Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
SAUNA - Plzeň
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení v horách05.08.2015
Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi j
 Re: lezení v horách05.08.2015
Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem.
  Re: lezení v horách05.08.2015
No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl l
   Re: lezení v horách06.08.2015
Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbs
 Re: lezení v horách05.08.2015
Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náro
 Re: lezení v horách06.08.2015
Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
 Re: lezení v horách07.08.2015
Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu z
  Re: lezení v horách07.08.2015
Děkuju:)
  Re: lezení v horách07.08.2015
S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všu
 Re: lezení v horách07.08.2015
Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo,
 Re: lezení v horách10.08.2015
ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasi
 Re: lezení v horách11.08.2015
Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolec

 Sušky nova cesta05.08.2015
Už jste někdo lezl novou cestu na Suškách vedle Minolty? Jaka to je klasifikace? Dík
 Re: Sušky nova cesta10.08.2015
1. Ne
2. Nevim
3. Nemas zac

 Foto dne05.08.2015
Kde to je, píše se tam Ostrov, to je ten u Varů? Koukal jsem do průvodce, ale náhorní cestu nikdy nevidím? Můžete mi prosím dát bližší info..
Díky
 Re: Foto dne05.08.2015
ne, je to o 100km severovýchodně dál
 Re: Foto dne05.08.2015
Podívej se, co je napsané pod fotkou. Jinak Ostrov je velmi známá pískovcová oblast v Čechách s něko
  Re: Foto dne05.08.2015
Ostrov u Varů? Děláš si srandu?...

 Lano Tendon LOWE 8.405.08.2015
Může někdo poradit kde lze aktuálně koupit 60m v modré barvě? Lanex je skladem nemá a nestihne vyrobit. Procházel jsem obchodníky a nic...

 delka lana04.08.2015
muze se mi v cechach stat ze mi nebude stacit na slaneni 50m lano? trebas v Adru? jsou slanaky pod sebou a v jakejch vzdalenostech? da se ridit nejakym pravidlem, nebo si mam poridit delsi snuru? diky za diskuzi
 Re: delka lana04.08.2015
To se ti může klidně stát a budeš muset slaňovat na dvakrát.
  Re: delka lana04.08.2015
a je nejaka jistota ze tam druhej slanak bude? a ze bude do 25m? :) jako ze se bavime o casto lezene
 Re: delka lana05.08.2015
vem 60 a moc to neřeš :)
 Re: delka lana05.08.2015
Nevím jak v Čechách, ale na Moravě je spousta skal vyšších než 25m.
 Re: delka lana05.08.2015
60tka je standard.
 Re: delka lana05.08.2015
Kup si radši delší. Přibude trocha hmotnosti v batohu, ale nebudeš muset řešit...
 Re: delka lana05.08.2015
asi se může stát, že by v Adru pade nevyslo, ale po těch letech, co tam jezdím, jsem to ještě nepotk
  Re: delka lana05.08.2015
Ok diky... no neni velkej ale lano mam dobry.. tak holt budu mit druhy asi no...
   Re: delka lana05.08.2015
Na písku většinou nějaký kroužek asi bude. Na nepískovcových skalách, kde jsou jenom nýty, ale bude
   Re: delka lana05.08.2015
když budeš mít dvě a volit si který použiješ podle oblasti, tak ti taky o dost dýl vydrží.
No
   Re: delka lana05.08.2015
jestli už máš padesátku, tak ti v tom adru stačí, to byla rada, pokud bys snad kupovala svoje první
 Re: delka lana05.08.2015
Na písku mi všude stačila 50, delší lano je jen zbytečný odírání skály při přetahování lana kvůli do
  Re: delka lana05.08.2015
V Labaku ti 50 urcite nestaci, pokud chces lezt cesty na jeden zatah.
   Re: delka lana05.08.2015
Tak kdybych chtel kupovat delsi tak s cim vyjdu aby to melo smysl mit dve lana? 70m? Jinak lizt na d
    Re: delka lana05.08.2015
Nevím, jak jsme mohli přežít se čtyřiceti metry. A to prosím byl jen bolatický drát pr.11. Do batohu
     Re: delka lana05.08.2015
dřív se lezlo se 40 metrovejma lanama. ve starým šedivým průvodci po ádru a okolí (1975) bylo u každ
      Re: delka lana09.08.2015
parada diky za odpovedi! na zadny velky zdi moc zatim nespecham, takze v klidu zas skladat furt do b

 Master 9,2 - cena04.08.2015
Pokukuji po novém tenkém dlouhém... A zarazila mě cena Tendon Mastru 9,2, který je na stejné metráži znatelně dražší, než jeho bráchové. To máme: 80m, complete shield: 8,9: 4916Kč, 9,1: 4357Kč, 9,2: 5076Kč, 9,4: 4343Kč. Nevíte někdo, co je na té 9,2 lepší
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tenké s komplet shieldem dej do ruky své dívce, která tě bude brát osmou a zhurta ji do toho začni s
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Mno, přestože cítím, že již mám jakési zkušenosti s lany této tloušťky, včetně CS, a přestože vím co
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odkud jsou ty ceny? Master 9.2 se už pokud vím nevyrábí. A v E-shopu Lanexu ceny monotónně klesají o
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Vyjel jsem je na Heurece... Aha, takže žeby 9,2 byla již nedostatkové zboží a proto je dražší? :-D T
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Já vždycky rád poradím :) Na Heuréce kupovat lano??? Tendon/lanex má poštovné zdarma, když se zaregi
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
A nechces uz mu konecne odpovedet na jeho otazku? :)
     Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Odpověď byla, že se už 9.2 nevyrábí, pročež se na odpověď z Heureky nedá spolehnout.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tvoji sebeduveru bych chtel mit :-) Heureku lze pouzivat jako docela dobry nastroj pro orientacni sr
 Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
jen laickej názor kterej nedosahuje tvých kvalit ó pane: je dražší protože ho lanex nevyrábí v takov
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Do tehle teorie nezapada cena 8.9 :).
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
   Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
no třeba jo, 8,9 je i přes názory některých super lano, lehké, tenké atd... a taky se hodně kupuje :
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Tohle co pises plati hlavne o 9.2.
    Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Panové, pánové, jádro všech lan je stejné, tenkost lan je dána pouze opletem. Tedy čím tenčí lano, t
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
? :)
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
LOL tento komentář :D ... Nicméně, nenapsal jsem, že to chci do českých podmínek a ani jsem nikde ne
     Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Pěkná blbost :)
  Re: Master 9,2 - cena04.08.2015
Diky za tu trochu sarkasmu hned ze startu… Nicmene koukni se dobre na tu ciselnou radu, kterou jsem
   Re: Master 9,2 - cena05.08.2015
Cenu neumim poresit, ale co uz vim, ze prave uprava omplet Shield je to nejlepší, co muzes udelat př
    Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Diskusí mezi kamarády jsme dospěli k tomu, že teflonová povrchovka je to, co oplet lana zlikviduje,
     Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Pokut :D hotentot...
      Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Tak a ja vždy jen zaklad a odeslo/oplet tedy/ vždy cca za 3 mesice, diskusi mezi kamarady jsme dospe
       Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Na tenká lana jedině TEFLON jinak jdou velmi rychle do do háje. Nicméně kdo chce kam pomozme mu tam.
        Re: Master 9,2 - cena06.08.2015
Též hlasuji pro Teflon ;-) A vůbec bych nebral v potaz názory odsuzující tenčí lana. Je to pohodlněj
        Re: Master 9,2 - cena07.08.2015
jak říkám, zatím jsem měl všechno s teflonem a stačil jeden blbý odsed (krátký, do tvrda) a lano byl

 Grand Combin04.08.2015
Ahoj,
nemáte někdo info-odkaz na výstup na Grand Combin z Cabana Valsorey ? Co jsem našel tak není nic moc.
 Re: Grand Combin04.08.2015
Jako Normálka se v současnosti chodí na vrchol hřebenem Meitin. Od chaty nejprve podél mužíků (odraz
  Re: Grand Combin05.08.2015
Díky za info, uvažovali jsme spíš o jižním žebru, hodně lidí to tak dřív chodilo, co ty na to ?
   Re: Grand Combin05.08.2015
Pokud myslíš výstup přes Plateau du Couloir (kolem bivaku Musso), je to jistě také možné, pár lidí z
    Re: Grand Combin05.08.2015
Ano, to jsem myslel, asi je to tam lepší když je to vysněžené na mačky. Asi se rozhodneme na místě p
     Re: Grand Combin16.08.2015
Ahoj,
tak jsme se právě vrátili, obecně proti loňsku skoro žádný sníh, několik málo lidí šlo

 Severky?03.08.2015
Ahoj, dají se někde lézt ještě severky? Rakousko, Švajc, Itálie? Prosím o nějaké doporučení? Co tak Wildspitze, Brochkogel, Ortler, Grossgockner? Nějaké zkušenosti z poslední doby? Dík
 Re: Severky?03.08.2015
Nedaji. Uz jsou zasnezene... Propasl jsi idealni sezonu. Ted uz snih jen tak neroztaje :(.
 Re: Severky?04.08.2015
A nějaká jiná odpověď by nebyla? Děkuji
  Re: Severky?04.08.2015
Byla... dá se všechno jenom chtít

 průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Existuje nějaký nový průvodce Demänovské doliny? Mám akorát starý Slovenské skály. Slyšel jsem, že je tam dost zakázaných sektorů, tak bych nerad dělal místňákům problémy, že polezu někde, kde je to zakázané. Určitě tam od doby vydání prehistorického průb
 Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
admin pls zmazat!
  Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Proč by se měl můj příspěvek mazat?
   Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
napřed hledej a potom se ptej, aktuální seznam omezení lezení na Slovensku
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
Neviem, čo tam vidíš Ty, ale ja vidím, že sa nič nezmenilo a Machnatô je stále povolené celoročne...
     Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
ahoj, vidím, že to tam asi znáš... stojí za to tam jezdit nebo je lepší dolina bielo, tupá skála, zu
    Re: průvodce Demänovská dolina03.08.2015
to jsem taky udělal, ptal jsem se jestli někde není třeba nový online průvodce, tam, kde můžeš lízt

 Ostaš cesta02.08.2015
Nevíte prosím někdo co je za novou krátkou cestu přes 1Q na masívek (10m výška) vlevo od Skleněného Zámku. Tipuju tak za 6 asi. Díky

1   ...   335   336   337   338   339   340   341   342   343   344   345   346   347   348   349   350   351   352   353   354   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezení v horách
Ahoj, nechci rozpoutat diskuzi o hloupých začátečnících, ani nechci být napomínám za demenci a nerozvážnost. Chci regulérní odpověď, snad se jí zde dočkám. Jak moc se prosím liší otížnost lezení IV UIIA na skále a v horách? Třeba takový Studlgrat? Je mi jasné, že je tam expozice, méně kyslíku, atd. Jde mi čistě jen o obtížnost lezení. Je to srovnatelné nebo hory jsou podsazené, tudíž je to třeba regulérně vyšší klasifikace, být to na skále? Děkuji. Rád bych zalezl něco v horách, ale chci obezřetně
Honzajs S.20:14:01 05.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Nevim, jak Studlgrat, ale spis to byva naopak, na preklizce by to spis bylo oznaceno nizsim cislem. Tady jde o to, ze mas pohorky, macky, rukavice, batoh, hlad, zizen, mizerne jisteni, je to zasnezene, namrzle... Byt to v lezeckach, trenkach a triku, na suche skale, tak si skoro nevsimnes, ze lezes.
jx zero21:07:52 05.08.2015
odpovědět 
  Re: lezení v horách
No jak kde a jak co...treba kdyz obcas lezu nejakou 6-7 v tatrach, tak si rikam, ze bych nerad byl lezec, co ma ten stupen na krev :) A kdybych takovou sestku potkal na skalkach a na preklizce, tak si taky reknu, ze to ode mne vyzadovalo nejak vic usili, nez jsem v tom stupni zvykly :)
Tom21:12:37 05.08.2015
odpovědět 
   Re: lezení v horách
Všeobecně ve Vápencových Alpách (v Rakousku) je to všechno přibližně o stupeň těžší než třeba v Srbsku nebo na Rovišti a ještě o něco těžší než na většině umělých stěn, které znám. Na žule v oblasti Mont Blanku ještě o něco víc. Prostě je tam těžší klasifikace.

Většina klasických a hodně lezených cest je dnes vybavená dobrými stabilními štandy, případně si můžeš dobře a rychle tyhle štandy vyrobit na smyčkách. Mezi tím bývají jištění jen v nejtěžších místech, které se blíží hranici nejvyšší obtížnosti v cestě. V tzv. plezírových cestách jsou borháky nebo něco podobného častěji a moc toho vlastního zakládat nemusíš. V jiných cestách je spousta rezavých i dobrých skob, chuchvalce smyček, zapomenuté frendy a vklíněnce, apod.

Nakonec to hlavní na horách je ale orientace (jak se tady v diskusi píše) a odhad vlastní kondice, schopností a počasí. A taky rychlá práce na štandech a při slanění (v těchto dvou záležitostech se za normálních okolností ztrácí nejvíce času).
Kuba Turek09:45:57 06.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Poměrně složitá otázka.
Je rozdílem tůra (jako např zmíněný Studegratt), která je spíše náročnou turistikou spojenou s lezením. Zde je jen pár míst (jedno až dvě), kde uděláš kroky dané obtížnosti a zbytek náročná chůze. Hlavní problém je to, co říkáš - délka, výška, orientace, blbé jištění, zkušenosti, sníh, led...
Jiná situace je lezecká cesta (např. stěnový výstup na nějaký kopec). Zde je skoro samé lezení, kde obtížnost může být těžká podobně jako na skalkách. V některých cestách je klíčové místo lehčí (obtížnost je daná spíše délkou) v jiných je místo za 4+ stejně těžké jako na skalkách. Hlavní problém v takovémto lezení vidím v jištění (musíš zakládat a fixního je málo) a ve složitější orientaci, čímž se hodně prodlužuje doba lezení. V začátcích jsme velmi mnoho času ztráceli na štandech. Moc pomohly pokusy štandovat na skalkách.

Chce to zkusit. Momentálně mám přelezenu nejtěžší horskou cestu 5+ v cestě cca 20 délek. Na skalách je moje max. 6. Když jsem byl v horách poprvé, bylo moje maximum 3-4 uiaa v 7-mi délkové cestě a trvalo nám to skoro celý den.
Samozřejmě jsou dobré zkušenosti se slaňováním v horách (někdy trochu složitější než na skalkách), budováním štandů, zakládáním jištění, orientace ... apod.
Spíše se poptej na konkrétní cestu.
Určitě běžte do toho. Hory jsou moc krásné a zajímavé. Nebojte se návratů, útěků a opakovaných pokusů.
Krtek22:30:31 05.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Děkuji za velmi příjemné odpovědi, co dávaly hlavu a patu a pomohly mi. Fajn den a ať vám to leze!
Honzajs S.08:00:56 06.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Je to těžká otázka a je to +/- subjektivní.
Osobně mám takový přístup. Na skále lézt cestu za 7 UIAA a pak si troufnu v horách jít na 6
Zkušenost mám takovou, že když napíšou někde že klíčový místo je za 6 tak je to fakt za 6. A je to v klidu stejně drsný jako 6 kdekoli jinde.
Spíš jde o charakter. V rakousku jsou spíš zaměřený na hodně místech na polotny, ktaže když narazíš na plotnu může ti přijít těžší než udávají číslo. Naopak když narazíš na spáru nebo komín a jsi odrosltej spárař z pískovců tak ti to přijde lehčí než udávané číslo.
Pak samozřejmě záleží kdo cestu dělal V Dachstain Sud cesty například dělá Klaus Hoi a to je velkej klasik. Plotny i spáry jsou fakt poctivý a v desátý dýlce na razit na 7 spáru je skutečně zapeklitý oříšek a je jedno jestli je v koutu kde máš pocit bezpečí nebo někde vystavená na expozici.
Vícedélkové lezení je hodně o fyzičce. I v rukách a v hlavě ve všem. S ubívající fyzičkou začne mozek fungovat trochu jinak a šance na udělání chyb se zvýší exponencionálně. Taky začne nabývat dojem že cesta je těžší. Ale není. 6 je pořád 6.
Mě klasici kdysi říkali že když je cesta krátká tak je měkčí ale těžší ale když je cesta dlouhá tak se to bere v úvahu na klasifikaci. Nevím dojem mám jaký mám přijde mi to jako mýtus. Někdy cesta sedne někdy ne. Chce to respekt a zralé uvážení i na jednodýlkovécestě i na vícedélkový cestě.
Tky je dobrý přihléídnout k kolik těžkých dýlek cesta má. Když většina cesty je za 4 a jedna dýlka za 6 tak je to uplně jiný než když 3/4 cesty jsou za 6 a dve dýlky za 3. Lepší přistupovat k tomu, že každ á další dýlka je pořád stejně drsná jako ta předchozí a není tam žádné ubrání na klase kvůli výšce nebo expozici.
elda12:21:28 07.08.2015
odpovědět 
  Re: lezení v horách
Děkuju:)
Honzajs S.13:02:09 07.08.2015
odpovědět 
  Re: lezení v horách
S tou délkou/obtížnosti to byl kdysi přístup v Tatrách, ale nakonec se to neujalo. Dnes je cesta všude v Evropě hodnocená podle nejtěžšího místa s tím, že vše si najdeš v TOPO nebo v popisu. V Německy mluvících zemích se používá klasifikace UIAA, ve francouzsky mluvících zemím francouzská, ale dají se koupit i průvodce s klasifikací UIAA.

Pak jsou ještě stupnice zohledňující celkovou náročnost cesty (francouzská a ruská), ale to je už vyšší dívčí, nebo jenom jako doplněk k normálnímu průvodci.

Jak to taky občas na túře vypadá právě popsal Luk, který se vrátil z notoricky známé a lezené cesty Molteni na Badile - nevzali si cepíny, netrefili nástup, ztratili se, padali a nakonec měli problém i se slaněním. Je to něco mezi čtyřkou a pětkou v pevné skále a stejně to zapytlili (to není žádná hanba, prostě se to občas stane každému a je dobré s tím počítat) http://myurl.cz/cyoi0
Kuba Turek14:12:09 07.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Především, klasifikace lítá. Skoro všude. Takže můžeš narazit na opravdu ostrou cestu na dané číslo, a nebo taky na cestu zřetelně nadhodnocenou.
Běžně se v nějaké delší cestě stává, že délka napsaná třeba 6c+ ti přijde mnohem lehčí než jiná za 6b (analogicky v jiných hladinách)... Je to prostě jen hrubě orientační.
Hodně lezené, populární cesty mají tu výhodu, že se to o nich ví / dá zjistit. A hodně populární cesty většinou nebývají nadměrně tvrdě klasifikované, protože to by pak nebyly tak populární, lidi zas tak moc nebaví hodně se snažit "za málo bodů" :)
P.21:11:23 07.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
ještě to má jeden aspekt. záleží, jestli se jedná o cestu klasickou nebo moderní a plezýrovou. klasická cesta (jak tomu pojmu rozumím já) se probíjí stěnou skrzevá její slabiny, tak, jak se někdy před stodvaceti (nebo před dvěma lety někdy taky občas zřídka) probíjel prvovýstupce, který lezl do neznáma a netušil co ho čeká - a tam čekej klasifikaci mírně tvrdší, a počítej s tím, že když to nesedne tak tě potrápí a někdy zatraceně zdrží a vycucne i flek papírově nezajímavej, protože jej přelézt prostě musíš (z poslední doby mě takhle nadchla třeba čtyřková nordkanta na predigstuhl v kaiseru - kdybych snad měl čtyřku jako strop obtížnosti tak bych se třeba z matejakova traverzu a z chytovaté spáry nad ním poněkud ukákl). no a pak jsou ty moderní plezýrové cesty, trošku násilně včleněné, které obtíže neobcházejí, a spíš bloudí šutrovatou strání po nejtech a o kus vedle by to snad vylezla i kráva (o kamzících nemluvě) - a tam se ti může stát že hravě prostoupíš něčím papírově těžkým, a samotnej fakt že to můžeš obejít lesem ti to usnadní minimálně po stránce duševní rovnováhy.
Lukas B.18:00:51 10.08.2015
odpovědět 
 Re: lezení v horách
Pokud se ptas konkretne na Stuedelgrat, tak to se skutecnym lezenim v horach nema zas tak moc spolecneho. S trochou nadsazky lze rici, ze je to spis ferrata bez oceloveho lana. Respektive, je to chodak za 1-2, se ctyrmi tezsimi misty, kde v 1. jsou stangle, v 2. ocelove lano, v 3. borhaky po metru, ve 4. fixni lano. Resit obtizonst nema v tomto pripade moc smysl.

Samozrejmne tam zustavji aspekty jako nadmorska vyska, pocasi, atd. Nicmene krasy horskeho lezeni, jako pofiderni standy, hledani cesty, podivnej sestup atd. tam moc nehrozi.

Proste je ta cesta takova divna, hodne odlisna od normalnich horskych cest.
Geo23:35:39 11.08.2015
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi