Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení v horách05.08.2015
Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi j
 Re: lezení v horách05.08.2015
Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem.
  Re: lezení v horách05.08.2015
No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl l
   Re: lezení v horách06.08.2015
Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbs
 Re: lezení v horách05.08.2015
Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náro
 Re: lezení v horách06.08.2015
Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
 Re: lezení v horách07.08.2015
Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu z
  Re: lezení v horách07.08.2015
Děkuju:)
  Re: lezení v horách07.08.2015
S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všu
 Re: lezení v horách07.08.2015
Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo,
 Re: lezení v horách10.08.2015
ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasi
 Re: lezení v horách11.08.2015
Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolec

 Sušky nova cesta05.08.2015
Už jste někdo lezl novou cestu na Suškách vedle Minolty? Jaka to je klasifikace? Dík
 Re: Sušky nova cesta10.08.2015
1. Ne
2. Nevim
3. Nemas zac

 Foto dne05.08.2015
Kde to je, píše se tam Ostrov, to je ten u Varů? Koukal jsem do průvodce, ale náhorní cestu nikdy nevidím? Můžete mi prosím dát bližší info..
Díky
 Re: Foto dne05.08.2015
ne, je to o 100km severovýchodně dál
 Re: Foto dne05.08.2015
Podívej se, co je napsané pod fotkou. Jinak Ostrov je velmi známá pískovcová oblast v Čechách s něko
  Re: Foto dne05.08.2015
Ostrov u Varů? Děláš si srandu?...

 Lano Tendon LOWE 8.405.08.2015
Může někdo poradit kde lze aktuálně koupit 60m v modré barvě? Lanex je skladem nemá a nestihne vyrobit. Procházel jsem obchodníky a nic...

 delka lana04.08.2015
muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
 Re: delka lana04.08.2015
To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
  Re: delka lana04.08.2015
a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezene
 Re: delka lana05.08.2015
vem 60 a moc to neřeš :)
 Re: delka lana05.08.2015
Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
 Re: delka lana05.08.2015
60tka je standard.
 Re: delka lana05.08.2015
Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
 Re: delka lana05.08.2015
asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotk
  Re: delka lana05.08.2015
Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
   Re: delka lana05.08.2015
Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude
   Re: delka lana05.08.2015
když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No
   Re: delka lana05.08.2015
jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první
 Re: delka lana05.08.2015
Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli do
  Re: delka lana05.08.2015
V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
   Re: delka lana05.08.2015
Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na d
    Re: delka lana05.08.2015
Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu
     Re: delka lana05.08.2015
dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každ
      Re: delka lana09.08.2015
parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do b

 Master 9,2 - cena04.08.2015
Pokukuji po novém tenkém dlouhém... A zarazila mě cena Tendon Mastru 9,2, který je na stejné metráži znatelně dražší, než jeho bráchové. To máme: 80m, complete shield: 8,9: 4916Kč, 9,1: 4357Kč, 9,2: 5076Kč, 9,4: 4343Kč. Nevíte někdo, co je na té 9,2 lepší
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tenké s komplet shieldem dej do ruky své dívce, která tě bude brát osmou a zhurta ji do toho začni s
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Mno, přestože cítím, že již mám jakési zkušenosti s lany této tloušťky, včetně CS, a přestože vím co
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odkud jsou ty ceny? Master 9.2 se už pokud vím nevyrábí. A v E-shopu Lanexu ceny monotónně klesají o
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Vyjel jsem je na Heurece... Aha, takže žeby 9,2 byla již nedostatkové zboží a proto je dražší? :-D T
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Já vždycky rád poradím :) Na Heuréce kupovat lano??? Tendon/lanex má poštovné zdarma, když se zaregi
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
A nechces uz mu konecne odpovedet na jeho otazku? :)
     Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odpověď byla, že se už 9.2 nevyrábí, pročež se na odpověď z Heureky nedá spolehnout.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tvoji sebeduveru bych chtel mit :-) Heureku lze pouzivat jako docela dobry nastroj pro orientacni sr
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
jen laickej názor kterej nedosahuje tvých kvalit ó pane: je dražší protože ho lanex nevyrábí v takov
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Do tehle teorie nezapada cena 8.9 :).
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tohle co pises plati hlavne o 9.2.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Panové, pánové, jádro všech lan je stejné, tenkost lan je dána pouze opletem. Tedy čím tenčí lano, t
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
? :)
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
LOL tento komentář :D ... Nicméně, nenapsal jsem, že to chci do českých podmínek a ani jsem nikde ne
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Pěkná blbost :)
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Diky za tu trochu sarkasmu hned ze startu… Nicmene koukni se dobre na tu ciselnou radu, kterou jsem
   Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Cenu neumim poresit, ale co uz vim, ze prave uprava omplet Shield je to nejlepší, co muzes udelat př
    Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Diskusí mezi kamarády jsme dospěli k tomu, že teflonová povrchovka je to, co oplet lana zlikviduje,
     Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Pokut :D hotentot...
      Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Tak a ja vždy jen zaklad a odeslo/oplet tedy/ vždy cca za 3 mesice, diskusi mezi kamarady jsme dospe
       Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Na tenká lana jedině TEFLON jinak jdou velmi rychle do do háje. Nicméně kdo chce kam pomozme mu tam.
        Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Též hlasuji pro Teflon ;-) A vůbec bych nebral v potaz názory odsuzující tenčí lana. Je to pohodlněj
        Re: Master 9,2 - cena07.08.2015
jak říkám, zatím jsem měl všechno s teflonem a stačil jeden blbý odsed (krátký, do tvrda) a lano byl

 Grand Combin04.08.2015
Ahoj,
nemáte někdo info-odkaz na výstup na Grand Combin z Cabana Valsorey ? Co jsem našel tak není nic moc.
 Re: Grand Combin04.08.2015
Jako Normálka se v současnosti chodí na vrchol hřebenem Meitin. Od chaty nejprve podél mužíků (odraz
  Re: Grand Combin05.08.2015
Díky za info, uvažovali jsme spíš o jižním žebru, hodně lidí to tak dřív chodilo, co ty na to ?
   Re: Grand Combin05.08.2015
Pokud myslíš výstup přes Plateau du Couloir (kolem bivaku Musso), je to jistě také možné, pár lidí z
    Re: Grand Combin05.08.2015
Ano, to jsem myslel, asi je to tam lepší když je to vysněžené na mačky. Asi se rozhodneme na místě p
     Re: Grand Combin16.08.2015
Ahoj,
tak jsme se právě vrátili, obecně proti loňsku skoro žádný sníh, několik málo lidí šlo

 Severky?03.08.2015
Ahoj, dají se někde lézt ještě severky? Rakousko, Švajc, Itálie? Prosím o nějaké doporučení? Co tak Wildspitze, Brochkogel, Ortler, Grossgockner? Nějaké zkušenosti z poslední doby? Dík
 Re: Severky?03.08.2015
Nedaji. Uz jsou zasnezene... Propasl jsi idealni sezonu. Ted uz snih jen tak neroztaje :(.
 Re: Severky?04.08.2015
A nějaká jiná odpověď by nebyla? Děkuji
  Re: Severky?04.08.2015
Byla... dá se všechno jenom chtít

 průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Existuje nějaký nový průvodce Demänovské doliny? Mám akorát starý Slovenské skály. Slyšel jsem, že je tam dost zakázaných sektorů, tak bych nerad dělal místňákům problémy, že polezu někde, kde je to zakázané. Určitě tam od doby vydání prehistorického průb
 Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
admin pls zmazat!
  Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Proč by se měl můj příspěvek mazat?
   Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
napřed hledej a potom se ptej, aktuální seznam omezení lezení na Slovensku
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Neviem, čo tam vidíš Ty, ale ja vidím, že sa nič nezmenilo a Machnatô je stále povolené celoročne...
     Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
ahoj, vidím, že to tam asi znáš... stojí za to tam jezdit nebo je lepší dolina bielo, tupá skála, zu
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
to jsem taky udělal, ptal jsem se jestli někde není třeba nový online průvodce, tam, kde můžeš lízt

 Ostaš cesta02.08.2015
Nevíte prosím někdo co je za novou krátkou cestu přes 1Q na masívek (10m výška) vlevo od Skleněného Zámku. Tipuju tak za 6 asi. Díky

1   ...   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 delka lana
muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
Lada21:26:52 04.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
 pajoslau22:17:58 04.08.2015
odpovědět 
  Re: delka lana
a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezenejch skalach, jako napriklad milenci apod...
23:14:08 04.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
vem 60 a moc to neřeš :)
d.00:11:05 05.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
 DavidD07:47:27 05.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
60tka je standard.
patapufa07:48:55 05.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
 Variant08:49:13 05.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotkal. Přesednout v kruhu jde vzdycky.

Ale rozdíl na financích mezi 50 a 60m není zas tak velký. Kup 60 a mas to i do Francie
09:58:39 05.08.2015
odpovědět 
  Re: delka lana
Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
lada10:10:45 05.08.2015
odpovědět 
   Re: delka lana
Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude přesedání horší.
Také bych volil 60m.
HonzaC11:12:34 05.08.2015
odpovědět 
   Re: delka lana
když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No a taky když už máš 50, tak bych s koupí 60ky nepospíchal a počkal si na nějakou zajímavější slevu, třeba na fesťáku, nebo se dá něco pořídit třeba v Arcu, jestli se někdy chystáš
d.11:59:47 05.08.2015
odpovědět 
   Re: delka lana
jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první lano
14:26:32 05.08.2015
odpovědět 
 Re: delka lana
Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli dobírání, stahování po slanění atd.
11:34:49 05.08.2015
odpovědět 
  Re: delka lana
V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
16:37:15 05.08.2015
odpovědět 
   Re: delka lana
Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na dobrani ke kruhu je v poho jen jsem se bal toho slaneni no.. kazdopadne diky za rady
lada17:01:18 05.08.2015
odpovědět 
    Re: delka lana
Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu se neukládal ale lámal. Kurnik, to jsme byli pašáci.
Hele, bez urážky, padesát je naprostá pohoda. Vše ostatní je zbytečný balast. Ber to tak, že lepší než sedmdesát je rozhodně osmdesát. Ale devadesátka taky není k zahození a můžeš v klidu rybařit na většině skal. A stovka? Naprostá bomba. Tahle rovnice nemá řešení. Stačí používat hlavu.
Ať to leze!
ABL17:21:25 05.08.2015
odpovědět 
     Re: delka lana
dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každý věže, kde bylo slanění delší než 20 metrů uvedeno, jak je dlouhý, případně jaký sou tam přesedání, tenkrát eště nebyly skály tak vobouchaný železem, takže vůbec nebylo zichr, že po cestě narazíš na ring, kde se dá přesednout. dneska už se to nikde nepíše a většinou tam něco najdeš. ale v labáku a v ádru je podle mě určitě pohodlnější mít 60 než 50, a když chceš v labáku lízt velký zdi v kuse, tak je nutná 80.
Mátoha17:42:59 05.08.2015
odpovědět 
      Re: delka lana
parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do baglu dlouhy lano je pakarna, takze asi delsi lano zatim neresim... dikes
Lada19:35:12 09.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi