2 nevyrábí, pročež se na odpověď z Heureky nedá spolehnout.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tvoji sebeduveru bych chtel mit :-) Heureku lze pouzivat jako docela dobry nastroj pro orientacni sr
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
jen laickej názor kterej nedosahuje tvých kvalit ó pane: je dražší protože ho lanex nevyrábí v takov
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Do tehle teorie nezapada cena 8.9 :).
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tohle co pises plati hlavne o 9.2.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Panové, pánové, jádro všech lan je stejné, tenkost lan je dána pouze opletem. Tedy čím tenčí lano, t
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
? :)
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
LOL tento komentář :D ... Nicméně, nenapsal jsem, že to chci do českých podmínek a ani jsem nikde ne
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Pěkná blbost :)
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Diky za tu trochu sarkasmu hned ze startu… Nicmene koukni se dobre na tu ciselnou radu, kterou jsem
   Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Cenu neumim poresit, ale co uz vim, ze prave uprava omplet Shield je to nejlepší, co muzes udelat př
    Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Diskusí mezi kamarády jsme dospěli k tomu, že teflonová povrchovka je to, co oplet lana zlikviduje,
     Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Pokut :D hotentot...
      Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Tak a ja vždy jen zaklad a odeslo/oplet tedy/ vždy cca za 3 mesice, diskusi mezi kamarady jsme dospe
       Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Na tenká lana jedině TEFLON jinak jdou velmi rychle do do háje. Nicméně kdo chce kam pomozme mu tam.
        Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Též hlasuji pro Teflon ;-) A vůbec bych nebral v potaz názory odsuzující tenčí lana. Je to pohodlněj
        Re: Master 9,2 - cena07.08.2015
jak říkám, zatím jsem měl všechno s teflonem a stačil jeden blbý odsed (krátký, do tvrda) a lano byl

 Grand Combin04.08.2015
Ahoj,
nemáte někdo info-odkaz na výstup na Grand Combin z Cabana Valsorey ? Co jsem našel tak není nic moc.
 Re: Grand Combin04.08.2015
Jako Normálka se v současnosti chodí na vrchol hřebenem Meitin. Od chaty nejprve podél mužíků (odraz
  Re: Grand Combin05.08.2015
Díky za info, uvažovali jsme spíš o jižním žebru, hodně lidí to tak dřív chodilo, co ty na to ?
   Re: Grand Combin05.08.2015
Pokud myslíš výstup přes Plateau du Couloir (kolem bivaku Musso), je to jistě také možné, pár lidí z
    Re: Grand Combin05.08.2015
Ano, to jsem myslel, asi je to tam lepší když je to vysněžené na mačky. Asi se rozhodneme na místě p
     Re: Grand Combin16.08.2015
Ahoj,
tak jsme se právě vrátili, obecně proti loňsku skoro žádný sníh, několik málo lidí šlo

 Severky?03.08.2015
Ahoj, dají se někde lézt ještě severky? Rakousko, Švajc, Itálie? Prosím o nějaké doporučení? Co tak Wildspitze, Brochkogel, Ortler, Grossgockner? Nějaké zkušenosti z poslední doby? Dík
 Re: Severky?03.08.2015
Nedaji. Uz jsou zasnezene... Propasl jsi idealni sezonu. Ted uz snih jen tak neroztaje :(.
 Re: Severky?04.08.2015
A nějaká jiná odpověď by nebyla? Děkuji
  Re: Severky?04.08.2015
Byla... dá se všechno jenom chtít

 průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Existuje nějaký nový průvodce Demänovské doliny? Mám akorát starý Slovenské skály. Slyšel jsem, že je tam dost zakázaných sektorů, tak bych nerad dělal místňákům problémy, že polezu někde, kde je to zakázané. Určitě tam od doby vydání prehistorického průb
 Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
admin pls zmazat!
  Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Proč by se měl můj příspěvek mazat?
   Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
napřed hledej a potom se ptej, aktuální seznam omezení lezení na Slovensku
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Neviem, čo tam vidíš Ty, ale ja vidím, že sa nič nezmenilo a Machnatô je stále povolené celoročne...
     Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
ahoj, vidím, že to tam asi znáš... stojí za to tam jezdit nebo je lepší dolina bielo, tupá skála, zu
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
to jsem taky udělal, ptal jsem se jestli někde není třeba nový online průvodce, tam, kde můžeš lízt

 Ostaš cesta02.08.2015
Nevíte prosím někdo co je za novou krátkou cestu přes 1Q na masívek (10m výška) vlevo od Skleněného Zámku. Tipuju tak za 6 asi. Díky

1   ...   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Master 9,2 - cena
Pokukuji po novém tenkém dlouhém... A zarazila mě cena Tendon Mastru 9,2, který je na stejné metráži znatelně dražší, než jeho bráchové. To máme: 80m, complete shield: 8,9: 4916Kč, 9,1: 4357Kč, 9,2: 5076Kč, 9,4: 4343Kč. Nevíte někdo, co je na té 9,2 lepšího? Případně máte někdo tip na nějaké jiné dlouhé tenké za dobré peníze?
 Variant10:10:42 04.08.2015
odpovědět 
 Re: Master 9,2 - cena
Tenké s komplet shieldem dej do ruky své dívce, která tě bude brát osmou a zhurta ji do toho začni skákat. Bude tě pak mít moc ráda a vřele ti poděkuje. Vůbec nechápu, proč lidi blbnou s těmi tenkými lany. 9.7 či 9.8 je ideál. Jo a pokud nebudeš lézt v zimě, tak complet shield je ti nanic, pouze jističovi přidá práci, protože to jezdí jak namydlené. Dokonce i v grigri.
Máčka11:25:24 04.08.2015
odpovědět 
  Re: Master 9,2 - cena
Mno, přestože cítím, že již mám jakési zkušenosti s lany této tloušťky, včetně CS, a přestože vím co chci a proč to chci, tak ti děkuji za názor. Bohužel mi ale nic nepřinesl :-)
 Variant11:57:34 04.08.2015
odpovědět 
   Re: Master 9,2 - cena
Odkud jsou ty ceny? Master 9.2 se už pokud vím nevyrábí. A v E-shopu Lanexu ceny monotónně klesají od 8.9 přes 9.1 a 9.4 k 9.7
pbla402412:05:20 04.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
Vyjel jsem je na Heurece... Aha, takže žeby 9,2 byla již nedostatkové zboží a proto je dražší? :-D To jsem nevěděl, že už se nevyrábí...
 Variant12:42:18 04.08.2015
odpovědět 
   Re: Master 9,2 - cena
Já vždycky rád poradím :) Na Heuréce kupovat lano??? Tendon/lanex má poštovné zdarma, když se zaregistruješ. K tomu je tam jako bonus ještě nějaké to procento slevy. Podle mě je nejlepší to koupit tam. A 9.2 neber. Sice píší, že je to lano vyspělých lezců, ale podle mého by se to mělo přejmenovat na lano vyspělých jističů.
Máčka12:50:41 04.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
A nechces uz mu konecne odpovedet na jeho otazku? :)
13:53:53 04.08.2015
odpovědět 
     Re: Master 9,2 - cena
Odpověď byla, že se už 9.2 nevyrábí, pročež se na odpověď z Heureky nedá spolehnout.
pbla402415:30:34 04.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
Tvoji sebeduveru bych chtel mit :-) Heureku lze pouzivat jako docela dobry nastroj pro orientacni srovnani cen. Eshop Lanexu tam take figuruje… a ne, neni to misto, kde dane lano koupis nejlevneji :-) Mam velmi dobre zkusenosti i s lanem 9.0, jisti se s nim vyborne. Klidne si do Grigri2 nacpi chlupatou 11 a bud spokojen ty i tvuj jistic :-)
 Variant22:22:15 04.08.2015
odpovědět 
 Re: Master 9,2 - cena
jen laickej názor kterej nedosahuje tvých kvalit ó pane: je dražší protože ho lanex nevyrábí v takovým objemu a tudíž se mu to tolik nevyplatí jako lana 9.7-10.2 na kterých leze většina populace ;)
Sup12:52:47 04.08.2015
odpovědět 
  Re: Master 9,2 - cena
Do tehle teorie nezapada cena 8.9 :).
13:55:22 04.08.2015
odpovědět 
   Re: Master 9,2 - cena
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :D
Andy14:40:28 04.08.2015
odpovědět 
   Re: Master 9,2 - cena
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :D
Andy14:40:31 04.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
Tohle co pises plati hlavne o 9.2.
15:24:58 04.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
Panové, pánové, jádro všech lan je stejné, tenkost lan je dána pouze opletem. Tedy čím tenčí lano, tím je tenčí oplet. Na takových lanech máš lézt pouze OS nebo flash, žádné nacvičování a už vůbec TR. Oplet jde jinak rychle do kytek. Výhoda tenčích lan mi pořád uniká, zvláště v českých podmínkách. Budu rád když mě přesvědčíte o opaku.
Máčka22:12:53 04.08.2015
odpovědět 
     Re: Master 9,2 - cena
? :)
01:07:47 05.08.2015
odpovědět 
     Re: Master 9,2 - cena
LOL tento komentář :D ... Nicméně, nenapsal jsem, že to chci do českých podmínek a ani jsem nikde netvrdil, že tenké lano je nejlepší volba na světě... Výhody takového lana pro mě: Hmotnost+objem. Je fajn, mít při cestování co nejlehčí a nejmenší batoh. Lano je podstatná položka. Opravdu je znát, když máš v báglu 9.0 vs 9.8. Při délce cest 30m+ je délka lana výhodou, někdy nutností... ;) Tenčí lana opravdu nemají jen tenčí oplet, mají tenčí jádro (méně normopádů). Přestože je oplet stejný, jde u tenčích lan trochu dříve do kytek kvůli celkovému průměru, kdy na lano v daném místě působí "síla" na menší plochu. Nicméně si můžeš dovolit mít lano delší se stejnou hmotností, takže i když dvakrát odřežeš konce 80m lana, máš pořád slušně použitelnou třeba 65-70. Celkově tedy lano vydrží víc a je déle použitelné i v oblastech s delšími cestami.
 Variant08:41:56 05.08.2015
odpovědět 
     Re: Master 9,2 - cena
Pěkná blbost :)
Aldo18:06:22 05.08.2015
odpovědět 
  Re: Master 9,2 - cena
Diky za tu trochu sarkasmu hned ze startu… Nicmene koukni se dobre na tu ciselnou radu, kterou jsem uvedl, Tve vysvetleni nezapada.
 Variant22:13:21 04.08.2015
odpovědět 
   Re: Master 9,2 - cena
Cenu neumim poresit, ale co uz vim, ze prave uprava omplet Shield je to nejlepší, co muzes udelat při koupi lana Tendon. Ono totiž ta obycejna lana jdou cca do pul roku s opletem do haje, ale CS vydrzi nesrovnatelne mnohem dele, jak hladky, tak na manipulaci krouceni atd. A jako vždy, zase nechapu , proc tady někdo tvrdi opak...
Martas.17:56:25 05.08.2015
odpovědět 
    Re: Master 9,2 - cena
Diskusí mezi kamarády jsme dospěli k tomu, že teflonová povrchovka je to, co oplet lana zlikviduje, pokut se nacvičuje a dávají se krátké odsedy u presky... kdy se lano na povrchu "spálí" a následně toto spálené místo brutálně ochlupatí a za chvíli se prodře na jádro... Zatím jsem si kupoval lana s povrchovkou a vždycky to takhle dopadlo... Tak zkusím základ a uvidím, jestli ho taky usmažím. Máte s tím někdo zkušenosti? Nejlépe přímé porovnání?
 Variant10:53:45 06.08.2015
odpovědět 
     Re: Master 9,2 - cena
Pokut :D hotentot...
 Variant10:54:33 06.08.2015
odpovědět 
      Re: Master 9,2 - cena
Tak a ja vždy jen zaklad a odeslo/oplet tedy/ vždy cca za 3 mesice, diskusi mezi kamarady jsme dospeli k tomu, ze u tendonu jedine Complet shield, který pry vydrzi nesrovnatelne dele v radu roku a ja takova lana videl...tak jsi zase na zacatku. Mno, ja si ted koupil k nam nove vožený Edelweis v nejvyšší uprave a myslim i ten nejtenci a uvidim. 60m po sleve cca 4.000 Kc.
Martas.11:27:21 06.08.2015
odpovědět 
       Re: Master 9,2 - cena
Na tenká lana jedině TEFLON jinak jdou velmi rychle do do háje. Nicméně kdo chce kam pomozme mu tam. :)

Zaznělo tady dost vtipů:

- Všechna lana mají stejné jádro :)

- Teflon snižuje životnost lan protože ho neochrání před zvýšenou teplotou a třením.

To by člověk neřekl, že je třeba ještě taková osvěta u tak proflákleho výrobku jako je lano.
Aldo11:50:05 06.08.2015
odpovědět 
        Re: Master 9,2 - cena
Též hlasuji pro Teflon ;-) A vůbec bych nebral v potaz názory odsuzující tenčí lana. Je to pohodlnější jak pro lezce, tak pro jističe. A ty polety :-D Akorát 9,2 nahradila 9,1 a má jiné parametry, zatím jsou ohlasy dobré. Jo a chce to mít víc lan, držáky a trháky na stěnu a kratší cesty a pak nějaké to delší a ještě delší lano.
Bída18:09:25 06.08.2015
odpovědět 
        Re: Master 9,2 - cena
jak říkám, zatím jsem měl všechno s teflonem a stačil jeden blbý odsed (krátký, do tvrda) a lano bylo připeklé... a následně se tento připečený kus rozesračkuje během chvilky...

Tendon nikde neuvádí, že Teflonová úprava chrání proti vysokým teplotám!!! Uvedena je ochrana proti vodě a proti oděru o šutr: http://www.mytendon.eu/teflon

Já jsem ještě nikdy lano nerozedřel o skálu, ale vždycky poposedáváním v expresce... Asi budu muset zhubnout něco ze svých 80 kg a pak mi lano vydrží víc...
 Variant15:07:21 07.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi